Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2008., 21:11   #1
Emfizem pluća - kako dalje?

Bog! Bog zna gdje ce se ovo sto pisem pojaviti i hoce li itko to procitati,jer ne kontam bas gdje trebam pisati i kako se ovdje komunicira ali dobro idemo polako.
Zeli bih da mi se jave ljudi koji nesto znaju o [B]emfizemu pluca[/B,http://www.plivazdravlje.hr/?section...lesti&bid=42-0 jer moja majka boluje od te bolesti i nedavno joj je dijagnosticirana i prilicno smo zateceni. Dugo godina su nas doktori zavlacili jer nisu znali sta je, sad kad su napokon otkrili sto je nisu nam od velike pomoci osim da propisuju lijekove i obave pregled. Naime, nitko nam nemoze reci kako se stime zivi.? Jer moja mama i cijela obitelj prolazimo pakao. Siguran sam da se nekako moze zivjeti s tim i imati donekle normalan zivot ali kako, to neznam. Puno bi mi znacilo da moja mama moze s nekim razmjeniti iskustvo tko boluje od te bolesti a i mi ukucani trebamo neke smjernice kako se ponasati. Hvala vam sto ste ovo procitali i nadam se da ce mi se netko javiti. Lijep pozdrav!
zdravkodren is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:41   #2
pa to je jedan od oblika KOPB-a, dakle plućnih bolesti najčešće uzrokovanih pušenjem. Kao što su liječnici pretpostavljam već vam rekli od iznimne je važnosti prestanak pušenja, u protivnom će stvari bit sve gore i gore. od lijekova se korsite razni bronhodilatori, u posebni slučajevima kortikosteroidi, te neki drugi još lijekovi u posebnim prilikama, npr antibiotici, mukolitici. antitusike (lijekove koji smanjuju kašalj) svakako treba izbjegavati. ima još drugih modaliteta liječenja koji su uglavnom rezervirani za teže slučajeve pa te nećemo sad time zamarat. ako ti mama ne puši i ako je mlađa osoba svakako bi se trebala testirat na deficit alfa1 AT, te se redovito cijepit protiv gripe
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 11:09   #3
Neki dan sam se uključio u forum pa sam pročitao tvoj post i htio bih ti odgovorit i pomoć mami.Ja bolujem već 15 godina (sad imam 45) od KOBP.
Nije lako.Sve ovisi kad se upala zaustavila.Najbitnije je sprječavati upale.Ja to radim pomoću drenaže.Javi se kad ovo pročitaš.Ja bas trazim s kim bi mogao razmjenit iskustva pa da si možemo možda nekako pomoć .Pozdrav vladimirk
vladimirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 01:16   #4
Šteta!

Šteta sto je ova tema ugasena,mislim da ima puno ljudi sa ovom bolesti kao i HOPB koje su cesto udruzene gdje bi mogli razmjenjivati iskustva!
westsiera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.