Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Pogledaj rezultate ankete: teniske legende
Pete Sampras 18 50.00%
Roger Federer 18 50.00%
Glasovatelji: 36. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2006., 17:47   #1
Federer ili Sampras

svakodnevno se povlače paralele između teniske legende i igrača koji je na najboljem putu da to postane, pa me zanima...koji je po vama bolji?
Vg07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 17:58   #2
roger jer je kompletniji od petea,no izgubio bi roger u wimbledonu od samprasa...serve and volley je nepogrešivo oruzje na travi,i od toga nema obrane protiv samprasa...
volej_iz_lakta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 17:59   #3
jel ovo trg u gorici?
volej_iz_lakta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 18:15   #4
Quote:
volej_iz_lakta kaže:
jel ovo trg u gorici?

jest
Vg07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 18:27   #5
Quote:
volej_iz_lakta kaže:
no izgubio bi roger u wimbledonu od samprasa
rožer je dobio samprasa 2001. u osmini finala wimledona kad ga je naš Zec osvojio
Vg07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 19:49   #6
Quote:
Vg07 kaže:
rožer je dobio samprasa 2001. u osmini finala wimledona kad ga je naš Zec osvojio
to su bila neka druga vremena....zivis na trgu buraz?
volej_iz_lakta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 10:19   #7
a znam da su bila druga vremena, ali federer je za mene najdominantniji sportaš uopće, iako svaka čast peteu na 7 wimbledona

p.s. živim ti u chromosovom naselju, jug VG
Vg07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 10:42   #8
Evo epskog dvoboja iz 2001. u 4 kratka filmića

FedEx vs Pistol Pete


http://www.youtube.com/watch?v=yR1XO9k-svo

http://www.youtube.com/watch?v=S3ARJxhWpJA

http://www.youtube.com/watch?v=-ZzeBIcMYQA

http://www.youtube.com/watch?v=xLuOnmSiPFE
Vg07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 10:54   #9
Taj meč u 5 setova na Wimbledonu 2001 nikako ne može biti neki značajan pokazatelj i po meni nimalo nije relevantan...Sampras na zalazu karijere i Federer takoreći na početku...zanimljivo je za pogledati i samo to...davati neke zaključke na temelju tog meča je van svake logike...
Sampras i Feederer su dva najbolja igrača u svojoj eri tenisa i ne mogu se stavljati u isti kontekst osim tog...
Sampras je bio najbolji u vremenu kada su igrali jedan Becker,Agassi,Courier,Ivanisevic,i još neki vrhunski iz starije garde kao Lendl,Mcenroe i po tome je Sampras definitivno imao jaču konkurenciju od Federera kojemu trenutno jedino Nadal ili Ljubo mogu dostojno parirati...Federer možda ima sigurniji bekend dok je Sampras imao bolji servis i volej...forhend im je tu negdje...
Sve u svemu teško je sa ove distance davati neke velike zaključke...Za neku možda bolju ocjenu treba pričekati i vidjeti što će još Federer napraviti...i jedan i drugi teniski genijalci i veliki sportaši...tu svaka usporedba prestaje...
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 11:24   #10
Quote:
volej_iz_lakta kaže:
roger jer je kompletniji od petea,no izgubio bi roger u wimbledonu od samprasa...serve and volley je nepogrešivo oruzje na travi,i od toga nema obrane protiv samprasa...
U jebote zaključka...a kao Sampras nije bio kompletan igrač... čovjek koji osvoji 7 Wimbledona i 14 Grand Slamova u karijeri nije kompletan...Što mu je falilo,možda efikasniji top spin ili bolji chip and charge,možda efikasniji drop shot... Samo je Federer kompletan igrač,nitko više...
Kakvo laprdanje...
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 11:35   #11
Za sada je Pete jos uvijek veci igrac, uostlom rezultati sve govore. Da ne pricamo o konkurenciju koju je imao Pete i koju sada ima Roger.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 11:38   #12
Quote:
Feuerfuchs kaže:
Za sada je Pete jos uvijek veci igrac, uostlom rezultati sve govore. Da ne pricamo o konkurenciju koju je imao Pete i koju sada ima Roger.
Slažem se...konkurencija onda i sada...neusporediva...treba pričekati još par godina pa dati neki bolji zaključak...sada je prerano...
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 12:52   #13
Sampras je imao jaču konkurenciju.

