Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2004., 20:41   #41
Quote:
gogo kaže:
golden & magda

nemojte se ljutiti, ali oboje ste u pravu.

Naime ne naplaćuje se nikakava naknada za fizičke osobe, ali se naplaćuje za pravne osobe (firme).

Nadam se da sam pomogao.

Pozdrav,
gogo
Zatso bih se ljutila?
Eto, nisam znala da su naknadu u medjuvremenu ukinuli. Zivjela sam u uvjerenju da se to placa, ali znam da su to nedavno bili uveli i da je to postojalo.
Znaci ono sto na webu pise odnosi se na ostale banke.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 08:46   #42
Hehe, sada mi je lakse, jer tko zna sto bi bilo da su mi oduzeli po 200-300 kn da sam stalno dizao gotovine na slijepo. jucer mi stigla lova od smanjenja kapitala za ERNT dionice, pa sam se bojao da bum kratak za kojih 500kn! Ah, ovako je dobro da ste me obavijesitli, ja sam samo fizicka osoba i mogu dizati gotovine.

Svejedno hvala magdi na bilo kakvu obavijest, bolje bilo kakva obavijest nego nikakva.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 21:22   #43
Ste čuli da je Zagrebačka banka proglašena pobjednikom u borbi za titulu najnekvalitetnije usluge?
A ruku pod ruku s njom i HG Spot.

True,isn't it
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 15:42   #44
Quote:
Shroom Fairy kaže:
Ste čuli da je Zagrebačka banka proglašena pobjednikom u borbi za titulu najnekvalitetnije usluge?
A ruku pod ruku s njom i HG Spot.

True,isn't it
di se to može pročitati?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 15:55   #45
Sory društvo, ja ima e-zabu i neki dan sam uzeo A1 paket expert. Preko interneta mogu kontrolirati svaku transakciju i do sada me nisu okrali. No, imam iskustva slična vašima u PBZ gdje su me izvješćima doveli u minus od 2 kn i pokrenuli ovrhu
Zato sada sve bilježim i nema beda. Znaju se zaje... koji put no to se ispravi. Nedo im dragi bog da mi maznu lovu!!!! mislim da bi bilo svega.........

U svakom slučaju mislim da se pizd.... dešavaju u svim bankama ali od kada imam e.zabu sve je ok.
Držim vam fige da riješite stvar
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih
rovad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 18:38   #46
Quote:
chiquita kaže:
di se to može pročitati?
Nemam pojma...to sam čula neki dan na radiu dok sam se spremala na posao.
Zlobno sam se nasmješila
Naime,prije tjedan dana sam ubola komp u HG Spotu...

Ovo je ja mislim prvi put da se slažem s rezultatom neke ankete.
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 08:33   #47
Pogledajte www.potrosac.hr gdje je o tome napisano koje su najlose firme naspram svojim potrosacima...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 02:02   #48
Ja sam iz Zagrebačke zbrisao prij nekoliko mjeseci u RBA i preporodio se.
Kao prvo u Zabi su me tretirali k'o stoku, praktički te i ne pogledaju kad razgovarju s tobom. Drugo, s obzirom da radim u "sivoj" zoni, na tekući dobivam minimalac. Preko tri godine mi nisu dozvolili dopušteno prekoračenje, a za to vrijeme su mi dali pet čekova.
Treće, naplaćuju i kad ti pošalju mail s pozdravom.
Tak je meni sve to dojadilo, vratio im token, zatvorio SVE račune kod njih osim kreditne partije ( naravno da mi oni nisu odobrili kredit, nisu htjeli ni razgovarati jer nemam plaću 2000,00 kuna; dobio sam kredu u Trščanskoj banci koja je dio konzorcija koji je kupio Zabu), i otišao u RBA.
Nakon prve uplate dobio minus od 150%, nakon tri metra digli ga na 200%, s tim da mogu ići do 300% od visine uplate, odmah dobio deset čekova, kad god sam tražio čekove bez problema sam dobio. Službenici su jako uslužni i ljubazni, znaju posao, nema onog k'o u Zabi :"Samo trenutak da provjerim s kolegom! " i onda žena nestane na deset minuta.
I konačno me netko tretira kao klijenta, a ne kao stoku.
Sad su uveli nenamjenske kredite po tekućem koji se rješavaju za par dana, bez jamaca, depozita do 3000,00 eura.
Najmanji iznos plaće za podnosioca zahtjeva je 1000,00 kuna.
Dakle, moje najtoplije preporuke za RBA, a Zabu bi trebalo bojkotirati!

P.S.
Za otvaranje tekućeg mi je trebalo deset minuta udobnog SJEDENJA u uredu. Jedini dokument koji vam treba je izjava poslodavca da će plaću uplaćivati na tvoj tekući otvoren kod njih. Naravno, s pečatom i potpisom.
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 16:47   #49
Quote:
Shroom Fairy kaže:
Ste čuli da je Zagrebačka banka proglašena pobjednikom u borbi za titulu najnekvalitetnije usluge?
A ruku pod ruku s njom i HG Spot.

