Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 00:38   #41
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Konačno

Ako me iskustvo u gledanju serija i filmova ne vara, a i iskustvo koje sam imala sa njih dvoje, ovo bi trebalo biti

slavica7 mislim da će biti odnos sličan onom koji je imao Tekin sa Figen ona će umirati za njim, on će juriti nešto što mu ne pripada a za nju će imati samo khmm :klap:
Da, da, i ja njih dvoje željno očekujem kao par, a takođe sam pomislila, kad sam pročitala opis lika, da će odnos Tevfika i Eftalije biti sličan odnosu Tekina i Figen, samo je pitanje da li će Eftalija preduzimati nešto protiv Azize, činiti joj razne pakosti, znajući da je Tevfik zaljubljen u nju. Figen je morala stoički da trpi, pa čak i da izigrava najbolju prijateljicu od Gonul
__________________
Yalnızlık paylaşılmaz,
Paylaşılsa yalnızlık olmaz.
Özdemir Asaf
slavica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:36   #42
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
slavica7 mislim da će biti odnos sličan onom koji je imao Tekin sa Figen ona će umirati za njim, on će juriti nešto što mu ne pripada a za nju će imati samo khmm :klap:
Evo već danas novinskog članka koji potvrđuje naše predpostavke.



Tevfik i Eftalija imaju strasnu, ali tajnu vezu. Problemi nastaju kada Eftalija počne da insistira da njihova veza postane javna. Ona postepeno shvata da je Tevfik zaljubljen u drugu ženu, a nju samo iskorišćava. To je izbacuje iz ravnoteže. Strast prema Tevfiku pretvara Eftaliju u opasnu ženu...
__________________
Yalnızlık paylaşılmaz,
Paylaşılsa yalnızlık olmaz.
Özdemir Asaf
slavica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 13:25   #43
^U opisu na kanalu D stoji vesela, atraktivna ,čistog srca... ali kako se kaže u paklu nema furije poput prezrene žene

Ima li ono Aziza sina zamomčenog, eto prilike za Eftaliju da zablista :klap:

100% će biti i špijunka
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 15:18   #44
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
^U opisu na kanalu D stoji vesela, atraktivna ,čistog srca... ali kako se kaže u paklu nema furije poput prezrene žene
Videćemo koliko će ostati od njenog čistog srca, kad upozna Tevfikovo pravo lice

Quote:
Ima li ono Aziza sina zamomčenog, eto prilike za Eftaliju da zablista :klap:
Ima, Ali Kemala, i on će izgleda da bude tajno zaljubljen u grčku devojku, ali ne u Eftaliju. Koliko se moglo videti iz fragija, Ali Kemal će čak stati na put flertu između svoje sestre i sina grčkog komandanta Izmira.

Quote:
100% će biti i špijunka
To već ne znam, ne znam u koje vreme i u kom mestu se odvija ova njihova priča. Predpostavljam da je u Izmiru, i to pre grčke okupacije, jer ne verujem da bi se Tevfik onako šepurio po gradu u uniformi da su ga Grci okupirali...
__________________
Yalnızlık paylaşılmaz,
Paylaşılsa yalnızlık olmaz.
Özdemir Asaf
slavica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 01:07   #45
Quote:
slavica7 kaže: Pogledaj post
Ima, Ali Kemala, i on će izgleda da bude tajno zaljubljen u grčku devojku, ali ne u Eftaliju. Koliko se moglo videti iz fragija, Ali Kemal će čak stati na put flertu između svoje sestre i sina grčkog komandanta Izmira.
Da nije to previše grčko-turskih parova po metru kvadratnom dizija moramo i ovoj mlađoj da nađemo nekog Grka


Quote:
To već ne znam, ne znam u koje vreme i u kom mestu se odvija ova njihova priča. Predpostavljam da je u Izmiru, i to pre grčke okupacije, jer ne verujem da bi se Tevfik onako šepurio po gradu u uniformi da su ga Grci okupirali...
Izmir , najverovatnije...ovaj segment gde je Halitov lik u zarobljeništvu me brine, jer ako je fokus priče na ličnoj i porodičnoj tragediji u smutnim vremenima ja ću to pratiti ,ali ako se pretvori u preveliko palamuđenje vatan , milet zli Grci jadni Turci, ne verujem . Videla sam da je jedna od scenarista pisala Elveda Rumeli znači da je ta tema interesuje. Mada već me prolaze žmarci od Šebo- Onur kombinacije
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 01:47   #46
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Da nije to previše grčko-turskih parova po metru kvadratnom dizija moramo i ovoj mlađoj da nađemo nekog Grka
Ova mlađa je na tatu - prvo vatan, posle sve drugo

