Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2013., 22:31   #3401
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
U drugoj KKS nema eozinofila u DKS,a u prvoj je def. eozinof.
Nalaz urina uredan,a što se tiće obrade bar se može još, uz stolicu,učiniti IgE,Dunger,ev. daljnja obrada nakon kontrolnog nalaza KKS tj. DKS.
Hvala, budem napravila još ove pretrage.
Dali će možda utjecati na ove nalaze to kaj trenutno uzimam Minocyclin?
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 00:25   #3402
Pozdrav

U nalazu krvi (serološki testovi) antitijela protiv tkivne transglutaminaze (tTg-IgG) su mi iznosila 139, a pozitivno je više od 20. IgA i antitijela protiv glijadina su mi u granicama normale. Pošto je prva sumnja (a očito i jedina, prema mom gastroenterologu) celijakija, obavio sam i gastroskopiju, ali nalaz je rezultirao "tipom 0 po Marsh-Oberhauberovoj klasifikaciji" što ispada da nije riječ o celijakiji. Ono što mene muči je što je gastroenterolog rekao da nezna zašto je onda IgG bio toliko pozitivan, a doktor opće prakse mi je rekao da za 2 mjeseca ponovim vađenje krvi i da, ako i tada IgG bude pozitivan, će me poslat imunologu. Može li mi itko reć o čemu bi mogla bit stvar? Doduše, rekli su da imam neki gastritis, neko vrijeme sam uzimao ABC plus dodatke prehrani što mi je uzrokovalo proljeve par dana koji su prestali čim sam prestao uzimat dodatke, no prema gastroenterologu taj gastritis nije bio razlog tog visokog IgG-a. I još možda da napomenem kako u posljednje vrijeme nemam proljeve, žgaravicu i povraćanje nisam nikako ni imao, kad legnem dosta jako mi kruli u trbuhu (čak i kad je prošlo dosta od jela), povremeno osjećam blagu bol u području oko slijepog crijeva, a i u zadnje vrijeme me slezena počela hvatat odmah nakon 20 metara šetanja što mi je isto čudno jer nisam penzioner, imam 21 g.
vaterpolo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 11:33   #3403
hrvoje dr., poslao bih vam poruku ako nije problem, ali vam je inbox pun.
blackfire2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 12:41   #3404
Koliko je prosječan LDH?
237 nije puno?

Da ne zaboravim KKS, DKS, TRC i Sedimentacija je u redu sve.

A evo čitam da je gornja granica nekih 241 pa mislim da je ovo ok
__________________
Heat Culture

Zadnje uređivanje Kockar :D : 19.04.2013. at 12:53.
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 15:41   #3405
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Koliko je prosječan LDH?
237 nije puno?

Da ne zaboravim KKS, DKS, TRC i Sedimentacija je u redu sve.

A evo čitam da je gornja granica nekih 241 pa mislim da je ovo ok
Ispravan odgovor
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 00:21   #3406
Moze pomoc oko nalaza urina
Sve je ok osim leukociti 2-5
Eritociti 1-3
Bakterija 3
Ploc.epitel. 2
Sluzi 3

Imala sam slican nalaz prije tri tjedna tada bakterije 2 leukociti 8 krvi 1
Dala mi doktorica kemoterapeutik, popila, i eto nakon dva tjedna od popijene terapije ovakav je nalaz....krv crp 1,1 i ostalo erit4.23
Hemog 103
Hematokrit 0.331
MCHC 311
MCV 78,3
MCH 24.3
RDW 17.2
Leukociti 8.1
MPV 11.2
Ovo ostalo od kks je sve ok
I pise
Lagana mikrocitoza, hipokromija i anizocitoza

Obavila ginekoloski pregled, sve ok, uzv jajnika ok osim sto se jedan jajnik spustio na maternicu, papa jos nije gotov. Molim pomoc! Zabrinjava me jako urin! Za anemiju to znam, to je oduvijek, vec sam imala nizi hemoglobin ali ne tako niski, bio je zadnji put oko 109... Sa lijekovima ga uvijek podignem...hvala!imam 38 god

Evo ipak da napisem i ostale vrijednosti
Trombociti 267
Bazofilni 0.6
Monociti 9.3
Limfociti 33.6
Segmentirani 52.9
Eozinofilni 3.6
Desertrose22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 09:17   #3407
Quote:
Desertrose22 kaže: Pogledaj post
Moze pomoc oko nalaza urina
Sve je ok osim leukociti 2-5
Eritociti 1-3
Bakterija 3
Ploc.epitel. 2
Sluzi 3

Imala sam slican nalaz prije tri tjedna tada bakterije 2 leukociti 8 krvi 1
Dala mi doktorica kemoterapeutik, popila, i eto nakon dva tjedna od popijene terapije ovakav je nalaz....krv crp 1,1 i ostalo erit4.23
Hemog 103
Hematokrit 0.331
MCHC 311
MCV 78,3
MCH 24.3
RDW 17.2
Leukociti 8.1
MPV 11.2
Ovo ostalo od kks je sve ok
I pise
Lagana mikrocitoza, hipokromija i anizocitoza
Nalaz urina nije alarmantan,ali treba učiniti UK.
Korekcija anemije prepratatom Fe.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 09:27   #3408
Quote:
ivanea1 kaže: Pogledaj post
Hvala, budem napravila još ove pretrage.
Dali će možda utjecati na ove nalaze to kaj trenutno uzimam Minocyclin?
Nebi trebao.

