Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2016., 23:24   #81
10. epizoda

Ajme, sada imamo i glavu na pladnju! Grozno! Što li nas još čeka?

Ja uopće ne kužim što Unal hoće s tim planom da Hizira zaposjedne na svoje mjesto.


No svakako, Hizir je u ovoj epizodi jako napredovao; od čovjeka kojem je dat metak da se ubije do poglavara svih mafijaša. Unalova naredba koja se mora slušati. Iako Unal sigurno ima nekog asa u rukavu. Ne vjerujem da samo želi rastaviti svoju kćer i Alpa.

Eto se i Unalova kćer našla usred vatre. A on je mislio kako će je moći zaštiti od svega. Iako mi se Ozlem jako sviđa. Cura je pametna i dobro je sve rekla Alparslanu. No, kao i ostale cure u ovoj seriji, a i kao većina žena na svijetu, neće se odricati od ljubavi pa makar što saznala o svom voljenom.

Nema toga što obavještajne službe ne mogu. Upucali su ostatak Savaševe ekipe i ekspresno završili posao. A čuli smo i da su upravo oni postavili Fahrija da čuva Hizira u zatvoru. Ja sam prije mislila da je djelovao po nalogu Šahin age.

I naravno da su Savaševi došli do Alpa jer su pratili Ozlem. Nije to baš neko skrivanje ako ti cura može doći u posjet.

Hizir tek što je izvukao živu glavu, ali njegovoj samouvjerenosti ponovo nema kraja. Unalu odgovara: „Ili budite sa mnom ili ćete izgubiti.“ On se uvijek pravi važan.



U kući svi pate. Koliko god mi mala Zeyno nije simpatična, ipak mala brine za brata, a i prema majci je nježna. Čak je i Alpu dala dobar savjet, da ode odavde.

A mali Omer mi je sve draži. Siroti on, ljubomoran je na nerođenog brata. Zašto misli da će izgubiti očevu ljubav kad mu je ovaj ionako ne iskazuje baš puno?

Merjemici je trenutno najveća briga da Hizir ne sazna po čijem je nalogu napadnuta Nazli.

Je li Mubedžel stvarno tako opasna ili samo prijeti? Kaže da nju Hizir još ne poznaje. Bogme se kune na osvetu. A propucanom Servetu je ipak lova najvažnija pa kaže da ne poduzima ništa dok on posluje s Merjem.

Bilo mi je dobro što Hizir sam mora peglati. A još je bolji Omerov komentar: „Danju pucaš na ljude, a navečer peglaš stvari.“

Hajde pa se Hizir sjetio Nazli i došao kod nje. I kupio joj kuću, a čak poslao i cvijeće. Iako ga je mogao i sam donijeti, ne bi mu pala kruna s glave.

Koliko je Hiziru stalo do žena vidi se po onome što je rekao Alparslanu: „Pusti ih da se same pobiju.“


Enište i dalje lupeta, uopće mi nije jasno kako Hizir može imati takvog tipa u timu. Može li išta sačuvati za sebe? On je kao Mubedžel s time što ona namjerno laprda i prenosi vijesti, a Enište se istrčava zbog svoje gluposti.

Mahmut isprosio Jaren, a ona sretna. Sada će se baš usrećiti. A taj Mahmut ima baš odurnu facu, ne kužim kako se ovako slatka cura mogla zaljubiti u njega?

Ma ne kužim ni kako se Nazli mogla zaljubiti u Hizira. Hajde, znam da je samouvjerenost i moć muškarca česti afrodizijak za žene, ali da je bar malo zgodniji ili privlačniji. Ovako.

Najveću dramu među ženama je izazvao nagli povratak Hajrije u Ilijasovu kuću. I tu mi je jako bilo žao Esre. Sirota, kako je samo skočila kad je stara ušla. I ne da da joj cura poljubi ruku. Ma grozna baba.

Ustvari, Esra mi je nekako najdraža. Preslatka mi je, sva je nježna i umiljata. Iako su općenito žene u ovoj seriji njen ljepši dio. Muškarci su im nikakvi, svaka od ovih glavnih (bez stare ili Mubedžel) zaslužuju bolje. No oni se bave jako „važnim i ozbiljnim“ stvarima pa ih se ne smije puno ometati.


I da, Ozer se pokazao kao pravi pravcati, najopakiji kiler. A čovjek odvjetnik!
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 12:47   #82
Zaboravila sam komentirati iz prethodne epke, kad je Servet tražio pištolj pod madracem i grintao na ženu kako uvijek mijenja mjesto pištolju pa ga on ne može naći. Kasnije joj ga je dao u ruku i rekao neka mu ne mijenja mjesto.
Ma kakvi, di bi ona to učinila, eno stavila ga je u ladicu, neka ona zna gdje je, što će Servetu.

10 epka.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Ja uopće ne kužim što Unal hoće s tim planom da Hizira zaposjedne na svoje mjesto.
Ja ih ne kužiim uopće, te njihove mafijaške zavrzlame, puno bolje kužim obiteljske odnose u seriji.


Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Eto se i Unalova kćer našla usred vatre. A on je mislio kako će je moći zaštiti od svega. Iako mi se Ozlem jako sviđa. Cura je pametna i dobro je sve rekla Alparslanu. No, kao i ostale cure u ovoj seriji, a i kao većina žena na svijetu, neće se odricati od ljubavi pa makar što saznala o svom voljenom.
Jest, isto kao i Nazli, nikada nisu čule veću buku od vatrometa, po Unalovim riječima, a sad ...eto ti ga na. Znale su čime se bave obitelji, ali dok je to daleko od njih ne izgleda im tako ozbiljno.

Ma dobro je ona rekla sve i ocu. A gospodin joj savjetuje neka se riješi tog vrtlara (Alpa), eto "ispao ubojica". A on valjda nije.
Krivo mu je i to što će se Ozlem povjeriti Esri. Lijepo mu kaže Ozlem kako želi pričati s nekim tko ne nosi oružje.A Unal će: "Kao da je ona svetica!" Ma kreten, što se Esri ima zamjeriti. Nikome ta cura nije naštetila osim što šteti sebi.
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Nema toga što obavještajne službe ne mogu. Upucali su ostatak Savaševe ekipe i ekspresno završili posao. A čuli smo i da su upravo oni postavili Fahrija da čuva Hizira u zatvoru. Ja sam prije mislila da je djelovao po nalogu Šahin age.
Ma ne, Šahin aga je odmah kad su premjestili Hizira otišao protestirati direktoru zatvora, nije ni on znao o čemu se radi.
Tako da je odmah, kad je Fahri spasio život Hiziru, bilo jasno da je tu upetljan netko drugi.

Alparslan, ubijte me, ali taj dečko je okrutniji od svih, negdje je najbliži Unalu, iako nije onako odvratan kao Unal.
Priznanje glumcu , s tako ledenom facom je smicao napadače na kuću, više sam straha, očaja, riješenosti, odlučnosti štogod, vidjela kod Fahrija nego kod Alpa. Kod njega samo faca led ledeni.

A kad je došao doma glumi pred Zeyno, a ona mrtva hladna kaže "nastavljaš poslove strica Ilyasa", zna mala sve.

I kako je mrtav hladan večeravao kao da nije netom ubio 5-6 ljudi, doduše u samoobrani, ali ipak. Knjiški moljac, kako da ne.

I što je Hizir rekao o njemu na Unalov govor o Savašu ("Savaš je nula, takve odmah brišem"): "Ako vam nije problem, ako jest, reći ćemo Alparslanu."

A Servet: "Šuti Mubeccel, ako budeš pričala policija će doći po Hizira, a onda će nas Alparslan ubiti oboje"

Eto, čekamo razvoj lika.
....