Quote:
Izmir , najverovatnije...ovaj segment gde je Halitov lik u zarobljeništvu me brine, jer ako je fokus priče na ličnoj i porodičnoj tragediji u smutnim vremenima ja ću to pratiti ,ali ako se pretvori u preveliko palamuđenje vatan , milet zli Grci jadni Turci, ne verujem. Videla sam da je jedna od scenarista pisala Elveda Rumeli znači da je ta tema interesuje. Mada već me prolaze žmarci od Šebo-Onur kombinacije
Mene, naprotiv, baš zanima taj istorijski kontekst, vidim da je logistika odlično uradila posao što se tiče kostima, scenografije, i to me raduje, ali verujem da će, kao što kažeš, fokus ipak biti na ličnoj i porodičnoj tragediji glavnih junaka. Neko je (mislim baš Halit) izjavio da će događaji biti prikazani i sa strane Grka, i sa strane Turaka, tako da lično ne verujem da će biti izražena neka anti-Grčka propaganda, mada sam isto tako sigurna da Grci neće biti zadovoljni kako su prikazani, jer i istina je ponekad bolna. Isto tako nisam sigurna ni da će sami Turci biti zadovoljni sadržajem serije, imajući u vidu je njihov aktuelni vođa trenutno u fazi stavljanja pod sumnju, pa čak i omalovažavanja tekovina Rata za nezavisnost, u koga su se Turci do skoro zaklinjali. Neyse, još dva dana, pa ćemo videti o čem se tu radi.

Evo danas se pojavio i İnternet Özel Fragmanı, prevod je by Amazonke - Vese

Quote:
Novinar: Ova novina baš i ne služi svima nama, je li tako? Antep, Maras, Kars, Istanbul, Izmir....Ako nema domovine kojoj se vratiti onda i neće biti ni novina da pišu.
Hasibe: Da je Dževdet živ pronašao bi nas pa makar morao prijeći cijeli svijet.
Dževdet: Tvoja neodgovornost dok nas je neprijatelj napadao će nas skupo koštati.
Dževdet: Ako Solun padne pobrini se za moju obitelj.
Tevfik: Kao da je moja vlastita.
Vojnik 1: Zapovjedniče, upravo ću pogubiti odbjeglog zatvorenika! Blagoslovite me,
Vojnik 2: Prodali su Solun, zapovjedniče. Prodali su je grcima.
Dževdet: Oohhhh....moja Azize...
Vasil: Tvoja obitelj je poginula u Solunu.
Dževdet: Mrtav sam.
Hasibe: Prihvati već jednom da je Dževdet mrtav.
Tevfik: Ako ne želiš pohvatiti pomoć od stranca, onda mi dopusti da ti pomognem kao tvoj muž.
Zatvorenik: Tvoja obitelj je živa! Nalaze se u Izmiru i dobro su. Odluči se, odmah!
Azize: Moja dužnost je biti tvoja majka, ali neka me bude sram jer nisam uspjela u tome.
Sadržaj prve epizode, prevod iz istog izvora.

Quote:
Major Dževdet svjedoči izdaji na turskoj strani u zarobljavanju Soluna i ne ćuti. Disident mu postavlja zasjedu i puca mu u leđa. Dževdet otvara oči u logoru za ratne zarobljenike gdje će ostati godinama. Nakon izbora koji je bio prinuđen da napravi, vraća se u Izmir tačno kad je počela grčka okupacija grada. Ovaj povratak će biti šok za njegovu porodicu iz dva razloga.....
Počinje odbrojavanje...

__________________
Yalnızlık paylaşılmaz,
Paylaşılsa yalnızlık olmaz.
Özdemir Asaf
slavica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:07   #47
Mene je zaintrigirao dizi nakon poslednjeg fragija iako sam mislila da nece. Deluje da bi moglo biti zanimljivo. Inace delim teta Redine misli i nade slavica7. No skepticna sam, ipak. Naucili me tr na oprez.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 17:04   #48
Dok ne pocne prva ep jos par divnih slika


Halit sa slatkicom koja mu glumi kcerku





pbs.twimg.com/media/CvxLW6WXYAAgdCQ.jpg

https://pbs.twimg.com/media/Cvu9oLFWEAAnw31.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CvsHvIVWcAAZ3ZV.jpg:large

bs.twimg.com/media/CvxIl7sWYAAnPBu.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CvxQoqqXYAApj-D.jpg

