Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 12:30   #61
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
I zbilja misliš da će njemac otkupljivati hrvatsku sirovinu za npr Vegetu? Daj me nemoj klat.
Za informaciju, sirovina za Vegetu dolazi iz Kine.
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:31   #62
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
trolaš ponovno. i opet promašuješ bit i izbjegavaš govoriti ono o čemu ovdje govorimo. Da li si jendostavno neuk ili to radiš s nekim ciljem -nisam siguran.

Da Nestle kupi Podravku -zasigurno ne bi ugasio Vegeta brand, jesi ti uopće normalan? Inače, Nestle ima tvornicu u Srbiji i proizovi i dalje i lokalne brandove. Brandovi su inako sporedni -iako ti to očito ne razumiješ. Podravka da ne proizvodi Vegetu -proizvodit će nešto drugo. Da ju preuzme Nestle -proizvodila bi i daljjje i Vegetu, ali vjerojatno i neki od globalnih branova Nestle-a. I imali bi zasigurno više lokalnih dobavljača od Agrokora i najvažnije -imali bi normalan rok plaćanja.

Sve to je ionako nepovezano sa Agrokorom i negativnim utjecajem koji sveukupno ima na gposdarstvo RH.
Zašto bi itko normalan želio uništiti proizvod koji mu donosi novac, to može tvrditi samo totalni ekonomski analfabet ?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:34   #63
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ajmo reći da Nestle kupi Podravku... što misliš hoće li ugasiti lokalne brendove i pogone koristiti za proizvodnju svojih, po dakako nižim cijenama radne snage, ili će ostaviti i osnaživati lokalne brendove umrežiti lokalne dobavljače i shodno sve platiti?

Kažem lijepo je što ima ljudi koji još vjeruju u bajke. Nije dobro ubiti dijete u sebi:klap:
Zašto bi pobogu gasili lokalne etablirane brendove? To je pucanje samom sebi u nogu.
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:48   #64
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post


Jedini problem Todorića je što je uspio, a uspjeh je nešto što hrvatska ne oprašta.
Slažem se s tobom. Todorić je uspio. Uspio je izbjegavati plaćati porez, uspio je pokupovati pola države za 1 kunu, uspio je dobavljačima plaćati nakon 90 dana u obliku kompenzacije a ne u novcima, uspio je u tome da država bude njegov talac, itd...
štuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:49   #65
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Zašto bi pobogu gasili lokalne etablirane brendove? To je pucanje samom sebi u nogu.
Jer su za njih prenebitni, i minorni. A uostalom, brend je samo marka.
No onako ne znam, nema više onog ponosa nije to to, jer Podravka, Zvjezda i slični su neke kompanije s poviješću, neki spomenici ljudima, vremenima,kakvog smisla ima Kraš ako ga preuzme njemac i u njega uđe njemačka pamet i sve, ne znam.
Znam, nerealna kategorija, ali ja sam full ponosan na recimo ovo, kad neki tupavi amerikanci otvore paket a tamo willi wonka.
Ok kužim, da neki gledaju čokolada, čokolada, ova ona ali štz.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:11   #66
Treba li Vlada pomoći Todoriću?

Ono sto mi nije jasno zasto netko misli da bi netko tko bi preuzeo Agrokor nastavio drugacije, pogotovo u boljem smjeru?

Sve sto se zamjera Todoricu i sadasnjoj politici Agrokora... pa biti ce jos i gore od toga.. jer zašto ne?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:13   #67
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Ono sto mi nije jasno zasto netko misli da bi netko tko bi preuzeo Agrokor nastavio drugacije, pogotovo u boljem smjeru?

Sve sto se zamjera Todoricu i sadasnjoj politici Agrokora... pa biti ce jos i gore od toga.. jer zašto ne?
nece jer je Todorić toliko isprepleten s državom da mu se svašta tolerira i čitavi zakoni se kroje za njega. apsolutno je nemoguće da se to nastavi sa novim vlasnikom -pogotov zato što je nemoguće da bi sve te firme bile i ostale u istom vlasništvu.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:23   #68
Ima već deset godina kako se šuška da će Agrokor propasti, da je ovo da je ono..Pisalo se i po forumu po pojedinim postovima, uglavnom onako uzgred..
Jednako kao što se cijelih osamdesetih pričalo po kantunima da će Juga propast..

