Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2008., 09:49   #21
netko je pitao hostel.. california na putu od santa monice prema zračnoj luci (lincoln blv), puno kreveta ali nije loš i jeftin je, cca 20$. preko kod pakija ima jeftin rent a car, a i dobra je lokacija.
let ima iz beograda do ny, agencija unidea za cca 3200kn povratna. ja sam ny-la platio 150$ jedan smjer.

I AKO IDETE TAMO, OBEZNO I U LAS VEGAS, PET PUTA JE BOLJI GRAD.
obeligz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 13:06   #22
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
4 točnije

zagreb-new york-las vegas-los angeles-zagreb

mozda je karta tako jeftina jer smo rezervirali 8 mjeseci ranije
Daj mi reci, jesi to obavljala telefonski ili si otišla u poslovnicu? Ima li što na webu?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 15:25   #23
ma otisla u poslovnicu i tamo sjedili dragi i ja sa zenom pola sata..ono, nadje par letova pa bi ti drugo vrijeme (da ne letis u 5 ujutro pa da moras usred noci se dizat), pa rezerviras cak i sjedala koja hoces itd.

isplati se otici i na licu mjesta odmah sve odrediti
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:14   #24
Meni su preko online upita našli kartu skuplju za stotinjak dolara od onoga što sam ja našao na Expediji.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 11:18   #25
LOS ANGELES I OKOLICA...savjeti i iskustva

Sredinom 10. mj putujem u Los Angeles na mjesec dana. Ima netko tko je friško bio, tj. svi koji su bili, da mi napišu ono najbitnije šta bi mi bilo pametno tamo vidjet, napravit (Las Vegas, San Francisco, izleti i to), smještaj i hranu imam kod prijatelja, tako da mi to nije problem, ali recimo koliko košta rent a car, i najvažnije, kako izlaziti po noći da se nebojiš bandi, problema, krađe i slično...Pišite sve što vam se čini bitno, tj. što bi mi moglo bit od pomoći. Hvala.

Zadnje uređivanje Gharani : 06.09.2008. at 11:19. Reason: greška
Gharani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:02   #26
Quote:
Gharani kaže: Pogledaj post
Sredinom 10. mj putujem u Los Angeles na mjesec dana. Ima netko tko je friško bio, tj. svi koji su bili, da mi napišu ono najbitnije šta bi mi bilo pametno tamo vidjet, napravit (Las Vegas, San Francisco, izleti i to), smještaj i hranu imam kod prijatelja, tako da mi to nije problem, ali recimo koliko košta rent a car, i najvažnije, kako izlaziti po noći da se nebojiš bandi, problema, krađe i slično...Pišite sve što vam se čini bitno, tj. što bi mi moglo bit od pomoći. Hvala.
za rent a car provjeri ovdje

i vozi unutar limita jer imaju fine kazne
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 17:11   #27
rent a car uplati ranije ne internetu, uštedjet ćeš poprilično (ako se dobro sjećam platiš 30$/dan ali svi traže da imaš više od 25 godina, inače je skuplje). nikako nemoj propustiti otići u las vegas, grad je ludnica i ako malo potražiš, možeš proći jeftino, mi smo našli (2005) pivu za 1$, hot dog 1,5$, sobe su jeftine (isto on line rezervirajte), možeš na izlet helikopterom iznad grand canyona (100$)... u LA se držite samo zapadnog dijela (b.hills, bel air, holywood, s.monica, venice i malibu), ostatak je prilično opasan. izlascima nisam bio oduševljen, klubovi rade do 3h osim ako ne znaš nekog.. i obvezno posjetite santa barbaru, predobar grad. ako idete u SF, na alcatraz izlet morate rezervirati barem tjedan dana unaprijed. u san diegu nisam bio, al kažu da je najljepši grad u sad-u.
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 00:06   #28
U LA-u obavezno posjeti Universal studio, uzmi studio tour. I ako zelis vidjeti sve (ili bar vecinu) atrakcija, dodji rano ujutro i uzmi "front of line pass".
Ako te zanima Disneyland posjeti i njega. Isplati se vidjeti i Kristalnu katedralu, to je na tom kraju gdje i Disneyland.
Zatim downtown, Union station, Olvera street, Long Beach..
Rodeo drive je must see, kao i Bel Air i Beverly hills.
Santa Monica i Venice Beach su kao "must see" al mene nije odusevio. Ma nema obale do Jadranske!

