Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 06:57   #2001
Pogledaj i koliko je bilo poziva *0.25kn (uspostava poziva)
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 25.01.2011., 09:48   #2002
Ja sutra idem napravit pretplatu, 150 kn sa popustom 75. I uzimam Nokiu C3 predivna je
Tillea is offline  
Old 25.01.2011., 10:20   #2003
Ma sad ne mogu uopće otvorit VIP stranicu! Jučer nisam mogla vidjet svoj račun, a danas ništa!
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Old 25.01.2011., 10:26   #2004
Meni otvara i vipnet.hr i Moj Vip
sanjinko is offline  
Old 25.01.2011., 14:07   #2005
E sad ja nisam dobro shvatila. Ako uzimam tu tarifu 150, sa popustom je 75. A imam uključene one besplatne minute i poruke. Dali ja kad potrošim te besplatne pozive i poruke mogu trošit još tih 150 kn, ili nakon toga plačam posebno?
Tillea is offline  
Old 25.01.2011., 14:42   #2006
Quote:
Till_tea kaže: Pogledaj post
E sad ja nisam dobro shvatila. Ako uzimam tu tarifu 150, sa popustom je 75. A imam uključene one besplatne minute i poruke. Dali ja kad potrošim te besplatne pozive i poruke mogu trošit još tih 150 kn, ili nakon toga plačam posebno?
Plaćanjem određene tarife, dobiješ "besplatne" minute i/ili SMS-ove i/ili MB. Dakle, za tih 75 kn (s popustom, inače je 150), dobiješ "besplatne" minute (300), SMS-ove (100) i promet (512MB), ništa više. Nakon što potrošiš te "besplatne" minute, SMS-ove i MB, plaćaš svaku slijedeću poruku, MB ili poziv.
genius_one is offline  
Old 25.01.2011., 14:55   #2007
@ Till_tea

Sve što je genius_one napisao možeš pročitati na Web stranici

Vip - Privatni pretplatnici - Tarife i opcije - Cijene poziva

***obrati pažnju na "Cijene nakon potrošenih minuta/SMS poruka/MB podataka iz mjesečne naknade"***
sanjinko is offline  
Old 26.01.2011., 13:11   #2008
Ako je netko imao ovaj problem neka mi javi sto mogu napraviti po ovom pitanju (a i da upozorim trenutne i buduce VIP korisnike)

Imam VIP sve za mene 250 kn pretplatu i mobitel HTC Desire (i naravno, placam je 250 kn a ne pola od toga kao sretnici koji nisu birali VIP godinama, a nas koji smo vjerni pretplatnici godinama - tko sljivi, placajte punu cijenu kad ste vec nasjeli na nase lihvarenje). U tih 250 kn imam ukljucenih 500 min razgovora prema svim mrezama, 220 SMS i 1 GB internet prometa. Od internet vezanih stvari, sinkronizirala sam mobitel sa GMAIL-om, imam Facebook aplikaciju, rade mi se updates Weather reporta i jos neke sitnice koje su vec bile ugradjene u mobitel kad sam ga kupila. Sa Marketa sam skinula 2 igrice koje su mi na mobu (prije) i jos dva programcica, and thats it.

Sad, od kad sam presla na ovu tarifu racuni su mi se extremno povecali (znaci X 2 ili cak i vise u odnosu na neku obicnu tarifu koju sam imala prije, bez ijedne besplatne minute ukljucene) ali ok, od proslog mjeseca bila sam primorana kombinirati dva mobitela da bi zadrzala racune ispod 1000 kn mjesecno i daj boze vratiti ih na nekih prihvatljivih 500 - 600 kn.

