Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2006., 14:59   #1
Vaginizam - prepreka za seks

Bok svima!

Evo postavljam ovu temu jer sam prije par dana skuzila da imam tzv. vaginizam pa se nadam da ce se javiti ljudi koji mozda znaju nesto vise o tome, a mozda ce i nekim curama/zenama pomoci.

Dakle, vaginizam je poremecaj uzrokovan psihološkim faktorima, ali se manifestira fizički - pa tako u praksi, krenete vi fino vodit ljubav s nekim kog ste si izabrali i sve je divno i krasno dok on ne pokusa s penetracijom. E u tom trenutku nejde, ili ide tesko, ali boli . Svi pricaju kak je seks super, kad ono....moje iskustvo je da je penetracija bolna . Unatoc narihtavanjima, lijevo - desno, gore - dole. To je uvijek neugodno. Zašto? Nakon sto sam uistinu dugo odgađala rjesavanje ovog problema - na internetu sam nasla informacije. Zbog psiholoških razloga - nepovjerenja prema drugima, seksualne traume, strogog i religioznog odgoja, oca-tiranina, straha, razvije se fizički refleks. Tijelo razvije nesvjesan refleks zaštite i misic maternice se zgrci i ostaje zgrcen kada se u njega pokusava staviti nesto (tampon, penis, kod ginekološkog pregleda i sl. ) Problem je i rješiv i ja sam sad s psihicem sjela i radimo mi fino na tome. Sad mi je ipak zao cijelog ovog dugog perioda kako ja neuspjesno i nespretno pokusavam vodit ljubav s muskarcima. Psiholoski me je jako ukomiralo jer si nisam bila seksi, pozeljna, zenstvena i to sam sve nekako u sebi potisnula. Konacno, nisam se s nekim onako posteno razvalila, prostite na izrazu . Partneri su naravno isto bili u komi.

Ako netko ima kakvih iskustava, saznanja i sl o ovom problemu, ili ako zna da u Hrvatskoj postoje seksualni terapeuti koji se bave rjesavanjem ovog problema, nek se javi - bilo bi mi bas drago da vidim kak je kod drugih i sta mislite o tome.

Puno Vas sve pozdravlja Dunja! Koja ce tek postat divlja...
dunja 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 21:16   #2
cuj, ocito je stvar psihe

kako da ti mi pomognemo? mislim da ti nemozemo rec nista vise nego sto sama znas

probaj se razbit prije, al posteno , mozda ti to dovoljno paralizira mozak pa se opustis
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 09:07   #3
A cuj...meni bi bilo super da se jave ljudi koji imaju nekakvih praktičnih informacija o tome. Jer na meni je sad da praktično radim na tome....teoretskih znanja sam vec nesto prikupila. "Posteno razbijanje" u ovom trenutku mogu zaboravit - samo bi se povrijedila i to i fizički i duševno. Ako tijelo kaze ne, onda treba stat i razumjet zasto nece, cega se boji, zavoljet ga..Napisala sam vec da je poremecaj u principu uzorokovan strahovima od povrede, boli itd. (kod mene je izvor tih strahova bio nasilni otac). Al problem se onda multiplicira - najprije me je strah povrede, nasilja, nesigurnosti truc trac....a onda se počnem nevoljeti jer, eto, samo ja nemogu, a sve druge mogu i sve su lijepe i seksi.......A ja? No sad sam koliko toliko izasla iz tog zacaranog kruga samosazaljenja i samoprijekora. Ako mi je to dano, idem istrazit sta je to i rijesiti se toga. Bit ce to jedna od mojih zivotnih prica. U kojoj pobjedjujem
dunja 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 09:15   #4
Quote:
Legion kaže:
Nemrem se suzdržati da neš ne blebnem
A da probaš u guzu?

Ha ha.... e jesi.... Vidi, to je rjesiv poremecaj. U guzu bi bilo izbjegavanje rjesavanja problema. a ja zelim rijesiti problem u njegovoj srzi. problem je da ja nemogu normalno, jer sam ocito puna nekakvih trauma i tijelo se automatski stiti stiskanjem misica i sprecava pristup svemu. ja zelim imati i djecu i zelim ih raditi "normalno" i zadovoljno. eto.
dunja 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 09:32   #5
Nemam iskustva s problemom o kojem pričaš, tj. sa samim vaginizmom, ali polazeći nekom zdravom logikom, mislim da si sama već krenula jedinim pravim putem prema rješenju problema...