U San Franciscu posjeti Alcatraz, Twin Peaks, Union Square, Golden gate, Grace Cathedral (kopija Notre Dama), Japanesse tea garden (u Golden gate parku), Pier 39, provozaj se cable carom, i Lombard streetom

Sto se tice Vegasa.. to je posebna prica. Cijeli grad je atrakcija, sve treba vidjeti
Svaki hotel ima svoj neki show navecer, a i neku atrakciju koju mozes posjetiti tijekom dana. Npr fontane ispred Bellagia, lavovi u MGM grandu, flamingosi u Flamingos hotelu, kanali i gondole kao u Veneciji u Venetian hotelu itd..
Od showowa preporucam Cirque du soleil, trenutno je aktualan KA show cini mi se, igra u MGM grandu. Ulaznica je malo skuplja nego sto bi covjek ocekivao za jednu predstavu. Al to nije "predstava", to je kombinacija cirkusa, akrobacija, glume, muzike, pjevanja, al odgledas predstavu sirom otvorenih ociju (i usta). Ja sam bila pod dojmom jos 5 dana poslije. Otisla bi u Vegas ponovno samo radi toga! Nemoj zaliti novaca za to! I rezerviraj kartu unaprijed da ne bude kasno
Sto se tice rentacara, bilo bi dobro ako mozes platiti i osiguranje kod rentacara, za nedajboze. I GPS navigaciju!

BTW u LA-u i SF-u (za Vegas se ne sjecam, mislim da ne vrijedi, jer je druga drzava) ako nije izricito zabranjeno, smije se skretati desno na semaforu i ako je crveno, naravno ako je krizanje pregledno te ne nailazi vozilo ili pjesak koji ima zeleno. (OK, pjesaci imaju crveno i bijelo svjetlo a ne crveno i zeleno, al sad…)
Vecina raskrizja ima 4 STOP znaka. I onda svi stanu i bleje tko ce prije krenuti. Pravilo je (tako kazu domaci) da prvi krece onaj ko je prvi dosao na raskrizje i stao na znak stop. Uz to -na vecini raskrizja je zabranjeno skretanje ulijevo (bar u SF-u koliko pamtim).
U SF-u da bi voznja bila jos teza - vecina horizontalne signalizacije tj bijelih crta na cestama je izblijedila te je nemoguce procijeniti koja je traka gdje. U odnosu na Los Angeles totalni kolaps i dezorganizacija.
Neki semafori kad gori puno crveno, ispod imaju zeleni x I danas ne znam sto to znaci.

Eto, nadam se da sam bar malo pomogla.
Zelim sretan put i odlican provod!!!
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:14   #29
Quote:
Gharani kaže: Pogledaj post
Sredinom 10. mj putujem u Los Angeles na mjesec dana. Ima netko tko je friško bio, tj. svi koji su bili, da mi napišu ono najbitnije šta bi mi bilo pametno tamo vidjet, napravit (Las Vegas, San Francisco, izleti i to), smještaj i hranu imam kod prijatelja, tako da mi to nije problem, ali recimo koliko košta rent a car, i najvažnije, kako izlaziti po noći da se nebojiš bandi, problema, krađe i slično...Pišite sve što vam se čini bitno, tj. što bi mi moglo bit od pomoći. Hvala.
Hej!



