Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2010., 21:22   #1
Antropologija - jedinstvo ljudi i raznolikost oblika

Totalni sam laik po ovom pitanju, pa zato molim samo upućene za odg.
Za sjevernoafrikance kažu da imaju izražen potiljak, za ljude sa područja dinarida da imaju visoko postavljene jagodice... Daljnjm migracijama su se ti geni mješali i nastali novi itd... Mene zanima dali se pračenjem tih gena od strane oba roditelja može predvidjet otprilike kakav oblik glave će njigovo djete imat.
I dali postoji nek istatički izvor, knjiga ili neš treće koji te faktore generalizira, odn uopčuje po mjestima na svjetu.

Nadam se da je razumljivo moje pitanje.
UndisputedGod is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 01:46   #2
Quote:
UndisputedGod kaže: Pogledaj post
Totalni sam laik po ovom pitanju, pa zato molim samo upućene za odg.
Za sjevernoafrikance kažu da imaju izražen potiljak, za ljude sa područja dinarida da imaju visoko postavljene jagodice... Daljnjm migracijama su se ti geni mješali i nastali novi itd... Mene zanima dali se pračenjem tih gena od strane oba roditelja može predvidjet otprilike kakav oblik glave će njigovo djete imat.
I dali postoji nek istatički izvor, knjiga ili neš treće koji te faktore generalizira, odn uopčuje po mjestima na svjetu.

Nadam se da je razumljivo moje pitanje.
Ovako kako si ti to opisao, mislim da bi najbolja knjiga bila Mein Kampf.
Znanstvenu literaturu bi mogao potražiti u radovima stanovitog Josefa Mengelea.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 13:18   #3
hahhaha, krivo si shvatio al uvažavam odg.
Mislim da definitivno ako se dvoje purgera zakači neče rodit djete sa crnačkom lubanjom... Taj smjer me zanima, samo malo bolje objašnjeno
UndisputedGod is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 19:11   #4
by the way antropologija se na kraju krajeva bavi time, između ostalog...
UndisputedGod is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 20:00   #5
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Ovako kako si ti to opisao, mislim da bi najbolja knjiga
zvučiš malo opterećeno. za ljude vrijedi ista genetika nasljeđa kao i za holandske tulipane ili arapske konje. možda to nevolimo priznati, ali je očito da su pojedine grupacije ljudi vjerovali da imaju neki gen [mada oni to nisu tako razumijevali] i odbijali su se mješati sa drugima. neko su to ugradili čak i u svoje religiozne predaje, da bi silom božjeg autoriteta nametnuli nemješanje sa drugom "krvi". uostalom, ni ta "plava krv" nije potpuna izmišljotina, sloj aristokracije je vjerovatno zbog neke komparativne prednsoti zavlado ostalima, i pazio je da mješanjem neizgubi te genteske kvalifikacije. u tome nevidim ništa neobično, osim što je nepopularno o tome na taj način pričati
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 00:37   #6
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
uostalom, ni ta "plava krv" nije potpuna izmišljotina, sloj aristokracije je vjerovatno zbog neke komparativne prednsoti zavlado ostalima, i pazio je da mješanjem neizgubi te genteske kvalifikacije.
a mozda su u sumi
je zato je engleska aristokracija skupila divne odlike poput hemofilije pa ih prosljedila spanjolskoj lozi. za pocetak pogledat bbcjev dokumentarac "u krvi" koji se izmedu ostalog bavi i europskim kraljevskim kucama
o and btw, povijest je pokazala da sustav u kojem se vlast prosljeduje iskljucivo po rodenju ne valja jer ocito to nije dovoljno za kompetentnog vladara. da ne spominjem koliko puta su vladajuce porodice zatrte i na njihovo mjesto instalirane nove. ocito da ta plava prednost nije tolko nadmocna.

a autoru topica, well citiram sta je reko El Ninho. uopce ne vidim potrebu "mjerenja" lubanja i ostalih slicnih perverzija.
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:45   #7
neznam zašto bi bila perverzija, nije li neki krajnji cilj što bolje upoznat čovječanstvo?
UndisputedGod is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:07   #8
Za gene ne znam, ali mi se cini da oblik skeleta, pa tako i glave, ovisi o prehrani u razvoju, kao i o lokalnim vanjskim uvjetima, nacinu zivota... pretpostavljam da su zato ljudi iz istih krajeva slicni...

Ako "sloj" aristokracije pokazuje sposobnost dolaska ili ostanka na vlasti, to bi vise imao zahvaliti nekim psiho-socijalnim uvjetima koji pogoduju njihovom ponasanju, a ne obiteljskom genetskom nasljedju... zenidba u istom sloju (ili familiji) je bila motivirana zadrzavanjem obiteljskih vrijednosti ili privilegija...

(moje laicko razmisljanje, koje nemora biti tocno...)
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.