Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2012., 01:27   #1
Unhappy Problem sa starcima

Pozdrav svima, imam jedan veliki zivotni problem te vas molim za pomoc.
Ovako, prije dvi godine sam zavrsio srednju skolu (smjer-konobar) krenuo sam na fax, ali nije islo pa sam se odlucio zaposliti. Nije bas dobro islo, nisam uspio naci posao pa me je stari sezonski zaposlo da radim u sumariji s njim.


Ali imam jedan problem, moja obitelj ima 6 clanova ( ja, sestra od 17 godina, brat od 15 godina, jos jedan brat od 2 godine i mater i caca) u mojoj obitelji samo stari prima placu te me je zamolio da mu pomognem s svojom placom (inace placa mi je 3.500 kn)


ja sam mu pomogao, dao sam mu svu svoju placu, no on je poceo meni iz mjeseca u mjesec uzimati lovu i uvjek je govorio da mu je to zadnji putda uzima lovu, ali nije tako bilo...ja sam mu davao taj novac jer sam bio uvjeren da dajem svojoj obitelji i da joj tako pomazem. Sav novac mi uzima vec 2 godine

- slikovito pokazano u zadnje dvi godine sam zaradio skoro 40 000 kuna a samo 2 800 kuna je islo meni u dzep. Ja sam sebi moram kupovati odjecu hranu i stvari te jos moram kupovati knjige robu i mobitele bratu i sestri.

Posto ce sestra uskoro na fax stari zeli da joj ja platim cijeli fax u ZGu i sve ostalo sta ide uz to, to sam prihvatio jer mi je ona ipak sestra i stalo mi je do nje.

No u medjuvremenu prijatelji su mi otvorili oci, ukazali su mi na to da me moj stari samo iskoristava kao roba te sam jos i saznao da moj stari svoj novac trosi na prijatelje lovce i na puske koje kostaju 1000€ a u kuci govori kako nam je svaka kuna potrebna i kako trebamo stediti i kako si trebamo medjusobno pomagati.

Ja ne znam sta da radim... koji mi je izlaz iz ove situacije
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 01:34   #2
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post

- slikovito pokazano u zadnje dvi godine sam zaradio skoro 40 000 kuna a samo 2 800 kuna je islo meni u dzep. Ja sam sebi moram kupovati odjecu hranu i stvari te jos moram kupovati knjige robu i mobitele bratu i sestri.
tebi je išlo mjesečno 2800 kn, a ostatak si dobrovoljno davao ocu?

Quote:
Posto ce sestra uskoro na fax stari zeli da joj ja platim cijeli fax u ZGu i sve ostalo sta ide uz to, to sam prihvatio jer mi je ona ipak sestra i stalo mi je do nje.
koje je sve ostalo što ide uz to?

Quote:
moj stari svoj novac trosi na prijatelje lovce i na puske koje kostaju 1000€
a gdje su te puške?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 01:36   #3
Neee, sveukupno sam dobio 2800.
A sve ostalo sta ide uz to je- stanarina, knjige, hrana i valjda laptop...
Puske su kuci
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 01:48   #4
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
Neee, sveukupno sam dobio 2800.
A sve ostalo sta ide uz to je- stanarina, knjige, hrana i valjda laptop...
Puske su kuci
ne shvaćam, i od sveukupno 2800 kn u dvije godine ti financiraš sebe i braću?

a kojim novcima bi platio sestri fakultet?

što si prije pomislio o puškama, dok ti prijatelji nisu ukazali na situaciju?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 01:53   #5
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ne shvaćam, i od sveukupno 2800 kn u dvije godine ti financiraš sebe i braću?

a kojim novcima bi platio sestri fakultet?

što si prije pomislio o puškama, dok ti prijatelji nisu ukazali na situaciju?
Tih 2800 kuna je lova koju sam potrosio na sebe... u ove zadnje dvi godine sam kupio samo jednu trenerku, jeden traperice jedne patike, nesto carapa i donjeg rublja, kupio sam si neki jeftini mobitel i to je sve.