Quote:
vaterpolo17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

U nalazu krvi (serološki testovi) antitijela protiv tkivne transglutaminaze (tTg-IgG) su mi iznosila 139, a pozitivno je više od 20. IgA i antitijela protiv glijadina su mi u granicama normale. Pošto je prva sumnja (a očito i jedina, prema mom gastroenterologu) celijakija, obavio sam i gastroskopiju, ali nalaz je rezultirao "tipom 0 po Marsh-Oberhauberovoj klasifikaciji" što ispada da nije riječ o celijakiji. Ono što mene muči je što je gastroenterolog rekao da nezna zašto je onda IgG bio toliko pozitivan, a doktor opće prakse mi je rekao da za 2 mjeseca ponovim vađenje krvi i da, ako i tada IgG bude pozitivan, će me poslat imunologu. Može li mi itko reć o čemu bi mogla bit stvar? Doduše, rekli su da imam neki gastritis, neko vrijeme sam uzimao ABC plus dodatke prehrani što mi je uzrokovalo proljeve par dana koji su prestali čim sam prestao uzimat dodatke, no prema gastroenterologu taj gastritis nije bio razlog tog visokog IgG-a. I još možda da napomenem kako u posljednje vrijeme nemam proljeve, žgaravicu i povraćanje nisam nikako ni imao, kad legnem dosta jako mi kruli u trbuhu (čak i kad je prošlo dosta od jela), povremeno osjećam blagu bol u području oko slijepog crijeva, a i u zadnje vrijeme me slezena počela hvatat odmah nakon 20 metara šetanja što mi je isto čudno jer nisam penzioner, imam 21 g.
Dajte vi prvo napišite nalaze EGD,PHD,nalaze opće biokem. ,KKS.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 00:56   #3409
EGD
Jednjak:znaci RE
Želudac:mrljasta hiperemija korpusa, dosta regurgitirane žuči. Pilorus je prohodan
Dvanaesnik: na bulbusu blaža hiperemija i edem sluznice, postbulbarno je nalaz uredan, uzeti PHD uzorci

PHD
Materijal je fragment sluznice duodenuma. Resice su najvećim dijelom pravilne, a tek se na dijelu preparata vide nešto kraće i šire resice. Kripte su održane.
Na 100 jezgara enterocita nađe se manje od 30 intraepitelijalnih limfocita. Epitel koji oblaže kripte i resica ima održan broj vrčastih stanica i ne vidi se degenerativnih promjena. Unutar lamine proprije osrednje obilni upalni infiltrat građen od limfocita, plazma stanica i pokojeg eozinfila.
Histološka slika u ovom materijalu nespecifična i klasificira se kao tip 0 po modificiranoj Marsh Oberhauberovoj klasifikaciji.

Serološki testovi
Antitijela protiv endomizija (EMA) negativna
Antitijela protiv tkivne transglutaminaze (tTg-IgA) 4
antitijela protiv tkivne transglutaminaze (tTg-IgG) 139
Antit. protiv glijadina (AGA-IgA) 8
Antit. protiv glijadina (AGA-IgG) 12

KKS
eritrociti 4.70
hemoglobin 141
hematokrit 0.425
leukociti 6.6
trombociti 241
MCV 90.2
MCH 30.0
MCHC 332
RDW 12.0
MPV 8.9
DKS
Lym# 3.6
MID# 0.2
GRA# 2.7
Lym 55.0
MID 3.8
Gra 41.2

Glukoza 3.8
ALT 16

Željezo 21.2
vaterpolo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 21:23   #3410
Quote:
vaterpolo17 kaže: Pogledaj post
EGD
Jednjak:znaci RE
Želudac:mrljasta hiperemija korpusa, dosta regurgitirane žuči. Pilorus je prohodan
Dvanaesnik: na bulbusu blaža hiperemija i edem sluznice, postbulbarno je nalaz uredan, uzeti PHD uzorci

PHD
Materijal je fragment sluznice duodenuma. Resice su najvećim dijelom pravilne, a tek se na dijelu preparata vide nešto kraće i šire resice. Kripte su održane.
Na 100 jezgara enterocita nađe se manje od 30 intraepitelijalnih limfocita. Epitel koji oblaže kripte i resica ima održan broj vrčastih stanica i ne vidi se degenerativnih promjena. Unutar lamine proprije osrednje obilni upalni infiltrat građen od limfocita, plazma stanica i pokojeg eozinfila.
Histološka slika u ovom materijalu nespecifična i klasificira se kao tip 0 po modificiranoj Marsh Oberhauberovoj klasifikaciji.

