Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 12:22   #7841
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Jednom sam si napravila ulje i bilo je super, mislim da je bio drugačiji sastav al isto s polysorbatom. I onda mi se ostatak pokvario jer mi je mješavina dugo trajala, pa se više nikad nisam upustila u to
Jesi možda računala koliko te izađe 100 ml mjesšavine?
a gle, nije baš jeftino jer sirovine uglavnom kupujem u Terri O. i u Kemigu. Znam da bih mogla proći i jeftinije da naručujem izvana, ali nekako sam ostala vjerna njima svih ovih godina...

uglavnom, evo primjera:

sezam, 200 ml - 80 kn
suncokret, 200 g - 45 kn
ricinus, 100 ml - 70 kn
polysorbate 80, 100 g - 40 kn

znači, ukupno 235 kn za 600 ml proizvoda - to je jedva 40 kn za 100 ml.

a može se proći i jeftinije ako se kupe ulja koja nisu iz eko-uzgoja (ali su svejedno hladno tiještena)

ja si radim mješavinu od 200 ml, sipam u ambalažu od Oshadijevog hidrolata, to su kvalitetne bočice od tamnoplavog stakla.

koristim samo navečer, ali svaku večer, i nikad mi se nije pokvarilo. u kupaonici ga držim, ne u hladnjaku.

linkovi za sirovine:
https://www.terra-organica.hr/sezamo...k-oshadhi.html
https://www.terra-organica.hr/suncok...uncokreta.html
https://www.terra-organica.hr/ricinu...i-oshadhi.html
https://www.terra-organica.hr/polyso...tor-kemig.html
kukumka is offline  
Old 19.09.2017., 12:31   #7842
za predjelo sam si uzela Papa Recipe Ginseng Honey masku koju vec duuuugo snimam.

dok ne odlucim sto cemo dalje i dok ne dodje novo obracunsko razdoblje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 19.09.2017., 12:35   #7843
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Je li mi netko može pojasniti razliku ove dvije stvari:

MIZON Good Night Wrinkle Care Sleeping Mask
i
MIZON Snail Wrinkle Care Sleeping Pack
Za pužev ne znam, ali ovaj prvi je moj hg sleeping pack i upravo sam danas naručila novi. @frupy kaže da ima retinola, možda mi je zato tako dobar. najbolju kožu ikad imala sam kad sam koristila navečer ovu kremu https://hr.iherb.com/pr/Andalou-Natu...-oz-50-g/39594
i taj sleeping pack, milina

@wendy01 ga također obožava, a mislim i sve ostale s teme koje su ga probale.

Quote:
kukumka kaže: Pogledaj post
a gle, nije baš jeftino jer sirovine uglavnom kupujem u Terri O. i u Kemigu. Znam da bih mogla proći i jeftinije da naručujem izvana, ali nekako sam ostala vjerna njima svih ovih godina...

uglavnom, evo primjera:

sezam, 200 ml - 80 kn
suncokret, 200 g - 45 kn
ricinus, 100 ml - 70 kn
polysorbate 80, 100 g - 40 kn

znači, ukupno 235 kn za 600 ml proizvoda - to je jedva 40 kn za 100 ml.

a može se proći i jeftinije ako se kupe ulja koja nisu iz eko-uzgoja (ali su svejedno hladno tiještena)

ja si radim mješavinu od 200 ml, sipam u ambalažu od Oshadijevog hidrolata, to su kvalitetne bočice od tamnoplavog stakla.

koristim samo navečer, ali svaku večer, i nikad mi se nije pokvarilo. u kupaonici ga držim, ne u hladnjaku.

linkovi za sirovine:
https://www.terra-organica.hr/sezamo...k-oshadhi.html
https://www.terra-organica.hr/suncok...uncokreta.html
https://www.terra-organica.hr/ricinu...i-oshadhi.html
https://www.terra-organica.hr/polyso...tor-kemig.html
Hvala ti, možda se opet odvažim, ali s manjim količinama
XenaRatnica is offline  
Old 19.09.2017., 13:24   #7844
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Za pužev ne znam, ali ovaj prvi je moj hg sleeping pack i upravo sam danas naručila novi. @frupy kaže da ima retinola, možda mi je zato tako dobar. najbolju kožu ikad imala sam kad sam koristila navečer ovu kremu https://hr.iherb.com/pr/Andalou-Natu...-oz-50-g/39594
i taj sleeping pack, milina

@wendy01 ga također obožava, a mislim i sve ostale s teme koje su ga probale.
OK onda super. Ja sam ga probala od Princeze, bio mi je super i jučer mi je stigao full size...
Ali sad sam malo googlala i onda sam se totalno pogubila u opisima, pa čisto da vidim jesam li možda trebala taj snail probati...

Meni je jako dobar, i baš mi je ujutro koža nahranjena, ali tek sam i ja danas skužila da u njemu ima retinola I zato sam i pomislila da sam sve pobrkala. Ugl.meni baš nahrani kožu i jako mi se sviđa. Serume i kreme ispod rotiram.

@xena kad smo kod retinola hoćeš probati masku Alpha H Sleep Power Peel-glikolna+retinol? Da ti donesem dekant? Meni je ona ful jaka i isuši ali je lice super smireno i ujednačeno ujutro

Zadnje uređivanje rosa_salvaje : 19.09.2017. at 14:44.
rosa_salvaje is offline  
Old 19.09.2017., 14:24   #7845
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
@xena kad smo kod retinola hoćeš probati masku Alpha H Sleep Power Peel-glikolna+retinol? Da ti donesem dekant? Meni je ona ful jaka i isuši ali je lice super smireno i ujednačeno ujutro
Pa ne znam ni sama, nisam o njoj nikada razmišljala... možda eventualno za dva mazanja

Inače, upravo sam pročitala na dm temi da u njemački dm stiže missha. to znači da će i kod nas
XenaRatnica is offline  
Old 19.09.2017., 14:45   #7846
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Pa ne znam ni sama, nisam o njoj nikada razmišljala... možda eventualno za dva mazanja
Da, samo malo ću jer je ta maska u airless bočici, nisam sigurna da može biti na zraku duže. Tako da kad se nađemo planiraj tu večer novitet na lice da ga odmah potrošiš



Inače, skužila sam da nemam peptida u preparativi pa sam išla malo tražiti...
Kakva su iskustva sa MIZON Peptide 500 Ampoule?

A kad sam već tražila našla sam i ovaj noćni zanimljiv serum, ali ne sjećam se kakvi su vam bili dojmovi bili MIZON Night Repair Seruming Ampoule
rosa_salvaje is offline  
Old 19.09.2017., 16:25   #7847
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Da, samo malo ću jer je ta maska u airless bočici, nisam sigurna da može biti na zraku duže. Tako da kad se nađemo planiraj tu večer novitet na lice da ga odmah potrošiš



Inače, skužila sam da nemam peptida u preparativi pa sam išla malo tražiti...
Kakva su iskustva sa MIZON Peptide 500 Ampoule?

A kad sam već tražila našla sam i ovaj noćni zanimljiv serum, ali ne sjećam se kakvi su vam bili dojmovi bili MIZON Night Repair Seruming Ampoule
Dogovoreno

Nisam probala ova dva koja spominjes, ali zahvaljujuci dragoj @menni imam ovaj i koliko vidim ima peptide
https://www.peachandlily.com/products/collagen-100
Hoces da ti donesem dekant?

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 19.09.2017., 17:42   #7848
Stavila sinoć tester cosrx rice sleeping pack i nažalost me brejka,a baš sam puno nade polagala u nju

Može li ta vaša HG Mizonka proći za dehidriranu mješovitu kožu sklonu prištićima?
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 19.09.2017., 18:03   #7849
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Stavila sinoć tester cosrx rice sleeping pack i nažalost me brejka,a baš sam puno nade polagala u nju

Može li ta vaša HG Mizonka proći za dehidriranu mješovitu kožu sklonu prištićima?
Za takvu najbolje ide Innisfree jeju bamboo sleeping pack
Frecume is offline  
Old 19.09.2017., 18:33   #7850
Ja isto pravim diy uljnu umivalicu,kemigov polisorbat i kupujem Alnatura neraf.suncokretovo ulje,odlicno mi je i ispadne jako jeftino.

Da li itko koristi kiku i jart ceramidin istovremeno,sta onda ide prvo na lice?
I hadolabo ide nakon ova 2?!

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
aaatina is offline  
Old 19.09.2017., 18:41   #7851
@rosa_salvaje, potrošila sam full size MIZON Night Repair Seruming Ampoule i meni je to divan serum. I divan i djelotvoran.
@aaatina, ja imam sva tri u upotrebi i nekako sam si napravila redoslijed: hada labo, kiku, ceramidin
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 19.09.2017., 18:51   #7852
Žene, što biste preporučile da jutarnju njegu za osjetljivu, mješovitu, tridesetogodišnju kožu
Mislim se između Missha aqua ice tear emulzije i Skinfood lettuce cucumber emulzije. Tražim prvenstveno hidrataciju, čak sam i gledala Innisfree jeju lava seawater cijelu liniju. Jel bi išta od toga bilo prikladno/dostatno za ispod primera ili kao samostalna njega, eventualno još kremu preko toga.
BellaMare is offline  
Old 19.09.2017., 18:58   #7853
žene/cure, hvala na informacijama u vezi uljne čistilice
sve znam o homemade uljnoj čistilici, ali ja sam malo gotovan po pitanju takvih stvari tj. nemam volje nabavljati sastojke pa miksati
@menni - za greengirl su cure na temi pisale (ili možda ona na facebooku) da ima puno narudžbi pa samo stigne distribuirati tri proizvoda koja su na webu. Nadam se da će uskoro staviti još neki proizvod ili nas iznenaditi pred Božić s poklon paketima
anoda is offline  
Old 19.09.2017., 19:20   #7854
Quote:
BellaMare kaže: Pogledaj post
Žene, što biste preporučile da jutarnju njegu za osjetljivu, mješovitu, tridesetogodišnju kožu
Mislim se između Missha aqua ice tear emulzije i Skinfood lettuce cucumber emulzije. Tražim prvenstveno hidrataciju, čak sam i gledala Innisfree jeju lava seawater cijelu liniju. Jel bi išta od toga bilo prikladno/dostatno za ispod primera ili kao samostalna njega, eventualno još kremu preko toga.
Missha, konkretnija je, a lagana, šaljem koji ml kad stigne Dr. Jart ako želiš
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 19.09.2017., 19:50   #7855
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Dogovoreno