/pbs.twimg.com/media/CvxQoqqWYAA6d7r.jpg

pbs.twimg.com/media/CvxLW6WXYAAgdCQ.jpg

https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net...ff&oe=58A432C9
Dalia-Bozur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 17:57   #49
ZANIMLJIVOST SA SNIMANJA SERIJE VATANIM SENSIN
Iz članka u novinama Hyrriet:
Tehničke pripreme za seriju trajale su 6 mjeseci. Sašiveno je 2.000 kostima za statiste i 1.000 za vojnike koji učestvuju u seriji. U Istanbulu, Izmitu, Izmiru i Bodrumu je izgrađen poseban set koji će dočarati duh i atmosferu vremena. Ekipa od 250 ljudi je radilo na dekoru na setovima, na prikazu ondašnjeg Soluna, aleju uz obalu u Izmiru, tržnica Kemeralta, jedne od upečatljivih mjesta u gradu, uličice, dućane, bogataške kuće, bolnica sa ranjenim vojnicima, i sjedište okupacijske vojske.
Borbene scene su se pripremale 2 sedmice, a snimljene su u 5 dana. Konji su izdresirani u 12 dana od kazahstanskih trenera. Na setu su bile prisutne i ekipe veterinara. Niti jedna životinja se nije povrijedila. Specijalni efekti za borbene scene su se pripremali 6 mjeseci.
Postavljeno je 3.000 metara kvadratnih kaldrme, napravljeno 70 fasada, 3 mahale, 1 konak (velika kuća, ljetnikovac), jedna vila, 1 bolnica sa 10 soba, vojni garnizon sa 5 soba, 1 mehana/restoran, 1 vojno stovarište, 5 soba i 20 trgovina.
U ekipi u pripremi svega toga je je sudjelovalo 5 arhitekata, 5 specijalnih dizajnera interijera, 10 skulptora, 30 bravara, 4 grafičara, 50 drvodjelaca, 25 slikara, i 20 građevinara.

vese956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:20   #50
Prva epizoda je odlična, oduševljena sam. Gluma Halita i Berg..supeer!!!

Vatanim Sensin 2 epizoda Fragman 1 - preveden

https://www.youtube.com/watch?v=DOADC2YM-20

Zadnje uređivanje vese956 : 27.10.2016. at 23:47.
vese956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:22   #51
Moram priznati,da sam iznenađena...nijedan post nakon prve epizode!
Kako se puno pisalo prije početka,očekivala sam puno dojmova o ovoj uvodnoj epizodi,a nakon ove tišine sam u nedoumici....jeste li svi zaboravili gledati ili vam je tako bilo loše,da nemate o čemu komentirati?????

Kako je i vese napisala,vidi se,da su se pomno pripremali za seriju,da naprave spektakl....meni se sviđa ovaj početak.
Pomalo su nas uvodili u likove,atmosferu tog vremena,a nemam primjedbi ni na kostimografiju.

Lijepo mi je ponovno vidjeti Berg i Halita zajedno,za mene odlično rješenje oko glavnih glumaca.
Meni Onur i inače nije nešto simpatičan(sorry obožavateljice),a kako mu je uloga ovakva,moći će mi i legalno ići na živce.
Lijepo je i ponovno gledati simpa Ardu.

Sve u svemu,zainteresirali me jesu,pa ćemo vidjeti,kako će biti dalje!