Serološki testovi
Antitijela protiv endomizija (EMA) negativna
Antitijela protiv tkivne transglutaminaze (tTg-IgA) 4
antitijela protiv tkivne transglutaminaze (tTg-IgG) 139
Antit. protiv glijadina (AGA-IgA) 8
Antit. protiv glijadina (AGA-IgG) 12

KKS
eritrociti 4.70
hemoglobin 141
hematokrit 0.425
leukociti 6.6
trombociti 241
MCV 90.2
MCH 30.0
MCHC 332
RDW 12.0
MPV 8.9
DKS
Lym# 3.6
MID# 0.2
GRA# 2.7
Lym 55.0
MID 3.8
Gra 41.2

Glukoza 3.8
ALT 16

Željezo 21.2
Gastrične tegobe kao i nalaz EGD bi ev. mogle biti povezane s refluxom žuči tj. jejunoduodenogastričnim refluxom.
Lab. nalazi uredni.
Nema znakova glutenske enteropatije.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:39   #3411
Dobra vecer.Posto znam diagnozu koju su mi jucer doktori dali,mislim da ne trebam nikakve
nalaze i slicne stvari izbacivati.Ugl,jucer su mi diagnosticirali bolest Tetaniju.To je boles grcenje misica
i bada kalcija i moguceg pada kalija u krvi.Posto trazio sam po internetu u vezi te bolesti i nisam skoro
na nista naisao osim da je rijetka,zanima me ako jos netko ima ovdje sa tom bolescu.Zanima me kako sprijecit
ili ublaziti simptome grcenja misica u rukama.Ako bude trebalo,sutra cu vam nalaze krvi i EEG-a postati ovdje.Hvala
Coolosus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 09:12   #3412
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Gastrične tegobe kao i nalaz EGD bi ev. mogle biti povezane s refluxom žuči tj. jejunoduodenogastričnim refluxom.
Lab. nalazi uredni.
Nema znakova glutenske enteropatije.
Imunoglubulinski testovu su dosta "povoljni" kada govorimo o akutnim promjenama, tako da jedino sto trebate je držati stvar pod kontrolom budući da su lab.nalazi uredni...
Tu stvarno nema potrebe za kliničkom evaluacijom.
No sve Vam je već kolega objasnio....
tenkedel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 09:45   #3413
dobila sam nalaz krvi za štitnjaču

T3 1,60
T4 108
THS 4,18

što to znači?
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 12:53   #3414
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
dobila sam nalaz krvi za štitnjaču

T3 1,60
T4 108
THS 4,18

što to znači?

Znači da su ti određivani hormoni u granicama normale.
Vjerojatno će se TSH ponoviti nakon određenog vremena.
Endokrinolog odlučuje o tome na osnovu cjelokupnog stanja.

Više o hormonima štitnjače i TSH pročitaj na dolje navedenoj stranici

http://www.poliklinika-stela.hr/Tireotropin.html

http://www.poliklinika-stela.hr/Tiroksin.html

http://www.poliklinika-stela.hr/Trijodtironin.html



O štitnjači pročitaj temu

https://www.forum.hr/showthread.php?t=721488
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 13:47   #3415
Molim za tumačenje:

dvoipogodišnjak prije 3 tjedna temperatura do 40 stupnjeva, 3 dana kasnije pridružuju se proljevi i povraćanje. (prvi dan bolesti rađeni brisevi grla, negativni ali infektolog zaključuje da bi se moglo raditi o adenovirozi). Nalazi krvi uredni, ne upućuju na infekt. Trajalo tjedan dana.
Nakon 4-5 dana ponovno proljev i povraćanje (isključivo noću i to po jedan put svaku noć), bez temperature ali uz osip po trbuhu i pretpostavljam grčeve u trbuhu jer je dijete bilo nemirno, crijeva su radila vrlo glasno i tražio je položaj koji mu odgovara u spavanju. pedijatar zaključuje da je riječ o novoj crijevnoj virozi (nikakve pretrage nisu rađene) jer je osip, navodno, karakteristično virusni. ta druga viroza trajala je 4-5 dana. par dana kasnije djetetu trbuh poprilično napuhan i pojavila se jedna žlijezda iza uha (oko 1 cm). dijete dobrog općeg stanja, vedro, razigrano, ne daje znakove da ga nešto boli. opet odlazak na zaraznu (jer je pretpostavka da je nadut trbuh vezan za crijevnu virozu koja je završila). i dobivamo slijedeći nalaz KKS:

L 21.2 ne ly mo E 5.42 Hb 125, He 0.39, MCV 72, T 379
DKS seg neseg limfo reakt. mono eo bazo plazma metamijelo mijelo promijelo mijeloblasti
dg eozinofilija (30%).