Naravno da bi država trebala pomoći Agrokoru..

Kome je država do sada pomogla, pomaže i dalje?
Ajmo napraviti listu..

Prvi mi na pamet padaju švicarci..Koliko ono milijardi kuna oprošteno bankama na ime poreza zbog konverzije koja pomaže jednoj određenoj parcijalnoj skupini u društvu, jedno pet šest, deset, milijardi kuna, manje u proračunu..

Što je sa pedeset milijardi kuna neplaćenog poreza u proteklih nekoliko godina?
Jel' nekome oduzeta imovina, netko u zatvoru..Jel' netko dobio otkaz pošto nije radio svoj posao i naplatio taj porez..
Što je sa neplaćanjem koncesija?

Što je sa viškom zaposlenih u javnom sektoru, što je sa nerealno viskoim plaćama u istome?
Što je sa ukidanjem broja županija, općina koje su same sebi svrha..O tome već i vrabci na grani sve znaju..
Pomaže li tu država određenim skupinama u društvu, držanjem statusa quo..

Koliko je para ulupano u brodogradilišta, koliko je para ulupano u HŽ..
Nastavi niz..Ima toga još, samo se treba sjetiti..

Sjeća li se itko Peveca..
E, to je tek dobro odrađen posao..

I tako dalje..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:26   #69
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Jer su za njih prenebitni, i minorni. A uostalom, brend je samo marka.
No onako ne znam, nema više onog ponosa nije to to, jer Podravka, Zvjezda i slični su neke kompanije s poviješću, neki spomenici ljudima, vremenima,kakvog smisla ima Kraš ako ga preuzme njemac i u njega uđe njemačka pamet i sve, ne znam.
Znam, nerealna kategorija, ali ja sam full ponosan na recimo ovo, kad neki tupavi amerikanci otvore paket a tamo willi wonka.
Ok kužim, da neki gledaju čokolada, čokolada, ova ona ali štz.
brend=marka=/=poduzeće
Ponekad je brend jači od tvrtke koja je vlasnik brenda.
Tvrtka može prodati brend. Uvođenje novog brenda na novo tržište je dugotrajan i skup proces i zato neke tvrtke ponekad kupuju etablirane brandove.
Ako će već stranac kupiti tvrtku koja je vlasnik brenda koji je dobro pozicioniran na domaćem tržišti, isplativije mu je zadržati postojeći brend nego razvijati ili uvoziti neki nepoznati brend sa drugog tržišta.
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:26   #70
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Uspio je stvoriti kompaniju koja je kilave socijalne brendove uspjela nametnuti kao relevantne barem na području susjednih država a počeli su se probijati i na američko tržište.
A reci ti misliš da iza Lidla npr ne stoji Njemačka vlada, njegov vlasnik nema svoj dvorac u Njemačkoj provinciji?
Jebote, koje ti neznanje pokazuješ...

"Kilave socijalne brendove" je mogao nametnuti samo zato što nije bilo ni t od tržišta i kvalitetne tržišne utakmice. Ti si se zakačio za dvorac kao pijan za plot. Nikoga ne jebe dvorac sam po sebi, već način na koji ga je stekao.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:28   #71
Šta što anketa nije javna.
Jasno i glasno NE.
Isto vrijedi i za premilu nam Domovinu, što prije taknemo dno - prije ćemo se oporaviti.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!

Zadnje uređivanje freelancer : 15.03.2017. at 15:15.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:40   #72
Kad ce se Todorica ovrsiti zbog neplacanja svojih obaveza?

Jbt pricamo o tome treba li Vlada tj. mi pomoci Todoricu, dok se ljude delozira iz vlastitih stanova zbog nekoliko tisuca kuna duga.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!

Zadnje uređivanje zeljko_ri : 15.03.2017. at 14:54.
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:44   #73
samo me zanima koja će u redu naplate biti država....
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:50   #74
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Zašto bi pobogu gasili lokalne etablirane brendove? To je pucanje samom sebi u nogu.
valjda zato jer imaju svoje brendove, tvornice, proizvodne kapacitete u matičnim državama!?

