Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2004., 16:58   #1
Pokrov kuće - vaš odabir

Sto je bolje staviti na krov od ovo troje?

Kvadrat Bramaca je tezak 43 kg, Tonacha 45 kg, a Glinex-a 41 kg. Po tome kriteriju je stvar poprilicno ujednacena.
Cijena Bramaca je negdje oko 65kn / m2, Toncacha 70 kn, a Glinex-a je 62 kn.

Sto odabrati?
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 17:14   #2
"Tondach" kontinental plus je provjereno crijep broj 1 za kontinentalni dio Hrvatske .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 12:44   #3
A gdje nabavljaš Tondach tako jeftino ?
koliko je to po komadu 4,6 kn ili ?
ljuban is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 14:47   #4
Definitivno Tondach.

Bramac je betonski crijep koji se znoji, i na kojem raste mahovina!

Hvala, ali ne hvala!
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 15:48   #5
U zadnje vrijeme sve više ljudi umjesto crijepa stavlja lim u obliku crijepa na koji koliko znam ide garancija od 10 godina i nema uobičajene nedostatke crijepa (padanje sa krova, lom) a i estetski je meni puno bolji i uz pravilno postavljanje i izolaciju bolje rješenje.
Također je daleko jednostavnije postavljanje od klasičnog crijepa.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 16:21   #6
Quote:
ljuban kaže:
A gdje nabavljaš Tondach tako jeftino ?
koliko je to po komadu 4,6 kn ili ?
5.04 kn po komadu u Begamontu.
Vele da u kvadrat ide 13,5 komada (znam da je to malo nategnuto, ali pise na Tondach site-u da to moze proci).
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 16:22   #7
Quote:
kiki-j-zg kaže:
U zadnje vrijeme sve više ljudi umjesto crijepa stavlja lim u obliku crijepa na koji koliko znam ide garancija od 10 godina i nema uobičajene nedostatke crijepa (padanje sa krova, lom) a i estetski je meni puno bolji i uz pravilno postavljanje i izolaciju bolje rješenje.
Također je daleko jednostavnije postavljanje od klasičnog crijepa.
Slazem se, ali je prilicno skupo (cca 80-100 kn/ m2).
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 16:23   #8
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Definitivno Tondach.

Bramac je betonski crijep koji se znoji, i na kojem raste mahovina!

Hvala, ali ne hvala!
Ne znam sto je znojenje, ali danas su krovovi ventilirani pa to valjda nema utjecaja.
Mahovina? Nemam pojma. Mozda, ali crijep ima garanciju od 30 godina.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 16:24   #9
Gdje se moze naci povoljan Bramac?
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 16:26   #10
Glinex je silikoniziran. Sta mislite o njemu?
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 16:39   #11
Ukvadrat ide 14 komada i mora se letvati na 32-34 cm da bi preklop bio idealan.Time ispadne 19 redova crijepa na 6-metarskim roženicama .Bramac uistinu navlaći patinu tako da je nakon 7-8 godina izrazito ružan( mislim na clasic tip bramaca) . Limeni krovovi su za naše podrućje najnepouzdaniji bilo da je rijeć o lindab ploćama ili trapeznom pokrovu. Najnoviji hit je GERARD pokrov kojeg je glavni diler Lesnina a proizvod je porijeklom iz Australije ali je relativno skup.
p.s. Moram na roditeljski, o detaljima možemo kasnije.
Bramac- povoljno - TRGOKLIN d.o.o. Brdovec
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:49   #12
Quote:
Flo_Master kaže:
5.04 kn po komadu u Begamontu.
Vele da u kvadrat ide 13,5 komada (znam da je to malo nategnuto, ali pise na Tondach site-u da to moze proci).
meni su faheri rekli da zaboravim na to i da ide 15 komada na kvadrat .

Bramac švabe svakih nekoliko godina farbaju na onim njihovim montažnim kućicama .

Da li je tko stavio onduline ploče ? koštaju oko 50-60 kuna samo ne znam koliko su izdržljive . Susjed je to stavio na svoj krov prije 2-3 godine . Estetski i nije nešto al još ne curi

Glinex : kažu da se teško postavljaju jer su im falcovi grbavi a mada izgleda jako čvrsto i dosta je debel ali kažu da se sa vremenom peruta i raspada .
ljuban is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 18:12   #13
Quote:
Da li je tko stavio onduline ploče ?
Bačen novac!!! Bilo da je na letvi ili na dašćanoj podlozi ,prva prava tuča ju prosvira i jači snijeg deformira .Sve što se prodalo bio je utjecaj vrlo agresivne reklame ,inaće totalni promašaj!!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 08:34   #14
Quote:
Flo_Master kaže:
Ne znam sto je znojenje, ali danas su krovovi ventilirani pa to valjda nema utjecaja.
Mahovina? Nemam pojma. Mozda, ali crijep ima garanciju od 30 godina.
Uzalud ti i ventilacija....