Fahri kad je shvatio da je meta (nije bilo tako teško ):


....

Dobar mi je razgovor Hizira i Meryem u kuhinji, on reda patetične rečenice i rečenice s prenesenim značenjem, a ona vrati lopticu jasno, glasno i konkretno. I kratko.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:38   #83
11. epizoda

Meryem je sve naivno priznala. Nazli pokušala biti lukava, ali kad imaš posla s luđakinjom

No znamo tko piše dobre sažetke


Kad je Hizir pitao: "Je li šećerna bolest izabrala ime?"

I on kao ne liči na majku, nego Ilijas. Aha, baš


Kad Hizir pita Alpa nedostaje li mu Ozlem, a ovaj veli da Ozlem i znači nedostajanje
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 17:12   #84
Što mrzim kad muškarac kaže ženi s kojom je u vezi : "moramo razgovarati, moramo donijeti odluku", a onda je stavi pred gotov čin, ostavlja je. Nebitno sad koji su razlozi u pozadini, ali Alp nije dao Ozlem ni priliku da progovori, a kamoli da razgovaraju i donose neke zajedničke odluke. To je bio monolog, a ne razgovor, kao što to, uostalom, obično biva kad je muški rod u pitanju. Nisu razgovarali nego je on rekao. A i da su razgovarali, malo koristi od toga, ne bi je on slušao.

Nazli je neviđeno glupa. Da se ne biste ljutili na mene, bolje da kažem naivna. Vidjela je koliko je Meryem luda i opasna i ona ide sama u medvjeđi brlog. Shvatila sam ja što ona namjerava, ali to tako ide među ljudima koji su na istoj razini (pameti, kulture, socijale, štogod...), a ne među onima koji se razlikuju kao nebo i zemlja. Pa da su se našle u nekom kafiću imalo bi više logike, a ne ulaziti u auto koji luđakinja vozi.

U ovoj epki nije baš bilo komičnih situacija (osim onih već koje je gubitnica spomenula u vezi šećerne bolesti).

Ipak, meni je komična bila situacija kad je Hizir pokušavao doskočiti Šahinu i privoliti ga da sjedne za stol. Šahin se ne da i kaže "Upucat ću nekog i vratiti se u zatvor!", Hizir misli da će ga nadmudriti i kaže "Nema problema, Reha ti je nasljednik, on će sjesti za stol!" , a Šahin k'o iz topa: "Upucat ću Rehu i vratiti se u zatvor!" Ajme, tragedije, ali i komedije.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 21:29   #85
Ne zabušavam već ovih dana imam jako puno posla. Događaju se vrlo važne stvari.


Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Što mrzim kad muškarac kaže ženi s kojom je u vezi : "moramo razgovarati, moramo donijeti odluku", a onda je stavi pred gotov čin, ostavlja je. Nebitno sad koji su razlozi u pozadini, ali Alp nije dao Ozlem ni priliku da progovori, a kamoli da razgovaraju i donose neke zajedničke odluke. To je bio monolog, a ne razgovor, kao što to, uostalom, obično biva kad je muški rod u pitanju. Nisu razgovarali nego je on rekao. A i da su razgovarali, malo koristi od toga, ne bi je on slušao.
Ma istina, Alparslan se samo pravio da želi razgovarati s Ozlem, kao što se mnogi frajeri u takvim sitacijama prave da žele razgovarati (ali ne samo frajeri već i žene imaju takvu priču), a zapavo žele partnerici/partneru reći svoju odluku. Ali to valjda bolje zvuči.

Meni je ta scena bila dobra, baš duga i emotivna, jaka scena. Ozlem gleda i ne vjeruje što vidi pred sobom, a Alparslan, tvrd, zakopčan, naizgled bezosjećajan, ali ustrajan u svojoj riješenosti da postane pravi nasljednik svog oca, veliki mafijaš. Ni meni se taj mali ne sviđa (holaquetal je pisala o tome), ima izliku da sve radi zbog obitelji, vjerojatno i radi, ali imam osjećaj da bi učinio sva zla ovoga svijeta zbog obitelji, a da se ne bi pokajao. I isto mislim da je najradikalniji od svih njih. Evo kako nam Hizir izgleda nemilosrdno, ali opet kaže da je Alparslan jači od njega jer može ostaviti voljene dok on, Hizir to ne može. Također, Hizir, bar ima smisao za humor, zna se i smijati, a ovaj mali mi izgleda talibanski opasno.

Nekako mi od svih njih Ilijas djeluje najljudskije. Jest i on mafijaš, ubit će nekoga a da ne trepne, ali najviše pokazuje svoje osjećaje. Ne samo prema Esri već i prema majci, prema snahi (Merjem) i prema mnogima. I ono što sam primijetila kod Ilijasa i po čemu mi se razlikuje od njih je taj njegov često bolećivi pogled.

I dobro je na kraju Ozlem rekla Alpu: „Ubio si samog sebe.“ Iako Nevzat smatra da Ozlem nikad neće napustiti Alparslana, a on ga je valjda dobro upoznao.



Nije bilo duhovitih scena, ali je opet bilo nekoliko duhovitih opaski. Već na početku, u autu, na povratku sa sastanka, kad Hizir ne želi Alparslanu reći novost već kaže da će to reći pred svima na sastnku kod Ilijasa. A Alparslan, znajući kakva je tamo situacija (sultanija Hajrije vs. Esra), kaže da je Ilijasova kuća sada zadnje mjesto na kojem bi mogao imati sastanak. A kasnije sam Hizir kaže: „Onom kome uspije voditi ovu mafiju koju mi imamo kod kuće, može cijeli svijet voditi.“

Tako se i oni sprdaju s tim da je njihova obitelj i odnosi u njoj (posebno misleći na ženske članove) opasnija od svih mafija.

S druge strane i Hajrije se čudi kako Esra, kao kći profesora, može biti s nekime kao što je njezin sin. „Što radiš s jednim ovakvim? Bog ti je dao ljepotu, ali ne i pamet“, kaže velika obožavateljica svojih sinova.

I dobro je što vjeruje da će Enište navečer odvesti Esru njenoj kući.

Pa Eništeove provale kad kaže da se ONAJ stol već pretvorio u stol za tabliće.



O Nazli i Merjem ću drugi put.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 01:01   #86
Ti nikad ne zabušavaš, sve zaostatke lijepo nadoknadiš lijepim sažecima. Na ovoj temi sam ja zabušant

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Nazli je neviđeno glupa. Da se ne biste ljutili na mene, bolje da kažem naivna. Vidjela je koliko je Meryem luda i opasna i ona ide sama u medvjeđi brlog. Shvatila sam ja što ona namjerava, ali to tako ide među ljudima koji su na istoj razini (pameti, kulture, socijale, štogod...), a ne među onima koji se razlikuju kao nebo i zemlja. Pa da su se našle u nekom kafiću imalo bi više logike, a ne ulaziti u auto koji luđakinja vozi.
Slažem se da je Nazli bila glupa kad je ušla Meryem u auto. Pa Meryem ju je već toliko puta pokušala ubiti. Shvaćam ja njezinu želju da ovu drži u šaci, ali ulaziti ludoj Meryem u auto, odnosno biti na bilo kojem mjestu gdje nema puno svjedoka, je glupo.


Meni nije radio prvi dio 12. epizode, probat ću kasnije, ali pogledala sam preostala tri dijela. Ne znam kako su tete preživjele, ali odjednom se našle u bolnici. Obje su fantastično izgledale u bolničkom krevetu Mahmut je sve rekao Ilyasu (dobro mi je bilo kad mu je Esra zalupila vrata pred facom), ovaj Hiziru i tako. Hizir je još jednom iskazao svoju "ogromnu ljubav" prema objema Ali istinu je rekao - da ih je Bog prokleo, dajući im njega. Stvarno su se usrećile s njim :Hizirjekreten:

Otkrile su se još neke stvari o više ljudi, al da ne spojlam previše.


