Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 11:32   #81
Quote:
Gusfraba kaže: Pogledaj post
Koliko dugo ih pijes sada?

Ja sam primijetila da je meni libido otkad sam na Yazu nestao do kraja. Naravno da ima lijeka, jer smanjen libido moze biti nusproizvod nekih kontracepcijskih tableta. Ako ih pijes duze vrijeme i vidis da ti ne pasu, trebala bi probati neke druge.

Meni je Yaz po svemu odgovarao, samo sto je libido nestao, jednostavno fizicki ne mogu nista sa sobom. Pila sam ga 6 mj., a od ovog mjeseca pocinjem sa Lindynette 20, koje mi je preporucio ginekolog da probam umjesto Yaza.

Sa Diane 35 sam imala normalan libido (zato mislim da je Yaz krivac za nedostatak), ali sam nakupila par kila i onda to nikako skinuti, mislim da sam malo vode vise zadrzavala. Pila sam ih 2 godine, pa presla na Yaz.
ma pijem ih tek 2 mjeseca...
ali opet, prije mi je libido bio *___* a sada na 0...decko mi ne moze vjerovati, ono mogu se ja seksati, uz pomoc lubrikanata, ili da me izlize dolje, ali ovako sam suha..
prije sam sama preuzimala incijativu za seks, sad uopce ne...nit mi se pretjerano da kad on hoce, i to mi je cudno, jer sam prije jako uzivala u seksu..
al ne mora to tebi biti od lyndinette 20, meni je..
individualno je..
sta mislis da predjem na lyndinette 30??? istog su sastava kao i 20, samo s malo vise hormona..
al neznam sto da kazem ginekologici.
ona svima prepisuje lyndinette jer su jeftine, niskodozirane i na listi hzzo.
znam da ih kratko pijem i da bi jos trebala pricekati pa da vidim hoce li se libido vratiti ali ne vjerujem, nisam jos cula za slucaj da je nekom na pocetku pijenja pilula libido opao pa se kasnije vratio....
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 12:17   #82
Da, takva je ista priča kod mene sa Yazom oko libida. Zato cu probati sa Lindynette., mozda mi one budu bolje, pa ako mi ne budu pasale, sa necim drugim. Nema mi druge nego nac pilule koje ce mi odgovarati.

Mozes pricekati jos koji mjesec, znam da treba dosta da se tijelo prilagodi na hormonske pilule, al ako ti se stanje ne popravi, uvijek mozes zamolit ginekologicu da probas neke druge pilule ili potraziti drugo misljenje. Evo, ako ti ne bude nikakvih promjena na bolje u roku 6 mjeseci kako ih pijes (znaci za jos neka 3-4 mj), onda mozes bit sigurna da trebaš tražiti dalje. Tako bar ja gledam za sebe.

I meni je palo da bi mi možda bile bolje pilule sa više hormona, s obzirom da sa Diane nisam imala problema sa tim, a one su krcate hormonima.
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 19:02   #83
Pozdrav svima, evo čisto da pitam za savjet,
lyndinette20 pijem 6mj, prije toga nisam bila na pilulama. Prvi mjesec je bilo krvarenja točkastog, ali to sam preživjela, nakon toga sve odlično, menstruacije redovite i traju 3 dana, bolovi koje sam imala uvelike se smanjili.
4 mj nisam vidjela nikakve nuspojeve niti bih išta loše mogla izdvojiti, ali u zadnja 2-3 dobila sam 4kg i jedem sve što stignem. Dobra je vijest što sam inače mršava pa su mi ove 4kg kao naručene, a imam i jako brz metabolizam pa sam trenutno zadovoljna. Ali zanima me je li normalno dobiti nešto kg i koliko zapravo po vašem iskustvu? Neke prijateljice su mi rekle da su tako dobile par kg i na tome i ostale, to bi bilo super, ali opet znam da moram mijenjati pilule ako nešto ne odgovara.
RIan@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 11:03   #84
e sad pitanje jedno..jesu se nekom "promjenila" crijeva tokom pijenja pilula..
neznam kako da to nazovem drugacije.. ugl cesce me tjera na wc i to bas bude onako da me tjera da odmah moram otici, i to onda bude proljev :SSS
kako da to rjesim? znam da je od pilula jer mi se to dogadja od prvog dana uzimanja, tek sam na drugoj kutiji..