Osim terapije kod psihijatra, vrlo je važna veza s partnerom. Nisam shvatila da li imaš stalnog dečka ili ne, pretpostavljam da ne... Ali bitan faktor će biti povezanost s partnerom. S njim ćeš također morat proći fazu upoznavanja i stjecanja povjerenja... vjerojatno neće biti lako, ali će konačan rezultat biti vrijedan toga...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 09:35   #6
Quote:
chocogirl35b kaže:
Osim terapije kod psihijatra, vrlo je važna veza s partnerom. Nisam shvatila da li imaš stalnog dečka ili ne, pretpostavljam da ne... Ali bitan faktor će biti povezanost s partnerom. S njim ćeš također morat proći fazu upoznavanja i stjecanja povjerenja... vjerojatno neće biti lako, ali će konačan rezultat biti vrijedan toga...
Ne treba joj psihijatar, sve se to da polako napraviti sam... tj. s partnerom
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 13:07   #7
Quote:
Ava Adore kaže:
Ne treba joj psihijatar, sve se to da polako napraviti sam... tj. s partnerom

Ma rekla je da već ide kod psihijatra i da se problem vuče iz njenog lošeg odnosa s ocem, a takve stvari ne može rješiti samo s partnerom
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 13:39   #8
evo ovako....sto se tice stalnog partnera....trenutno ga nemam . iskreno, nisam sigurna da bi mi to bitno pomoglo. imala sam dugo partnera i kako nisam bila zadovoljna sa sobom (jer, eto, meni to sa seksom nekako nejde) na kraju sam htjela uciniti njega sretnim. i da sam odmah otisla kod psihica u to vrijeme, vjerojatno bi to nekako podsvjeno ucinila zbog njega. mozda iz straha da cu ga u suprotnom izgubiti, da mu i ja trebam na neki nacin i fizicki pokazati svoju ljubav itd tralalala. medjutim sad znam da je ovo zbog mene. da ja razvuzlam taj dio sebe. e sad, bit ce vjerojatno problem kad nadjem sljedeceg partnera jer mi on nece biti nista uhodano i sigurno tj. bit ce mi sasvim novi teren. hm, a to ce biti zanimljivo kak budem to izvela. vjerojatno ce se pojaviti problem povjerenja itd. neznam. bum vidla.
ma mislim u Hrvatskoj se o ovom problemu uopce ne prica niti se nesto zna o tome. Pregledala sam internet i u principu jako puno cura/zena od toga pati. samo o tome ne pricaju. kao ni ja.

ahoj od mene...

lijepo kaj nesto pisete i razmisljate o ovome sa mnom. thanks
dunja 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:04   #9
Probaj se sexati bez penetracije. Samo dodiri i puno, puno oralnog . Objasni partneru da čuvaš djevičanstvo (ili nešto slično ) i samo to dolazi u obzir prije braka . A ako ti je partner razuman i zadovoljen tim načinom, t.j. ako ta kemija dobro funkcionira, siguran sam da ćeš ga jednog dana sama od sebe ugodno iznenaditi, čak i prije braka. Nikako ne popuštaj dok to sama uistinu ne poželiš.
To ti je moj savjet.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:24   #10
Moj savjet je da nađeš nekog tko će te napaliti ko prasicu
Predigra od dva sata... i sl.
Da ne idem u detalje jer ovo nije LJES
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 02:14   #11
lubrikaciju probaj
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 15:27   #12
Ne moras ici u USA po znanje, i kod nas postoje ljudi koji se bave tom problematikom, pa ako ti je Marty Klein drag, onda ce ti se svijdeti i nasi strucnjaci, jer ih educira gore spomenuti gospodin. Popis ljudi koji se bave seksualnom problematiko se nalazi na str.:

www.hsed.hr/seksualnozdravlje/

pozdrav
__________________
svako zasto ima svoje jebi ga
putnica kroz vrijeme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 06:01   #13
Upoznat sam s tim problemom, koji je vjerovatno prouzrokavan nekom psiholoskom traumom iz djetinjstva ili rane mladosti. Kod nas se se u narodu takve zene ili djevojke nazivale donekle pogrdnim izrazom "poklapuse", a zapravo sama rijec poklapanje, grcenje, stezanje rodnice sve govori.

