Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2010., 22:45   #321
Dok si imao listiće znao si gdje i kako si nešto krivo napravio, a ovdje imaš u ruci samo komad plastike.....ja imam i čitač i više programa ZBOG SAMOKONTROLE....što ti znaš što je digitalac zapisao na tvoju karticu i kad je bio zadnji prekršaj ako ga je bilo? A to je bitno zbog kazne!

Kažu nakon 28 dana se zadnji podatak na kartici briše..jeste brus! Kod mene je na njoj sve od prvog dana kad sam je počeo korisitit a to me je 2,5 godine!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 22:50   #322
po novom zakonu kažu 21 dan ja san na 21 brisao
a i da očitam grešku nemogu ništa napravit

problem je u tome sto ja nemam iskustva u kartici
vozio sam Actrosa 4143 2007 ima listiće i sad na ovo i neznam pravila u potpunosti,s tim da na actrosu kako su drugi ispunjali tako sam i ja a sad me ovo brine jer nema zezancije
IVAN115 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 22:55   #323
Quote:
IVAN115 kaže: Pogledaj post
po novom zakonu kažu 21 dan ja san na 21 brisao
a i da očitam grešku nemogu ništa napravit

problem je u tome sto ja nemam iskustva u kartici
vozio sam Actrosa 4143 2007 ima listiće i sad na ovo i neznam pravila u potpunosti,s tim da na actrosu kako su drugi ispunjali tako sam i ja a sad me ovo brine jer nema zezancije
Nije 21 već 28 dana se uzimaju za prekršaje ( ako ih nađe ) ali vidi SVE PREKRŠAJE ....to što je kartica očitana ne znači da je i brisana ....ne možeš je brisat već tek kad se napuni chip sa podacima onda počinje tahograf brisat najstariji zapisani podatak!

Zato ja sebi svaki dan očitam karticu kad je izvadim ....to isto znaš da trebaš vaditi karticu nakon svake vožnje i manualno onda prije početka vožnje kad staviš karticu unijet DNEVNI ODMOR!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 22:58   #324
Bože dragi meni u kamionu kartica ima 28 dana
nisam je vadio jer mi je rečeno da je ne vadim jer nemam drugog vozača i da ona svakako računa odmor
IVAN115 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 22:59   #325
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Nije 21 već 28 dana se uzimaju za prekršaje ( ako ih nađe ) ali vidi SVE PREKRŠAJE ....to što je kartica očitana ne znači da je i brisana ....ne možeš je brisat već tek kad se napuni chip sa podacima onda počinje tahograf brisat najstariji zapisani podatak!

Zato ja sebi svaki dan očitam karticu kad je izvadim ....to isto znaš da trebaš vaditi karticu nakon svake vožnje i manualno onda prije početka vožnje kad staviš karticu unijet DNEVNI ODMOR!
I pri vadjenju kartise staviti na odmor, barem su tako mene ucili
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 23:03   #326
Quote:
IVAN115 kaže: Pogledaj post
Bože dragi meni u kamionu kartica ima 28 dana
nisam je vadio jer mi je rečeno da je ne vadim jer nemam drugog vozača i da ona svakako računa odmor
i onda netko pomakne kamion i sjexxx ti odmor!

Kartica se vadi čak i ako spavaš u kamionu!.....ujutro kad staviš ručno upisuješ odmor!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 23:04   #327
a kamion nema registrirani ležaj,samo ja imam ključeve neznamnisu mi tako rekli
IVAN115 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 23:12   #328
onda ti nisu NIŠTA rekli.....ali dok voziš HR nema zime....panduri ionako mislim nemaju ni čitač niti svoju kontrolnu karticu koja im treba da očitaju masovnu memoriju u tahografu!!! Za kaznu naime moraju očitat KOMPLET!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 23:15   #329
da očito ću ja morati na obuku,a i samo cu biti u hr a nevirujem da ovi naši išta o tome znaju
IVAN115 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 23:38   #330
Evo kako izgleda kad si sam očitaš karticu.....ove 2 slike su moj prošli tjedan rada.....od petka do petka....




