Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 18:39   #1
Visok CRP kod djece

Zanima me ima li koja mama na ovom forumu iskustva s visokim crp-om?? Moj sin ima 10 mjeseci, a već je tri puta bio u bolnici te mu doktori ništa posebno nisu rekli... Imao je visoku temperaturu koju je teško sniziti....Osjećam se bespomoćno...
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:41   #2
CRP pokazuje na neku upalu bilo čega( grla, zuba, vene..bla,bla)... i to rješavaju s antibioticima iako baš ne traže razlog zašto je on veliki. A koliki mu je CRP?
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:53   #3
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
CRP pokazuje na neku upalu bilo čega( grla, zuba, vene..bla,bla)... i to rješavaju s antibioticima iako baš ne traže razlog zašto je on veliki. A koliki mu je CRP?
kako ne? Ako je malo povišen,to obično znači virozu,naravno tu se još gleda i kks.
Ako je puno povišen,ukazuje na bakteriju, rade se pretrage urina,brisa grla,nosa..
Jer oni ne mogu nagađati kod visokog CRP-a pa dati antibiotik na pamet,eventualno neki širokog spektra.


Nego,zbunjol@@,nisi konkretno rekao koliki je CRP i kakve su druge pretrage radili
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:56   #4
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
kako ne? Ako je malo povišen,to obično znači virozu,naravno tu se još gleda i kks.
Ako je puno povišen,ukazuje na bakteriju, rade se pretrage urina,brisa grla,nosa..
Jer oni ne mogu nagađati kod visokog CRP-a pa dati antibiotik na pamet,eventualno neki širokog spektra.


Nego,zbunjol@@,nisi konkretno rekao koliki je CRP i kakve su druge pretrage radili
Radili bris grla, nosa, pregled pluća i sve je u redu.
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:57   #5
Quote:
zbunyoll@ kaže: Pogledaj post
Radili bris grla, nosa, pregled pluća i sve je u redu.

urin?
Pregled pluća,misliš slikanje pluća?
Ima li još kakvih simptoma osim visoke temperature?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:03   #6
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
urin?
Pregled pluća,misliš slikanje pluća?
Ima li još kakvih simptoma osim visoke temperature?
Urin nisu provjeravali... Da, mislim na slikanje pluća.
Nikakvih drugih simptoma nema, samo visoka temperatura.
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:53   #7
Na zadnjem vađenju krvi prije par dana bio je 75... Pio je već i antibiotike, ali temperatura se opet vraća...
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:56   #8
Quote:
zbunyoll@ kaže: Pogledaj post
Na zadnjem vađenju krvi prije par dana bio je 75... Pio je već i antibiotike, ali temperatura se opet vraća...
bakterija..Koji antibiotik je pio i koliko puta i koje pretrage su rađene?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:55   #9
Quote:
zbunyoll@ kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li koja mama na ovom forumu iskustva s visokim crp-om?? Moj sin ima 10 mjeseci, a već je tri puta bio u bolnici te mu doktori ništa posebno nisu rekli... Imao je visoku temperaturu koju je teško sniziti....Osjećam se bespomoćno...