i zanima me, molim vas, recite mi, jel se mozda vama rodnica promjenila iznutra zbog pilula? meni su spolni odnosi cudni, osjetim unutra nesto cudno, sto prije nije bilo kao da se promjenilo, ili neznam..dajte pomozite...e znam kako da opisem, bas kao da mi je drukcije nesto unutra, cudan osjecaj, kao da se nesto odvojilo, i taj dio mesa onako osjetim kako on ulazi i izlazi, bas neobicno...:SS pijem vec 6 tjedana, jel bi to trebalo proci??
samo da mi se crijeva ne pokvare od pilula kao mojoj frendici sve joj se poremetilo...
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 11:46   #85
evo mene s ''problemom???'' ili možda i nije, nemam pojma

naime kako sam već pisala prekinula sam s trinovumom prošli mjesec, bila kod ginića početkom ovog mjeseca, i prepisao mi lindynette 30 uz napomenu da počnem s uzimanjem 1. dana sljedeće menstruacije.

kako sam prošli mjesec ju imala 20.12. očekivala sam ju i ovaj mjesec otprilike toga dana. no nisam ju dobila već jučer oko podneva, dakle 21.01.
bilo je to lagano krvarenje kako sam i inače imala dok sam bila na trinovumu.
stoga sam zaključila da je to prava menstruacija i navečer uzela prvu pililu, no jutros od menstruacije ni M
mislim uložak je čist ali kada se brišem nakon mokrenja na papiru se vidi krvav trag.
da li je to menga ili ipak nije

nadam se da nisam pogriješila što sam krenula s pilulama ali mislim da ćemo koristiti dodatnu zaštitu do kraja ovog blistera.

što vi mislite?
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 18:41   #86
Quote:
gemini1206 kaže: Pogledaj post
...
definitivno što prije odi ginekologu, zbog oba problema :/


Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
...
dobro je.
Weakness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:37   #87
cureee hitno sad meni treba pomoc!!!!
popila sam lyndinette 20 , 21 tabletu i sad sam dobila menstuaciju, vec 2 dan pauze, odmah ujutro, i to ne rijetku nego oblinu, nikad ja takvu menstruaciju nisam imala, uvijek mi je rijetka a sad obilna , kako to? zar nebi od pilula trebala imat smanjenu menstruaciju??
moguce je zato sto sam prehladjena ali ne vjerujem ionako to nije prava menstruacije nego ljustenje endometrija a i bila sam x100 puta prehladjena i uvijek menga normalna....pomagajte :S
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 22:43   #88
curke ja sam isto počela piti lindynette 20 ovaj tjedan i nekako mi na momente dođe da otežano dišem.. danas sam popila treću tabletu i ne znam više da li je to normalno ili umišljam vec gluposti?

prvi put koristim oralnu kontracepciju i zato pitam da li je netko imao sličan problemčić i da li je to možda samo privremeno dok se naviknem na tabletice?

touch_of_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 00:20   #89
Quote:
touch_of_sun kaže: Pogledaj post
curke ja sam isto počela piti lindynette 20 ovaj tjedan i nekako mi na momente dođe da otežano dišem.. danas sam popila treću tabletu i ne znam više da li je to normalno ili umišljam vec gluposti?

prvi put koristim oralnu kontracepciju i zato pitam da li je netko imao sličan problemčić i da li je to možda samo privremeno dok se naviknem na tabletice?

meni je tako bilo s logestom pa sam prekinula uzimanje jer mi je poceo bit ful neugodan osjecaj,pogotovo po noci..sad ih opet pijem al mi je libido na nuli i razmisljam da prestanem.

pripazi malo na simptome ako ti potraju.
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:47   #90
danas je sve bilo u redu, možda ipak nije ništa.. hvala na pomoći. bila sam bolesna prošli tjedan pa sam se našopala s coldrexom prije nego dobijem temperaturu, možda je bilo i zbog toga.
touch_of_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 00:01   #91
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
meni je tako bilo s logestom pa sam prekinula uzimanje jer mi je poceo bit ful neugodan osjecaj,pogotovo po noci..sad ih opet pijem al mi je libido na nuli i razmisljam da prestanem.