(palpacijski uredan nalaz, jetra 0, slezena, 0, trbuh meteorističan i ne doima se bolan)

Poslani na analizu stolice i analni otisak (u tijeku).
Zanima me da li se radi o novoj bolesti ili je vezana za prethodne viroze? Da li su nalazi zabrinjavajući?
captiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 14:20   #3416
Molim cijenjene dr za mišljenje.

28 god, Hipotireoza, Hashimoto, Euthyrox 75. Endokrinologica me zbog slabosti u mišićima i mišićne "mlohavosti" (inače imam Hashimoto i hipotireozu) poslala vadit ck, ldh, kalcij. Inače Tsh je 1,7 doza pogođena, štitnjača pod kontrolom, s njom se polako stanje stabilizira. Ck je uredan, a LDH je povišen 258 (rf do 241) i kalcij je povišen 2,70 (rf 2,14 - 2,53). Rekla mi voditeljica u labu da je ldh zanemarivo povišen i da to može bit i zbog štitnjače, ali mene brine ovaj kalcij, znam da trebam sad provjerit parathormon, jer sam čitala na netu svašta da povišeni kalcij može bit od slučajnog nalaza (dehidracija dan prije i slično) do karcinoma. Inače sam prije kroz 2 god u par navrata vadila kalcij zbog te štitnjače po nalogu endo i bio je uvijek uredan, mislim da sam ga 2 puta vadila bio je 2,26 pa 2,33 kroz godinu dana. Sad kad me poslala opet došao je 2,7 što je preko ref vrij, pa sam zabrinuta, molim pomoć.

Hvala,

Lalaloo
Lalaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 20:56   #3417
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
dobila sam nalaz krvi za štitnjaču

T3 1,60
T4 108
THS 4,18
što to znači?
Uredni nalaz.

Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Znači da su ti određivani hormoni u granicama normale.
Vjerojatno će se TSH ponoviti nakon određenog vremena.
Endokrinolog odlučuje o tome na osnovu cjelokupnog stanja.
Zašto bi se ponavljao ?

Quote:
Lalaloo kaže: Pogledaj post
Molim cijenjene dr za mišljenje.

28 god, Hipotireoza, Hashimoto, Euthyrox 75. Endokrinologica me zbog slabosti u mišićima i mišićne "mlohavosti" (inače imam Hashimoto i hipotireozu) poslala vadit ck, ldh, kalcij. Inače Tsh je 1,7 doza pogođena, štitnjača pod kontrolom, s njom se polako stanje stabilizira. Ck je uredan, a LDH je povišen 258 (rf do 241) i kalcij je povišen 2,70 (rf 2,14 - 2,53). Rekla mi voditeljica u labu da je ldh zanemarivo povišen i da to može bit i zbog štitnjače, ali mene brine ovaj kalcij, znam da trebam sad provjerit parathormon, jer sam čitala na netu svašta da povišeni kalcij može bit od slučajnog nalaza (dehidracija dan prije i slično) do karcinoma. Inače sam prije kroz 2 god u par navrata vadila kalcij zbog te štitnjače po nalogu endo i bio je uvijek uredan, mislim da sam ga 2 puta vadila bio je 2,26 pa 2,33 kroz godinu dana. Sad kad me poslala opet došao je 2,7 što je preko ref vrij, pa sam zabrinuta, molim pomoć.
Lalaloo
Prvo nije hipotireoza,već subklinička hipotireoza,dalje LDH je uredan,Ca 2,7mmol i nije neka hiperkalcemija,ali je dobro učiniti PTH,Ca uk. i ++,P.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 22:30   #3418
nalaz

eritrociti 4.12
hemoglobin 126
hematokrit 0.382
trombociti 156

metaboliti i supstrati

kreatinin 76


ostale vrijednosti u redu
jel to ukazuje na anemiju ili i na bubrežno s obzirom na snižen kreatinin
nalaz je muške osobe...PSA ukupni 2,77
kolesterol 3,77
trigliceridi 0,90


hvala
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 07:29   #3419
Puno hvala!
Lalaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 19:11   #3420
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Uredni nalaz.


Zašto bi se ponavljao ?
Moja pretpostavka je da su hormoni vađeni iz nekog razloga sumnje na štitnjaču ( nije navela ništa osim ta tri hormona ) a TSH je na granici koliko vidim.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.