__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 28.05.2010. at 23:46.
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:33   #331
da da super hvala ti na objašnjenju
IVAN115 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 03:36   #332
Evo kako izgleda vrednovanje 24 u sofware verziji koju koristi BAG!

Vidjet ćeš da pokazuje vremensku skalu samo 0-24h.....a slijedeći datum računa kao NOVI DAN! DOk software na slikama gore računa kako je voženo i raspoznaje da je u ISTOM DATUMSKOM DANU, počela nova vožnja te ne zbraja vreme nove k prošloj! I jasno je da si registrirao se samo da ovdje prdiš u frulu!

Ovdje prikazan datum 4.05.2010. Utorak.....




ko što se vidi iz sume vremena upravljanja ima 7 sati i 17 minuta za taj datum .....od 6:08-20:05 je napravljen dnevni odmor koji je manulano naknadno upisan .....da je kojim slučajem ono pod žuto ( radno vreme ) bilo upravljanje bio bi u prekršaju taj dan da nisam manualno nadopunio! Jer grafika prikazuje moju vožnju samo od 0h....pa odmor pa opet vožnja....a ja sam krenuo već 3.05.2010 u 18:55 ( što se vidi na slici brj 2)



Kao što se vidi program ZBRAJA vremena samo jednog datuma .....a u jednom datumskom danu mogu biti započete 2 vožnje pa program to ne raspoznaje bez manualnog knjiženja nakon vađenja i ubacivanja kartice! Ili ako za vrijeme DNEVNOG ODMORA VOZAČA kartica ostane u tahografu. Tako dugo dok je kartica u tahografu računa kao jednu smjenu! ( bez obzira na kojoj grupi stoji birač grupe)

i kao što se vidi iz ove slike započeta vožnja navečer 4.05.2010
ovdje se nastavlja....i tako BAG mora onda gledat svaki dan pojedinačno i preračunavat!




Edukacija po propisu EU o obveznih 35 sati edukacije u tijeku 5 godina, potrebno kod produljenja profesionalnih kategorija i bez potvrde nema
code 95 u vozačkoj dozvoli a bez tog koda NESMIJEŠ voziti komercijalno vozila iznad 3,5 t ukupno dopuštene mase!

Edukacija koju sam prošao u Nord-Sud

Trening sigurne vožnje ( ima i video na mom acountu na youtube)
Osiguranje tereta u prijevozu
Ekonomska vožnja
Propisi o vremenima upravljanja i zakona o radu i radnom vremenu

Edukacija koju sam imao nedugo zatim u firmi Dingwerth

Trening ekonomične vožnje
Rukovanje digitalnim tahografom i primjena propisa o vremenima upravljanja vozača i propisi o radu

Edukacija u firmi Nagel u kojoj trenutno vozim

Rukovanje digitalnim tahografom i primjena propisa o vremenima upravljanja vozača i propisi o radu

edukacija o higijenskim propisima u prijevozu i rukovanju prehrambenom robom ( HCCAP) ( link na wikipediju što je HCCAP http://de.wikipedia.org/wiki/Hazard_...Control_Points )

Tehnika vozila
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 30.05.2010. at 04:30.
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:42   #333
U Kuehne nagel možda voziš, ili samo Nagel?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 14:27   #334
Samo Nagel
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 14:31   #335
Uh dobro je ja već mislio da si sinoć pogledao na temu o benzincima i okretajima i da si na licu mjesta puknuo od smjeha i preminuo...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:10   #336
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Uh dobro je ja već mislio da si sinoć pogledao na temu o benzincima i okretajima i da si na licu mjesta puknuo od smjeha i preminuo...
ma nisam , imao bogat dan, nije sve samo u biti online....

A trabunjanja balavaca i budala sam naviko...pogotovo onih sa Playstation i need for speed vozača ili Euro Truck Simulatora...online akrobata koji zobaju sve kaj na internetu piše .....a piše i na plotu 3,14čka pa nije ali to shvate tek kad se našpranje!