pripazi malo na simptome ako ti potraju.
hm pa kolko sam ja čitala logest je zapravo ista stvar samo drugo ime. malo sam se prestrašila jer mi je liječnik pripisao tablete bez krvnih pretraga, a ja sam mislila da se ti testovi obavezno rade prije. a i u uputama piše pod nuspojavama tipa - nedostatak daha treba odmah prestati i kontaktirati liječnika.

ne znam kako će biti s ovim libidom, tek sam počela. nadam se iskreno da se ništa neće promijeniti.
touch_of_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 15:50   #92
ja sam prije bila seks manijak a sad uopce nemam libido. naravno natjeram se na seks jer kad se seksam super je osjecaj kao i prije uzivam, ali nemam neku zelju da prva zapocnem kao prije, to je bas bed...

NO CURE, TREBA MI POMOC U VEZI LYNDINETTE 20..pijem ih 7 dan pauze ili 8 san? ako sam zadnju popila u petak, pocinjem onda piti sljedeci petak ili subotu? na uputama nista konkrentno ne pise u vezi toga. pise samo ovo : Pilule iz novog pakiranja uvijek pocnite uzimati isti dan u tjednu.
Sad neznam jel oni to misli na isti dan, kao da ako sam pila u petak zadnju, onda sljedeci tjedan u petak pijem, ili misle na to da svaki mjesec pocnem piti na isti dan, poslje pauze....helpppp?
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:22   #93
Znači, ak si zadnju popila u petak, prvu iz sljedećeg pakiranja trebaš popiti u subotu (8.dan od prestanka uzimanja). I opet ćeš zadnju popiti u petak, i opet početi u subotu.....itd itd. Pogledaj si blister, sve ide u krug, bit će ti jasnije.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 10:45   #94
Pozdrav!

Pijem već četvrtu kutiju tableta Lindynette 20 i redovito sam pila. Prvu kutiju odnodno tabletu sam počela pit kad sam dobila menstruaciju i nemam nikakvih nus pojava.
Zanima me dali sam zasticena odmah nakon prve popijene tablete, bez obzira na to da sam je popila nekoliko sati prije odnosa?
Pepaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 14:21   #95
zaštičena si odmah od prve pilule ako si prvu počela piti na prvi dan menge, a ako si krenula drugog dana menge onda 7 dana trebaš oristitti dodatnu zaštitu.
to vrijedi samo za 1. kutiju koju si počela piti.

a dalje ako piješ redovito kako treba 21 -7 dana pauze- 8. dan pilula, zaštičena si cijelo vrijeme pa i za vrijeme menge tj. pauze.
sve ti to piše i u uputstvima
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 18:12   #96
Da počela sam pit odmah prvi dan mjesečnice!
Hvala na informaciji!
Pepaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 08:51   #97
curke koji vi dan pauze dobijete mengu?
ja sam sa trinovumom uvijek 2. dan od zadnje tablete dobila mengu ,i to odmah ujutro, a sad mi već treći dan na lindynettu i još ništa, nema ni naznaka da će doći

dodatnu zaštitu smo koristili prvih 8 dana, a 9. smo bez zaštite....sad se dlanovi znoje
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 16:21   #98
ja zadnju popijem u srijedu i dobijem tek u nedjelju. znači, 4.dan.
Tak mi je bilo i prije na yasminu i na logestu, uvijek 4.dan. sve je to individualno, glavno da dođe u tom periodu bez tableta, pa makar to bio 7.dan.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 17:05   #99
moja sestra se od ovih tableta zdebljala..jedno 3-4 kile al na njezinu visinu se vidi...:-/
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 21:43   #100
Quote:
June kaže: Pogledaj post
ja zadnju popijem u srijedu i dobijem tek u nedjelju. znači, 4.dan.
Tak mi je bilo i prije na yasminu i na logestu, uvijek 4.dan. sve je to individualno, glavno da dođe u tom periodu bez tableta, pa makar to bio 7.dan.
znam da je normalno do 7. dana ali budući da mi je sedmi dan petak, a subotu ne radi ginić, ne znam da li da krenem s novom kutijom ili da u petak napravim test na trudnoću.

meni je i na trinovumu i na yasminu bilo drugi dan pauze, a sad evo još ništa.

nadam se da je trudnoća isključena jer mi je sve poremećeno, menga trajala samo jedan dan i prestala nakon popijene prve tablete.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.