Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 10:25   #1
Ambasada / veleposlanstvo - skupna tema

Da li netko ima iskustva s razgovorom za posao u veleposlanstvu? Kolike su plaće i kakvi su općenito uvjeti? Konkretno je riječ o veleposlanstvu Egipta.
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:24   #2
Ono za tajnicu? ha, ha to i mene zanima. Ti si se školovala za to? ja nisam ali ne mogu naći posao u struci, inače sam VSS. Čisto sumnjam da imam šansi ali javljam se na sve.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 03:46   #3
pa gdje je bio natječaj za taj posao?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 10:29   #4
ja sam se isto javila na taj oglas. isto čisto sunjam da će me zvati. ajde pliz javite ovdje ako vam se jave. thanks
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 21:48   #5
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
pa gdje je bio natječaj za taj posao?
na posao.hr
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 11:01   #6
Da, ni meni nisu poznati uvjeti... Ako kaj doznam - javim vam!
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!

Zadnje uređivanje Mist_Dragonlady : 05.07.2009. at 11:09.
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:36   #7
Posao u ambasadi

Zna li možda netko po kojem principu se zapošljavaju osobe u ambasadama? (nemojte sad ono, poznanstva, kumstva i veze...) Ozbiljno pitam, budući da govorim četiri strana jezika, posao u ambasadi mi se čini idealan...
Može li se njima obratiti otvorenom molbom ili postoji neko pravilo zapošljavanja?
Svaka informacija je dobrodošla!
plava.zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 09:38   #8
nije ti samo dosta da govoriš strane jezike za posao u ambasadi...što se tiče zaposlenja kod njih možeš ih sama pitati...

http://www.maritime-connector.com/Co...VATSKOJ.wshtml

...ali obično objave natječaj kad namjeravaju zaposliti nekoga...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:26   #9
Puno hvala na odgovoru i informaciji!
Nisam niti mislila da je samo to dovoljno, ali je pretpostavljam, osnovni preduvjet. Ne znam zapravo koliko bi uspjeha polučilo kucanje na svaka od ovih vrata, ali ako ne pokušam neću niti znati...
plava.zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 18:09   #10
Moja jedna poznanica radi u ambasadi, a od jezika zna samo engleski i njemački. Inače, ona je pravnica. I takve poslove tamo obavlja.
Također, znam curu koja radi kao prevoditelj, ali ona je izvorni govornik i radi u ambasadi države, čiji jezik joj je materinji.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 20:41   #11
Hej! Igrom slučaja znam preko nekoliko ljudi koje rade u ambasadama i uistinu ih je većina posao dobila preko nekakve preporuke (ipak, neki od njih su izvorni govornici države u čijoj ambasadi rade, tako da to ipak nisu veze u rodijačkom smislu riječi). Uglavnom, većina ih govori jezik države u čijoj ambasadi rade, a po njihovim riječima dosta lokalnog osoblja i traže preko preporuka (npr. administratori, vozači i sl.). Doduše, sjećam se da sam u proteklih godinu i kusur naletio na oglase u kojima su se tražili zaposlenici u američkoj, (mislim) austrijskoj i japanskoj ambasadi tako da valjda ima i onih koji ne zapošaljavaju nužno putem preporuka. Sretno!
travanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 11:57   #12
Logično je da neće uzeti bilo koga i da vjerojatno izvorni govornici imaju nekakvu prednost. Njima ionako ne znači ništa što ja znam četiri jezika jer mi svi ne bi ni trebali u jednoj ambasadi.
Razmišljam samo ima li smisla njima slati otvorenu molbu, s obzirom da nisam izvorni govornik nekog stranog jezika i da oni vjerojatno i objavljuju natječaje kad nekoga trebaju...
plava.zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 20:22   #13
Bok
Molim nekoga tko zna ili poznaje osobu koja radi u bilo kojoj ambasadi u HR, da mi kaže s kakvim ugovorom i pod kojim uvjetima je ta osoba zaposlena tamo.
naime, postoji velika šansa da ću biti zaposlena u jednoj ambasadi kao tajnica.
zanima me da li postoji neki zakon koji pokriva zapošljavanje hrv. državljana u veleposlanstvima u RH.

