Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 01:23   #10081
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Sad ćeš sanjati Stevena Seagala kako se kupa gol u slow motionu i u pozadini će svirati ovo.

To kažem jer si rekao da si neki dan sanjao kako nitko drugi priča s nekim pa da od sredine vode s avatara idu krugovi.

BTW, koje je bio "pucanj u prazno", kad sam prvi put napisao ili kad sam napisao da još nisam krenuo? Ništa te ne kužim u zadnje vrijeme. Mislim da je do tebe.
Za one koji prate moj higijenski život, moram reći da još nisam ni krenuo.

Ovo, jer sam mislio da si već otišao, pa kad sam počeo čitati ovaj gore citirani post bio sam siguran da si se nakon pišanja i pranja zubiju već vratio. I onda me opiči ova zadnja boldana rečenica.

Mislim mogao sam i ne komentirati, pa ništa od ovoga ne bi bilo, ali tako sam se nasmijao, pa rekoh, evo jedna na moj račun.

A ovo da se ne kužimo i da je do mene, ne znam, nije me bilo relativno dugo pa još malo škripimo, ali doći će to, ne sumnjam.
Templarski red is offline  
Old 18.05.2017., 01:36   #10082
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
E sad ili je Hitler imao simpatizera među stražarima u zatvoru u kojem je bio ili je na posjeti imao nekoga tko vrlo vrlo brzo piše, a on je imao posjete bez nadzora. Ili su imali neograničene posjete, tipa 20 sati dnevno, a možete malo i zameziti pritom.
"Diktirao" ju je Rudolfu Hessu koji je s njime robijao i vrzmao se oko njegove ćelije. Stvarno je pokazivao diktatorske sklonosti od samih početaka...
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.05.2017., 01:45   #10083
Sad mi ovo gore jako zvuči poznato. Ne znam, dugo nisam čitao sitnice oko toga, moguće da sam i to zaboravio ili mi naprosto nikada nije bilo posebno važno i/ili zanimljivo. Čitao sam neke stvari više o Mussoliniju u zadnjih par godina. Ali i o Haushoferu i općenito nekim tim Hitlerovim bliskim suradnicima. Hess mi je valjda izmaknuo jer nije bio u Nürnbergu. A ono, ful poznat također. Dođe to s godinama, počne čovjek zaboravljati neke stvari koje je nekad znao. Neka. Ali zanimljivo je podsjetiti se, isto. Opet, neka. Zapravo sam više čitao neke opskurne teozofe (i teozofkinje) koji su koketirali sa svim time, opet iz nekih privatnih "fascinacija" (sorry Adedeikše!). Ne jer bih tobože nešto "brijao" na to, nego baš suprotno. Ali to je sad duga priča. Ja imam jasan stav oko tih stvari, što je tu zapravo što. To razdoblje i "duhovna kretanja" tog razdoblja su vrlo zanimljiva, iz bezbroj različitih razloga.

Postoji inače ogromna korelacija između "brijanja" na teozofiju i slične "hermetične" stvari i "brijanja" na tzv. teorije zavjere, naročito onih gdje su jedni akteri krivi za sve loše i tome slično. Trebalo bi raditi više psihologijskih studija o tome.

Zadnje uređivanje Bijeli-Druid : 18.05.2017. at 02:32.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.05.2017., 02:09   #10084
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Ovo, jer sam mislio da si već otišao, pa kad sam počeo čitati ovaj gore citirani post bio sam siguran da si se nakon pišanja i pranja zubiju već vratio. I onda me opiči ova zadnja boldana rečenica.
E al' kužiš, spomenuo sam to dobrim dijelom zato jer sam time najavio da još nije bio period gdje me "neće neko vrijeme biti", da tek dolazi, jer si na onom starom postu spomenuo "jer si onaj dan otišao". Pa kao da ne misliš da sam "otišao", nego da ću još doći, u slučaju da si za dio noćnog četanja, lol.

Jer što se tiče onog starog posta o "pravopisu" od prije puno dana, to sam vidio, složio se, al rekoh, meni se više sviđa da se nickovi koji su imenice pišu velikim početnim slovom na forumu, ma kako bili inače napisani.

Inače, gledao sam nakon dugo vremena ovo:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post56028279

Quote:
Anderlon kaže:
Nick je vaše ime na Forumu sa kojim sudjelujete u diskusijama. Postoje estetski i praktični razlozi da se potrudite oko definiranja svog nicka na Forumu. Zato će administracija ubuduće dopustiti samo ona imena koja zadovoljavaju jednostavna pravila o kreiranju nicka (koja vam opet ostavljaju puno prostora da budete kreativni).