Sin se naljutio što mu je Hizir spojlao što će se dogoditi u Zločinu i kazni

Hatidže ima lijepu novost.
Mubedžel je opet bila odvratna sa svojim komentarima.

Sad će se radnja malo vrtjeti oko Ozlem. Napeti kraj epizode


Od smiješnih scena, Enište rekao Ilyasu da će dijete namjerno nazvati Mahmud. Tipi i njegova seka, on mi je uvijek malo smiješan.


Alp će glumiti lijevo smetalo u vezi siromašne lijepe cure i bogataša u seriji koja će se prikazivati na Novoj, Fatih Harbye. Imam neki feeling da ćemo baciti oko i odustati prije nego počnemo
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 16:50   #87
12. epka

Prvih 20 min, ako ne i više, posvećeno je (najviše) Ilyasovoj ljubomori na Alparslana, a ta njegova ljubomora i zabadanja se provlače sve do kraja epke. Baš mi je išao na živce, dobro mu je Hizir rekao: "hirovi, razočaranja, ignoriranja, dječja ponašanja..." (iako, ponaša se i Hizir tako kad mu puhne).
Ovdje se ne slažem s Ilyasom, on je htio da Hizir podijeli tajnu s njima i nikako nije mogao (htio) razumjeti njegove razloge. Ja razumijem, osobno, nikad nikome nisam zamjerila čuvanje tajne, to mi je samo ukazivalo na snagu karaktera osobe koja je čuvala tajnu.

Ilyasa volim zbog drugih stvari.
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Nekako mi od svih njih Ilijas djeluje najljudskije. Jest i on mafijaš, ubit će nekoga a da ne trepne, ali najviše pokazuje svoje osjećaje. Ne samo prema Esri već i prema majci, prema snahi (Merjem) i prema mnogima. I ono što sam primijetila kod Ilijasa i po čemu mi se razlikuje od njih je taj njegov često bolećivi pogled.
Slažem se, Ilyas je baš takav i zbog toga mi je jako drag.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
. A kasnije sam Hizir kaže: „Onom kome uspije voditi ovu mafiju koju mi imamo kod kuće, može cijeli svijet voditi.“ :rofl :

Tako se i oni sprdaju s tim da je njihova obitelj i odnosi u njoj (posebno misleći na ženske članove) opasnija od svih mafija.
Eh da, ali one su ih odgajale i odgojile mafijaše, ni jedan nije utekao.
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Hizir je još jednom iskazao svoju "ogromnu ljubav" prema objema :rolleyes : Ali istinu je rekao - da ih je Bog prokleo, dajući im njega. Stvarno su se usrećile s njim : Hizirjekreten:
Ajme opet njega s patetičnim govorom, najradije bih preskočila te njegove monologe, ali ne mogu jer ipak kaže barem jednu važnu rečenicu. Kao što je bila ta pozdravna.

Lutfije - Ilyas dolazi u Hizirovu kuću, zatiče majku, Hizira, Alpa i Lutfije za doručkom, kaže Lutfije neka izađe jer se radi o obiteljskim stvarima. Dobro je Lutfije rekla, "a ja ću kao pas pred vrata!".
Zaista ne kužim takav odnos prema sestri.
I još kasnije kad su žene pričale u kući o nesreći, Hayriye kaže Lutfije neka ispriča što se dogodilo, mala odbija jer uvijek nju zapadne da priča loše stvari, na to joj Hatice kaže:"Udarit ću te, pričaj!"
Ma bravo. Cura je još dobro ispala.

A Hizirovo prevrtanje stola bolje da i ne spominjem.

Hizirova zbirka tespiha


Za sve prigode i sva raspoloženja , u kutiji ih je čak 11, jednog je uzeo iz kutije "za po doma", a onog "za izlazak" upravo vraća u kutiju.
13 tespiha?

Upoznali smo i Tipijevu sestru, Emine. To je žena za koju je za "stolom" rekao da je bolje da on preživi jer ako im dođe njegova sestra koja mu je nasljednik...
Čekamo razvoj lika.

Duhovit mi je Šahin, toliko su ga smorili mafijaši s raznoraznim pitanjima da je rekao "A da ja upucam Unala, svi će se odmoriti, a mene će zatvoriti pa ću se i ja odmoriti."

Upoznali smo i g. Davuta, Nevzatovog nadređenog.
Čovjek provodi dane u lučici nedalego trećeg Bosporskog mosta, kojeg vidimo u gradnji na ovoj slici.
Probala sam naći tu lučicu na karti, ne znam je li to Reisova lučica ili ova na azijskoj strani.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Sin se naljutio što mu je Hizir spojlao što će se dogoditi u Zločinu i kazni :ne zna :
Nikada nisam voljela tu mračnu knjigu, pogotovo što je lik do kraja filozofski uvjeren u neku svoju pravednost, a bogme, nije se ni pokajao. U okruženju kakvom jest, bolje da Omer ne čita tu knjigu .
Ali što da kažem, klasik , iako sam ja puno više voljela "Idiota" . Pa i "Kockara".



Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Alp će glumiti lijevo smetalo u vezi siromašne lijepe cure i bogataša u seriji koja će se prikazivati na Novoj, Fatih Harbye. Imam neki feeling da ćemo baciti oko i odustati prije nego počnemo : nogica:
Ma kakvi, nikakvo bacanje očiju, osobno, nemam nikakav razlog. Glumac koji glumi Alpa me neće privući tamo pogotovo što tamo baš izgleda seljo, njegov suparnik mi je zgodan, ali ne dovoljno da bi me privukao na gledanje, siromašna cura ne da mi uopće nije lijepa nego mi je zaista ružna, a priča...toga sam se već nagledala.

Trenutno završavam Seref meselesi, naravno prošireni utjecaj Serenay, htjela sam vidjeti njenog Kerema u nekoj ulozi. On je super, priča neloša, ali njegov lik, bolje da ne spominjem.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 15:58   #88
Prvo ću još jednom reći, a sada i nakon 12 epizoda, meni je serija jednako zanimljiva kao na početku. I baš je s guštom gledam. Ne samo da nema likova s kojima bih se mogla identificirati već nema ni jednog koji bi mi bio posebno drag, nema atraktivnih glumaca ili onih koji su mi omiljeni ili zanimljivi, a nema ni jednog zgodnog frajera pa da guštam u njemu. Oktaya cijenim kao glumca, ali ovdje glumi nimalo simpatičnog čovjeka, čak često iritantnog. No njegov lik Hizira je uvjerljivo predstavljen kao i svi drugi likovi koje su ostali glumci odlično odradili. Serija je zaista jako dobra, ima odličan scenarij, radnja ne prestaje biti zanimljiva uz držanje stalne napetosti, ne daju gledateljima da predahnu, a posebno bih istaknula izvrsne, domišljate i često duhovite dijaloge. Uopće mi nije čudno što ima tako dobru gledanost što i opet potvrđuje da za dobru seriju nije presudna popularnost glumaca (popularni, popularniji, najpopularniji) već u prvom redu dobra priča ili dobar scenarij. E to ova serija ima.