A što se tiče garancije - jebeš garanciju kad ti kuća nakon par godina izgleda kao zemunica
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 12:07   #15
Sto ljudi - sto cudi!

Netko veli da je Tondach dobar, a drugi vele da je los (ljusti se). Kao, nas nije dobar nego ako kupis austrijski onda je dobar. Jedan krovopokrivac mi je rekao da austrijanci imaju bolje peci, a u ducanu su mi rekli da je nasa glina bolja pa je bolji i crijep!!!

Ukoliko ide 15 kom/m2 onda je definitivno najskuplji (75 kn/m2), a ukoliko se ljusti onda je stvar jos gora. Limar mi je rekao da ne voli Tondach jer ih puno pukne ukoliko moras raditi nesto na krovu (zljebovi, kucice itd..).

Prednost bramaca nad tondachom je u cijeni (8-10 kn/m2 nije malo) , a svidja mi se i to sto se brze postavlja.

Uglavnom, prekomplicirano je to sve.

O glinexu ne znam nista. Vjerojatno je puno bolji nego sto to ljudi misle o njemu, ali ima manu sto je hrvatski pa ga to cini "upitnom kvalitetom".
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 14:15   #16
Tvoj limar je izgleda autolimar i nema pojma o crijepu i njegovu pucanju. Bramacov crijep u pravilu biva u 30% slućajeva s okrhnutim čoškom velićine 2-3 cm pa ti vidi ,dok je jedini crijep koji se ljuštio nekadašnja "kikinda" i vinkovački crijep u kasnim devedesetim dok su proizvodili za potrebu obnove pa im je država uvjetovala cijenu što se automatski odrazilo na kvalitetu.Tvog "limara" bi više trebalo brinuti kako će uglazbiti prelaze lima preko crijepa jer je bramac visoko profilni crijep i ima vlastitu liniju proizvoda za razne opšave umjesto limenih .Limarija ako je dobro napravljena također utjeće na kompletan vizualni identitet krova što naravno ovisi i o majstoru a bome i o tipu pokrova. Zažmiri na razliku u cijeni ukoliko krov radiš sebi i pokrij ga bedekovčinom tj. tondachom.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 15:46   #17
Ja sam nedavno stavio tondach kontinental plus i naravno nemogu nista rec iz iskustva ali mogu iz iskustva mog starog i ostalih koji vec godinama imaju crijep. Zakljucak je da je crijep kao pokrivalo nenadjebiv. I to bas taj kontinental plus je ok. Mislim da s njim ne mozes pogrijesit
Sve ove druge gluposti (salonit, sindra, lim i ostala smeca) su dolazili i odlazili al crijep uvjek ostaje. Imas veliku garanaciju, i sve sta trebas napravit nakon 30tak ili ja vjerujem i 50 godina je investirat 10 tak k kuna i kupit novi crijep, zamjenit ga u jednom danu i opet si miran 50 godina.
Mislim da nema govora o pucanju. To puca onaj biber al ovaj mislim ne. Cak ga je i moj susjed, veliki picajzlek uzeo. To mi je bila najveca preporuka....
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 19:37   #18
Quote:
Flo_Master kaže:
O glinexu ne znam nista. Vjerojatno je puno bolji nego sto to ljudi misle o njemu, ali ima manu sto je hrvatski pa ga to cini "upitnom kvalitetom".
I Tondach ti je hrvatski. Radi se u Bedekovcini Ovi iz Tondacha kazu da im je taj crijep iz Bedekovcine najbolji od svih njihovih tvornica. Navodno je sirovina najbolja, a tehnologija je ionako ista u svim njihovim tvornicama.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 11:21   #19
Bilo sto da stavim kao pokrov, kroviste ce me jako puno kostati. Samo mi limar trazi 4 800 DM (2400) Eur za zljebove i dvije krovne kucice koje treba obuci u lim.
Kaze da je njegova cijena 25 Dm/m zljeba i kada sve izracuna (vjetarlajsne, zljebove, opsave,...) ispane nekih 160 duznih metara limarije. Uglavnom, jako skupo.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 15:57   #20
Quote:
Flo_Master kaže:
Bilo sto da stavim kao pokrov, kroviste ce me jako puno kostati. Samo mi limar trazi 4 800 DM (2400) Eur za zljebove i dvije krovne kucice koje treba obuci u lim.
Kaze da je njegova cijena 25 Dm/m zljeba i kada sve izracuna (vjetarlajsne, zljebove, opsave,...) ispane nekih 160 duznih metara limarije. Uglavnom, jako skupo.
Od kojeg materijala ? Ovo moze biti i jako skupo i jako jeftino ovisno o materijalu.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.