Hvala unaprijed
arabiangirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 21:44   #14
Quote:
arabiangirl kaže: Pogledaj post
Bok
Molim nekoga tko zna ili poznaje osobu koja radi u bilo kojoj ambasadi u HR, da mi kaže s kakvim ugovorom i pod kojim uvjetima je ta osoba zaposlena tamo.
naime, postoji velika šansa da ću biti zaposlena u jednoj ambasadi kao tajnica.
zanima me da li postoji neki zakon koji pokriva zapošljavanje hrv. državljana u veleposlanstvima u RH.

Hvala unaprijed
Nisi baš nešto informacija dala, ali uglavnom, bratić radi u ambasadi (iako ne komuniciram često s njime) ali koliko znam, potpisuješ ugovor sa državom šiljateljicom (ako se radi o predstavništvu neke države). Tu baš i ne znam kako stoje stvari.

Otac je s druge strane bio zaposlen u međunarodnoj organizaciji koja je imala predstavništvo u RH. Ugovor je potpisao sa organizacijom čije je sjedište u Francuskoj , radio kao RH državljan u predstavništvu u RH. Što se tiče zakona, pokrivala ga je Bečka konvencija (ona pokriva više manje sve diplomate i zaposlenike ambasade) + interni zakoni organizacije koja ima predstavništvo.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 16:15   #15
Puno hvala na odgovoru.
Dakle, radi se o veleposlanstvu jedne države u RH, izvorni sam govornik njihovog jezika. Interesira me po čijem zakonu bih bila zaposlena (države primateljice ili šiljatelice?) i da li naše minitarstvo vanjskih poslova ima s tim veze?
arabiangirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 17:56   #16
Quote:
arabiangirl kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru.
Dakle, radi se o veleposlanstvu jedne države u RH, izvorni sam govornik njihovog jezika. Interesira me po čijem zakonu bih bila zaposlena (države primateljice ili šiljatelice?) i da li naše minitarstvo vanjskih poslova ima s tim veze?
Ako znaš turski, tj. izvorni si govornik turskog jezika. I bila bi zaposlena u veleposlanstvu Turske u RH onda ugovor sklapaš sa turskim veleposlanstvom. Dakle oni su ti nadređeni. Dužna si poštovati zakone RH (tj. države primateljice) ali obavezuju te i štite zakoni države šiljateljice i međunarodni protokoli.

Znači uvjete ti diktiraju turci (u ovom slučaju) i oni su ti nadređeni, ali svejedno moraš poštivati zakone države u kojoj vršiš službu.

MVPEI koordinira i raspoređuje zaposlenike RH službi i izaslanstva RH u svijetu.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 23:15   #17
Ambasade, veleposlanstva i dr. u ZG - testiranja i zapošljavanja

bok ljudi,
jel tko od vas išao na testiranje/zapošljavanje u neku od ambasada u zg? kaj traze? kakve su procedure? cujem da su sigurnosne provjere filmske. vidim da britanska ovih dana trazi nekog, a nedavno je trazila i kanadska.

imate li kakvih iskustava? jel to sve preko spage?
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 10:05   #18
Ovo za kanadsku amb se frend javio, imao je sve uvjete. Nikad nije dobio nikakav odgovor, niti odbijenicu. A prošlo je tome već par mjeseci, tražili su nekog hitno.
Ne znam što bih na to rekla

ja ću se javiti za ovo u britanskoj, samo kad ispunim obrazac
__________________
misli su mi čisti spleen
novi.krampus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 20:30   #19
Ja sam se bila javila na oglas za volontiranje u britanskoj ambasadi tamo negdje u 10. mjesecu. Ispunjavala sam uvjete, ispunila obrazac, ali mi se nikad nitko nije javio...
seraphia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 21:13   #20
Quote:
seraphia kaže: Pogledaj post
Ja sam se bila javila na oglas za volontiranje u britanskoj ambasadi tamo negdje u 10. mjesecu. Ispunjavala sam uvjete, ispunila obrazac, ali mi se nikad nitko nije javio...
ma onda se neću ni javljat, ne da mi se. dosta mi je toga da iščekujem i očekujem - godota
__________________
misli su mi čisti spleen
novi.krampus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.