Nisam probala ova dva koja spominjes, ali zahvaljujuci dragoj @menni imam ovaj i koliko vidim ima peptide
https://www.peachandlily.com/products/collagen-100
Hoces da ti donesem dekant?

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Moze dekant da probam i taj odmah

Quote:
menni kaže: Pogledaj post
@rosa_salvaje, potrošila sam full size MIZON Night Repair Seruming Ampoule i meni je to divan serum. I divan i djelotvoran.
@aaatina, ja imam sva tri u upotrebi i nekako sam si napravila redoslijed: hada labo, kiku, ceramidin
Nadam se da ce i meni biti dobre definitivno cu probat
rosa_salvaje is offline  
Old 19.09.2017., 19:52   #7856
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
vjerujem.
ali cijena mu je ohoho iznad mog budzeta
Ima sad na Sweetcorei za cca 24$..

Ja poludila i naručila:
April skin magic Snow mask
Thank you farmer miracle age repair cotton mask
Natural pacific organic cotton mask-oatmeal
23 Years old black cavidol mask
Naručila totalno na slijepo.. A muž će biti oduševljen..
Svizac15 is offline  
Old 19.09.2017., 21:44   #7857
Stigla mi je Jeju badam krema za ruke (ona što sam je izbidala za 2,99)
Moja je Tangerine Blossom, dakle, od cvjetova i listova mandarine, valjda

Uglavnom, Wendy - hvala ti puno na preporuci. Na prvu mi je odlična, kao što je Wendy i napisala (ona ima neku drugu, ne ovu od mandarine, ali ovo im je zajedničko) - nekako je drugačija do milijun naših koje sam probala do sada. Hranjiva, a ne masna, i prilično hidratantna - iznenadila sam se kako se brzo upije, pa sam stavila još par slojeva i sve je upilo. Nisam ni znala da su mi ruke toliko suhe...
Uglavnom

Za dva dana mi kreće novi obračunski Amex mjesec, pa sigurno uzimam onaj beta glucan i tu Mizon noćnu masu, koju ste toliko ishvalile. Mislim se još za serum, mislim da ću se na kraju opet odlučit za Sulwhasoo ginseng. I ja volim gineseng, frupy draga
Inače, kad sam prije par dana surfala na vol I. naišla sam na frupy-in post u kojem piše da joj maske i nisu nešto Kako se vremena mijenjaju

Zadnje uređivanje Rinchi Cinchi : 19.09.2017. at 22:17.
Rinchi Cinchi is offline  
Old 19.09.2017., 21:53   #7858
Quote:
Rinchi Cinchi kaže: Pogledaj post
Inače, kad sam prije par dana surfala na vol I. naišla sam na frupy-in post u kojem piše da joj maske i nisu nešto Kako se vremema mijenjaju
daaaa!!
ne da mi nisu bile nesto, nego su mi bile totalni uzas.
sve je kapalo na sve strane, prorezi na krivim mjestima, esencija mi je ostavljala neki neugodan film...
ali to su bile MBD i My Scheming. njih par MBD i My Scheming mi je bilo nesto boljih, ali tek kad sam probala bolje maske sam se zaljubila...
rijetko kad mi se tako nesto dogodi, da nesto od uzasa postane savrseno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 19.09.2017., 21:55   #7859
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
daaaa!!
ne da mi nisu bile nesto, nego su mi bile totalni uzas.
sve je kapalo na sve strane, prorezi na krivim mjestima, esencija mi je ostavljala neki neugodan film...
ali to su bile MBD i My Scheming. njih par mi je bilo nesto boljih, ali tek kad sam probala bolje maske sam se zaljubila...
rijetko kad mi se tako nesto dogodi, da nesto od uzasa postane savrseno.
Ahahha, da bila sam blaga
Ali, super da se razvila ljubav
Rinchi Cinchi is offline  
Old 19.09.2017., 22:12   #7860
Quote:
Svizac15 kaže: Pogledaj post
Ima sad na Sweetcorei za cca 24$..

Ja poludila i naručila:
April skin magic Snow mask
Thank you farmer miracle age repair cotton mask
Natural pacific organic cotton mask-oatmeal
23 Years old black cavidol mask
Naručila totalno na slijepo.. A muž će biti oduševljen..
Posebno me zanima Thank you farmer.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.