Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2010., 14:52   #1
Uzrok štete nije pokriven policom osiguranja

Imali smo popravak klime i zatražili smo od osiguravateljske kuće (Croatia) naknadu štete s obzirom da je klima osigurana a popravak je bio dosta skup.Ali danas smo dobili obavijest da su odbili zahtjev za naknadu štete jer uzrok štete (ispuštanje plina) nije pokriven policom osiguranja kućanstva.
Napisao bih prigovor na odluku pa me zanimalo dali mi netko može dati kakav savijet da ga napišem.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:46   #2
nema tu temelja za isplatu. neće ti ni kasko pokrit ak ostaneš bez ulja pa sjebeš motor
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 14:05   #3
Thumbs down

Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Imali smo popravak klime i zatražili smo od osiguravateljske kuće (Croatia) naknadu štete s obzirom da je klima osigurana a popravak je bio dosta skup.Ali danas smo dobili obavijest da su odbili zahtjev za naknadu štete jer uzrok štete (ispuštanje plina) nije pokriven policom osiguranja kućanstva.
Napisao bih prigovor na odluku pa me zanimalo dali mi netko može dati kakav savijet da ga napišem.
Svako osigurateljno pokriće ima određene uvjete, koje si trebao dobiti uz policu. Ne znam kakvu si policu ugovorio, no vjerojatno ona pokriva (ako su odbili) samo mehaničke kvarove kućanskih aparata. U tom slučaju, ispuštanje plina nije mehanički kvar, odnosno isključeno je iz tih njihovih uvjeta, i naravno da će ti odbiti. I što god napisao u prigovoru, u tom je slučaju, kad je nešto isključeno iz uvjeta, prigovor "pravno neosnovan". Dakle, klima ti je, pretpostavljam, vjerojatno osigurana samo od kvarova mehaničke prirode, pada napona i sl. Ostalo je isključeno. To je to..

Zadnje uređivanje lili p. : 01.08.2010. at 20:12. Reason: quote fix
post_it is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.