Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2009., 15:04   #1301
Meni je kosa prije nekih mjesec dana prestala opadati, ali se vidljivo stanjila.
Nadam se da će brzo narasti nova kosa i da će opet biti gusta, bujna kakva je bila i prije ovog groznog razdoblja.
__________________
I am a restlessness inside a stillness inside a restlessness.
Wulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 17:07   #1302
Imam jedno pitanje. Koristim Vichy šampon i ampule. Mogu li nakon što utrljam sadržaj ampule u vlasište koristiti gel za kosu?
dobar_dečko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:14   #1303
Možeš, iako nije preporučljivo.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:02   #1304
od svih preparata najviše mi je pomogao Kron- šampon i losion obavezno!
svima kojima sam preporučila se stanje popravilo...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:54   #1305
uvijek mi je kosa bila tanka i slaba ali nikad nisam primjetila da mi opada (osim neko vrijeme nakon skidanja ekstenzija). sada vec nekoliko tjedana uocavam strasno opadanje, osobito nakon pranja i to najvise u predjelu uz lice. Inace mi je je kosa dosta tretirana, ali vec 15 godina na isti nacin s njom postupam i nikad nije opadala. neznam sto se desava a ne zelim izgubiti vrijeme na pretrage jer krv redovito kontroliram i uvijek je sve OK, hormoni su mi dosada uvijek bili OK, imam normalan ciklus zadnjih godinu dana, pravilno se hranim i to sve
Jedino sto je novo je sto se vec tri mjeseca za redom farbam s Keune 1517 (kazu da je to dosta jaka kemija za kosu) pa si mislim da nije od toga....uglavnom tu farbu vise necu stavljati. Neznam da li sam kandidat za minoxidil ili Rogaine i gdje to mogu nabaviti i po kojoj cijeni (treba li recept za to?)
Koristim sporadicno neke ampule na bazi maticne mlijeci i fitoval sampon al cini se da sada to niej dovoljno.
trebala bi mi konkretna preporuka sto prije jer jos ne uocavam da mi previse kose fali ali ako nastavi padati tim tempom, za mjesec dana ostadoh ja bez kose(((((
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 12:53   #1306
Quote:
Wulpes kaže: Pogledaj post
Meni je kosa prije nekih mjesec dana prestala opadati, ali se vidljivo stanjila.
Nadam se da će brzo narasti nova kosa i da će opet biti gusta, bujna kakva je bila i prije ovog groznog razdoblja.
I meni!!
Opadalo mi je po šaku kose, sad 2-3 dlake. Ali mi je kosa sad znatno tanja, rjeđa....
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 14:45   #1307
Cure, nakon koliko vremena upotrebe minoxidila ste primjetile prestanak opadanja kose?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 16:55   #1308
Nakon otprilike tri mjeseca.

Za kupnju Minoxidila trebaš recept.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:30   #1309
Hvala Rock....ma procitala sam vec topic o minoxidilu i skuzila da trebam recept, pokusat cu nabavit onaj od 2% bez recepta ako uspijem (poslala sam dragog da pokusa umjesto mene), a ako ne otic cu do dr. danas me ginekologinja poslala vadit hormone pa cekam 3 dan ciklusa da to obavim.
jedva cekam bilo sto pocet mazat jer sam u panici, kosa mi je fetis a sad mi otpada
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:36   #1310
Upravo mi poslao SMS da je nabavio 5% ajmeee kako sam happy

a ja mislila da je on samo meni neodoljiv
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 18:59   #1311
Evo stigao mi je minoxidil, ali nekako nisam bas sigurna da bih ga trebala primjeniti.
Radi se o Alomax 5%-tnoj otopini minoxidila od Belupa. Ocekivala sam da ce pod nuspojavama biti svega i svacega ali nisam ocekivala da ce na nekoliko mjesta kategoricki stajati "nesmijete ga koristiti ako ste zena"
Da li postoji neki drugi oblik minoxidila koji se preporuca i zenama ili je to ipak to i trebam zanemariti sto pise?
pise da je moguce da dobijem dlake po licu i ostalim nezeljenim mjestima a jos me od svga najvise strah vjerojatnosti da ce mi u prvih nekoliko sedmica koristenja od njega jos vise opadati kosa
Btw. cijena ovog proizvoda (60 ml) je 230 kn, netko je negdje napisao da je cijena za 50 ml oko 90 kn pa mi nis nije jasno.
Neznam sto da radim, pocet s koristenjem il vratit u ljekarnu

help
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 11:02   #1312
Pa daj se nemoj igrati, ako piše da nije za žene, onda piše s razlogom.
ladyhawke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 11:35   #1313
Ja imam Minoxidil koji proizvodi Gradska ljekarna, 200 ml košta nešto manje od 200 kuna. Ovaj tvoj ima čudnu cijenu.

Ne bih ga ni ja koristila ako piše da nije za žene, pogotovo jer ti ga nije prepisao liječnik, već si ga kupila na svoju ruku.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:39   #1314
pogrijesila sam ipak, poslala sam decka jer sam mislila kako je veca sansa da ga njemu prodaju bez recepta jer je kao muskarac a to je uglavnom proizvod za musku celavost.
Ma nista, nisam ga pocela koristit pa ni necu, prpa me, zamijenit cemo ga za neki drugi, slican proizvod, samo koji
da, cijena me totalno zaprepastila, i sto je najbolje na toj kutiji pise da se proizvod izdaje bez recepta
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:27   #1315
Hm, Minoxidil ti je proizvod za muški tip ćelavosti, no mogu ga koristiti i žene jer i one mogu od toga oboljeti.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:47   #1316
ma da, jasno mi je, al eto ovaj koji sam ja dobila je malo sumnjiv, pokusat cu kuru s necim drugim pa ako ne bude rezultata razmotrit cu ponovo kupnju minoxidila ali na recept i od neke druge firme (ili mijesan u apoteci kakav ti koristis) u medjuvremenu cu saznati i svoj hormonski status, eto napravila sam si plan
bas sad idem oprati kosu, nadam se da nece previse otpasti......
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 16:16   #1317
Ak hoćeš, mogu ti ja kupiti Minoxidil kod sebe i poslati, uopće nije problem.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 16:18   #1318
Zenama se 5 postotni ne daje bez recepta, ali im se daje na recept. Je li unutra nesto osim minoksidila? Minoksidil dokazano pomaze protiv opadanja kose, nemoj ga zamijeniti za nesto beskorisno.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 18:04   #1319
neznam vise...opet mi je puno otpalo
i dosta me svrbi vlasiste, skoro cijelo vrijeme......
cime da to umirim?
mogu li mozda namazati maslinovim uljem? ili ce mi to zacepit pore pa cu napravit jos vecu glupost?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 19:26   #1320
Moguce je da imas neku infekciju i da ti zbog toga opada kosa. Jesi bila kod dermatologa?

Ako se dobro sjecam, koristis kemikaliju za trajnu kako bi sprijecila prhut. To je dosta luznata kemikalija koja iritira kozu (ista se koristi i u depilacijskim kremama).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.