Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 17:38   #321
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Da, možda ti nisi za zajedništvo.
U svakom zajedništvu ima loših i dobrih dana.
No, postoji i ona zaštitna mreža do koje se smije ići...naprosto zato što bi po toj teoriji svojih "loših dana" divljali po cijeloj svojoj okolini, jer nam je naprosto težak dan?
I? Da li je zbog istoga kriv naš partner, susjed, prolaznik...nije. I kada bi na jedan način maknuli tu zaštitnu mrežu u svim mogućim odnosima koji postoje onda bi tek bilo "kruha i igara". Zato i postoje određeni obrasci koji se naprosto "podrazumijevaju", a znače da u trenutku te svoje vlastite destrukcije i samouništenja poštedimo "kolateralne žrtve".

Druga je stvar kada se braniš. I u obrani biramo različita sredstva za "borbu".
Koliko će tko od nas u istome biti grublji, pokvareniji i nemilosrdniji ovisi od osobe do osobe. A sa druge strane naravno postoji također i ona druga "osoba" koja definitivno ima pravo izreći da je nešto prešlo preko...ili misliš da bi u nekom zajedništvu čovjek trebao šutjeti i mirovati dok te netko šalje u isto vrijeme u "pičku materinu" ili mrmlja "mrš"...obično ide "marš stoko"...ali eto čovjek se suzdržao
Ni ne procitah do kraja jer vec vidim da su mi izvrnute rijeci. Nisam pisala o ugrozavanju nekog svako malo pogrdnim rijecima nego o situaciji kada se on pokajao i ne bi vise ponovio. Ukoliko bude onda pricamo o ciganluku i necem sto nije odnos. U ovakvoj trenutnoj situaciji autorica reaguje prezestoko i negira svo njegovo dobro. Po meni. Btw. Svako ima svoju definiciju zajednistva i ko ima pravo reci za sta sam ja, za sta ne?
Carpe Diem!!! is offline  
Old 25.03.2017., 17:41   #322
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Znaci tvoj savjet autorici je da ne predje preko toga, da skupi kofere i ode preko vrata. Jer ipak nikako i ni pod kakvim uvjetima se ne smije prec granica kad ti netko prvi put kaze mrs nakon 20 god zajednickog zivota.

Zanimljivo mi citat ove vase zakljucke. Bilo bi mi jos zanimljivije sta bi vi uradile da ste stvarno u njenoj kozi.

EDIT: Ta teorija treba povuc granicu jer inace gdje ona moze zavrsit nakon jednog mrs. Biti zrtva kucnog nasilja?!
Sta hoces rec, da je cekao 20 godina da pocne brisat pod s njom pa je poceo lagan uvod i rekao joj je fatalno mrs!
Niti u jednom svom postu nisam savjetovala autoricu teme da se rastane.
Mislim da je to kao prvo neukusno nekome savjetovati, jer ne poznajem niti nju, niti njega, ali da, svakako sam za to da ne "pređe" olako preko ovih verbalnih proljeva svog muža, nego da na takvo ponašanje ima pravo reakciju kakvu već ima i ima pravo tražiti objašnjenje za isto.
To je valjda normalno.
Ako netko nakon dvadeset godina zajedničkog života u par dana ponovi riječ "marš" svakako isto ne bih smatrala tek pukom slučajnošću, tim više što ta osoba do sada nije koristila takav vokabular i zapitala bih se gdje je kvaka, a u isto vrijeme zatražila objašnjenje zbog čega me nakon toliko zajedničkih godina tretira kao "stoku"
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 25.03.2017., 17:44   #323
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ni ne procitah do kraja jer vec vidim da su mi izvrnute rijeci. Nisam pisala o ugrozavanju nekog svako malo pogrdnim rijecima nego o situaciji kada se on pokajao i ne bi vise ponovio. Ukoliko bude onda pricamo o ciganluku i necem sto nije odnos. U ovakvoj trenutnoj situaciji autorica reaguje prezestoko i negira svo njegovo dobro. Po meni. Btw. Svako ima svoju definiciju zajednistva i ko ima pravo reci za sta sam ja, za sta ne?
Mislim da ona ne bi tako reagirala žestoko da se isto nije prvi puta pojavilo nakon dvadeset godina zajedništva, a drugo se ponovilo vrlo brzo nakon prvog, kojeg je nekako progutala, ali drugo "marš" joj je zapelo u grlu
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 25.03.2017., 17:44   #324
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
U ovakvoj trenutnoj situaciji autorica reaguje prezestoko i negira svo njegovo dobro. Po meni. Btw.
Prezestoko je blaga rijec za ovu njenu reakciju. Kaze: 'ne moze ga pogledat u oci jer joj je rekao mrs'.
A bogami (sa muske strane gledano) nije njemu lako s njom.

Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Svako ima svoju definiciju zajednistva i ko ima pravo reci za sta sam ja, za sta ne?
Tocno. Al' u ovom slucaju imas pravo rec jer je autorica pitala za misljenja forumasa.
jamesbond is offline  
Old 25.03.2017., 17:48   #325
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Niti u jednom svom postu nisam savjetovala autoricu teme da se rastane.
Mislim da je to kao prvo neukusno nekome savjetovati, jer ne poznajem niti nju, niti njega, ali da, svakako sam za to da ne "pređe" olako preko ovih verbalnih proljeva svog muža, nego da na takvo ponašanje ima pravo reakciju kakvu već ima i ima pravo tražiti objašnjenje za isto.
To je valjda normalno.
Ako netko nakon dvadeset godina zajedničkog života u par dana ponovi riječ "marš" svakako isto ne bih smatrala tek pukom slučajnošću, tim više što ta osoba do sada nije koristila takav vokabular i zapitala bih se gdje je kvaka, a u isto vrijeme zatražila objašnjenje zbog čega me nakon toliko zajedničkih godina tretira kao "stoku"
Pa to jeste bit. Oni su 20 godina skupa, on joj kaze mrs i ona se duri, nece da ga ni u oci pogleda, nece da spava u svom krevetu.... To nije normalno s njene strane tako se duriti. Tako se ponasajuju razmazena djeca kad ne dobiju sta zele. Gdje je tu komunikacija?
jamesbond is offline  
Old 25.03.2017., 18:00   #326
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Mislim da ona ne bi tako reagirala žestoko da se isto nije prvi puta pojavilo nakon dvadeset godina zajedništva, a drugo se ponovilo vrlo brzo nakon prvog, kojeg je nekako progutala, ali drugo "marš" joj je zapelo u grlu
A nije joj zapinjalo u grlu 20 prethodnih godina dok joj je bilo dobro? I ne zapinje joj dok se duri bez da zeli komunicirati kao odrasla i reci sta misli?
Carpe Diem!!! is offline  
Old 25.03.2017., 18:33   #327
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
A nije joj zapinjalo u grlu 20 prethodnih godina dok joj je bilo dobro? I ne zapinje joj dok se duri bez da zeli komunicirati kao odrasla i reci sta misli?
A, možda joj je i neugodno kako joj se muž obraća ispred brata i djece. Meni bi bilo.
PrincipessaX is offline  
Old 25.03.2017., 18:36   #328
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
A nije joj zapinjalo u grlu 20 prethodnih godina dok joj je bilo dobro? I ne zapinje joj dok se duri bez da zeli komunicirati kao odrasla i reci sta misli?
A hebote što bi joj trebalo smetati ako je odnos bio prihvatljiv i dobar?
Šta je trebala inzistirati na takvim izjavama na početku braka, kako bi joj to onda bilo normalno ako isto sluša dvadesetak godina?
Realno i bilo bi joj normalno, da je takav odnos bio otpočetka.
Ali nije...i naravno da joj takav novi pristup njezina odrasla muža koji joj prosikće u krevetu "mrš" ne odgovara. Mislim kome normalnom bi to trebalo biti prihvatljivo?
Ili nekim ženama ipak više odgovara da ih se tretira kao stoku, pa onda imaju razumijevanja za takve muškarce, jer su takve jedino i upoznale...
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 25.03.2017., 18:49   #329
Cekaj malo... Zene koje ovdje pricaju o njenom pretjerivanju nisu neko ko zeli da ih se tretira kao stoku nego ukazuju na to da ona pretjeruje i ne komunicira s njim o svojim percepcijama.

