Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2016., 14:34   #21
U svakom slucaju ne treba posezati za takvim rjesenjem koje u stvari nista ne rjesava,a najblizima ostavlja veliku ranu.iz svake situacije ima izlaz,ali treba pomoc potraziti.covjek mora znati granicu svojih mogucnosti i sebi priznati da kad dodje do zida kaze vise ne znam kako dalje,trebam pomoc,a ne se ici ubiti.svi smo mi imali takvih situacija kada nam je trebala pomoc,pretpostavljam.
A sto se tice znatizelje,pretpostavljam da sve nas,ili bar veliku vecinu zanima sta ima poslije smrti,ali to cemo saznati kad umremo,a mozda i necemo.ako je ovaj nas kolega forumas vjernik,u bibliji moze procitati sta se desava poslije smrti : idemo u zemlju i tu cekamo uskrsnuce,u grobu nema ni djelovanja ni razmisljanja.
A ukoliko je ateist,ili ipak i ne vjeruje u zivit poslije smrti,tj uskrsnuce i sve u vezi s tim,a boze moj,onda ga nema vise nikada,i to je to,s tim se treba pomiriti i ne opterecivati se previse.
Bitno je svoj zivot prozivjeti korektno,ciniti sta volis ne ometajuci druge i biti tu svojim najblizima i prijateljima ako te zatrebaju.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 14:39   #22
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju ne treba posezati za takvim rjesenjem koje u stvari nista ne rjesava,a najblizima ostavlja veliku ranu.iz svake situacije ima izlaz,ali treba pomoc potraziti.covjek mora znati granicu svojih mogucnosti i sebi priznati da kad dodje do zida kaze vise ne znam kako dalje,trebam pomoc,a ne se ici ubiti.svi smo mi imali takvih situacija kada nam je trebala pomoc,pretpostavljam.
A sto se tice znatizelje,pretpostavljam da sve nas,ili bar veliku vecinu zanima sta ima poslije smrti,ali to cemo saznati kad umremo,a mozda i necemo.ako je ovaj nas kolega forumas vjernik,u bibliji moze procitati sta se desava poslije smrti : idemo u zemlju i tu cekamo uskrsnuce,u grobu nema ni djelovanja ni razmisljanja.
A ukoliko je ateist,ili ipak i ne vjeruje u zivit poslije smrti,tj uskrsnuce i sve u vezi s tim,a boze moj,onda ga nema vise nikada,i to je to,s tim se treba pomiriti i ne opterecivati se previse.
Bitno je svoj zivot prozivjeti korektno,ciniti sta volis ne ometajuci druge i biti tu svojim najblizima i prijateljima ako te zatrebaju.
Zasto je bitno tako proziveti zivot reci mi ajde?
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 14:54   #23
Quote:
Scroll kaže: Pogledaj post
Znaci ovako, strasno me zanima sto slijedi poslije smrti, do te mjere da razmisljam o samoubojstvu. Vec mjesecima citam razno razne literature, cijelo vrijeme razmislam o smrti, apsolutno me nista ne zanima osim smrti. Zelim cim prije na onaj svijet zbog ogromne znatizelje i radoznalosti, adrenalin me lovi cim pomislim o smrti. Nemogu to opisat. Prije godinu dana mi je umro otac, prije par dana deda. I razmisljam gdje se nalaze. Neznam sto da napravim, neda mi se vise cekat da vidim sto slijedi poslije smrti.
Počiniš li samoubojstvo nećeš imati život poslije smrti, nego smrt i muku tvoje duše.
Isto vrijedi ako te sad smrt zadesi a nisi se pokajao. Dakle, ništa dobroga poslije samoubojstva te ne čeka.
Pođi u crkvu ili kod svećenika i razgovaraj o tome što te muči.
Neka ti cilj bude sklad i mir u duši a ne stvaranje dodatnog nemira i vječne smrti zbog malo adrenalina. Moli se Isusu da te spasi od tih demonskih misli. Bog te blagoslovio
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 14:55   #24
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Zasto je bitno tako proziveti zivot reci mi ajde?
Pa ti si dokaz da je tako. Još uvijek si na forumu.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 15:00   #25
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa ti si dokaz da je tako. Još uvijek si na forumu.
Pojasni? I pazi on je rekao ''ukoliko si ateist ili ipak i ne verujes u zivot posle smrti'',kao da postoji ateista koji veruje u zivot posle smrti,sta tu ima ili ipak.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 15:08   #26
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Zasto je bitno tako proziveti zivot reci mi ajde?
Zato što postoji razlog zašto si se rodio.