I svi glumci su jako uvjerljivi u svojim ulogama. Toliko da meni inače nesimpatična Deniz tumači najbolju žensku ulogu, jedan stvarno snažni ženski lik, dok s druge strane, meni inače draga Mujde tumači malo blijeđi lik u seriji. Ne radi se o njihovoj glumi već upravo u karakterima kako su scenaristički zamišljeni.
Istina, Merjem je dato i puno više prostora, ona je ipak „glavniji“ lik, prikazuje se u svim mogućim odnosima; i kao majka i kao supruga i kao snaha i kao skrbnica Arpaslana i u odnosu prema svim članovima velike obitelji. Više se daje prostora i njenim emocijama jer postoji puno scena u kojima je prikazana sama sa svojim osjećajima. Ona je i žena koja pati, koja se bori, koja prkosi, koja je ponosna, koja će, kako sama kaže, i ubiti i umrijeti zbog ljubavi, ali i koja će priznati svoje greške. Merjem je očito odrasla ili sazrijevala u obitelji Čakirbejli, čini se da se jako rano udala jer je s Hizirom već 20 godina u braku, s njima se potpuno saživjela i postala je kao oni. No naravno, morala je biti i hrabra i imati dovoljno ludosti, odnosno dobre predispozicije za to.

Nazli mi je bljeđi lik, nije mi čak ni posve jasna pa se zato od početka pitam što joj sve to trebalo. Izgleda kao moderna mlada žena, financijski neovisna, arhitektica, a zna čime se bavi Hizir (evo i sada on u bolnici, pred njom, kaže da je njegov posao ubijati ljude ), zna i da je oženjen, a mogla je i skužiti kakvu užu i širu obitelj Hizir ima. Dobro, na početku je razmišljala da li roditi ili ne, ali ipak je dosta brzo odlučila ući u ring ne samo s Merjem već i sa svim teškoćama koje joj Hizir donosi. Izgleda kao dobrica i pristojna cura, ali bojim se da nije dorasla takvoj obitelji. A nije ni prikazana u nekom drugom okruženju osim sa svojom prijateljicom, u stvari, mi vrlo malo znamo o njoj. Ne znam da li ćete me razumjeti, ali meni Nazli ne samo da nikako ne paše uz Hizira (ne mislim fizički) i ovakve likove već mi se čini kao da je došla iz neke druge serije.

Pa sada, svojim samostalnim pokušajem s Merjem, kao da i ona na neki način ulazi u obitelj. Sama se potrudila i sve saznala. I zar nije bilo logičnije da je Hiziru rekla sve što zna o Merjeminom pokušaju ubojstva, Dursunu i o tome kako je Dursun završio? Sumnjam da ju je htjela poštedjeti ili zaštititi. Zašto je sve radila na svoju ruku? Cura koja nema nikakvog iskustva s ucjenama, prijetnjama, zastrašivanjima? Jednostavno mi nije uvjerljiva.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Meryem je sve naivno priznala. Nazli pokušala biti lukava, ali kad imaš posla s luđakinjom
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Nazli je neviđeno glupa. Da se ne biste ljutili na mene, bolje da kažem naivna. Vidjela je koliko je Meryem luda i opasna i ona ide sama u medvjeđi brlog. Shvatila sam ja što ona namjerava, ali to tako ide među ljudima koji su na istoj razini (pameti, kulture, socijale, štogod...), a ne među onima koji se razlikuju kao nebo i zemlja. Pa da su se našle u nekom kafiću imalo bi više logike, a ne ulaziti u auto koji luđakinja vozi.
Upravo taj pokušaj da zastraši Merjem, pokazao je njenu naivnost, a bogami i glupost. Ona ulazi u auto sa ženom za koju zna da je spremna i na ubojstvo, s onom koja je poslala čovjeka da je ubije pa mu kasnije sama presudila. Zar je mislila da će samo tako snimiti Merjemino priznanje i izvući se?

No vidjet ćemo daljnji razvoj radnje, posebno me zanima razvoj Nazlinog lika. Za sada ona još uvijek treba zaštitnike jer nije dorasla ljudima u čije je okruženje ušla, a da li će kao karakter jačati, naučiti kako se nositi sa svima njima, ostaje da vidimo. Ovako je to još uvijek neravnopravna borba. Vidimo da često nema ni Hizira uz sebe.

Zato mi je Merjem puno bolje i vjernije prikazan ženski lik, znam što od nje mogu očekivati iako i nju sve više otkrivaju. Evo, u 12. epizodi je konačno shrvana i blizu predaje, ali tu je bila presudna (i lijepa) scena s njom i starom Hajrije.

Ali o tome drugi put.

Zadnje uređivanje đurđevak : 08.06.2016. at 16:10.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 18:21   #89
Dobra mi je ona Hizirova priča kad kaže nešto u stilu "Kako sam ja dospio do ovog položaja? (misli na liderstvo stola), ako pitaš moju majku reći će da su me njene molitve dovele ovdje, ako pitaš Ilyasa reći će - hrabrost, ako pitaš Unala reći će - izbori, ako pitaš moju ženu reći će - sreća. A ja kažem - borbom (udaraj, lomi, padaj, ruši)."
Ustvari, ova njegova rečenica puno govori o članovima njegove obitelji, majka mu misli da je ona zaslužna za sve uspjehe obitelji (a za neuspjehe, naravno, nije kriva), Ilyas obožava Hizira i uvijek o njemu misli najbolje, Meryem ne misli da je baš sve njegova zasluga, a Unal - što o njemu reći, tisuću lica ima taj čovjek i sva su prava.

Nisam spomenula Ozlem i njenog novog izabranika. Očito se sastala s njim kako bi Alpu to došlo do ušiju, no eto, došlo mu je i do očiju, baš se našao tamo kad je tip došao po Ozlem.
Ili je možda ona saznala da će Alp biti tamo pa naručila tipa u dvorište, neka ga Alp vidi.

No nema veze, drugo sam htjela reći. Ok, izgleda da joj tip nije uopće zanimljiv, ali koji je to način cijelo vrijeme se dopisivati s Esrom dok čovjek pokušava razgovarati s njom? To mi je jako bezobrazno od nje.


Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Ne znam da li ćete me razumjeti, ali meni Nazli ne samo da nikako ne paše uz Hizira (ne mislim fizički) i ovakve likove već mi se čini kao da je došla iz neke druge serije.

Pa sada, svojim samostalnim pokušajem s Merjem, kao da i ona na neki način ulazi u obitelj. Sama se potrudila i sve saznala. I zar nije bilo logičnije da je Hiziru rekla sve što zna o Merjeminom pokušaju ubojstva, Dursunu i o tome kako je Dursun završio? Sumnjam da ju je htjela poštedjeti ili zaštititi. Zašto je sve radila na svoju ruku? Cura koja nema nikakvog iskustva s ucjenama, prijetnjama, zastrašivanjima? Jednostavno mi nije uvjerljiva.

Upravo taj pokušaj da zastraši Merjem, pokazao je njenu naivnost, a bogami i glupost. Ona ulazi u auto sa ženom za koju zna da je spremna i na ubojstvo, s onom koja je poslala čovjeka da je ubije pa mu kasnije sama presudila. Zar je mislila da će samo tako snimiti Merjemino priznanje i izvući se?
Bold - i ja isto mislim, ona doslovno k'o da je s Marsa pala, sve zna, a opet se kao svemu čudi. Možda baš zato što je došla iz nekog drugog svijeta pa joj se ovaj čini kao neki svijet iz filma. Međutim, polako sebi osvješćuje gdje je upala. No svejedno, opet kao da ne shvaća do kraja.

