Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2008., 14:11   #61
drvo izgleda super s cime si je premazao?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 15:30   #62
Pa rekao čovjek da je s recitolom !
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 18:05   #63
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Sad mi reci:
1. Gdje si nabavio kuću i kolko te koštala ? (ak ti je bed javno pošalji na P)
2. Tko ti je preslagivao i za kolko novaca ? (kontakt majstora)
3. Jesi imao nekih problema sa susjedima ?
Pod 1. i 2. šaljem ti detalje PPom...
Ali, daj mi objasni 3. pitanje... kako to misliš "da li sam imao nekih problema sa susjedima"?
U kom smislu?
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 18:08   #64
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
drvo izgleda super s cime si je premazao?
kao što je rečeno - resitolom... karnister od 10 litara za 107 kuna... za ovu kuću je otišlo 50tak litara... na tržištu ne postoji jeftinije "zaštitno sredstvo".
Ovo je slikano odmah nakon farbanja... danas je ta crna apšisala u tamno smeđu... još ljepše.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 18:36   #65
Quote:
go2sleep kaže: Pogledaj post
drvo radi, savija se
da, dupli utori i na svaki stavljaju vunenu pređu, tj. "filc"
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 07:41. Reason: Skraćivanje quotanja
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 19:20   #66
Blackmore, lijepa kuća , ali ipak moja zamjerka za RESITOL , bez obzira na cijenu ne znam koliko je to baš dobro ( i zdravo ). Još gora stvar kad vidim da netko premaže drvo s starim motornim uljem .
Evo da se i ja malo pohvalim , godinama sređujem staru kuću.
Fotka prije šmirglanja i premazivanja izvana
Premazivanje s LAZURINOM ( nekoliko puta ) je u tijeku - malo se slabije vidi rezultat

Detalj s zapadne strane

Još su mi ostale za srediti "lastavice" koje planiram napraviti nove.
Ovi radovi su slikani sredinom kolovoza, u međuvremenu imao sam još neka dotjerivanja pa ću se potrudit poslikati kuću ovih dana kada će biti lijepo sunčano vrijeme
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje jeronimo : 12.10.2008. at 19:26. Reason: smanjivanje fotki
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 21:32   #67
Joj jeronimo jako ti je lijepa kućica...
Taman odustanem od slaganja i pomislim na ciglu, a onda se pojave ovakve ljepotice
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 21:36   #68
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Pod 1. i 2. šaljem ti detalje PPom...
Ali, daj mi objasni 3. pitanje... kako to misliš "da li sam imao nekih problema sa susjedima"?
U kom smislu?
Hvala na pp-u.
Ovo sa susjedima sam mislio na građevinsku (iliti suglasnost o gradnji). Znam da može sve proći u redu ali ako je netko od susjeda malo kivan na novu hižicu, a nema se dozvola, moglo bi biti problema. Ili ne...?!
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 21:57   #69
Jeronimo... kolega po kući... moram te pohvaliti...
Izvanredan posao si učinio i još činiš.
Ako ništa drugo, jedan drugome smo inspiracija da postignemo točno ono što smo i zamislili.
Još ako u toj cijeloj priči potegnemo za sobom još nekog zaljubljenika u tradicionalne posavske hrastove kuće, tim bolje.

Prvo i osnovno je da smo spasili djelić hrvatske povjesne baštine od propadanja (sa Lazurinom ili Resitolom ).
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.

Zadnje uređivanje Blackmore : 12.10.2008. at 22:04.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 22:30   #70
Quote:
jeronimo kaže: Pogledaj post
Blackmore, lijepa kuća , ali ipak moja zamjerka za RESITOL , bez obzira na cijenu ne znam koliko je to baš dobro ( i zdravo ). Još gora stvar kad vidim da netko premaže drvo s starim motornim uljem .
Slažem se. Ja sam svoju premazao klasičnim prajmerom i pokrovnom. Cijena ne smije biti prepreka. Također, ne smije se stavljati lak jer on puca i ljušti se, a onda se vlaga uvlači u pore i fasada tamni.

Quote:
Evo da se i ja malo pohvalim , godinama sređujem staru kuću. ...
Ovi radovi su slikani sredinom kolovoza, u međuvremenu imao sam još neka dotjerivanja pa ću se potrudit poslikati kuću ovih dana kada će biti lijepo sunčano vrijeme
Da li planiraš ispuniti pukotine između greda ili ostaje ovako kak je sad?
logan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 22:40   #71
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno je da smo spasili djelić hrvatske povjesne baštine od propadanja (sa Lazurinom ili Resitolom ).
Tako je. Kad vidim koliko naših starih kuća jednostavno propada, dođe mi muka. A ovi raspravljaju samo koji je finski bolji...
logan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 23:52   #72
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
kao što je rečeno - resitolom... karnister od 10 litara za 107 kuna... za ovu kuću je otišlo 50tak litara... na tržištu ne postoji jeftinije "zaštitno sredstvo".
Ovo je slikano odmah nakon farbanja... danas je ta crna apšisala u tamno smeđu... još ljepše.
s 50 litara si ju jednom presao?
probaj uzeti staro ulje+sirova nafta s tim ti mi mažemo i susjed,puno jeftinije.
a slično tj isto izgleda ovisi o omjeru.
kako ces ju iznutra uredivat?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 23:53   #73
Quote:
logan6 kaže: Pogledaj post
Slažem se. Ja sam svoju premazao klasičnim prajmerom i pokrovnom. Cijena ne smije biti prepreka. Također, ne smije se stavljati lak jer on puca i ljušti se, a onda se vlaga uvlači u pore i fasada tamni.
a za ove pukotine inace kas se kuća slagala neoprenska spuzva umoćiš ju u boju i metnus izmedu trupaca da brtvi.