Logicno je... Ukoliko covjek svih ovih godina nije pravio nista sto bi je uznemirilo znaci da sada ima neki problem, puca po savovima i desavaju se promjene oko kojih treba iskomunicirati. Nije udaren da odjednom reaguje tako. Bez razloga.

Ukoliko je odnos od starta los onda nas autorica laze.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 25.03.2017., 18:55   #330
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Cekaj malo... Zene koje ovdje pricaju o njenom pretjerivanju nisu neko ko zeli da ih se tretira kao stoku nego ukazuju na to da ona pretjeruje i ne komunicira s njim o svojim percepcijama.

Logicno je... Ukoliko covjek svih ovih godina nije pravio nista sto bi je uznemirilo znaci da sada ima neki problem, puca po savovima i desavaju se promjene oko kojih treba iskomunicirati. Nije udaren da odjednom reaguje tako. Bez razloga.

Ukoliko je odnos od starta los onda nas autorica laze.
Mislim da ne laže. Njezina percepcija braka je takva kakvu je predstavila. Zbog čega bi lagala? Koji bi bio smisao njezinih laži ovdje...gdje ne pozna nikoga i otvara temu o nečemu što je muči?

Dakle, ona smatra da živi u dobrom braku. Ona je u istome bila zadovoljna.
Ako dotični gospodin nije, onda je valjda bio red na njemu da na suvisli i ljudski, kulturan način sa svojom ženom raspravi o problemima koji ga muče. Što god to bilo...a može biti malo, a može biti i jako veliko. Ne može ona pročitati njegove misli, niti on njezine.

No, ako je čovjek (siroti) u određenim problemima i dilemama odlučio svojoj ženi nakon dvadeset godina iste predstaviti riječima "marš", onda sa njime nešto debelo ne štima.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 25.03.2017., 19:09   #331
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Prezestoko je blaga rijec za ovu njenu reakciju. Kaze: 'ne moze ga pogledat u oci jer joj je rekao mrs'.
A bogami (sa muske strane gledano) nije njemu lako s njom.



Tocno. Al' u ovom slucaju imas pravo rec jer je autorica pitala za misljenja forumasa.
Sad mi je jasno zasto ja imam iste prijatelje vec 25 godina i ti prijatelji imaju iste prijatelje isto toliko godina.
Uz neke nove naravno.
Zene uglavnom ne funkcioniraju tako. Njima je mrs razlog za razvod, losa reakcija na novu frizuru razlog za rusanje prijateljstva iako su se do sads nazivale draga i ljubile se svaki puta kada bi se vidjele uz neogranicenu kolicinu srdacnosti, nerazumijevanje muza jer ne cita misli razlog za varanje...
Ne sve, ali mnoge.
Emocionalna iracionalnost se to zove.

Nek se autorica rastane, bit ce joj to najbolji potez u zivotu i moci ce za to zahvaliti jaranicama sa ZUD-a jer one uglavnom imaju savrsene brakove i nikad ne gube kompas pa im se nikad ne treba prastati. Samo su muzevi ti koji grijese.

Jbt ona se tresla i nemre ga pogledati u oci, otisla je od kuce.
To me proslo s pubertetom.
Flat is offline  
Old 25.03.2017., 19:11   #332
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa to jeste bit. Oni su 20 godina skupa, on joj kaze mrs i ona se duri, nece da ga ni u oci pogleda, nece da spava u svom krevetu.... To nije normalno s njene strane tako se duriti. Tako se ponasajuju razmazena djeca kad ne dobiju sta zele. Gdje je tu komunikacija?
Bas napisah.
Svidjas mi se.
Flat is offline  
Old 25.03.2017., 19:16   #333
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne laže. Njezina percepcija braka je takva kakvu je predstavila. Zbog čega bi lagala? Koji bi bio smisao njezinih laži ovdje...gdje ne pozna nikoga i otvara temu o nečemu što je muči?