Evo, ja sam se vratila prije 2 tjedna iz LAa, a tamo sam isto provela mjesec dana. Ne znam sto te zanima i kakav imas ukus, ja cu ti reci stvari koje su se meni svidjele.
Ako volis stand up comedy, odite u Largo, kad smo mi bili nastupali su Sarah Silverman i jos nekih 6 njenih prijatelja, odlicna vecer, presmijesno
Nadi nesto sto te zanima na programu u Hollywood Bowlu...poseban osjecaj je biti tamo...imas svako malo neke kopncerte, ja sam sad bila na nekoj parodiji musicalu od Eric Idle-a, odlicno je bilo
Meni je Universal Studios malo bezveze, bolje idi u Magic Mountain (ali tamo su malo divlje voznje i roller coasteri, taj park je vise za adrenalinsko pumpanje) ili idi u Disneyland, ja sam sad bila tam (bila sam i u M.M., prethodnih puta kad sam bila) i meni je to bas slatko mjesto, vrijedi vidjeti...sto se muzeja tice - imas stvarno svega. Ja sam sad isla u Museum of Contemporary art, Getty Museum - predobar vrt imaju!, Jurassic technology museum (jaaako opiceno mjesto)...bili smo i u nekom klubu na 3. street, gdje imas dj-e i ekipu koja izvodi cabaret, vise na uzadi, rade akrobacije, hula hop - bas je dobro bilo...vrijedi vidjeti i downtown - ali bolje po danu...imaju cesto art walks, otvorene su male galerijice i mozes se posluziti vinom i grickalicama, odvijaju se i performancei po ulicama...ali nemoj se prestrasiti kad vidis kakvih sve tamo ljudi i homeless people ima...tamo bolje idi u drustvu. kad si dolje, vrijedi otici na vrh Bonaventure hotela, imaju birc koji se okrece na vrhu i vidis dobar dio LAa...sta jos...mi smo isli po starom Route 66, to je bilo fora...dobar broj klubova je u Hollywoodu, a ako si tamo po danu, ima u blizini tajni vrt...ajde, mogu to pricat ljudima iz Hrvatske...napravili su ga ljudi koji zive u toj ulici, sav je od komadica stakala, saren, sa lijepim porukama...jaaako lijepo mjesto sa pozitivnom vibrom...onda imas i ocean sto se isplati pogledati...moje tople preporuke da odes u Malibu...

Bila sam u Las Vegasu, avionom...to ti je disneyland za odrasle...svaki hotel je napravljen u nekom tematskom stilu...mi smo bili u Luxoru, kroz koji ti tece "Nil", sve u egipatskom stilu...seacar's palace je sav u rimskom i ima hrpa toga...veeeliki kic, ali vrijedi vidjeti

Isla sam autom od LAa do San Francisca, predivna voznja, jako lijep grad...ali za tako nesto treba odvojiti vise dana i spavati putem...ali jako lijepa tura...vrijedi vidjeti i Santa Barbaru i carmel i Monterrey i Hearst castle...a s druge strane mozete i do San Diega...predobar zooloski - ti se vozis u vozilu, a one su na slobodi i imaju dobar Sea World...to je to ukratko, ako ti mogu jos nekako pomoci, pitaj
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 21:19   #30
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Meni je Universal Studios malo bezveze, bolje idi u Magic Mountain (ali tamo su malo divlje voznje i roller coasteri, taj park je vise za adrenalinsko pumpanje) ili idi u Disneyland, ja sam sad bila tam (bila sam i u M.M., prethodnih puta kad sam bila) i meni je to bas slatko mjesto, vrijedi vidjeti...
Sto ljudi sto cudi
Meni je Universal bas wow, a Disneyland je fora, al ne mogu reci wow. Jednostavno nije me odusevio. Valjda ovisi od osobe do osobe

Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
dobar broj klubova je u Hollywoodu, a ako si tamo po danu, ima u blizini tajni vrt...ajde, mogu to pricat ljudima iz Hrvatske...napravili su ga ljudi koji zive u toj ulici, sav je od komadica stakala, saren, sa lijepim porukama...jaaako lijepo mjesto sa pozitivnom vibrom...
Gdje je to? Ako ikada odem da potrazim, bas me zainteresiralo.
Kako se zove orginalno?
Secret garden? Il?

Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Isla sam autom od LAa do San Francisca, predivna voznja, jako lijep grad...ali za tako nesto treba odvojiti vise dana i spavati putem...ali jako lijepa tura...vrijedi vidjeti i Santa Barbaru i carmel i Monterrey i Hearst castle...
Zao mi je sto nismo vidjeli mjesta putem ali nismo imali dovoljno vremena. Ako se ne zaustavljas treba ti 5-6 sati od LA-a do SF-a.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:19   #31
Sta-Zagreb ispalo 4.551 kn, moze i bolje, ali ako je na vrijeme, 4.231 kn ....mislim da ne moze jeftinije u nijednom slucaju.
Gharani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 11:23   #32
Ne znam kak je trenutna situacija, ali prije par tjedana je bilo LHR-LAX 240 EUR povratna, sa svim taksama. Uglavnom se cijena LHR-LAX kretala oko 250-350 EUR. Tak da se isplati malo potražiti. Odeš na www.kayak.com/buzz
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 11:52   #33
U San Franciscu za Alcatraz je najbolje rezervirati kartu online, kad si već na pierima nikako nemoj propustiti u Fishermans wharf-u crab soup in bread bowl....