što se njih tiče hrvatsko gospodarstvo
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:57   #75
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Kad ce se Todorica ovrsiti zbog neplacanja svojih obaveza?

Jbt pricamo o tome treba li Vlada tj. mi pomoci Todoricu, dok se ljude delozira iz vlastitih stanova zbog nekoliko tisuca kuna duga.
todorića treba izbaciti iz agrokora.

on ima trgovine od slovenije do makedonije, to nije loša kompanija
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:01   #76
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ajmo reći da Nestle kupi Podravku... što misliš hoće li ugasiti lokalne brendove i pogone koristiti za proizvodnju svojih, po dakako nižim cijenama radne snage, ili će ostaviti i osnaživati lokalne brendove umrežiti lokalne dobavljače i shodno sve platiti?

Kažem lijepo je što ima ljudi koji još vjeruju u bajke. Nije dobro ubiti dijete u sebi:klap:
Francuzi su kupili Dukat, i što se promijenilo? Isto pakiranje, isti proizvodi, još neki njihovi dodani, par natpisa "President".... Manje više je sve jednago loše ili dobro kao i prije.

To što dobit ide u Francusku Francuzu, a ne u Švicarsku Hrvatu, nama je potpuno svejedno. To i jest smisao kapitalizma i poreznog sustava. Porez ide "nama". Dobit ide vlasniku.

Što se Agrokorovih brandova tiče, uništili su sve čega su se dotakli i zatrli su to svojim KPlus i Standard uvoznim smećem! Jedino što im još nekog vraga vrijedi kao brand su PiK i Ledo (a i Ledo rapidno propada).
Agrokor je primjer upropaštavanja nacionalnih brendova, a ne očuvanja!
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:04   #77
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Kad ce se Todorica ovrsiti zbog neplacanja svojih obaveza?

Jbt pricamo o treba li Vlada tj. mi pomoci Todoricu, dok se ljude delozira iz vlastitih stanova zbog nekoliko tisuca kuna duga.
Treba razdvojiti pomoć Agrokoru od pomoći Todoriću.
Pomoći Agrokoru značilo bi pomoći 30 tis zaposlenika i sustavu oko kojeg se vrti ogroman broj dobavljača velikih i malih, pomoći bankama da ne dođu u probleme s npl-ovima, pomoći Državi da naplati svoja potraživanja za koja ne znamo kolika su, a navodno u mlrd.
A pomoći bi se trebalo na način da se nađu investitori koji su spremni uložiti, i to je igra zapada i istoka. Sberbanka očito ne želi reprogramirati svoja potraživanja. U slučaju pomoći Todorić bi trebao otići. Pretpostavljam da je zato jučer iz Vlade izašla informacija sa zakašnjenjem sa sastanka. Todoriću je to opomena.
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:06   #78
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
valjda zato jer imaju svoje brendove, tvornice, proizvodne kapacitete u matičnim državama!?

što se njih tiče hrvatsko gospodarstvo
Gasili bi se samo oni brendovi koji su konkurencija njihovima. Recimo imaš u Poljskoj nekakav Šmokolino na 20% tržišta i Čokolino na 10% tržišta. Ukineš čokolino.
Ali u situaciji u kojoj imaš Čokolino na 80% tržišta, jednostavno nećeš ni uvoditi konkurenciju, ili ćeš je čak i povući, a čokolino reklamirati kao još bolji i kvalitetniji.
Nisi lud ukidati brand i tako se resetirati na lošiju poziciju od Čokolešnika. Zašto bi? Follow the money.

A to što tada Poljaci ne bi jeli Čokolino, mislim da ne bi uzrujalo ni nas, ni njih.
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:08   #79
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
valjda zato jer imaju svoje brendove, tvornice, proizvodne kapacitete u matičnim državama!?

što se njih tiče hrvatsko gospodarstvo
zašto bi onda takva firma uopće kupovala našu? Tvornicu svatko može sagraditi ako ima novaca.
Firma se kupuje zbog branda, tržišta ili vrijednih nekretnina.
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:14   #80
Pitanje je želi li pomoći Todoriću?
Ako je pomoći Agrokoru a da ostane na vlasti isti, ogovor je već naznačen.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.