Sad vidim vese,da smo istovremeno pisale post...znači,netko je gledao!!!!
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:27   #52
nala321 Naravno da je gledao....nisam sigurna jesam li dobro postavila ovaj video sa fragmanom. Je li u redu?
vese956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:35   #53
vese.ja nisam mogla otvoriti
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:39   #54
Iako sam u lajt fazi, ja sam epizodu odgledala od početka do kraja bez obzira što serija neće biti nimalo lajt Ovih troje glavnih likova su mi fantastični, a Halit me je podsjetio zašto mi je broj 1 + glas, najljepši glas Turske za mene, naravno E sad, mene je jako iznenadilo što je on nakon zarobljeništva prešao na suprotnu stranu, odnosno, pitam se kako, jer je to očito s namjerom. Druga ugodna stvar mi je odnos svekrve i snahe, mislim da je ovo prva turska serija koju gledam a da imaju idiličan odnos, skoro majka/kćer Ne znam turski pa nisam sigurna, ali kao da Ali Kemal nije njihov biološki sin? Svo troje djece su na svoju ruku, Ali Kemal pogubljen, starija kćer u pohodu na lagodniji život, a mlađa bacila na ćaću pa se igra domoljuba. Mislim da će se nešto razvijati između "brata i sestre (starije)" ukoliko sam u pravu da im nije pravi sin. Sumnjivi su mi njegovi pogledi a i pomalo posesivno ponašanje prema njoj Azize skrbi i brine o obitelji ali joj djeca baš i ne pomažu. Tevfik, prijatelj, pravi gad, njega upucava a ženu bi mu ženio. Možda ona ogrlica bude krunski dokaz njegovog zločina jer ju je Dževdet jako dobro vidio u onoj škrinji. Uglavnom, priča teška ali zato gluma teče s lakoćom kod ovih troje
__________________
Mislim, dakle pišem
odakusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:53   #55
odakusa...pa ti očito znaš turski...sve si ti to fino razumijela....a što se tiče ovog odnosa sa sveki,konačno da nema onih odurnih podbadanja i omalovažavanja....nadam se,da im se odnos u budućnosti i neće pokvariti.
Za Tevfika sam se već i ja izjasnila,stvarno su mi užasni ti "prijatelji",koji se baš eto zaljube u prijateljevu ženu...baš dno dna od karaktera.
Ogrlica bogme najveća u onom sanduku...Dževdet ju sigurno nije zaboravio i jedva čekam nastavak oko toga.
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 00:33   #56
nala321, gledalo je dosta nas, ali nismo svi raspoloženi ni talentovani da iznosimo utiske po forumima (evo ja na primer). Ali dobro, evo: takođe sam oduševljena prvom epizodom, dugo čekam ovu seriju i malo sam se plašila da mi očekivanja nisu prevelika pa da se razočaram. Međutim, ono što sam videla je moja očekivanja čak i prevazišlo. Scenografija, kostimografija, dočarana atmosfera i duh jednoj davno prošlog vremena, pridržavanje istorijskih činjenica, Halit i Berg su za moj pojam fantastično izneli svoje uloge, kao i Onur, (koga i inače obožavam - sorry neobožavateljice), žao mi je što mu je lik negativan, ali će makar imati šansu da pokaže svoje gumačko umeće, na kraju krajeva, mora neko i takve uloge da igra Tevfik je, inače, kako to stoji u opisu likova, zaljubljen u Azize još od detinjstva, ali se ona udala za Dževdeta, dakle, nije se zaljubio u ženu svoga prijatelja, već se devojka koju je voleo udala za drugoga - njegovog prijatelja. Ukoliko to ima uopšte nekog značaja. Negativan je lik u svakom slučaju, ali ja zbog svojih simpatija prema Onuru ne želim o tome da raspredam, to ostavljam vama koji ga ne simpatišete.

Uglavnom, dva i po sata mi je proletelo kao tren, a narednu epizodu već sa nestrpljenjem očekujem.

odakusa, da pokušam da odgovorim na tvoja pitanja: to kako je prešao na drugu stranu u zarobljeništvu ćemo verovatno videti u sledećoj epizodi, ali je očigledno u pitanju neka igra, samo što on to u ovom trenutku nikome ne sme da prizna, pa čak ni svojoj porodici. Sin nije pogubljen, taman posla da jedan od glavnih likova napusti seriju još u prvoj epizodi, samo nas malo drže u neizvesnosti do sledeće epizode. Taj mladić inače nije njihov biološki sin, već su ga usvojili kao malog i odgajili kao svoje dete, dečak je to saznao kad je bio ispod kreveta i slušao razgovor majke i bake. Sada kao odrastao, očigledno je zaljubljen u svoju "sestru" Jildiz, i očigledno je da to ona zna, kao i da zna da joj on nije brat, pa ga zato maltretira. Odnos svekrve i snaje i mene fascinira, nije to čest slučaj u trskim serijama, ali sam primetila da i jeste u serijama ovog tipa (istorijskog). U pravu si da serija nije laka, biće u narednim epizodama još težih scena, mislim na one iz zarobljeništva, kao i scene u kojima porodica saznaje da je Dževdet "izdajnik", ali bez obzira na to, mene je serija osvojila i nipošto ne odustajem od gledanja.
__________________
Yalnızlık paylaşılmaz,
Paylaşılsa yalnızlık olmaz.
Özdemir Asaf
slavica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 01:09   #57
Nisam stigla da odgledam epizodu, ali sam mega talenat da blebećem po forumu mogla bih možda sada, ali ne želim, hoću polako ,da skuvam kafu i vidim o čemu se tu radi ovde je dobra gluma zagarantovana, i ja se posebno radujem što Halit tako lepo govori jer ću verovatno gledati bez prevoda, iz njegovih usana turski je najlepši i najjasniji jezik na svetu ( a znamo da to nije). Malo sam spojlala sama sebe sa fragijem za drugu ep. i prijatno iznenađena obrtom