Medjutim, u prvom mjesecu sam prije 2 dana istrosila 1 GB prometa (po prvi put od kad sam na pretplati) te istrosila nekoliko MB nakon sto sam presla limit. Kako svaki dan na VIP online provjerim stanje, vidim da mi je za tih par MB napalceno 81 kn bez PDV-a i skuzim da nesto nije u redu, te pogasim SVE mobile internet connections, sve sinkronizacije (weather, google, FB, gmail, updates...dakle sto god mi je stajalo kao aktivno) da bi sprijecila da mi skida ikakve kilobajte dok ja ne koristim mobitel. Sinoc, zbog hitnosti, nista ne aktiviram nego posaljem jedan mail od 64 kb i odmah opet sve ugasim. Jutros gledam potrosnju kad ono na potrosnji 222 kn bez PDV-a, dakle oko 260 kn sa PDV-om extra na iznos mog racuna. Za sto? Za apsolutno nista!!! Pogledam, kaze mi da mi je potrosnja 1079 MB, dakle 55 MB iznad mojih ukljucenih 1024 MB za koje su mi naplatili 260 kn! I jos i mogu progutati tih 260 kn, ali ako moj ugaseni mobitel trosi 160 kn dnevno na internet (koji se NE koristi, vec ga mobitel koji je na uredjaju sasvim isklljucen koristi za pitaj boga sta), a do kraja mjeseca je 6 dana, znaci da ce mi racun doci 960 kn za NISTA, plus ovih 260 kn, dakle 1220 kn za apsolutno NISTA plus nekih 300 - 400 kn za zapravo napravljene pozive i usluge.

Zvala sam odmah reklamacije jutros, ali mi se jos nisu javili natrag a ja gledam kako svaka minuta sto je moj mobitel uopce ukljucen stoji valjda 10 kn. Najradije bi ga iskljucila skroz i izvadila karticu do kraja obracunskog razdoblja, ali treba mi taj broj a nemam trenutno drugi mobitel u koji ga mogu staviti i sasvim je bezobrazno i monopolisticki da ti tolike kune idu bez da ista mozes napraviti po tom pitanju i bez da ikakve usluge uopce koristis! Prema tome, dragi smart phone korisnici, pripazite na potrosene GB / MB jer jedan dan nepaznje vam moze donijeti astronomski racun.

I par pitanja VIP-u (kojeg ozbiljno planiram tuziti radi laznih reklama i poruka koje salju gradjanima):

Ako vec postoji servis koji te obavjestava kada predjes svoju prosjecnu potrosnju u zadnja tri mjeseca, zasto ne postoji isti koji vas upozori kad ste presli besplatni internet (za pozive OK, mozes ih sam regulirati i pogledati na internetu) i javiti vam - PAZNJA, PRELAZITE NA LIHVARSKU TARIFU?

Ili, ako i dalje zele zaraditi, ne postoji servis koji ce vam reci da ste pri kraju sa internetom i da npr za toliko i toliko kn (mislim 30) mozete nadoplatiti dodatnih 500 MB interneta (a inace ce vam sam mobitel napraviti par tisuca, pa odlucite)

I zasto ako sam vec reklamirala, moram cekati dok ne nadju rjesenje, zasto internet nisu jednostavno ODMAH iskljucili da se barem sprijeci to ''tajnovito'' skidanje sa racuna, a onda tek da razgovaramo za stetu koja je vec napravljena?

Nismo svi koji koristimo smartphone komjuterski genijalci, tako da zelim upozoriti ostale da im se ne desi isto sto i meni.
__________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know piece
CroatiaChic is offline  
Old 26.01.2011., 13:29   #2009
Ne mogu ti pomoci s VIP-om ali u Desire se internet sigurno iskljucuje u Menu -> Wireless & networks -> Mobile network (kvacicu ugasit).

Nakon toga vise nema sanse da trosi internet. Iskljucivat pojedine sinkronizacije na Desire je malo zajebano, a cak mislim da telefon ni ne postuje do kraja postavke u vezi sinkronizacija Jedino mislim da ovo ujedno i znaci da nema primanja MMS, bar ne direktno na telefon