Uvijek će biti teoretičara koji niti imaju iskustva niti još smiju vozit a srat će onima s iskustvom praktičnim i znanjem. Prve zovemo ako se ne varam "filozofima"

Najbolje je kad filozofi počinju učit i svadit se i pobijat one koji po prirodi posla svaki dan ako ne slijede zakonske propise mogu platiti nemale kazne i onda njima idu solit pamet!

U 25 godina profesionalne vožnje i bezbroj kontrola u cijeloj EU nisam zbog prekršaja propisa o vremenima upravljanja platio ni jednu kaznu.

Zašto i bi? Propisi idu meni u korist, oni su ti koji mi garantiraju da me ne može gazda / firma izrabljivat do mile volje! Moj dohodak je fiksan vozio ili ne vozio.....svaki radni sat preko toga je moj poklon gazdi/ firmi a poguban za moj bankovni račun ako mi kontrola naplati kaznu!

Konkretno o vađenju vozačke chip kartice kad se u vozilu provodi DNEVNI ODMOR vozača...BAG zahtijeva DA SE VADI kartica i nakon dnevnog odmora prije početka vožnje tj. stavljanjem kartice u tahograf manualno uknjiži trajanje dnevnog odmora.

Osim što BAG zahtjeva, dobro je i meni .....u situacijama kad je parkinga za kamione u Njemačkoj nedovoljno pa se rijetko nađe mjesto tako staješ gdje stigneš i ako onda treba pomaknut se koji metar ....upropasti ti bilježenjem na karticu ODMOR ili ima raznih potreba da npr otvoriš prozor a to se može samo ako daš "kontakt" ..kod nekih vozila tada digitalac prebacuje sa odmora na RAD automatski, i sad ti dokaži kontroli da ti je dnevni odmor uredan kad zapis govori drugo! Ti mali fićfirići neznaju da ni tahografski listić nije potrebno za vrijeme odmora držat u tahografu.....zato postoji poleđina listića ali to ću kad objasnim sve o listićima i digitalcu ....

Ali oni kupe znanje sa suvozačkog mjesta uz čaču , strica susjeda jer im je razmišljanje još uvijek na nivou "dječjeg vrtića".

Sigurno ti je poznat pojam " mljekaričina računica" ....
ukratko mljekarica nosi kantu mlijeka na tržnicu i računa što i kako će...
Prodat mlijeko ....kupit toliko jaja....iz jaja se izlegu toliko pilića....pa onda piceke proda i tovi svinju .....pa sve tako redom ...dok na koncu ne prolije kantu i gotova priča!

To je ubiti sinonim za sve koji u svojim računicama filozofiraju tj čiji naivni pogled ili argumentacije izostave okvirne uslove i donose krivi zaključak i tako dobijau zadovoljavajući rezultat ali koji se ne podudara sa stvarnosti!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:28   #337
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
ma nisam , imao bogat dan, nije sve samo u biti online....
Istina, ja jučer od jutra do mraka bio u gradu na nekom tečaju iz reanmacije cjeli dan smo pumpali lutke, osjećam se koda sam pretovario kamion cementa jučer...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:40   #338
Imam jedno pitanje za vozace. Koliko bi naplatili za put 1000km (500km do tamo, placeni boravak tamo preko noci i 500km nazad). Kamion od narucitelja i gorivo placeno.
Gramzon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 22:14   #339
Nisi napisao ono najbitnije ....kuda se ide....koji kamion ....koji teret?
Dnevnice su različite ....i pitanje je jel to " prijevoz za vlastite potrebe" ili što...
daj više podataka , a može i na PP!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 23:22   #340
Relacija je Varazdin - Trogir i natrag. Kamion Iveco Eurocargo mislim da je nosivost 3,5 tona. Teret neki namjestaj i slicne stvari. Dakle placeno je sve od goriva do smjestaja i cestarine.
Gramzon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.