U Las Vegasu u hotelu Excalibur imaš svaku večer viteški turnir, dobiješ cijelo pečeno pile i pekarski krumpir na tanjur (naravno jede se prstima) dok se ekipa u areni nimalo ne štedi, ugođaj je zaista poseban i vrijedi pogledati
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 12:43   #34
NoWa, koliko ti je došao auto?

Avril, što je to front of line pass za Universal Studios? Hoće reći da gdje god dođeš si prvi u redu? Koliko to više košta od obične ulaznice?

Miccek, gdje ste u LV spavali?

Da li je netko nešto veće kupovao pa tražio povrat poreza, tj. neku vrstu Tax Free? Kako to funkcionira?

Kako ste s lovom? Sve cash ili ste imali kreditne kartice? Koje uglavnom primaju? American baš i nije prihvaćen (barem je tako bilo, da li se što promijenilo)?

Zadnje uređivanje sara4 : 06.10.2008. at 12:55.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:53   #35
Nas je 8 dana u L.A.-u rent-a-car (GMC Acadia) došao 690 dolara sa svim davanjima i full osiguranjem.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 14:35   #36
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
mi smo bili u Luxoru, kroz koji ti tece "Nil", sve u egipatskom stilu
jel cujes buku aviona u hotelu s obzirom da je aerodrom preko puta..mislim, i ja tamo imam smjestaj pa se sve bojim
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 14:45   #37
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
NoWa, koliko ti je došao auto?
Za Pontiac G6 4 dana, evo točan ispis iz maila (online rezervacija):

Your Base Rate for a 4 day(s) hour(s) rental is: 247.96 USD

Surcharge : 43.75 USD

11.11% (Concession Recovery Fee)
(Up to) $1.82 per day (Vehicle License Fee, applicable only on certain corporate accounts)
2.5% (Tourism Assessment Fee)
$10.00 per rental (Customer Facility Charge)


Tax: 22.73 USD ( 8.250% )

Approximate Total: 314.44 USD
Mileage: Unlimited

Pontiac soltice ti je 94 usd, al to je samo ako nema kufere:


al mislim da cu uzet bolji auto, kad je bal nek je maskenbal

Ford Mustang Coupe na dan dodje oko 122 USD:
(problem je ovo: Holds 1 medium, 2 small Suitcases )

Chrysler 300 118 usd, Corvette 164 usd

I PAZITE NA VRIJEME. 12 AM je ponoc, a 12PM podne!
__________________
cute but psycho. things even out.

Zadnje uređivanje NoWa : 06.10.2008. at 15:07.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 15:40   #38
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
jel cujes buku aviona u hotelu s obzirom da je aerodrom preko puta..mislim, i ja tamo imam smjestaj pa se sve bojim

Bez brige, nije tak blizu...fora mi je bilo sto imas jacuzzi u sobi, malo dalje od kreveta...i predobro je uvalit se u njega, uzet neku cugu i uzivat u pogledu na Las Vegas (bili smo visoko, a prozori su ogromni, zatamljeni izvana)
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 00:05   #39
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Avril, što je to front of line pass za Universal Studios? Hoće reći da gdje god dođeš si prvi u redu? Koliko to više košta od obične ulaznice?
Recimo da su za svaki show redovi ogromni, a ti imas poseban ulaz gdje ulazis bez problema. Ne cekajuci u redu. Sjedas na slobodno sjedalo gdje te volja. Uglavnom uhvatis dobra mjesta.
Vise o tome na : http://www.universalstudioshollywood.com/tic_fol.html
A vidi koliko je cijena obicne ulaznice, ne sjecam se tocno.
Ali ako kupis obicnu ulaznicu garantirano neces u jednom danu stici sve vidjeti, jer od velikih redova i guzvi jednostavno neces stici na sve.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 08:42   #40
Hvala ti, avril, bacit cu oko.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.