Isto tako, instaliraj si aplikaciju 3G Watchdog sa Marketa. On prati internet promet (ali ne prati WiFi).
kaneshiro is offline  
Old 26.01.2011., 13:33   #2010
Dakle pitanjce - trenutno sam na T-mobile pretplati, ugovora jos cca. godinu dana.. Zanima me da li je izvedivo da se sada uzme nova pretplata u VIPu (naravno, zbog akcije) sa bilo kojim brojem, i onda kad mi istekne pretplata u T-mobileu napravit prijenos broja, i to tako da ovaj broj koji bi sada dobio zamijenim tim mojim starim brojem iz 098 mreze?! Nadam se da nije prekomplicirano pitanje..
OpticaLL is offline  
Old 26.01.2011., 13:46   #2011
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Dakle pitanjce - trenutno sam na T-mobile pretplati, ugovora jos cca. godinu dana.. Zanima me da li je izvedivo da se sada uzme nova pretplata u VIPu (naravno, zbog akcije) sa bilo kojim brojem, i onda kad mi istekne pretplata u T-mobileu napravit prijenos broja, i to tako da ovaj broj koji bi sada dobio zamijenim tim mojim starim brojem iz 098 mreze?! Nadam se da nije prekomplicirano pitanje..
Mislim da ne. Ali možeš pitat službu za korisnike možeš li prebaciti pretplatu na drugi broj. No čini mi se da sam negdje pročitala da se to ne može.
Megi Pegi is offline  
Old 26.01.2011., 14:19   #2012
Quote:
CroatiaChic kaže: Pogledaj post
Imam VIP sve za mene 250 kn pretplatu i mobitel HTC Desire (i naravno, placam je 250 kn a ne pola od toga kao sretnici koji nisu birali VIP godinama, a nas koji smo vjerni pretplatnici godinama - tko sljivi, placajte punu cijenu kad ste vec nasjeli na nase lihvarenje).
Ako vec postoji servis koji te obavjestava kada predjes svoju prosjecnu potrosnju u zadnja tri mjeseca, zasto ne postoji isti koji vas upozori kad ste presli besplatni internet (za pozive OK, mozes ih sam regulirati i pogledati na internetu) i javiti vam - PAZNJA, PRELAZITE NA LIHVARSKU TARIFU?

Ili, ako i dalje zele zaraditi, ne postoji servis koji ce vam reci da ste pri kraju sa internetom i da npr za toliko i toliko kn (mislim 30) mozete nadoplatiti dodatnih 500 MB interneta (a inace ce vam sam mobitel napraviti par tisuca, pa odlucite)

I zasto ako sam vec reklamirala, moram cekati dok ne nadju rjesenje, zasto internet nisu jednostavno ODMAH iskljucili da se barem sprijeci to ''tajnovito'' skidanje sa racuna, a onda tek da razgovaramo za stetu koja je vec napravljena?
ja zaista ne kužim gdje su tebi problemi, pa ako već pratiš potrošnju na moj vip stranici pod BSP vidiš koliko si potrošila MB-a, u čemu je problem

sama si kriva, i zašto bi tebi itko isključio internet da ne bi došlo do potrošnje, ako možeš svim kanalima pratiti potrošnju kontroliraj sama sebe ili se malo informiraj, kolega ispod ti je napisao kako da ti aparat ne ždere promet...

a za prvi citirani stavak

ti si svjesna da bi skoro svi najradije svaka 2-3 mjeseca produžavali ugovor jer eto uvijek vip ima neku super promociju, e ne ide to tako ni u vipu ni kod bilo kojeg drugog operatera, malo se spusti na zemlju, sorry ali tako je

Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Dakle pitanjce - trenutno sam na T-mobile pretplati, ugovora jos cca. godinu dana.. Zanima me da li je izvedivo da se sada uzme nova pretplata u VIPu (naravno, zbog akcije) sa bilo kojim brojem, i onda kad mi istekne pretplata u T-mobileu napravit prijenos broja, i to tako da ovaj broj koji bi sada dobio zamijenim tim mojim starim brojem iz 098 mreze?! Nadam se da nije prekomplicirano pitanje..
ne
lujozg is offline  
Old 26.01.2011., 14:22   #2013
Quote:
kaneshiro kaže: Pogledaj post
Ne mogu ti pomoci s VIP-om ali u Desire se internet sigurno iskljucuje u Menu -> Wireless & networks -> Mobile network (kvacicu ugasit).