Upoznao sam jednu takvu djevojku, za koju me vezu lijepa sjecanja. Ispocetka sam imao negativan osjecaj, a kasnije mi je sve to bilo smijesno i zapravo simpaticno. Nisam znao u cemu je stos jer sam bezuspjesno pokusavao do iznemoglosti... dok mi ona sama nije tuzno objasnila, nadajuci se prije toga da ce sve biti ok. Naime, uzrok tome jeste psihiloskog karaktera, ali se uspjesno otklanja fizickim dodirom na odhedjeno mjesto. U njenom slucaju su bile slabine s desnine strane abdobena, u predjelu slezene, jer kad sam je tu dokatinjao, sve je islo ko po loju.
Scrol is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:56   #14
Ja sam imao curu sa takvim "problemom". Nazalost, nije to uspjela regulisati i pored obostranog velikogtruda. Ipak je to psihologija. Ali svejedno nam je bilo puno lijepo. Ona je "klitorisno" dovedena do pred sam orgazam a onda je, kada je zapocinjalo dolazilo do penetracije i imala je osjecaj da uziva potpuno... Nisam je video odkada je otisla vanka, ali mislim da se udala i da zivi normalno.
Inace cuo sam da bez obostranog istovremenog orgazma ne mogu se "praviti" muska djeca...
BOXERSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 19:48   #15
Vaginizam je najcesce psihicke prirode iako ne smijemo zanemariti i neke fizicke, tjelesne uzroke. Ukoliko je psihicki uzrok posrijedi, naisla sam na stranicu www.centar-sirius.hr gdje se psiholozi bave i tom problematikom. Moram priznati da nisam bas naisla na strucnjake koji se kod nase bave tom problematikom.
__________________
Ja sam ja, svojeglava, i onda kad me nema
tetija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:57   #16
nisam kompetentna da raspravljam o ovome,ali kako svugdje moram zabit nos...nisam psihologinja,ali smatram da naravno da je problrm psihičke prirode kao što smo svi i zaključili i da si krenula pravim putem ( kod psihića) a da će te najviše opustit i najviše će ti pomoć kada pronađeš osobu kojoj ćeš vjerovat u potpunosti, za koju ćeš znati da će sve napravit da se ti dobro osjećaš, da te neće povrijediti i kojoj ćeš se moć dat 100% od sebe, kojoj će uistinu bit stalo do tebe,do tvoje duše...znači povjerenje,povjerenje i povjerenje u tu osobu koja će ti otvoriti vrata zadovoljstva i užitaka! sretno ti,a i svima nama...
__________________
biiiiiiip...
zvončica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 23:08   #17
Eh, da...i ja sam shvatila da imam isti problem odavno. Dugo mi je trebalo da si to priznam i odvažim se otići psihijatru....jedinom do kojeg sam uspjela doći budući da živim u jako malom gradu. No to mi nije nimalo pomoglo jer dotični psihijatar nema pojma o tome problemu. Zapravo je bio jako neugodan prema meni i samo pojačao moj dojam da nisam baš normalna....I sad sam opet na početku, nemam pojma kome da se obratim. Na internetu ima informacija o samome problemu no nigdje nisam pronašla terapeuta koji to rješava.
Svaka pomoć je i više nego dobrodošla....
Lightness is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 23:15   #18
Quote:
Lightness kaže: Pogledaj post
Eh, da...i ja sam shvatila da imam isti problem odavno. Dugo mi je trebalo da si to priznam i odvažim se otići psihijatru....jedinom do kojeg sam uspjela doći budući da živim u jako malom gradu. No to mi nije nimalo pomoglo jer dotični psihijatar nema pojma o tome problemu. Zapravo je bio jako neugodan prema meni i samo pojačao moj dojam da nisam baš normalna....I sad sam opet na početku, nemam pojma kome da se obratim. Na internetu ima informacija o samome problemu no nigdje nisam pronašla terapeuta koji to rješava.
Svaka pomoć je i više nego dobrodošla....
e ovo je skroz glupo al je vezano uz temu pa ajd...
u osnovnoj smo imali nekog ludog vjeroučitelja koji je samo o takvim stvarima pričo, on kaže da se vaš problem može jednostavni i brzo izlječit sa malo predigre i onda kad najmanje očekuješ da ti lik gurne dugačku metalnu iglu i onak te jako bocne, kao poslje toga se uvijek moš bez problema ševit kad i s kim god hoćeš, i zato su šokci, lovci i ti neki slavonski bećari/barabe šta već jesu, ono-seoski kurvaroši, nosili tu iglu zataknutu u šešir....
...a rekoh da je glupo, ja bi ubila nekog da mi tak šta napravi,
ajd cure, sretno
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 23:42   #19
Quote:
mishamu kaže: Pogledaj post
e ovo je skroz glupo al je vezano uz temu pa ajd...
u osnovnoj smo imali nekog ludog vjeroučitelja koji je samo o takvim stvarima pričo, on kaže da se vaš problem može jednostavni i brzo izlječit sa malo predigre i onda kad najmanje očekuješ da ti lik gurne dugačku metalnu iglu i onak te jako bocne, kao poslje toga se uvijek moš bez problema ševit kad i s kim god hoćeš, i zato su šokci, lovci i ti neki slavonski bećari/barabe šta već jesu, ono-seoski kurvaroši, nosili tu iglu zataknutu u šešir....
...a rekoh da je glupo, ja bi ubila nekog da mi tak šta napravi,
ajd cure, sretno
Fora, nema šta! Ako ništa uspjela sam se dobro nasmijati. Čuj ak mi niš drugo ne upali....
Lightness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 01:31   #20
ne znam koliko imas godina ali i ja sam kad sam bila jako mlada patila od toga. mozes se analizirati i bez psihologa.. ja sam imala strah od odrastanja, od trudnoce, strah da ce moj decko, i svi ostali,misliti tko zna sto o meni itd. rijesila sam stvar, iako ne u potpunosti , s drugim deckom, jednostavno me nije bilo briga valjda. trebas se opustiti.. provaj s malo alkohola
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.