True,isn't it
Prije pet godina ja sam u ZB obavljao svoje bankarstvo putem interneta. Nikakve naknade, nikakve fees, nista. Skvadra iz njihovog IT ljubazna, brza, zeljna pomoci i objasniti. Milina. Uopce, imao sam jako dobre dojmove o nasim ili "nasim" bankama. Sada, jer su one prodane strancima, u ovom slucaju Talijanima, imat cemo talijanski "sistem" i slamperaj.
Tako je to. Kad je "na zapadu" sve "bolje"
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 19:24   #50
ovdje ste stvarno puno toga nabrojali za i protiv i moram priznat da se slazem s vecinom napisanog.

Osobno me shokiralo kad sam jednom dosao po cekove i naucen da uvijek dobijem po 15-20 komada, tocnije po potrebi a kad ono kazu "zao nam je", vani jos imate 6 komada a prema novom sistemu imate samo pravo na 3 ceka jer vam je placa u okviru 3000-3999 kn tocnije 1 cek na 1000 kn place!
A mjesec dana ranije mi prepolovilo dozvoljeni minus, koji istina nisam nikad niti koristio.
E sad naknade! Izdavanje ceka 2 kn/kom, RBA 0kn/kom .. vodjenje racuna 10kn/mj(bez odabira paketa), a RBA 5kn/mj i to jedino kada u tom mjesecu postoje transakcije, dok ce ZABA opalit po racunu bez obzira. Moram odmah navesti da u slucaju koristenja e-ZABE za firme deru 30KN uredno bez obzira sto vi to ne koristili i sto vam je certifikat istekao preko 8 mj. pa se niti ne mozete koristiti navedenom uslugom.
Internet bankarstvo u RBA BESPLATNO ako imate tekuci racun...

Dozvoljeno prekoracenje .. kamata je jednaka za sve u ZABI dok si u RBA sami odredjujete visinu minusa i to do 300% visine vasih primanja te tako i za svaku stopu od 50,100,200 i 300% postoji razlicita kamata koja se krece vec od 8.90%, ako se ne varam!

Puno je bilo i pisanja oko isplate placa, pa ugovori firme s bankom itd. Vecina navedenih stvari je NETOCNA!
Djelatnik ima pravo sam izabrati gdje zeli primati placu i o tome nikakvu glavnu ulogu ne igra Ugovor poslodavca s poslovnom bankom NEGO ISKLJUCIVO dobra volja poslodavca.
Djelatniku je potrebno podignuti formular u zeljenoj banci, tj Ugovor koji mu ovjerava poslodavac da je navedeni djelatnik zaposlenik na neodredjeno vrijeme i da ce placu isplacivati na tekuci racun. U ugovoru je potrebno upisati glavni ziro racun s kojeg se isplacuju inace place kako bi sama banka znala prepoznati navedenog poslodavca te time i placu stvarno provesti kao OD - osobni dohodak! (Osobno ne upisujem poziv na broj: 16 koji oznacava OD i nemam problema).
Znaci sve je do vaseg poslodavca da se napise jedan virman za vas vise, umjesto da ste na zajednickoj listi sa ostalim zaposlenicima - a ukoliko se koristi neki internet servis (e-zaba) onda niti nema potrebe za ispisivanjem virmana.

Mene i dalje ljute naknade koje su povisli bez znanja klijenata, a ove pakete 1 za sve osobno smatram lopovskima jer jako se malo ljudi koristi svim tim uslugama a oni vas deru 20, 40, 80 KN mjesecno!
 
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 19:29   #51
Quote:
XeiX kaže:
Prije pet godina ja sam u ZB obavljao svoje bankarstvo putem interneta. Nikakve naknade, nikakve fees, nista. Skvadra iz njihovog IT ljubazna, brza, zeljna pomoci i objasniti. Milina. Uopce, imao sam jako dobre dojmove o nasim ili "nasim" bankama. Sada, jer su one prodane strancima, u ovom slucaju Talijanima, imat cemo talijanski "sistem" i slamperaj.
Tako je to. Kad je "na zapadu" sve "bolje"
Prije 5 godine nije bilo Internet bankarstva Zagrebacke banke, nego jedino Telebanking koji je redovito imao prekide sa glavnim serverom, vikendom nije radio zbog "nadogradnje sistema" a slicno niti u vecernjim satima niste mogli pristupiti stanju racuna jer je bio opet Prekid veze sa serverom!

A kad ste jos k tome i korisnik e-zabe za firme i umjeto tokena koristite ActivCard onda i dan danas postoji dosta problema sto zbog Jave, raznih nekompatibilnosti da morate biti informaticki ekspert da podignete sistem u funkciju!
 
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 21:33   #52
Da, Telebanking, a ne internet bankarstvo. Ali ne mogu se sjetiti bilo kakvih problema.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 09:27   #53
Ma ++++se ja na njihovo internet bankarstvo.