Nakon toga vise nema sanse da trosi internet. Iskljucivat pojedine sinkronizacije na Desire je malo zajebano, a cak mislim da telefon ni ne postuje do kraja postavke u vezi sinkronizacija Jedino mislim da ovo ujedno i znaci da nema primanja MMS, bar ne direktno na telefon

Isto tako, instaliraj si aplikaciju 3G Watchdog sa Marketa. On prati internet promet (ali ne prati WiFi).
Thanks...imam onaj call meter ali mislim da on malo krivo pokazuje jer on pokazuje realne minute (i MB) a VIP ima drugacije obracunske jedinice...

Uglavnom, VIP teta mi se nije javila al sam joj zapisala ime i onda pokusavala doci do nje...nisam uspjela, ali me nazvala uskoro. Bila sam poprilicno ljuta i inzistirala da mi ne pada na pamet to platiti, postavila joj pitanja koja sam tu postavila...uglavnom, iskljucila mi je internet sada tako da i ako mi mobac skida kakve update sam, ne moze i zaustavila mi je potrosnju, javila za porukicu GPRS na 761 kojom po novom obracunskom razdoblju mogu opet aktivirati internet, a -GPRS isto na 761 ga mogu opet deaktivirati ako se priblizim limitu ili uplatiti extra megabajte. I kaze ona meni da mi je limit istrosen 22.1, iako je meni na BSP-u tog istog dana javilo da imam jos 223 MB, tako da smo povuci potegni dosli na kraju do toga da ce mi naplatiti samo tih 80 kn extra, a ovih 222 + PDV i jos koliko ce doci do danas (222 je do 24.1) mi nece naplatiti (total oko 300 kn, vidjet cemo na racunu). Barem nesto!
__________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know piece
CroatiaChic is offline  
Old 26.01.2011., 14:54   #2014
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post

ne
Eh, ja i moja kombinatorika.. a koliko traje prebacivanje sa tele bonova na vip bonove?
OpticaLL is offline  
Old 26.01.2011., 15:03   #2015
ja zaista ne kužim gdje su tebi problemi, pa ako već pratiš potrošnju na moj vip stranici pod BSP vidiš koliko si potrošila MB-a, u čemu je problem

BSP mi je javio da imam jos slobodna 223 MB na dan kad sam zapravo presla limit. A 223 MB je dovoljno za primit mail, spojit se na mobile face i imat weather update za tjedan dana, meni barem uvijek bilo, tako da ja znam kontrolirati svoju potrosnju ako imam prave informacije sa druge strane.

sama si kriva, i zašto bi tebi itko isključio internet da ne bi došlo do potrošnje, ako možeš svim kanalima pratiti potrošnju kontroliraj sama sebe ili se malo informiraj, kolega ispod ti je napisao kako da ti aparat ne ždere promet...

Zato sto sam valjda napravila reklamaciju da mi se skidaju MB sa mobitela bez mog znanja, a kako imam iskustva u customer care, prva logicna stvar dok ne rjesim problem je zaustaviti odmah ono sto mozes (procitaj bilo koju knjigu ili handbook o rjesavanju reklamacija ) s tim da sam prijavila da sam napravila sve sto sam ja znala da sprijecim skidanje. I da, napravila sam to sto mi je kolega napisao i hvala mu na tome. A VIP bi sa nekakvom obavjesti o priblizavanju limitu dobio od mene extra 30 kn za extra MB a ovako ako idu ''krasti'', ionako vracaju novac reklamacijama a gube klijente ?

a za prvi citirani stavak

ti si svjesna da bi skoro svi najradije svaka 2-3 mjeseca produžavali ugovor jer eto uvijek vip ima neku super promociju, e ne ide to tako ni u vipu ni kod bilo kojeg drugog operatera, malo se spusti na zemlju, sorry ali tako je