I ovo s Meryem - pa ne može se janje boriti s vučicom, nikako joj to nije jasno. Što, nije htjela sve ispričati Hiziru da ne bi pokvarila Hizirovo mišljenje o vlastitoj ženi? Pa on i tako zna tko i što je Meryem.
Pa je onda krenula na foru snimanja razgovora i ucjene, kao u filmovima i knjigama. Curo moja, drži se ti učenja i nacrta, to ti sigurno bolje ide. Dok si se ti mučila na fakultetu Meryem se školovala uz Hizira i ima sve fore u malom prstu. Ona sigurno ne bi ušla suparnici u auto na pustoj cesti

Dobra mi je bila Meryem u bolnici kad je čula Nazli kako kaže "Hvala Bogu, preživio je Yunus i ovo." Kad je Meryem čula da će se mali zvati Yunus rekla je Aysen "Reci joj da ušuti, neka mi kajanje potraje barem 10 minuta."
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:59   #90
Dopunili su podatke o seriji na turskoj vikipediji, ispravili su neke greške (bili su navedeni neki glumci koji nikad nisu glumili u seriji, valjda su bili u planu pa se odustalo od njih ili nisu prihvatili ulogu).

No u ovim novim podacima piše da je Aysen Meryemina prijateljica (a ne sestra) i piše da je Lutfiye sluškinja u kući.
Pa se ti sad snađi.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:42   #91
Što se tiče 11. epizode još nisam komentirala neke stvari.

Tada sam se pitala zašto Unal daje Hiziru svoje mjesto za stolom, on je to objašnjavao da želi miran život sa svojom kćeri (uvjet da Arpaslan ne viđa Ozlem), naravno da mu nisam vjerovala, a sada eto vidimo da je Unal saznao za Hizirovu vezu s državom.
Bilo mi je dobro Ozerovo pitanje koje je tada postavio Unalu: „Što ako se i s mojim životom budeš igrao?“ Eh, Ozer je najmanje nevin u svim tim igrama, ali i on se boji za vlastiti život.

Saznali smo i da je Nevzat proveo mladost na ulici. To je bio njegov odgovor Alpu otkuda poznaje Fahrija. Znači za rad u obavještajnoj službi, poželjno je malo se baviti kriminalom prije toga.

12. epizoda

Što se tiče Merjeminog udaranja u zid, tu se vidi i njena ludost, njen očaj, ali i njen žestoki temperament. Mogla je ubiti Nazli jer je imala pištolj, ali ne, ona je htjela obje ubiti.
Nakon toga smo vidjele malo ženske solidarnosti: Nazli je dozivala onesvještenu Merjem, a ova joj je ipak pomogla da izađe iz auta. Bar nešto.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Hizir je još jednom iskazao svoju "ogromnu ljubav" prema objema
Hizir je sebičnjak kakvog nema. On ima „važan“ posao i muka mu je da još i žene prave probleme. Hoće li jedna ubiti drugu, hoće li se počupati, ma briga njega za obje, samo da ga ne uznimiravaju i da on nema problema zbog toga. Ali mu obje trebaju kad ima višak slobodnog vremena ili kad se želi opustiti.

Sebičan je i u odnosu prema djeci. Već je u prošloj epizodi pokazao da mu je muka od očinskih dužnosti kad je šizio po kući jer su mu majka i žena rekle da treba više vremena provoditi sa sinom. I on bi kao htio imati puno djece.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Sin se naljutio što mu je Hizir spojlao što će se dogoditi u Zločinu i kazni
E da, to je bilo duhovito. Mali je navodno TEK na 10. stranici, a znamo da se zočin dešava vrlo brzo na početku, ne znam točno na kojoj stranici, ali na 10. bi se itekako trebalo znati što Raskoljnikov namjerava.
Ali eto, čak je i Hizir čitao neke knjige.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Dobra mi je bila Meryem u bolnici kad je čula Nazli kako kaže "Hvala Bogu, preživio je Yunus i ovo." Kad je Meryem čula da će se mali zvati Yunus rekla je Aysen "Reci joj da ušuti, neka mi kajanje potraje barem 10 minuta."
Joj, to mi je bio super duhoviti komentar. Merjem se taman malo smirila, malo pokajala, rekla je da njoj nije ništa i neka se posvete Nazli. Ali ime Yunus je potpuno izbacilo iz takta.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Prvih 20 min, ako ne i više, posvećeno je (najviše) Ilyasovoj ljubomori na Alparslana, a ta njegova ljubomora i zabadanja se provlače sve do kraja epke. Baš mi je išao na živce, dobro mu je Hizir rekao: "hirovi, razočaranja, ignoriranja, dječja ponašanja..." (iako, ponaša se i Hizir tako kad mu puhne).
Ovdje se ne slažem s Ilyasom, on je htio da Hizir podijeli tajnu s njima i nikako nije mogao (htio) razumjeti njegove razloge. Ja razumijem, osobno, nikad nikome nisam zamjerila čuvanje tajne, to mi je samo ukazivalo na snagu karaktera osobe koja je čuvala tajnu.
Da, Ilijasova ljubomora mi je djelovala baš djetinjasto. No donekle ga mogu kužiti. Više mu je bilo krivo što se od njega sve tajilo. Bio je uz Hizira dok je ovaj bio u zatvoru, rješavao je sve poslove, ubijao i radio sve za Hizira i obitelj. A Hizir ga ne upućuje u najveću obiteljsku tajnu. I mislim da mu Ilijas ne bi zamjerio čuvanje tajne već ga je pogodilo što je tu tajnu Hizir podijelio s nekim drugim za kojeg Ilijas misli da je manje zaslužan od njega. Ilijas podjednako voli Arpaslana, vidjeli smo to, ali valjda ga još smatra klincem koji se tek treba učiti poslu. I sada saznaje da je Hizir povjerenje poklonio Arpaslanu, a ne njemu. Mi znamo zašto je to Hizir učinio, ali Ilijas to doživljava kao nepovjerenje prema sebi. Zato i pita Hizira: „Kome od nas nisi vjerovao?“ I to ga je moralo zaboljeti.

Isto tako vidimo da će Arpaslan nakon početnih afektivnih reakcija biti puno skuliraniji i mudriji od Ilijasa, a to je i Hizir procijenio. Jer Ilijas, koliko god bio odan obitelji, reagira na prvu ruku, često je nestrpljiv, odmah bi on nekoga ubio a da ne razmotri daljnju situaciju. Alp će biti puno hladnokrviji, u poslu sličniji Hiziru.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Lutfije - Ilyas dolazi u Hizirovu kuću, zatiče majku, Hizira, Alpa i Lutfije za doručkom, kaže Lutfije neka izađe jer se radi o obiteljskim stvarima. Dobro je Lutfije rekla, "a ja ću kao pas pred vrata!".
Zaista ne kužim takav odnos prema sestri.
I još kasnije kad su žene pričale u kući o nesreći, Hayriye kaže Lutfije neka ispriča što se dogodilo, mala odbija jer uvijek nju zapadne da priča loše stvari, na to joj Hatice kaže:"Udarit ću te, pričaj!
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
No u ovim novim podacima piše da je Aysen Meryemina prijateljica (a ne sestra) i piše da je Lutfiye sluškinja u kući.
Pa se ti sad snađi.
Ma grozan je njihov odnos prema Luftije. Niti je poštuje majka niti braća, a kako bi onda drugi. Ne bi bilo čudno da se prema svim ženama ponašaju tako (znamo što bismo onda rekli za njih), ali više se poštuje čak i Mubedžel od nje, a Hatidže, vidim, ima sasvim pristojan položaj u obitelji. O Merjemici da i ne govorim. Nije mi se sviđalo od Hatidže što joj tako prijeti.

I sada, kad si pronašla da je Luftije sluškinja, možda ima više smisla. (iako ne odobravam takvo ponašanje ni prema sluškinjama). To što je oni zovu „sestro“, a Hajrije „kćeri“, ne mora ništa značiti jer se oni svi oslovljavaju slično. No vidjet ćemo kasnije, morat će nam nekako otkriti ulogu Luftije. Meni ju je baš žao.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 23:17   #92
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Dopunili su podatke o seriji na turskoj vikipediji, ispravili su neke greške (bili su navedeni neki glumci koji nikad nisu glumili u seriji, valjda su bili u planu pa se odustalo od njih ili nisu prihvatili ulogu).