Uvijek je gužva, sporo se diže, totalno su neažurni (kasne po dva dana) a sada još i naplačuju dvadeset kuna mjesečno.

Umjesto da potiću ljude da posluju na takav način oni im još uzimaju 240 Kn godišnje samo zato da imaju pristup na njihove stranice
Nedavno sam odjavio sve njihove usluge osim tekućeg računa a i to ću uskoro.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 09:41   #54
Od svih uslugi najmrskija mi je upravo e-zaba, ali ne zbog toga sto je gore navedeni nizao sve negativnosti protiv e-zabe ili telebankinga nego zbog toga sto ja i ostali moramo placati usluge koje svaka budala sve to radi na njihovom salteru. S obzirom na to da to mi sami radimo trebali bi za nas biti badava ili jos bolje da nam naplucuju jer eto ne dolazimo na njihove saltere i ne stvaramo njima guzvu u poslovnicama. Trebali bi to nam naplatitit!

Ovako samo placamo njhovu ljencinost.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 10:49   #55
Ja s e-zabom imam dobra iskustva. Placa se 10, a ne 20 kuna mjesecno (donedavno je bilo 5), a za 20 kn mjesecno se dobije cijeli paket "Optimum" u kojem je i sms i e-zaba, popust na mastercard i dosta drugih sitnica i mislim da je to ok. IT centar im je fakat (jos uvijek) ljubazan. Sto se toga tice, nema problema.

Moje zamjerke ZABI su odvratan odnos prema klijentima u smislu neizvjestavanjima o promjenama. Jedno vrijeme su ukinuli mogucnost uplate na bankomatima bez da su ikome javili o tome. Ko debil sam isao 7 dana za redom na bankomat za uplatu i svaki put je samo pisalo "greska u transakciji". Poslije kad sam dosao u banku uplatit su mi rekli da je "mogucnost uplate ukinuta do daljnjega"
Onda su je opet bez obavijesti omogucili. Ali, opet, ne znam da ijedna druga banka uopce ima bankomate za uplatu
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 10:56   #56
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
S obzirom na to da to mi sami radimo trebali bi za nas biti badava ili jos bolje da nam naplucuju jer eto ne dolazimo na njihove saltere i ne stvaramo njima guzvu u poslovnicama.
Jes'. To me najviše živcira... A onda neki dan odoh podignut novu karticu i žena našalteru mi pokušava "suptilno" uvalit paket. I pita imam li e-zabu, a ja njoj da ukinula. A ona meni "jel' znate da je to besplatno u paketu?". Je, plati paket, pa je sadržaj besplatan... Što je najbolje, vjerojatno im ljudi i nasjedaju na take stvari.
Manekineko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 11:03   #57
u slucaju da imas mastercard i koristis e-zabu i sms, paket je isplativ, ovo troje kosta vise kad se zbroji pojedinacno od 20 kn/mj.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 11:55   #58
Quote:
banderas kaže:
Ja s e-zabom imam dobra iskustva. Placa se 10, a ne 20 kuna mjesecno (donedavno je bilo 5), a za 20 kn mjesecno se dobije cijeli paket "Optimum" u kojem je i sms i e-zaba, popust na mastercard i dosta drugih sitnica i mislim da je to ok. IT centar im je fakat (jos uvijek) ljubazan. Sto se toga tice, nema problema.

Moje zamjerke ZABI su odvratan odnos prema klijentima u smislu neizvjestavanjima o promjenama. Jedno vrijeme su ukinuli mogucnost uplate na bankomatima bez da su ikome javili o tome. Ko debil sam isao 7 dana za redom na bankomat za uplatu i svaki put je samo pisalo "greska u transakciji". Poslije kad sam dosao u banku uplatit su mi rekli da je "mogucnost uplate ukinuta do daljnjega"
Onda su je opet bez obavijesti omogucili. Ali, opet, ne znam da ijedna druga banka uopce ima bankomate za uplatu
Tu imas debelo pravo i ja sam isto prije tako obilazio bankomate za uplatu a ono uvijek isto. Tek na salteru saznadoh da je privremeno ukinuta. Poslao sam email zabi i rekli su mi isto kao na salteru i da ce mi javiti kada ce opet biti omogucena uplata. I opet cu otvorili uplatu a nista nisu me obavijestili. Divota!

A to se dogodilo upravo kada sam htio fr4endu pokazati kako se vrsi uplata da ne mora cekait na salteru, a ispalo je da je morao poljubiti i trpjeti guzvu...

A propos, meni se ne isplati paket jerbo mi firma placa MasterCard i e-zabu pa tak nista od paketa za moju malenkost...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 12:11   #59
Quote:
banderas kaže:

Onda su je opet bez obavijesti omogucili. Ali, opet, ne znam da ijedna druga banka uopce ima bankomate za uplatu
ima, ima
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 13:02   #60
Da? Koja i gdje?
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.