Ne plašite se Onura, odličan je glumac ako treba te likove na granici, antiheroje, negativce igrati tu je on
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 09:39   #58
Dugo sam čekala i evo dočekala ovu seriju, i nakon svega pročitanog i objavljeno o njoj. Prva epizoda od dva ipo sata mi je proletjela i kad je završila....a što reći...vvaauuuuuu

Sav uložen trud, priča, glumci, Halit, Berg, Onur...sve...ali baš sve je za mene bilo vrhunski odrađeno. Vuče me da dalje gledam. U prvoj epizodi, nakon uvodne priče u kojoj smo vidjeli kako su nastali događaji u kojoj je Azize s djecom morala napustiti Solun, i što se dogodilo sa Dževdetom, imamo i jedan vremenski odmak od 7 godina, i nakon tog odmaka što se događalo sa Azize i njenom djecom. U sljedećoj epizodi očekujem da vidim, a po slikama koje su već izašle, što se događalo sa Dževdetom. Jer je očito da je bio u zarobljeništvu u tih 7 godina, kako je tamo završio i kako je sad postao grčki vojnik. Moje pitanje je da nije možda Dževdet postao "insajder" kod grka....Valjda ćemo saznati u kojoj će se još ulozi pojaviti čovjek sa prstenom koji ga je prvi put izvukao iz zatvora.
Sve u svemu, jedva čekam sljedeću epizodu, a prvoj epizodi od mene jedan big lajk

Treba voditi računa da ovog vikenda prelazimo na zimsko računanje vremena, dakle, sat u nazad. Odlukom vlade Turske oni više ne pomiču vrijeme, ostaju na ljetnom računanju vremena, što znači, da sljedećeg četvrtka epizoda po našem vremenu počinje u 19:00 sati, a ozet u 18:00 sati..


Evo ga i rejting 1. epizode . 27.10.2016.:
Total - 2 mjesto - 5,73
AB - 1 mjesto - 7.85
20 ABC1 - 1 mjesto - 7.32
vese956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 09:44   #59
Mislim da s ovim rezultatom nitko nije računao, a ponajmanje ljetna serija Yuksek Sosyete, jer su baš njima prognozirali potop. Ipak, u totalu su zauzeli #1 (6,07%), dok je premijerna epizoda Halitove i Bergine serije Vatanim Sensin na #2 (5,73%), tekrar (repriza) tek na 31. poziciji (1,72%). AB grupa bolja za VS, tu su na #1 (7,85%), tekrar na #16 (2,20%). YS zauzeo #2 (4,89%). ABC1 grupa VS #1 (7,32%), tekrar #21 (2,33%), a YS #2 (5,77%).

Sve u svemu, moj zaključak - solidan start, ali vjerujem ispod očekivanja Kanala D i O3 produkcije, ako se uzmu u obzir pripreme koje su trajale mjesecima, uložena sredstva, reklama. Vidjet ćemo kako će proći druga epka, hoće li uspjeti privući dodatne gledatelje. Od dvije serije koje su krenule ovaj tjedan je Anne (StarTV) imala nešto bolji start (total 6,72% - AB 7,55% - ABC1 7,52%).

BOLUM 01
Total = 2. Vatanim Sensin 5,73% (oko 4,55 milijuna gledatelja)
AB = 1. Vatanim Sensin 7,85%
ABC1 = 1. Vatanim Sensin 7,32%
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 09:51   #60
Los rejting za seriju s toliko najava,promidzbe i gdje glume dva glavna lika. Da ne mogu prestic ljetnu seriju Yuksey sosyete. i jos isla jucer kad je konkurencija nikakva. Cak je i ona klinka Elif skocila iznad 2% jer ljudi od jada nisu znali sto da gledaju...
Jos ce im Cesur ve Guzel za dva tjedna zabit cavao u lijes. Sumnjam nekako da ce gledanost rasti,bas to sto Mina kazes repriza tek na 31. mjestu, vec je opao interes...
vogis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.