Pa platio bi novcem koji bi zaradio u narednih pola godine.

A iskreno nisam o tome ni razmisljao i nisam mislio da su puske toliko skupe jer me to uopce ne zanima- ne razumijem se u oruzije.
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 01:57   #6
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
Tih 2800 kuna je lova koju sam potrosio na sebe... u ove zadnje dvi godine sam kupio samo jednu trenerku, jeden traperice jedne patike, nesto carapa i donjeg rublja, kupio sam si neki jeftini mobitel i to je sve.

Pa platio bi novcem koji bi zaradio u narednih pola godine.

A iskreno nisam o tome ni razmisljao i nisam mislio da su puske toliko skupe jer me to uopce ne zanima- ne razumijem se u oruzije.

dobro, i koji te dio iz toga svega najviše muči?

edit: ne shvaćam je li problem u odnosu s ocem, u poklonjenim plaćama, u financiranju sestrina fakulteta, u daljnjem financijskom raspolaganju?

Zadnje uređivanje glora's bastard : 10.02.2012. at 02:09.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 02:22   #7
Pa nemas druge nego razgovor sa ocem,
i naravno manje love dati.
Stavi nesto sa strane, jer mozda ces jednog dana ipak zeliti izaci iz te kuce, a kako ces to skroz bez love.
Sta se tice pomoci sestri, to je lipa stvar ali mozes i ti njoj direktno nesto dati. Da i ona to zna a ne da je navodno sve od oca. Ipak ce mozda jednog dana bolje zaradivati pa moze tebi nesto vratiti a ne da oboj pomazete roditeljima kojima mozda nije toliko potrebno.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 02:24   #8
Stari, otac te pljačka i igra na emocije. Jedno je da to sve dobrovoljno radiš i svjestan što radiš, a ovako te praktički ucjenjivao sa ostatkom familije i PLJAČKAO TE. Ono što mi prvo trebaš odgovoriti- da li ti je otac agresivna osoba, da li te tukao možda ili si u stanju mu u nekakvoj potencijalnoj tuči parirati tj. ako je potrebno polomit mu kosti pljačkaške?
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 02:35   #9
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Stari, otac te pljačka i igra na emocije. Jedno je da to sve dobrovoljno radiš i svjestan što radiš, a ovako te praktički ucjenjivao sa ostatkom familije i PLJAČKAO TE. Ono što mi prvo trebaš odgovoriti- da li ti je otac agresivna osoba, da li te tukao možda ili si u stanju mu u nekakvoj potencijalnoj tuči parirati tj. ako je potrebno polomit mu kosti pljačkaške?
kakva tuča? pa da ode otac na bolovanje pa opet neka veliko oko rmbači za cijelu familiju, ili nedo Bog da stari potegne pušku, a sin se ne razumije u njizi. da ne nabrajam dalje...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 02:41   #10
Nemaš pojma šta želim dalje reći niti pitati tako da odkokodači u troskocima...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 02:44   #11
Ma joj, stricek Head se sali!
(Djizz, Head!)