No u ovim novim podacima piše da je Aysen Meryemina prijateljica (a ne sestra) i piše da je Lutfiye sluškinja u kući.
Pa se ti sad snađi.
Ma ne vjerujem da je Lutfiye sluškinja. Što je više gledam, vidim da ima veze s obitelji. Jest da nju stalno nekud tjeraju, prigovaraju i babe prevrću očima, i da Hatidže ima bolji položaj u obitelji, ali ne bi ona tako razgovarala s mafijašima da je samo sluškinja. Možda je neka Hizirova sestrična ili polusestrična, to bi sve objasnilo.

Znači, neće glumiti Selçuk Yöntem
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:10   #93
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Isto tako vidimo da će Arpaslan nakon početnih afektivnih reakcija biti puno skuliraniji i mudriji od Ilijasa, a to je i Hizir procijenio. Jer Ilijas, koliko god bio odan obitelji, reagira na prvu ruku, često je nestrpljiv, odmah bi on nekoga ubio a da ne razmotri daljnju situaciju. Alp će biti puno hladnokrviji, u poslu sličniji Hiziru.
Dijelom se slažem se s ovom tvojim mišljenjem (boldano) no smatram da je Alp puno okrutniji od Hizira (ili je Hizir omekšao s godinama ). Zaboravila sam spomenuti kako je šokirao Hizira kad mu je u autu rekao da treba ubiti i Mahmuta i Selima . Pa mu je Hizir rekao nešto u smislu "ti bi sad odmah glave sjekao".

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Ma grozan je njihov odnos prema Luftije. Niti je poštuje majka niti braća, a kako bi onda drugi. Ne bi bilo čudno da se prema svim ženama ponašaju tako (znamo što bismo onda rekli za njih), ali više se poštuje čak i Mubedžel od nje, a Hatidže, vidim, ima sasvim pristojan položaj u obitelji. O Merjemici da i ne govorim. Nije mi se sviđalo od Hatidže što joj tako prijeti.

I sada, kad si pronašla da je Luftije sluškinja, možda ima više smisla. (iako ne odobravam takvo ponašanje ni prema sluškinjama). To što je oni zovu „sestro“, a Hajrije „kćeri“, ne mora ništa značiti jer se oni svi oslovljavaju slično. No vidjet ćemo kasnije, morat će nam nekako otkriti ulogu Luftije. Meni ju je baš žao.
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Ma ne vjerujem da je Lutfiye sluškinja. Što je više gledam, vidim da ima veze s obitelji. Jest da nju stalno nekud tjeraju, prigovaraju i babe prevrću očima, i da Hatidže ima bolji položaj u obitelji, ali ne bi ona tako razgovarala s mafijašima da je samo sluškinja. Možda je neka Hizirova sestrična ili polusestrična, to bi sve objasnilo.
Ma ni ja ne vjerujem da je Lutfiye samo sluškinja, što bi se onda bunila kad je Ilyas poslao iz sobe jer mora razgovarati s obitelji, a često i ona ima nešto reći što se obična sluškinja ne bi usudila.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Znači, neće glumiti Selçuk Yöntem
Da, nije se uopće pojavio do 39. epke, ali nisam htjela spojlati. Nisam ni ja razočarana
I svima navode godine života koje se sad u ovim obnovljenim podacima prilično razlikuju od onih koje su ranije bile navedene.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 12:59   #94
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Dijelom se slažem se s ovom tvojim mišljenjem (boldano) no smatram da je Alp puno okrutniji od Hizira (ili je Hizir omekšao s godinama ). Zaboravila sam spomenuti kako je šokirao Hizira kad mu je u autu rekao da treba ubiti i Mahmuta i Selima . Pa mu je Hizir rekao nešto u smislu "ti bi sad odmah glave sjekao".
Apsolutno se slažem. Usporedba Hizira i Alparslana odnosila se samo na njihovu smirenost u poslu u odnosu na prijeku Ilijasovu narav. Ali Alparslan je definitivno najhladnokrviji i ja mislim da je on najokrutniji. I ima takvu facu koja ništa ne odaje. Ni glumac mi nije simpatičan.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Mahmut je sve rekao Ilyasu (dobro mi je bilo kad mu je Esra zalupila vrata pred facom)
Bilo mi je drago i kad je Mahmutu Esra zalupila vrata pred nosom, ali i kad mu Ilijas nije dao ući u kuću. Mahmut je gotovo zakoračio unutra, ali je Ilijas spremno izašao van. Zar još i u kuću da ga prima? Mogu misliti kako je Ilijasu da čak i ovaj zna za Dursuna, ali i više od svih njih, da su dvije Hizirove žene u bolnici. Ipak nije pristao na bilo kakvu eventualnu ucjenu pa je sve lijepo rekao Hiziru. Neće dopustiti da Mahmut čuva njihovu obiteljsku tajnu.

A žao mi je što još ne zna da ga je upravo Mahmut upucao!

Pa je dobro Ilijas rekao Hiziru, neka sredi svoje poslove oko svojih žena, a ne da takve stvari mora čuti „od onog psa Mahmuta“.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Od smiješnih scena, Enište rekao Ilyasu da će dijete namjerno nazvati Mahmud. Tipi i njegova seka, on mi je uvijek malo smiješan.
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Upoznali smo i Tipijevu sestru, Emine. To je žena za koju je za "stolom" rekao da je bolje da on preživi jer ako im dođe njegova sestra koja mu je nasljednik...
Čekamo razvoj lika.
Bogme Tipijeva seka izgleda kao opasna ženska. Čak i Šahin aga zna da Tipi sestru pita za sve. Bit će ona zanimljiv lik.


Bio je smiješan razgovor o imenu Eništeovog djeteta. A s njim u vezi bilo je dobro kad se Hizir izderava na sve njih i pita zašto mu nitko ništa nije rekao za Dursuna. Pa kaže Eništeu da ga čudi kako on, takav kakav jest, nije ništa rekao. A Enište će: „Jako sam se promijenio, brate.“

Bilo je dobro i kad dolazi Fahri i pita jel' tu Gazda, a Dživdživ mu kaže: „Ima više Gazda nego što bi želio.



Mubedžel je u svojoj tračerskoj znatiželji odvratna. Merjem nakon bolnice ulazi u kuću jedva se držeći na nogama, a ova bi da dođe u dnevni boravak i da im valjda priča svoje dogodovštine.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Ok, izgleda da joj tip nije uopće zanimljiv, ali koji je to način cijelo vrijeme se dopisivati s Esrom dok čovjek pokušava razgovarati s njom? To mi je jako bezobrazno od nje.
E da, bila je i bezobrazna i nepristojna. Cijelo vrijeme je kuckala. Čudi me da je frajer i dalje bez prestanka pričao.



Je li to Esra veća od Ilijasa ili se čini zato što je bila na štiklama?


Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Znači, neće glumiti Selçuk Yöntem
Zainteresirale ste me, izguglala ga i vidim da je to onaj Berenkin muž iz SO. Zar je i taj trebao glumiti ovdje?
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 21:01   #95
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Bilo mi je drago i kad je Mahmutu Esra zalupila vrata pred nosom, ali i kad mu Ilijas nije dao ući u kuću. Mahmut je gotovo zakoračio unutra, ali je Ilijas spremno izašao van. Zar još i u kuću da ga prima? Mogu misliti kako je Ilijasu da čak i ovaj zna za Dursuna, ali i više od svih njih, da su dvije Hizirove žene u bolnici. Ipak nije pristao na bilo kakvu eventualnu ucjenu pa je sve lijepo rekao Hiziru. Neće dopustiti da Mahmut čuva njihovu obiteljsku tajnu.
Iako, prilično mi je iskreno izgledao Ilyas kad je pružio ruku Mahmutu. Mahmut mi nije izgledao iskreno, stalno ima neku podlu facu.
Na ovo rukovanje ću se vratiti nakon nekog vremena.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Mubedžel je u svojoj tračerskoj znatiželji odvratna. Merjem nakon bolnice ulazi u kuću jedva se držeći na nogama, a ova bi da dođe u dnevni boravak i da im valjda priča svoje dogodovštine.
Ona je stvarno odvratna, no što serija dalje odmiče, sve više se navikavam na nju. Uzmeš je takvu kakva jest, znaš što možeš očekivati od nje, a bogme, zahvaljujući njoj mnoge stvari se i saznaju.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Je li to Esra veća od Ilijasa ili se čini zato što je bila na štiklama?
Ne znam koliko su podaci na netu točni, za nju piše 178 cm, za njega 180.


Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Zainteresirale ste me, izguglala ga i vidim da je to onaj Berenkin muž iz SO. Zar je i taj trebao glumiti ovdje?
Bio je upisan na turskoj vikipediji za seriju kao glumac koji je od 15. epke trebao glumiti jedan lik. Lik doš'o i proš'o, glumio ga netko meni potpuno nepoznat, a oni tek prije par dana to promijenili u podacima na toj stranici. Sad, je li trebao glumiti ili ne, tko će ga znati.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 21:44   #96
Stigla napokon i 13. epka.

Malo komičnih situacija i još manje komičnih rečenica. Ustvari, najkomičniji mi je razgovor, više monolog Zeta koji je došao Fahriju i Alpu i sve izdaleka pokušava saznati je li Alp oteo Ozlem. Kad je Fahriju dosadilo Zetovo okolišanje, rekao mu je "Zete, ako imaš nešto reći, RECI, zaboga!"

Zgodno mi je bilo i kad je Ilyas rekao Esri: "Alp kojeg ja znam, pretukao bi sve na ulazu, razbio glavu tipu s kojim je sjedila i odvukao curu za kosu do auta.", na što mu Esra mrtvo hladno kaže - "Ne, to bi ti učinio." I složi se Ilyas s tim.

Znakovite su mi bile dvije scene koje su išle jedna za drugom. U prvoj, Hizir i Alp, mladić pita Hizira "Je li moj otac volio moju majku?", Hizir se odjednom ne razumije u to, hladno mu je, ide leći. Sljedeća scena, Esra pita Ilyasa za snahu, on uporno tvrdi "Ja imam samo jednu snahu" (misleći na Meryem, a negirajući Nazli), Esra je uporna i kaže "Ali Alparslan..." (pretpostavljam da misli na njegovu majku), Ilyas je odmah ušutka.

Grozna mi je bila ona scena gdje su Ilyas i Reha ponižavali Ahmeta, onog pristojnog dosadnog dečka s kojim je Ozlem izašla. Čovjek ni kriv ni dužan, zna curu iz osnovne škole, ona ga pozvala na piće i dečko prihvatio (bogme, neće više prihvatiti ženski poziv na piće ), a završio tako da ga je Reha istukao. I što to znači Ilyasu, ako ostavi Esru, to ne znači da je ona slobodna, čak ni nakon deset godina . Ne smije ni s kim biti niti se udati.

A i Nazli malo bolje shvaća gdje je upala. Kad je Nazli rekla Hatice da je bolje biti cinkaroš ili špijun nego ubojica, Hatice je samo rekla, a yok, bolje je biti ubojica u našem svijetu. Eto ti ga sad pa ti rađaj dijete mafijašu.

Pojavili su se novi likovi za stolom, meni je poznat Ateş (Erkan Bektaş) iz Ljubav i kazna, gdje je glumio Yavuza Morana, brata žene glavnog lika. Bio mi je zanimljiv, a jako mi je bila zanimljiva i njegova veza s neukrotivom ženom jahačicom, šteta što to nisu razvili malo više.

Opet podaci na vikipediji serije nisu točni, ne znam kome to daju pisati.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:51   #97
Jako napet kraj epizode. Za mene neočekivan i iako sam stalno mislila što će to Nevzat učiniti Hiziru, nije mi na pamet pala Merjem. Hizir je odbio suradnju s Nevzatom i ovaj sada ide prvo na njega. I hajde ti ratuj s državom! Vjerojatno ovo Hizir smatra svojom najvećom kaznom. Hej, majka njegove djece! Neka, obitelj Čakirbejli je to zaslužila kao što je i Merjem to zaslužila. Kao što su vjerojatno svi za onim stolom to zaslužili. Jedino što im „država“ kad ih treba, gleda kroz prste, a kad hoće, može ih sve pohapsiti jer obavještajci baš sve znaju. Nevzat im je za stolom rekao da će ih uništiti jednog po jednog jer za svakoga znaju nešto.

Dosta se u ovoj epizodi spominjala snimka Merjeminog priznanja pa će sada svi na svakoga sumnjati. Hatidže je već zamjerila Nazli što je snimala, a Mahmut lukavac sačuvao snimku. I sad će sigurno biti raznoraznih kombinacija priče.

I tek mi je na kraju postalo jasno Fahrijevo upozorenje s početka da Nevzat (ili država) postavlja zamku za njih i da će nekoga žrtvovati.


Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Znakovite su mi bile dvije scene koje su išle jedna za drugom. U prvoj, Hizir i Alp, mladić pita Hizira "Je li moj otac volio moju majku?", Hizir se odjednom ne razumije u to, hladno mu je, ide leći. Sljedeća scena, Esra pita Ilyasa za snahu, on uporno tvrdi "Ja imam samo jednu snahu" (misleći na Meryem, a negirajući Nazli), Esra je uporna i kaže "Ali Alparslan..." (pretpostavljam da misli na njegovu majku), Ilyas je odmah ušutka.
E da, sad se pitam što se dogodilo s Alpovom majkom. Nešto je tu sigurno bilo. Je li ga ostavila, otišla negdje? Možda će se i pojaviti. Ili je sirota nesretno stradala. Baš me zanima.


Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
A i Nazli malo bolje shvaća gdje je upala.
Shvaća Nazli, ali shvaća i Esra. I ona vidi u što se uvalila kad joj je Aysen objašnjavala da neprijatelj bilo kome u obitelji mora biti i njezin neprijatelj. Pa Esra kaže da se neće udati za Ilijasa. U takvim mafijaškim obiteljima stvari funkcioniraju na posve drugačiji način. Ako Nazli i Esra ostanu, a ostat će, morat će sve to prihvatiti.

I Alparslan je zagriženi pripadnik te obitelji. Nevzat mu nudi da s Ozlem započne novi život u Kanadi, a on ne samo da odbije već je uz to i drzak. Pa onda svečano obećava Ozlem: „Jednoga dana će biti onako kako želim.“ Ne znam kako to misli ostvariti. Mali je jako samouvjeren.

I ova epizoda je zanimljiva kao i sve do sada.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 18:51   #98
Zaboravile smo spomenuti da je prije mjesec dana održana 22. dodjela nagrade „Zlatni objektiv“ (Altın Objektif) , nagrada Udruženja novinara (Magazin Gazetecileri Derneği - MGD). Serija 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' osvojila je čak četiri nagrade: kao najbolja ovogodišnja serija, Oktay Kaynarca - najbolji tv glumac, Deniz Çakır – najbolja tv glumica i Raci Şaşmaz – najbolji producent.