No, kad Federer osvoji Roland Garros postaje veći. Jebiga - i mi bi govorili danas o strašnoj izjednačenosti i konkurenciji unutar top 10 da nema Federera i Nadala.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 13:05   #14
Quote:
schmokljan kaže:

No, kad Federer osvoji Roland Garros postaje veći.
Možda...mada treba pričekati i vidjeti hoće li Federer dostići 14 Grand Slam naslova...ako osvoji Roland Garros i ne dostigne brojku 14 teško će biti najveći...
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:04   #15
Kad smo već kod Wimbledona 2001 pogledajte ovo i prisjetite se veličanstvenog trenutka...eh već je 5 godina prošlo a kao da je bilo jučer...

Goran

http://www.youtube.com/watch?v=mI-Yk...elated&search=
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:12   #16
Quote:
Total40 kaže:
U jebote zaključka...a kao Sampras nije bio kompletan igrač... čovjek koji osvoji 7 Wimbledona i 14 Grand Slamova u karijeri nije kompletan...Što mu je falilo,možda efikasniji top spin ili bolji chip and charge,možda efikasniji drop shot... Samo je Federer kompletan igrač,nitko više...
Kakvo laprdanje...
pa kompletan igrac za sve podloge na to sam mislio...federera eventualno u RG-u moze dobit rafa,ostali nitko...sampras nije na zemlji mogao dobit ni changa ...inace normalno da je bio igracina i meni definitivno uvijek najdrazi...ali roger ima sve udarce i sve igra savrseno...tako da konkurencija u vezi federera nije vazna...i u ono vrijeme bi imao iste rezultate(i bolje jer mu rafa ne bi dva RG-a uzeo)...
volej_iz_lakta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:17   #17
Quote:
Vg07 kaže:
a znam da su bila druga vremena, ali federer je za mene najdominantniji sportaš uopće, iako svaka čast peteu na 7 wimbledona

p.s. živim ti u chromosovom naselju, jug VG
za mene je Janica...ja sam inace na trgu
volej_iz_lakta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:28   #18
Quote:
volej_iz_lakta kaže:
pa kompletan igrac za sve podloge na to sam mislio...federera eventualno u RG-u moze dobit rafa,ostali nitko...sampras nije na zemlji mogao dobit ni changa ...inace normalno da je bio igracina i meni definitivno uvijek najdrazi...ali roger ima sve udarce i sve igra savrseno...tako da konkurencija u vezi federera nije vazna...i u ono vrijeme bi imao iste rezultate(i bolje jer mu rafa ne bi dva RG-a uzeo)...
Pa ne znam baš...Sampras je igrao tri puta 1/4 finale i jednom 1/2 finale Roland Garrosa i u tim mečevima gubio od Agassia,Bruguere Couriera i Kafelnikova...složit ćeš se respektabilnih protivnika...na zemlji je bio slabiji od Federera ali ni ovi rezultati nisu bez respekta...a dalo bi se još i o konkurenciji pričati koja je tada vladala...Federer je bolji na zemlji,to definitivno iako je Sampras dobijao recimo Brugueru na zemlji RG i Carlosa Costu u Hamburgu...tipične zemljaše...
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:40   #19
Quote:
Total40 kaže:
Pa ne znam baš...Sampras je igrao tri puta 1/4 finale i jednom 1/2 finale Roland Garrosa i u tim mečevima gubio od Agassia,Bruguere Couriera i Kafelnikova...složit ćeš se respektabilnih protivnika...na zemlji je bio slabiji od Federera ali ni ovi rezultati nisu bez respekta...a dalo bi se još i o konkurenciji pričati koja je tada vladala...Federer je bolji na zemlji,to definitivno...
definitivno cemo morati pricekati jos neko vrijeme da vidimo hoce li neko zaustaviti rogera,ali kako on igra s obzirom da u danasnjem tenisu vise ne postoji nijedan takav vanzemaljac mislim da gledamo sljedeceg rekordera po broju grand slamova(ako rafu ne smatramo vanzemaljcem,a i tome bi se dalo pricati,ipak je 6:2 cini mi se za rafu)....
volej_iz_lakta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 15:09   #20
Quote:
volej_iz_lakta kaže:
definitivno cemo morati pricekati jos neko vrijeme da vidimo hoce li neko zaustaviti rogera,ali kako on igra s obzirom da u danasnjem tenisu vise ne postoji nijedan takav vanzemaljac mislim da gledamo sljedeceg rekordera po broju grand slamova(ako rafu ne smatramo vanzemaljcem,a i tome bi se dalo pricati,ipak je 6:2 cini mi se za rafu)....
Pa trebati će pričekati...slijedećih bar 5 godina dati će nekakav odgovor...Federer je već sada vanserijski te ima priliku napraviti rekord...u svakom slučaju biti će zanimljivo...
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.