ovo mi vuče na urinoinfekt
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:58   #10
Negdje je infekcija. Do 5 je normalno. Sve iznad pokazuje neki proces. Pogotovo ako ima visoku temperaturu. Pazi da ne dodje do sepse. i u isto vrijeme pazi da se brisevi urade kako treba jer ako ne uzmu dobro uzorak, moze pokazati da nema bakterije a ono ima. Kad se vec nadje mjesto infekcije, najbolje je dati antibiotik prema antibiogramu.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:01   #11
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Negdje je infekcija. Do 5 je normalno. Sve iznad pokazuje neki proces. Pogotovo ako ima visoku temperaturu. Pazi da ne dodje do sepse. i u isto vrijeme pazi da se brisevi urade kako treba jer ako ne uzmu dobro uzorak, moze pokazati da nema bakterije a ono ima. Kad se vec nadje mjesto infekcije, najbolje je dati antibiotik prema antibiogramu.
Da, i doktori kažu da negdje mora biti upala, ali ne znaju gdje...
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:05   #12
mi smo prije par mjeseci imali crp oko 70. radilo se o upali grla, takodjer sa velikom temperaturom. riješili sa 10 dana klavocina. nismo radili briseve
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:07   #13
stvarno čudno kako vas nisu uputili provjerit urin
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:11   #14
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
stvarno čudno kako vas nisu uputili provjerit urin
Ne znam!!!
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:38   #15
i obavezno nekakav probiotik dati da se vrate dobre bakterije koje je antibiotik uništio
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:49   #16
Moj malac ima 3 i pol i jesenas je imao povisen cpr cak preko 90 isto temp jaako tesko spadala,skoro pa nikako,ma uzas...pio antibiotike i bilo ok sad do proljeca kad je opet se ponovilo...
Radili smo pretrage i briseve sve super tako da pojma nemam zasto je to...
To je dobio od drugog klinca s kojim se cak nije nesto puno ni igrao
Ja se samo nadam da nam se to vise nece ponovit.....
I da,danas recimo izvadi krv i cpr bude jako povisen,to ponovimo za 3 dana on skoro da ga ni nema...mokraca je bila u redu i bris grla navodno dobar al ja ne vjerujem brisevima,to kazu da je nepouzdano....jer grlo mu je bilo upaljeno a bris super...i ja malo kog znam da im je bris ista pokazao.
Meni osobno nije a imala sam takve upale krajnika i grla da je to bilo uzas...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:30   #17
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
...i ja malo kog znam da im je bris ista pokazao.
Meni osobno nije a imala sam takve upale krajnika i grla da je to bilo uzas...
Maloj od brata uradjen bris grla pred pocetak vrtica-rekose sve uredu. Mala pod temperaturom, grlo crveno. Temperatura se povisila do 40, tesko se spustala, radili joj CRP, davali joj ospen dva puta (kiks doktora ocigledno), nista. Nakon toga uradjen JOS jedan bris s tim da je doktorica(druga) licno uradila bris. Bris pokazao E.coli. Hitno bila smjestena na infektivnu i to mjesec dana (razvilo se do sepse). Bris ne valja nista ako se ne uradi kako treba. I to dobro treba "zagrabiti". Sestra koja je prvi put radila bris malo provrtila vatom po ustima.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 00:04   #18
Ako su crp i leukociti povišeni upala je bakterijska, ako je samo crp povišen onda je virusna...

I mi imamo 2 iskustva sa Zaraznom..prvi put crp 133, leukociti 35, bili 5 dana u bolnici, obavili lumbalnu punkciju, snimanje pluća i srca, prije terapije uzorak urina da se isključi urinarni dio...
Sad nedavno leukociti 25 nikakvih simptoma, bili u dnevnoj bolnici 4 sata i još 2 dana dolazili na antibiotik, neznaju što je bilo, doktor koji ga je zaprimio nije uzeo briseve..crp je bio 70, drugi dan 30.

Oba puta nikakvih simptoma osim temp koja nije bila ni visoka i nije dugo trajala, prvi put 18 sati, drugi dan i pol.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 07:09   #19
Mi smo pretprosli tjedan zavrsili na hitnoj zarazne. Povišeni leukociti, crp 120, par dana dnevne bolnice, uzeli su joj odmah urin,
nikakvi simptomi osim 3 dana visoke temperature koja je cetvrti dan skocila do 40,5 plus tresavica i bolovi u nogama te bolnost na dodir u podrucju trbuha i iza,onda nas je pedijatrica poslala na hitnu.
Ispala je bakterija,upala bubrega i uha na koje se nije zalila da ju boli.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 08:36   #20
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Ako su crp i leukociti povišeni upala je bakterijska, ako je samo crp povišen onda je virusna...
Ne ne.
Visoki/povišeni CRP pokazuje da je u tijeku upala.
Što više vremena prolazi, više raste, u slučaju da se ne liječi.
S tim da raste brzo. 24h nakon prve pojave simptoma. a nekad i prije, vidi se odma.
Leukociti također, samo što leukociti rastu jako polako, pa se desi da djete ima dva dana temp. a da su leukociti ok, ali zato sporije padaju.
S tim da leukociti rastu i kod svakojakih tegoba, samo rastu polako.

CRP kod virusa ne mora uopće značajno rasti.


Mi smo do sad, pri porastu temperature u slijedeća 24h, kako bi radila doktorica, išli vadit CRP,i kks+urin standardno, pa ovisno o crp bi se odma djelovalo sa antibiotikom, ovisno o simptomima.
Ako bi kašljala i šmrkala, dobila bi Amox. koji jest za upale grla/sinusa...
Jednom nije imala nikakve simptome, a temp visoka, pa je dobila širokospektralni.
Kad bi imala temp, bez visokog crp, ne bi dobila ant. jer je značilo virozu.
Skidali bi temp, i to je to, nemaš što nego čekat.

Urinokultura, bris grla i sl, a crp je visok, nema smisla radit, jer dok čekate 4 dana, a bakterijaska upala raste, može se jako zakomplicirat, čak do sepse. Zato pri visokom crp, treba brzo djelovat.
Nisu doktori baš blesavi, treba im samo dobro objasnit simptome.
Rade se brisevi, ako se nakon terapije stanje ne promjeni, onda traže detaljno.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.