Dakle, ona smatra da živi u dobrom braku. Ona je u istome bila zadovoljna.
Ako dotični gospodin nije, onda je valjda bio red na njemu da na suvisli i ljudski, kulturan način sa svojom ženom raspravi o problemima koji ga muče. Što god to bilo...a može biti malo, a može biti i jako veliko. Ne može ona pročitati njegove misli, niti on njezine.

No, ako je čovjek (siroti) u određenim problemima i dilemama odlučio svojoj ženi nakon dvadeset godina iste predstaviti riječima "marš", onda sa njime nešto debelo ne štima.
autorica je par puta prilagodavala pricu, ali sukus bi bio da je on njoj nesto rekao, ona se otresla i to je u redu i njena borba za sebe, pa se on otresao natrag i to je katastrofa i zivot vise nema smisla
istovremeno nam je rekla i kako se on osjeca nesigurno, kako mu se posao promijenio pa ustaje u 2 ujutro, ali hej, kakve to veze ima??
otkuda njemu pravo biti ljudsko bice i imati emocije i slabosti?
ZgSash is offline  
Old 25.03.2017., 19:21   #334
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne laže. Njezina percepcija braka je takva kakvu je predstavila. Zbog čega bi lagala? Koji bi bio smisao njezinih laži ovdje...gdje ne pozna nikoga i otvara temu o nečemu što je muči?

Dakle, ona smatra da živi u dobrom braku. Ona je u istome bila zadovoljna.
Ako dotični gospodin nije, onda je valjda bio red na njemu da na suvisli i ljudski, kulturan način sa svojom ženom raspravi o problemima koji ga muče. Što god to bilo...a može biti malo, a može biti i jako veliko. Ne može ona pročitati njegove misli, niti on njezine.

No, ako je čovjek (siroti) u određenim problemima i dilemama odlučio svojoj ženi nakon dvadeset godina iste predstaviti riječima "marš", onda sa njime nešto debelo ne štima.
Da sumiramo priču... Njima nedostaje komunikacije. On je to iskazao na način na koji jeste, ona durenjem i odbijanjem da ga vidi. Ništa manje sirovo i djetinjasto od njegovog. Nisu uzalud tolike godine proveli zajedno.

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Sad mi je jasno zasto ja imam iste prijatelje vec 25 godina i ti prijatelji imaju iste prijatelje isto toliko godina.
Uz neke nove naravno.
Zene uglavnom ne funkcioniraju tako. Njima je mrs razlog za razvod, losa reakcija na novu frizuru razlog za rusanje prijateljstva iako su se do sads nazivale draga i ljubile se svaki puta kada bi se vidjele uz neogranicenu kolicinu srdacnosti, nerazumijevanje muza jer ne cita misli razlog za varanje...
Ne sve, ali mnoge.
Emocionalna iracionalnost se to zove.

Nek se autorica rastane, bit ce joj to najbolji potez u zivotu i moci ce za to zahvaliti jaranicama sa ZUD-a jer one uglavnom imaju savrsene brakove i nikad ne gube kompas pa im se nikad ne treba prastati. Samo su muzevi ti koji grijese.

Jbt ona se tresla i nemre ga pogledati u oci, otisla je od kuce.
To me proslo s pubertetom.
Evo, ja ne funkcioniram, a žena sam Smatram da autorica pretjeruje. U svemu ima izuzetaka. Kad čujem riječi "žene" ovo dobijem osip
Carpe Diem!!! is offline  
Old 25.03.2017., 19:23   #335
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
autorica je par puta prilagodavala pricu, ali sukus bi bio da je on njoj nesto rekao, ona se otresla i to je u redu i njena borba za sebe, pa se on otresao natrag i to je katastrofa i zivot vise nema smisla
istovremeno nam je rekla i kako se on osjeca nesigurno, kako mu se posao promijenio pa ustaje u 2 ujutro, ali hej, kakve to veze ima??
otkuda njemu pravo biti ljudsko bice i imati emocije i slabosti?
Eto, ove njegove probleme nisam ni pročitala jer nisam prelistala svu temu a znala sam da čovjek ima neke probleme u pozadini čim nakon toliko vremena na ovaj način puca po šavovima. Čisto logika.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 25.03.2017., 20:07   #336


Dajte se saberite.

Edit: Mislim da je ova tema dala svoje. Ključam.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.