Formalna pravila:

Ime mora biti lako čitljivo i pamtljivo (da se može napisati lako bez kopipejsta)
Ne smije sadržavati brojeve u nastavku
Više riječi u imenu se ne spajaju, ne stavljaju crtice ("-" ili "_") već se stavlja razmak
U vezi velikih i malih slova, vrijede pravila o pisanju imena


Sadržajna pravila:

Ne koristite tuđa imena živih ljudi.
I skužio sam da praktički svatko ima nick koji nije u skladu s pravilima.
Prvo pravilo ne krši više manje nitko ovdje.
Drugo krši mravac8, wand_1 i vjerojatno brojni drugi (ako sam dobro shvatio pravilo).
Treće krši isto vjerojatno dosta njih, a i ja među njima. Nisam znao da to nije dozvoljeno, to je dosta bezveze. Ne znam zašto to pravilo postoji.
Četvrto krši također bezbroj ljudi i dolazimo do onoga što je meni "prirodno", a to je da bi se nickovi koji su imenice trebali pisati velikim početnim slovom.

Najgori nick (ne korisnik, nego nick, Parsifal recimo često brka "nick" i "korisnik", on kaže "rekao sam to nicku", LOL) ili jedan od najgorih u smislu praktičnosti (ne i "dosjetljivosti") mi je "nitko drugi". "Nitko i ništa" je isto dosta loš, ali "nitko drugi" je strašno nepraktičan.

Od tzv. "formalnih pravila", prvo bih pravilo ostavio neka bude. Drugo mi nije naročito problematično. Treće mi uopće nije problematično. Četvrto nije previše problematično, više je stvar estetike. Bilo bi problematično kada bi netko rekao "ali moj nick je malim početnim slovom, ima da to poštuješ", a riječ je o vlastitoj imenici.

Eventualno bih dodao pravilo da nick ne može biti sintagma koja se ne može deklinirati. Dodao bih pravilo da nick ne može biti zamjenica ili bilo kakva druga deiktička konstrukcija osim ako ta zamjenica nije jasno poimeničena. Također, svi mogući nickovi koji bi mogli u rečenici potpuno promijeniti značenje ako se ne naglasi da je riječ o forumašu. S druge strane, nije me briga i neka cvate stotinu nickovskih cvjetova.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.05.2017., 02:22   #10085
"Korisnik" i "forumaš" gore koristim sinonimno.
Ima li koga ili da iden ća?
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.05.2017., 16:16   #10086
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Pa kad ne kužim kakav "stvarni motiv", lol.

BTW, jel tko vidio ovu bruku s Trudeauom prije cca tjedan dana? Ja tek danas prvi put:

https://www.youtube.com/watch?v=vLq08V3dYQs

Strašno nešto.
WTF?
Apemant is offline  
Old 18.05.2017., 16:19   #10087
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
WTF?
https://gomovies.to/film/jailbait-18...html?ep=565018
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 18.05.2017., 22:43   #10088
I za to te plaćaju na poslu?
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.05.2017., 23:35   #10089
Jednostavko, nešto smo nedavno raspravljali o tehnologiji, i sl., pa si ti (ako sam dobro shvatio i zapamtio) napisao nešto kao da nam tehnološki razvoj oduzima slobodu jer nas prisiljava na neki način, pa evo jedan navod kojeg sam danas ponovo pročitao:

Prednost metalne sekire nad kamenom je toliko očigledna da o tome nije potrebno raspravljati: sa metalnom sekirom za isto vreme može da se obavi deset puta više posla nego sa kamenom; odnosno, isti posao za jednu desetinu vremena. Kada su Indijanci otkrili proizvodnu nadmoć sekire belog čoveka, počeli su da je koriste ne zato da bi proizvodili više za isto vreme, već isto koliko i pre, samo za deset puta kraće vreme.
https://protreptikos.wordpress.com/2...protiv-drzave/

Hoću reći, ne mora nas prisiljavati tehnologija ni na što.
nitko drugi is offline  
Old 18.05.2017., 23:37   #10090
Danas opet imamo ovo...

Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Sve ove teme koje parsifal otvara se svode na "ima života nakon smrti" spiku.
... di je zapelo?
Templarski red is offline  
Old 18.05.2017., 23:43   #10091
Drago Prgomet posvuda, gdje god odem na web stranice... upravo me i ovdje uplasio i to dva kom, jedan gore jedan desno...
addx is offline  
Old 18.05.2017., 23:52   #10092
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Jednostavko, nešto smo nedavno raspravljali o tehnologiji, i sl., pa si ti (ako sam dobro shvatio i zapamtio) napisao nešto kao da nam tehnološki razvoj oduzima slobodu jer nas prisiljava na neki način, pa evo jedan navod kojeg sam danas ponovo pročitao:

Prednost metalne sekire nad kamenom je toliko očigledna da o tome nije potrebno raspravljati: sa metalnom sekirom za isto vreme može da se obavi deset puta više posla nego sa kamenom; odnosno, isti posao za jednu desetinu vremena. Kada su Indijanci otkrili proizvodnu nadmoć sekire belog čoveka, počeli su da je koriste ne zato da bi proizvodili više za isto vreme, već isto koliko i pre, samo za deset puta kraće vreme.
https://protreptikos.wordpress.com/2...protiv-drzave/

Hoću reći, ne mora nas prisiljavati tehnologija ni na što.
Ne sjećam se da sam tako nešto napisao. Nije problem u samoj tehnologiji nego u načinu njene (zlo)upotrebe. Ipak, rekao bih da danas imamo i previše tehnologije, tako da nam bar 100 godina ne treba nikakav "razvoj".

Sviđa mi se ovaj navod i slažem se s tvojim zaključkom.
Jednostavko is offline  
Old 19.05.2017., 01:14   #10094
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Danas opet imamo ovo...

... di je zapelo?
Bio sam svjestan dok sam pisao da je sad malim slovom. Isprobavam nove poze.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.05.2017., 01:22   #10095
Vjerojatno zbog onoga u Bostonu od prije par godina?

Haha, koje seljačine!
Samo, malo je glupo kad svi imaju više-manje iste aute, uopće se ne razlikuju, gdje je tu hijerarhija? Kad vidiš toliko mercedesa, onda ti nije ni poseban. Mislim da se možda na taj način skrivaju od egzekucija. Tipa netko zna da će tamo biti svi, ali ne želi baš sve ukokat, nego samo određenog, a mnogi od njih znaju da ih mnogi žele ukokati i onda se tako skrivaju u krdu. Kao da to znaju "podsvjesno", ostalo im kao neki herd mentality.

Nešto kao zebre, nisu sakrivene u odnosu na drveća, pijesak i travu (baš suprotno, same se ističu daleko previše u savani), nego u odnosu na krdo:



Ajd sad ti nađi zebru koja ti je pojela kukuruz.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.05.2017., 08:41   #10096
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zbog onoga u Bostonu od prije par godina?



Haha, koje seljačine!
Pa ti budi peder u ceceniji

Vidis kako su lijepo poredali mecke po modelima, parada mafijaske vojske, cecenski fasizam !

Quote:

Samo, malo je glupo kad svi imaju više-manje iste aute, uopće se ne razlikuju, gdje je tu hijerarhija? Kad vidiš toliko mercedesa, onda ti nije ni poseban. Mislim da se možda na taj način skrivaju od egzekucija.
Tipa netko zna da će tamo biti svi, ali ne želi baš sve ukokat, nego samo određenog, a mnogi od njih znaju da ih mnogi žele ukokati i onda se tako skrivaju u krdu. Kao da to znaju "podsvjesno", ostalo im kao neki herd mentality.

Nešto kao zebre, nisu sakrivene u odnosu na drveća, pijesak i travu (baš suprotno, same se ističu daleko previše u savani), nego u odnosu na krdo:



Ajd sad ti nađi zebru koja ti je pojela kukuruz.



addx is offline  
Old 20.05.2017., 08:07   #10097
Vidi ove na temi o tome zašto je nešto bitno, od šest i po ujutro odmah udare po metafizici.

1. ustaje se pali komp
2. umije se, popiša, eventualno opere zube
3. metafizika na forum



Ili su možda došli sad doma s neke fešte?
Bijeli-Druid is offline  
Old 20.05.2017., 08:08   #10098
Ili čak odmah, bez umivanja i pišanja, direktno iz kreveta, s mobitela?
Bijeli-Druid is offline  
Old 20.05.2017., 14:02   #10099
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Vidi ove na temi o tome zašto je nešto bitno, od šest i po ujutro odmah udare po metafizici.

1. ustaje se pali komp
2. umije se, popiša, eventualno opere zube
3. metafizika na forum



Ili su možda došli sad doma s neke fešte?
Lijep je sport ta metafizika. iako ja možda nisam prava osoba da se rugam i ja sam nekad se dizao u 4 ili 6 ujutro da bi gledao prijenose nekih borilačkih sportova...
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 20.05.2017., 19:20   #10100
ovo nije metafizika nego realni sektor kako kaže žele

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.