Popis svih dobitnika

Čestitam i mislim da je serija potpuno zasluženo proglašena najboljom ovogodišnjom serijom. Voljela bih kad bi je naši otkupili jer je drugačija od svih koje gledamo na tv-u te bi mnogi mogli uživati u njoj. Serija s izvrsnim scenarijom, radnjom u kojoj ni na trenutak nema praznog hoda, dijalozima koji su lucidni i često crnohumorni, sa zanimljivim likovima i izvrsnim glumcima.


Malo slikica naše ekipe s dodjele.







Vidimo i Sevinç Gürşen (Hatice) i Tarıka Ünlüoğlu (Unala).

Deniz očigledno nije bila tamo.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:11   #99
Još malo o 13. epki iako vidim da je stigla i 14. koju ću večeras pogledati.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Grozna mi je bila ona scena gdje su Ilyas i Reha ponižavali Ahmeta, onog pristojnog dosadnog dečka s kojim je Ozlem izašla. Čovjek ni kriv ni dužan, zna curu iz osnovne škole, ona ga pozvala na piće i dečko prihvatio (bogme, neće više prihvatiti ženski poziv na piće :trk , a završio tako da ga je Reha istukao. I što to znači Ilyasu, ako ostavi Esru, to ne znači da je ona slobodna, čak ni nakon deset godina :eek :. Ne smije ni s kim biti niti se udati.
Bili su jako bezobrazni prema tom dečku. A jadničak, nije znao čija je kći Ozlem, a u ovom slučaju još važnije, čija je ona bivša djevojka. Pa ga je Ilijas zezao ide li još u osnovnu školu. Od Rehe nisam očekivala takvo nasilničko ponašanje, ali eto, i on je iz tog miljea i ne može biti drugačiji. Mogli su vidjeti koliko je dečko zbunjen i uplašen i znalo se da će od sada bježati kilometrima dalje od Ozlem. Ali morao je Reha finiširati.

I da, njihove bivše valjda ne smiju više ulaziti u vezu. Da li se samo boje da one ne otkriju neke njihove tajne ili im njihova muška taština raste neba ili jednostavno sve mora biti onako kako oni žele ili je to sve zajedno. I hajde se ti spetljaj s nekime od njih! To je valjda po onome kad jednom uđeš u mafiju, nema ti izlaska iz nje.

Ilijas je još rekao da u njihovoj obitelji samo oni mogu ostaviti ženu. :blagonjima:



Unal je dobro upoznao Alparslana, misli da mali itekako ima hrabrosti oteti Ozlem.



Hizir je u pravu kad kaže da se ne razumije u ljubavne stvari. Ali zato ima dvije žene iako priznaje da su obje „osakaćene“. I stvarno, otkad je Nazli povrijeđena, sjedi doma trudna s nogom u gipsu, Hizir je ni jednom nije posjetio. Ima važnijeg posla. A ni Merjem se nije usrećila. Bila mi je odlična kad je spakirala sve Hizirove stvari. A jadan Dživdživ kad je čuo da je on taj koji će odnijeti te stvari Hiziru stvari.


Jedan od najdosadnijih likova mi je Servet. On misli samo na zaradu. I strašljivko je. Mubedžel je ipak puno zanimljivija.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Malo komičnih situacija i još manje komičnih rečenica. Ustvari, najkomičniji mi je razgovor, više monolog Zeta koji je došao Fahriju i Alpu i sve izdaleka pokušava saznati je li Alp oteo Ozlem. Kad je Fahriju dosadilo Zetovo okolišanje, rekao mu je "Zete, ako imaš nešto reći, RECI, zaboga!" :rofl :
Enište mi je najduhovitiji lik. Bio je dobar i kad je saznao da je Nurten kod Tipija, a Enište bi odmah ubio i Tipijevu sestru i nju.

A kad su svi u kući čekali podne, netko je spomenuo koliko je sati, a Enište će: „Nije rekao 12 sati, nego podne.“


Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Pojavili su se novi likovi za stolom, meni je poznat Ateş (Erkan Bektaş) iz Ljubav i kazna, gdje je glumio Yavuza Morana, brata žene glavnog lika. Bio mi je zanimljiv, a jako mi je bila zanimljiva i njegova veza s neukrotivom ženom jahačicom, šteta što to nisu razvili malo više.
E tog lika sam i ja gledala. I tamo je bio opasan, Savašev protivnik i potencijalni suparnik, ali tamo mi je čak bio i zgodniji. U svakom slučaju, među ovim novima ima i psihopata i vrlo nezgodnih likova. A kad im pogledaš face, svi su isti.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:07   #100
Najprije hvala đurđevak na postu o nagradama, zaslužili su, svakako, i cijela serija i glumci. Ne sjećam se da sam u ijednoj TS (od ovih desetak što sam gledala) vidjela na okupu toliko dobrih glumaca.
Moram se osvrnuti na obleku, İncinur Daşdemir ( Ayşen) i Sevinç Gürşen (Hatice) su se baš potrudile, obje u lijepim crvenim haljinama, super izgledaju curke

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Jedan od najdosadnijih likova mi je Servet. On misli samo na zaradu. I strašljivko je. Mubedžel je ipak puno zanimljivija.
Slažem se da je Mubeccel zanimljivija, koliko god naporna bila. No nije on meni dosadan. Jest da i ja i svi likovi prevrnemo očima kad se Servet pojavi, ali ima on svoju ulogu. Ni ja nisam nikad voljela ljude koji stalno melju o novcu, ali navikla sam se na njega, čak mi je postao i simpa. Meni je puno dosadniji Hizir.
Ajme, kad je Servet rekao Hiziru: "Ako uhapse Mubeccel, propast će mafija, sve će ona ispričati!"


Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
E tog lika sam i ja gledala. I tamo je bio opasan, Savašev protivnik i potencijalni suparnik, ali tamo mi je čak bio i zgodniji. U svakom slučaju, među ovim novima ima i psihopata i vrlo nezgodnih likova. A kad im pogledaš face, svi su isti.
I meni, i meni, ali znaš, bio je tad mlađi 6 godina. A i ja sam bila mlađa .... Neka, svejedno, zgodan mi je, samo mu trebaju maknuti kosu s čela.



14. epka

Neću za sada puno, samo nekoliko detalja.

Najprije o visokim ženama u seriji.

Meryem je završila u zatvoru pa smo prilikom fotografiranja za dokumentaciju lijepo mogli vidjeti koliko je visoka.



175 cm. Oktay je visok po podacima na netu 176cm, ali eto, nešto nisam obratila pažnju je li Meryem kad nosi salonke s visokom petom (a stalno ih nosi) viša od njega. Morala bi biti.

No, od Hizira/Oktaya je svakako viša Esra/Sevcan Yaşar, što se lijepo vidi u ovoj sceni (napominjem, cura u ovoj sceni nosi cipele s ravnom petom).


Ovdje ona izgleda prilično viša od Oktaya, a na netu piše za nju 178 cm. Meni izgleda (ako su podaci za Oktaya točni) kako bi cura mogla imati 185 cm, recimo.

Ipak se ona lučica u kojoj obitava Nevzatov šef nalazi na azijskoj strani Bospora, zove se Poyraz.
Usput, dovršen je treći most preko Bospora (taj koji se vidi u seriji), Osman Gazi Köprüsü, nedavno je svečano otvoren, a u promet je pušten 1.srpnja.

Meryem je završila u zatvoru i tamo se zagrlila s jednom zgodnom ženom, to je Deniz Seki, turska pjevačica i skladateljica koja je zaista u zatvoru, osuđena je zbog droge (malo više u linku). U podlozi scene kad Meryem ulazi u zatvor, čuje se pjesma Suya Hapsettim koju je Seki napisala u zatvoru.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.