ovo je nafta i staro ulje
http://www.pticica.com/slika.aspx?ko...slikaid=487770

http://www.pticica.com/slika.aspx?ko...slikaid=487768

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 07:42. Reason: Skraćivanje quotanja
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 00:03   #74
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Još ako u toj cijeloj priči potegnemo za sobom još nekog zaljubljenika u tradicionalne posavske hrastove kuće, tim bolje.
Dečki jel vi to mene malo...
(Molio bih da se pogleda tko je pokretač teme i koji je datum u pitanju)...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 00:04   #75
Quote:
jeronimo kaže: Pogledaj post
Blackmore, lijepa kuća , ali ipak moja zamjerka za RESITOL , bez obzira na cijenu ne znam koliko je to baš dobro ( i zdravo ). Još gora stvar kad vidim da netko premaže drvo s starim motornim uljem .
fora izgleda.
jer smatras za staro ulje da je loše s ekološke strane ili estetske?

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 07:43. Reason: Skraćivanje quotanja
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 09:00   #76
morino ; smatras za staro ulje da je loše s ekološke strane ili estetske? :

Staro ulje loše je i s jedne i s druge strane - ne kaže se uzalud da staro ulje treba primjereno zbrinut a ne s njime premazat neki objekat u kojem živimo.
Staro ulje zbog svog sastava ( čestice čađe i teških metala ) razara drvo a također kao takvo za ljude je nezdravo da ne govorim o njegovom neugodnom mirisu koji ostaje godinama ...
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje jeronimo : 13.10.2008. at 09:17.
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 09:07   #77
Blackmore ; Prvo i osnovno je da smo spasili djelić hrvatske povjesne baštine od propadanja (sa Lazurinom ili Resitolom )

Slažem se apsolutno - nažalost u mom kraju mnoge drvene kuće uništene su ( otišle u pepeo ) zauvijek.
To se najviše događalo 70-tih i 80-tih kada su ljudi koji su naprimjer radili u Njemačkoj gradili masovno nove kuće ( rugobe od betonskih blokova ) - tada su im stare drvene kuće tobože smetale u dvorištu radi prostora a zapravo bilo ih je sram njihove prošlosti .
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje jeronimo : 13.10.2008. at 09:16.
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 09:11   #78
logan6 ; pukotine ; popunit ću tek veće pukotine s smjesom piljevine i laka za drvo, neke manje s akrilnim kitom u smeđoj boji. U jednom broju časopisa MAJSTOR detaljno je objašnjeno obnavljanje stare hrastove kuće i popunjavanje pukotina , prelistat ću pa ću javit...
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje jeronimo : 13.10.2008. at 09:16.
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 18:27   #79
Quote:
jeronimo kaže: Pogledaj post
logan6 ; pukotine ; popunit ću tek veće pukotine s smjesom piljevine i laka za drvo, neke manje s akrilnim kitom u smeđoj boji. U jednom broju časopisa MAJSTOR detaljno je objašnjeno obnavljanje stare hrastove kuće i popunjavanje pukotina , prelistat ću pa ću javit...
Ma ja sam svoju već pokitao s piljevinskim kitom napravljenim od SN veze (Allcat) i hrastove piljevine (recept iz Majstora). Bilo je rasprave o tome na:
https://www.forum.hr/showthread.php?p=9870229
Zanimaju me iskustva drugih.

Kakva ti je izolacija iznutra? Ima li netko ideju kako izolirati unutrašnjost, a da bude ekološki i u duhu s tradicijom, a opet moderno sa stanovišta izolacijskih svojstava? Uz pretpostavku da su procjepi između greda dobro pokitani ili zabrtvljeni, je li dovoljno napraviti zračni most uz pomoć letvica na koje se pričvrsti lamperija? Ili možda koristiti glinu u međuprostoru?
logan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 18:47   #80
Quote:
logan6 kaže: Pogledaj post

Kakva ti je izolacija iznutra? Ima li netko ideju kako izolirati unutrašnjost, a da bude ekološki i u duhu s tradicijom, a opet moderno sa stanovišta izolacijskih svojstava? Uz pretpostavku da su procjepi između greda dobro pokitani ili zabrtvljeni, je li dovoljno napraviti zračni most uz pomoć letvica na koje se pričvrsti lamperija? Ili možda koristiti glinu u međuprostoru?

Ja ću na zidove kamenu vunu i knauf... na pod letve, stiropor i "seljački pod"... a na strop brodski pod...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.