Ne, necu se spustiti na zemlju. Ucila sam i na faksu, a i na poslu koliko se vise isplati zadrzati staru musteriju, bio to turizam ili telekomunikacije, a pogotovo mene koja sam klijent pretplate 5 godina, dakle 60 mjeseci, sa prosjecnom potrosnjom od minimalno 700 kn mjesecno, sto znaci da sam im ostavila minimalno 42000 kn u zadnjih pet godina. I redovito placala pretplate. I zasto ne bi bila razocarana da ja sada ne mogu produziti ugovor na jos 24 mjeseca sa manjom tarifom (3000 kn ustede) i jednostavno jos godinu dana placala VIP-u minimalac od 250 kn mjesecno (isto 3000 kn) i presla na drugu mrezu, a oni umjesto mene kao urednog klijenta dobiju nekoga tko ce kupiti novi mob i onda biti tko zna kakav klijent. Loyality programi su odavno vec stara stvar u svijetu, a ovo je pravi anti loyality program. Pa nek se VIP spusti na zemlju.
__________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know piece
CroatiaChic is offline  
Old 26.01.2011., 16:54   #2016
znači opet vip naplati nešto slučajno..

imam i ja pitanje , dali se naknada za poziv odbija od pretplate ili ne? ili prvo platiš 125+10(sve za mene 250) pa na to onda uspostave poziva, jer ak je tako onda je ova akcija za k.......
Makyme is offline  
Old 26.01.2011., 17:00   #2017
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
znači opet vip naplati nešto slučajno..

imam i ja pitanje , dali se naknada za poziv odbija od pretplate ili ne? ili prvo platiš 125+10(sve za mene 250) pa na to onda uspostave poziva, jer ak je tako onda je ova akcija za k.......

Tek onda ide uspostava naravno. Jebiga sve Tarife u hr su skupe. Ali ova i s uspostavom je bolja barem duplo od tmobileove. 135+200poziva je 185kn neki prosjek, a da 300poziva to je 215kn, i sad usporedi tih 500min/200sms/net za tmobile i150,i300. Jebiga ako oces ustedit odi na tomato ili bonbon ovisi sta ti vise odgovara..
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 26.01.2011., 17:30   #2018
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
znači opet vip naplati nešto slučajno..

imam i ja pitanje , dali se naknada za poziv odbija od pretplate ili ne? ili prvo platiš 125+10(sve za mene 250) pa na to onda uspostave poziva, jer ak je tako onda je ova akcija za k.......
Uspostave se naplacuju na ovih 125 (135)kn..
OpticaLL is offline  
Old 26.01.2011., 18:04   #2019
Quote:
CroatiaChic kaže: Pogledaj post
a ovo je pravi anti loyality program. Pa nek se VIP spusti na zemlju.
bilo kojeg operatera...

postoje pravila
lujozg is offline  
Old 27.01.2011., 09:52   #2020
Quote:
CroatiaChic kaže: Pogledaj post
Ne, necu se spustiti na zemlju. Ucila sam i na faksu, a i na poslu koliko se vise isplati zadrzati staru musteriju, bio to turizam ili telekomunikacije, a pogotovo mene koja sam klijent pretplate 5 godina, dakle 60 mjeseci, sa prosjecnom potrosnjom od minimalno 700 kn mjesecno, sto znaci da sam im ostavila minimalno 42000 kn u zadnjih pet godina. I redovito placala pretplate. I zasto ne bi bila razocarana da ja sada ne mogu produziti ugovor na jos 24 mjeseca sa manjom tarifom (3000 kn ustede) i jednostavno jos godinu dana placala VIP-u minimalac od 250 kn mjesecno (isto 3000 kn) i presla na drugu mrezu, a oni umjesto mene kao urednog klijenta dobiju nekoga tko ce kupiti novi mob i onda biti tko zna kakav klijent. Loyality programi su odavno vec stara stvar u svijetu, a ovo je pravi anti loyality program. Pa nek se VIP spusti na zemlju.
Jedini je problem što si u krivu. Stari pretplatnici su isto mogli uzeti tarifu upola cijene AKO trenutačno ne koriste već neku prigodnu akciju (kolega koji je 12 godina VIP pretplatnik najnormalnije uzeo SZM400 s 50 % popusta, a izašli su u susret I tako da stari korisnici ne moraju potpisivati trajne naloge). Meni se to čini poprilično fer...

PS. I nije “loyality“ vec “loyalty“ programi...

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk
frulex is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.