Velikooko, ovako- nadam se da do tuce i lomljenja kostiju nece doci, da nije bilo tuce u proslosti i sl. (iako i to nije rijedak i nemoguc slucaj)...
U redu je pomagati obitelji financijski, pogotovo kad zive od 1 place.
Jedino je problem to sto tebi skoro nista ne ostane, a vec si odrastao i treba ti stogod novca. Morat ces obaviti razgovor sa svojima. Problem je sto ti je on nasao posao i na taj nacin ovisis o njemu.
Kad smo kod toga- rekao si da je sezonski posao, a poslije da ti uzima novac vec dvije godine? Kakav je to sezonski posao koji toliko traje?
U slucaju da ne muljas, imas ozbiljnih problema- ili ces morati dici sidro i pa pa ili ostati tu i potegnuti ohoho za obitelj koja je sklona uzeti ti sve sto zaradis. Nezahvalna pozicija.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 02:49   #12
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Nemaš pojma šta želim dalje reći niti pitati tako da odkokodači u troskocima...
Je l ti to nesto iz iskustva? Znam da imas zaje* starog, zato pitam...
Cuj, ne mora u ovom slucaju stari biti agresiva (makar je moguce), mozda samo smatra kako je Velikooko po nj krovom i na nj skrbi (hrana i sl.) i da zato placu treba utopiti u kucni budzet.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 03:33   #13
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Je l ti to nesto iz iskustva? Znam da imas zaje* starog, zato pitam...
Cuj, ne mora u ovom slucaju stari biti agresiva (makar je moguce), mozda samo smatra kako je Velikooko po nj krovom i na nj skrbi (hrana i sl.) i da zato placu treba utopiti u kucni budzet.
Ovak, da- nije tajna da imam više nego zajebanog starog, i u mom djetinjstvu je to više bilo usmjereno ka mojoj majci, ne meni. Stari se zajebo kad je majci dopustio da me podržava u svim sportovima koji su mi pali na pamet, hence 10 godina treniranja karatea- shotokan stil i smeđi pojas (nikad nisam htio polagat za crni iz određenih osobnih razloga), tak da je samo jednom nekaj probao dok sam bio manji- naglasak na PROBAO.

Ali moje pitanje ustvari usmjereno u totalno drugom smjeru u konačnici. Čekam da se autor oglasi.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 04:20   #14
Gloria je u pravu. Iz priče je malo vjerojatno da je problem u fizičkom strahu ali dajem benefit of the doubt dok se autor ne oglasi.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 07:05   #15
Head vidim štrecnulo te u bolnu točku ali...
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 07:20   #16
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Stari, otac te pljačka i igra na emocije. Jedno je da to sve dobrovoljno radiš i svjestan što radiš, a ovako te praktički ucjenjivao sa ostatkom familije i PLJAČKAO TE. ?
jess , i najbolje bi bilo da se lijepo odseli , nek pokupi tu jednu trenerku , čarape i nešto donjeg rublja i nek ide svoj put , posao ima i tu je več u prednosti , oću reći , ima svoj kruh......
il , bi ,možda bilo bolje da sačeka nek malo otopli , jer drva su skupa....
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 07:49   #17
VelikoOko91, slobodno zanemari to što ti prijatelji pričaju..
još nisi ni sagledao svoju situaciju, promotri malo realno troškove svoje porodice.
ako imate jedan auto, i s njim pređete 10000km godišnje, tada samo na benzin trošite cca 10000 kn godišnje i još 10000 na registraciju, popravke i slično.. dakle cca 20000kn, a to bi bilo već pola tvoje godišnje plaće..
kažeš da vas ima 6 u obitelji,
neka sam dnevno kupiš 2 kg kruha, mlijeko, 10 dkg salame, to je 30 kn dnevno = 900 kn mjesečno = 10800 kn godišnje..
a to je trošak reda veličine dnevne marende..
prouči malo koliko stvarno trošite na hranu..
i prouči ostale stvarno troškove, koliko vas košta struja, grijanje, telefon itd..
pogledaj i svoje troškove, mobitel, izlasci itd.. nakupi se to..

"slikovito pokazano u zadnje dvi godine sam zaradio skoro 40 000 kuna.""
onda nisi radio pune dvije godine iliti je plaća bila dosta manja jer je 3500*12=42000kn. dakle za 2 godine 84000kn.

"..na puske koje kostaju 1000€ "
puške su vrijednost, mogu se i prodat..

vi zapravo imate male prihode, dvije plaće na 6 članova obitelji..
a regulaciju troškova je najbolje da izvedeš tako da sam plaćaš neke račune,
a ne daješ u u kuću..dakle da sam sudjeluješ u vođenju kućanstva..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 07:54   #18
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam jedan veliki zivotni problem te vas molim za pomoc...
Ček ček malo, jesi li ti krenuo na faks prije dvije godine?
Jesi, to su ti omogućili starci s jednom plaćom i još troje djece doma. Jesi omanuo? Jbg, dogodi se i to.