Onaj tko ti je dao početak života trebao bi odlučivati i o tvom kraju.
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 15:13   #27
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Zato što postoji razlog zašto si se rodio.

Onaj tko ti je dao početak života trebao bi odlučivati i o tvom kraju.
Razlog je taj što je to bila zivot mojih roditelja.Moji roditelji su mi dali zivot,znaci oni da odluce?
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 15:17   #28
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Razlog je taj što je to bila zivot mojih roditelja.Moji roditelji su mi dali zivot,znaci oni da odluce?
Život ti je dao Bog a roditelji su u tome sudjelovali.

Mogao se u spolnom činu probiti neki drugi spermij i ti se ne bi rodio.
Dakle volja je bila Božja zašto baš ti.
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 17:25   #29
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Pojasni? I pazi on je rekao ''ukoliko si ateist ili ipak i ne verujes u zivot posle smrti'',kao da postoji ateista koji veruje u zivot posle smrti,sta tu ima ili ipak.
Nisam dobro slozio tu recenicu,ateisti ne vjeruju u zivot pislije smrti,a ono "ipak" se odnisi na to da poznam puno deklariranih vjernika koji "ipak" ne vjeruju u zivot poslije smrti ali ni u boga jer sam ne jednom cuo da kazu "nece ti onaj gore pomoci".
A zasto je bitno,po mime misljenju,onako provesti zivot kako sam napisao,aki ne mozes dokuciti odgovor,ne mogu ti pomoci.ili mislis da je bolje ciniti kriminal i drugima stetu.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 18:06   #30
post kao dokaz smisla života :)

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa ti si dokaz da je tako. Još uvijek si na forumu.
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Pojasni?
Kad bi ti život bio besmislen, ne bi te bilo na forumu da odgovoriš na ovaj post.

Quote:
I pazi on je rekao ''ukoliko si ateist ili ipak i ne verujes u zivot posle smrti'',kao da postoji ateista koji veruje u zivot posle smrti,sta tu ima ili ipak.
Što se petljaš u ateiste i što oni misle? Imaš Budhističku religiju kod koje nema Boga, a ima reinkarniranja. Ateisti a ne vjeruju u Boga. Ja velim da je Bog = Univerzum, koji ne haje mišji prdac za nas ljude. Dakle ima Boga a ateist, itd.

Ako odgovoriš na ovaj post, nedosljedan si i dosadan troler o tome da za tebe život nema smisla.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 18:13   #31
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
Nisam dobro slozio tu recenicu,ateisti ne vjeruju u zivot pislije smrti,a ono "ipak" se odnisi na to da poznam puno deklariranih vjernika koji "ipak" ne vjeruju u zivot poslije smrti ali ni u boga jer sam ne jednom cuo da kazu "nece ti onaj gore pomoci".
A zasto je bitno,po mime misljenju,onako provesti zivot kako sam napisao,aki ne mozes dokuciti odgovor,ne mogu ti pomoci.ili mislis da je bolje ciniti kriminal i drugima stetu.
Nisi napisao kriminal i drugima stetu,vec si napisao korektno,ja sam protumačio to kao ispunjeno.Mislim u konačnici je i nebitno kako si proveo zivot i koliko si živeo.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 18:18   #32
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kad bi ti život bio besmislen, ne bi te bilo na forumu da odgovoriš na ovaj post.



Što se petljaš u ateiste i što oni misle? Imaš Budhističku religiju kod koje nema Boga, a ima reinkarniranja. Ateisti a ne vjeruju u Boga. Ja velim da je Bog = Univerzum, koji ne haje mišji prdac za nas ljude. Dakle ima Boga a ateist, itd.

Ako odgovoriš na ovaj post, nedosljedan si i dosadan troler o tome da za tebe život nema smisla.
Zašto misliš da me ne bi bilo? Ne samo da za mene život nema smisla,već je po meni život polno prenosiva bolest,ali ja sam savršeno miran sa tim besmislom egzistencije.Budizam je agnostički više,ne govore da nema Boga,zapravo to pitanje verovanja u Boga se tamo uopšte nije ni postavljalo u to vreme,jednostavno to pitanje nije ni postojalo.Inače reinkarnaciju je nemoguće zamisliti bez Boga nekog,a objasnio sam i zašto čini mi se a mogao bi i opet.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 19:03   #33
Covjek koji kaze da ce nesto uraditi a ne uradi je izvrsio samoubistvo...Tu sve zavrsava s tom temom.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 19:36   #34
Temu ću ostaviti, uz uvjet da autor više ne priča o namjernom uskraćivanju vlastitog života. Nastavi li se tako, tema će morati pod lock.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 20:13   #35
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Mogao se u spolnom činu probiti neki drugi spermij i ti se ne bi rodio.
Dakle volja je bila Božja zašto baš ti.
Dobiješ na lutriji milijun kuna i uzvikneš : "To je bila volja Božija! Bog je htio da JA dobijam na lutriji jer me Bog voli!"

Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 20:24   #36
Moze li autor odgovoriti na jednostavno pitanje:

"Ima li zivota u Hrvatskoj nakon rodjenja ?"
gooofffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 23:25   #37
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Pojasni? I pazi on je rekao ''ukoliko si ateist ili ipak i ne verujes u zivot posle smrti'',kao da postoji ateista koji veruje u zivot posle smrti,sta tu ima ili ipak.
Ima ateista koji vjeruju u reinkarnaciju. Ali nisam čuo da neki ateist vjeruje u raj ili pakao. Barem ne onaj vječan.

Quote:
gooofffy kaže: Pogledaj post
Moze li autor odgovoriti na jednostavno pitanje:

"Ima li zivota u Hrvatskoj nakon rodjenja ?"
Jebi ga, to je već POLITIKA

Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Razlog je taj što je to bila zivot mojih roditelja.Moji roditelji su mi dali zivot,znaci oni da odluce?
Neki kažu da je to već davno zapisano u zvijezdama.

Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Nisi napisao kriminal i drugima stetu,vec si napisao korektno,ja sam protumačio to kao ispunjeno.Mislim u konačnici je i nebitno kako si proveo zivot i koliko si živeo.
Uvijek je bitno kako ti je trenutno ovdje i sada.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 00:54   #38
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Nisi napisao kriminal i drugima stetu,vec si napisao korektno,ja sam protumačio to kao ispunjeno.Mislim u konačnici je i nebitno kako si proveo zivot i koliko si živeo.
S obzirom da si pitao zasto mislim da bi zivot trebalo provesti onako kako mislim,tj ciniti sta volis ali ne na stetu drugih te pomazuci ako te tko zamoli i ako si u mogucnosti,i razgovor je pomoc,a ne samo materijalno,pomislio sam da mozda nisi za to da drugima budes tu kada treba,pa sam ponudio onu drugu mogucnost.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 01:27   #39
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ima ateista koji vjeruju u reinkarnaciju. Ali nisam čuo da neki ateist vjeruje u raj ili pakao. Barem ne onaj vječan.



Jebi ga, to je već POLITIKA



Neki kažu da je to već davno zapisano u zvijezdama.



Uvijek je bitno kako ti je trenutno ovdje i sada.
Vrlo lako bi mogao da poljuljam njihovu veru u reinkarnaciju bez Boga,dakle potpuno je iracionalna,a mogao bi im obrazloziti i zasto,pa bi shvatili brzo.Posto pominjes da je bitno kako nam je ovde,ja ti moram reci da je hedonizam gledano iz filozofskog ugla,plitkoumna pozicija,koju je kritikovao Sopenhauer,Sioran,dakle veliki filozofi.Zato sto je hedonizam kao kada pijes morsku vodu,sto je vise pijes to si zedniji.Pored toga,covek koji veruje u ovde i sada i ima cilj da ostvari sve moguce uzitke,teze ce podneti lose stvari koje mu se dese u zivotu,bice nesrecniji,jer veruje u zivot i cilj mu je da uziva,a ono lose sto mu se desilo,mu remeti taj cilj i on ce patiti jer mu je na putu do tih ciljeva prepreka koja ga blokira,nesto zbog cega je tuzan.I na kraju smrcu ko i ostvari najvise,ce i izgubiti najvise,na kraju ce biti tuzan jer mora da se rastane od stvari koje je vrednovao a one se odnose na ono sada i ovde.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 09:57   #40
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Vrlo lako bi mogao da poljuljam njihovu veru u reinkarnaciju
Tko si ti da milijunima poljuljaš njihovu veru samo tako? Vrhunski svjetski mesija teolog?

Quote:
bez Boga,dakle potpuno je iracionalna,
Naravno da je to hipoteza bez Boga. Nepotreban je u tom kolu rađanja i umiranja.

Quote:
a mogao bi im obrazloziti i zasto,pa bi shvatili brzo.
Samo obećanja iza kojih nema ništa.

Quote:
Posto pominjes da je bitno kako nam je ovde,ja ti moram reci da je hedonizam gledano iz filozofskog ugla,plitkoumna pozicija,
Ti si teist, verovatno hrišćanin.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.