Stari ti je našao posao i sada ti pokazuje i drugu stranu medalje. Doduše malo i pretjeruje, a možda i ti u priči.

U svakom slučaju popričaj doma i dogovorite se za neki razuman iznos prihvatljiv svima. Ako ti to ne paše, put pod noge i nađi stan.

Računaj da stan košta oko 1 000 kuna, režije 500-700 po zimi, hrana barem toliko. Ostane ti oko 1 500 kunića i raspolaži s njima kako god hoćeš

U sezoni. Van sezone - ne'am pojma... vrati se doma.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 07:57   #19
Čuj stari te iskorištava i to onako profesionalno. Vjerojatno je napravio 4 djece s nadom da će ta djeca njega uzdržavati umjesto obrnutno. Takvu filozofiju nažalost imaju cigići.

Uglavnom, ako mu otkažeš poslušnost točno znam što će reći - "Ako nećeš tako onda se seli"
A ti pokupi prnje i seli se na stan, biti će teško ali skrpat ćeš se u nekoj garsonjeri.
Nađi curu koja radi i zajedno bude OK.

Kladim se da stari puši barem 2 kutije dnevno, to je mjesečno 1800 kn.
On se svojih luksuza ne želi odreći.

Kupovanje novih mobitela? Pa kako često? To stvarno nije potreba, SMS šalje i nokia 3310.

Stari ako igra na emocije onda je đubre i manipulator, znam nekoliko takvih, inače su strah i trepet, a kad se okrenu protiv njih onda izigrava žrtvu i pacijenta, bolesnika...

Ma đubre.
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 08:24   #20
Quote:
nn-st1 kaže: Pogledaj post
VelikoOko91, slobodno zanemari to što ti prijatelji pričaju..
još nisi ni sagledao svoju situaciju, promotri malo realno troškove svoje porodice.
ako imate jedan auto, i s njim pređete 10000km godišnje, tada samo na benzin trošite cca 10000 kn godišnje i još 10000 na registraciju, popravke i slično.. dakle cca 20000kn, a to bi bilo već pola tvoje godišnje plaće..
kažeš da vas ima 6 u obitelji,
neka sam dnevno kupiš 2 kg kruha, mlijeko, 10 dkg salame, to je 30 kn dnevno = 900 kn mjesečno = 10800 kn godišnje..
a to je trošak reda veličine dnevne marende..
prouči malo koliko stvarno trošite na hranu..
i prouči ostale stvarno troškove, koliko vas košta struja, grijanje, telefon itd..
pogledaj i svoje troškove, mobitel, izlasci itd.. nakupi se to..

"slikovito pokazano u zadnje dvi godine sam zaradio skoro 40 000 kuna.""
onda nisi radio pune dvije godine iliti je plaća bila dosta manja jer je 3500*12=42000kn. dakle za 2 godine 84000kn.

"..na puske koje kostaju 1000€ "
puške su vrijednost, mogu se i prodat..

vi zapravo imate male prihode, dvije plaće na 6 članova obitelji..
a regulaciju troškova je najbolje da izvedeš tako da sam plaćaš neke račune,
a ne daješ u u kuću..dakle da sam sudjeluješ u vođenju kućanstva..
Sve to što si napisao okvirno stoji, ako imaju auto npr. I veliš puške koje koštaju 1000 eura, računaj da je to po komadu, a radi se o nekoliko. Drugo, imaju male prihode i dečko da zanemari kaj mu prijatelji kažu i neki od nas ovdje a debil od oca pizdi pare utaman na lov i lovačko oružje i opremu?

Bolje da nisi ništa napisao...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger