Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2015., 21:14   #1081
ID - Alarm

Netko je očito previše voli jedan klasik klubske glazbe
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 19:05   #1082
DJane Housekat feat. Rameez - Girls In Luv (Official Music Video)
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 22:32   #1083
Mislim da nema potrebe otvarati novu temu za ovo što me zanima stoga ću ovdje pitati, gdje mogu naći nekakvu playlistu electro-house pjesama, po mogućnosti u trajanju jednog LP-a i svježe note, trebam malo osvježiti repertoar novim žanrom, a Hardwell - Sally mi ima dobar ritam pa tražim nešto slično.
SMZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 20:06   #1084
Mislim da nema boljeg od beatport,sve mozes preslusat,ne moras nista kupit,a onda ili kupi ili se snadji,jel?
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 21:45   #1085
Cini mi se dobrim prijedlogom, puno hvala
SMZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 18:44   #1086
Duke Dumont - I Got U
Route 94 - My Love
Duke Dumont feat. A*M*E - Need U (100%)
Hot Chip - Need You Now
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 21:20   #1087
Mysterious Times
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 11:11   #1088
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
To je trance-dance, a ne house, primjetio sam da na temama o houseu ima dosta linkova sa trance i dance pjesmama.

Molio bi moderatore na malo obrate pažnju, nadam se da znaju razliku između trancea i housea.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 20:26   #1089
Sorry , sigurno je jedno da ne razlikujem nista od elektro glazbe meni je to sve isti buckuris .

Koe Let Me Be the One
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 22:01   #1090


Love Me Again

lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 18:58   #1091


Lazane ti se prebacio sa EDM teme na house komercijalu. Vjerojatno da nema ove teme bi to bez problema stavio na EDM temu.

Dajmo to sve spojiti u jednu temu
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 19:20   #1092
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post


Lazane ti se prebacio sa EDM teme na house komercijalu. Vjerojatno da nema ove teme bi to bez problema stavio na EDM temu.

Dajmo to sve spojiti u jednu temu
Da ,meni je ovo sve smijesno . Isto kao sa Jazz glazbom . Svadjao sam se sa mojim prijateljom na jazzu zato sta je on purist i zato sta smatra da se svaki smijer mora postovati .

Problem u mojem izboru je sta lutam na sve moguce smijerove i sta slusam ekskluzivno ono sta pari mome uhu ne pitajuci se je li to house ,edm, techno, progresiva ,garage. Ima jako dobre glazbe u hip hopu ,tekstova jako dobro napisanih i glazbena podloga koja me odusevljava ,ali ne volim sav hip-hop kao sta ne podsnosim organski bivsi rnb koji je danas postao pop .
Mene ovi smijerovi izludjuju ,po mome misljenju treba se slusati ono sta ti se svidja u bilo kojem smijeru .
Zato vec godinama kod mene se to naziva sve elektro glazba . Da jedna tema bi bila sasvim suvisna za sav elektro smijer .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 20:10   #1093
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Da ,meni je ovo sve smijesno . Isto kao sa Jazz glazbom . Svadjao sam se sa mojim prijateljom na jazzu zato sta je on purist i zato sta smatra da se svaki smijer mora postovati .

Problem u mojem izboru je sta lutam na sve moguce smijerove i sta slusam ekskluzivno ono sta pari mome uhu ne pitajuci se je li to house ,edm, techno, progresiva ,garage. Ima jako dobre glazbe u hip hopu ,tekstova jako dobro napisanih i glazbena podloga koja me odusevljava ,ali ne volim sav hip-hop kao sta ne podsnosim organski bivsi rnb koji je danas postao pop .
Mene ovi smijerovi izludjuju ,po mome misljenju treba se slusati ono sta ti se svidja u bilo kojem smijeru .
Zato vec godinama kod mene se to naziva sve elektro glazba . Da jedna tema bi bila sasvim suvisna za sav elektro smijer .
Niti electro se ne uzima uvijek u istom kontekstu.

Recimo ovo je electro glazba u starom smislu riječi.

Afrika Bambaataa & the Soul Sonic Force - Planet Rock

Od te pjesme je nastao stil freestyle. Ekstra cheesy pjesmuljci ( čast izuzecima) koji imaju uglavnom sempliranu ovu pjesmu.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 17:24   #1094
Je li ovo iz osamdesetih godina ? Meni ovo lici na pocetak hip hopa . Necu guglati pa te zato pitam . Znam da se electro ne uzima u istom kontekstu . Pa elektro postoji vec decenijama .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:04   #1095
Da, lazane, i ja mislim da je s jedne strane najvaznije slusati ono sto ti odgovara uhu i sto ti se svida na odredeni nacin.
S druge strane, bitno je da i postoje ti razliciti zanrovi, da se zna sto je sto je sto i sto kud spada, mislim da kad bi se sve stavljalo u isti kos da pitanje na sto bi to sve licilo. Makar je sve to glazba, razlike izmedu pojedinih zanrova su velike i sve se to osjeti, pogotovo nekom tko slusa pojedini zanr ili podzanr. A i svaki glazbenik se izrazava kroz neki drugaciji nacin od onog drugog i stoga stvaraju razlicite glabene stilove i zato su i vazne te glazbene kategorije. Tako je i elektronska glazba vrlo sirok pojam i sve te zanrove stavit pod jednu kategoriju ne bi imalo smisla, razlike su i vise nego velike u kojem god pogledu. Mozda ne volis dovoljno elektronsku glazbu pa ti je sve to vise manje isto i sve ti je samo za kategoriju elektronska glazba, ali nije. Ista stvar dok ljudima kazes da slusas elektronsku muziku, vecina misli kako je to samo techno i mozda automatski stvore neku krivu percepciju toga sto slusas i misle kako je sve to slicno ili isto, a ubiti je daleko od toga. Primjerice dubstep i trance spadaju pod elektronsku glazbu i sad ta dva zanra stavit na istu hrpu nema smisla, prevelike su razlike i uopce ne zvuce slicno da bi ih se tako kategoriziralo, isto tak je i s drugim glazbenim pravcima. Ili slicno smatrati EDM i Dance 90-ih, razlika je preogromna i preosjetna da bi to netko nazvao istim i svrstao pod jedno. Velike su razlike samo u pojedinim zanrovima sad i u odnosu prije 10ak godina, a kamoli ne medu razlicitim zanrovima. Uostalom i s bilo kojom drugom umjetnoscu je tako, i uvijek je dobro da se zna sto je sto i da se to postuje. Ono sto je elektronska glazba za tebe ili nekog drugog za mene moze biti nesto skroz deseto, da ne postoje te kategorije to bi vjerojatno bio raspad sistema jer ti zanrovi puno toga odreduju i govore, ali svakako je bitno slusati ono sto se nekom svida neovisno o kategoriji, zanrovi nisu tu da nekome odreduju sto treba slusati i samo toga se drzati. Razlikuju se ljudi i zato slusaju razlicite elektronske ili neke druge zanrove i svaki od njih "govori drugacije" u mnogim pogledima, nikako to sve ne moze biti isto niti za istu temu. Sad nekima je mozda sve to bas svejedno i mozda ih boli briga, drugima to ipak znaci i govori nesto vise i ima itekako smisla te kada se zna koliko je nesto ubiti razlicito makar bilo slicno i imalo odredenu poveznicu. A s druge strane ne vrijedi se oko takvih ili slichih stvari niti opterecivati previse kad ih ima puno bitnijih u zivotu, no neka se i zna da ne gledaju niti razmisljaju svi na isti nacin
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:10   #1096
@Aeternus potpis ko kuća!
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 22:52   #1097
Quote:
Aeternus kaže: Pogledaj post
Da, lazane, i ja mislim da je s jedne strane najvaznije slusati ono sto ti odgovara uhu i sto ti se svida na odredeni nacin.
S druge strane, bitno je da i postoje ti razliciti zanrovi, da se zna sto je sto je sto i sto kud spada, mislim da kad bi se sve stavljalo u isti kos da pitanje na sto bi to sve licilo. Makar je sve to glazba, razlike izmedu pojedinih zanrova su velike i sve se to osjeti, pogotovo nekom tko slusa pojedini zanr ili podzanr. A i svaki glazbenik se izrazava kroz neki drugaciji nacin od onog drugog i stoga stvaraju razlicite glabene stilove i zato su i vazne te glazbene kategorije. Tako je i elektronska glazba vrlo sirok pojam i sve te zanrove stavit pod jednu kategoriju ne bi imalo smisla, razlike su i vise nego velike u kojem god pogledu. Mozda ne volis dovoljno elektronsku glazbu pa ti je sve to vise manje isto i sve ti je samo za kategoriju elektronska glazba, ali nije. Ista stvar dok ljudima kazes da slusas elektronsku muziku, vecina misli kako je to samo techno i mozda automatski stvore neku krivu percepciju toga sto slusas i misle kako je sve to slicno ili isto, a ubiti je daleko od toga. Primjerice dubstep i trance spadaju pod elektronsku glazbu i sad ta dva zanra stavit na istu hrpu nema smisla, prevelike su razlike i uopce ne zvuce slicno da bi ih se tako kategoriziralo, isto tak je i s drugim glazbenim pravcima. Ili slicno smatrati EDM i Dance 90-ih, razlika je preogromna i preosjetna da bi to netko nazvao istim i svrstao pod jedno. Velike su razlike samo u pojedinim zanrovima sad i u odnosu prije 10ak godina, a kamoli ne medu razlicitim zanrovima. Uostalom i s bilo kojom drugom umjetnoscu je tako, i uvijek je dobro da se zna sto je sto i da se to postuje. Ono sto je elektronska glazba za tebe ili nekog drugog za mene moze biti nesto skroz deseto, da ne postoje te kategorije to bi vjerojatno bio raspad sistema jer ti zanrovi puno toga odreduju i govore, ali svakako je bitno slusati ono sto se nekom svida neovisno o kategoriji, zanrovi nisu tu da nekome odreduju sto treba slusati i samo toga se drzati. Razlikuju se ljudi i zato slusaju razlicite elektronske ili neke druge zanrove i svaki od njih "govori drugacije" u mnogim pogledima, nikako to sve ne moze biti isto niti za istu temu. Sad nekima je mozda sve to bas svejedno i mozda ih boli briga, drugima to ipak znaci i govori nesto vise i ima itekako smisla te kada se zna koliko je nesto ubiti razlicito makar bilo slicno i imalo odredenu poveznicu. A s druge strane ne vrijedi se oko takvih ili slichih stvari niti opterecivati previse kad ih ima puno bitnijih u zivotu, no neka se i zna da ne gledaju niti razmisljaju svi na isti nacin
Divan post i zahvaljujem . Ko sam ja da bih se opozirao necemu sta postoji kao sta si naveo u svim umjetnickim radovima i od uvijek . U svim zanrovima glazbe postoje ladice .
Ladice postoje ,postojat ce . Smatarm da su ladice neophodne a sa druge strane smatram da su velika kocnica u otkrivanju raznih smijerova .
Neki smijerovi , kroz godine i popularnost ili pomanjkanje popularnosti kompletno nestanu , ili se transformiraju u nesta drugo . Ucinuti ce se jako strano sta cu ti reci sada . Glazba treba da zblizuje ljude a ne da ih udaljava .
Te ladice znaju nekada biti toliko zatvorene da se otvaraju pod rukama purista .

Mene strasno smeta kada su zakljucane i kada pojedini misle da posjeduju kljuc za otvaranje ladica .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 23:59   #1098
Shvacam ja tebe i tvoje stajaliste. Sve sto kazem ili vec jesam, mislim to u najboljoj namjeri.
Stvarno nema potrebe da postoje te ladice kao sto ih ti ovdje lijepo nazivas, ne vidim razloga zasto se drzati samo jedne, ako se nekom recimo svida i neka druga zasto je ne otvoriti i otkriti sto pruza, a s druge strane opet je vazno znati koju ladicu je otvorio i da je razlikuje od one prethone jer ce se inace pogubiti. Kada bi sve bilo za istu ladicu, glazba ne bi imala tu vrijednost koju na ovaj nacin ima. Generalno sve su one ladice, ali svaka pojedina govori ono nesto posebno za sebe i u tome je car. Meni to otkrivanje nikada nije predstavljalo problem, ali znam sto volim, a sto ne, negdje se pronalazim, a negdje uopce ne. Za svakog je nesto drugo i zato je dobro znati koja je koja ladica i gdje traziti. Nije kljuc u tome drzati se stalno istih okvira, uvijek je dobro otkrivati nesto novo i neovisno o zanru, vazno da ti se svida to nesto, ali rijec zanr tu ima veliku ulogu i on je taj koji distancira i odreduje stosta u muzici, ali jednako tako i povezuje. Zato je i vazno naglasiti da je elektronska muzika puno vise od jedne kategorije kuda bi se sve to svrstalo sto postoji unutar nje.

Ne cini mi se toliko strasno ovo sto kazes jer ima istine u tome i to stoji, muzika bi trebala biti ta koja spaja i zblizuje, nekada je ona to vise, nekada manje. Ali muzika djeljuje, a po meni je prije 10ak i vise godina jos vise djelovala, jer je bila kvalitetnija i originalnija i mnoge glazbene stvari su imale dusu i bile prepoznatljive, danas je te raznolikosti sve manje i previse toga pocinje zvucati isto, a to znaci da je ladica sve manje i da sada dosta toga proizlazi iz jedne gdje je puno toga vise manje isto. Kada ladica bude sve manje i kada izgube ono nesto sto ih obiljezava muzika ce postati ispraznija. A i sada je vec daleko od onoga ranije.
Svaki pojedinac je kljuc za sebe.

I sljive i marelice su voce, imaju mnogo toga zajednickog, ali kljucno je da svaki od ova dva ploda ima drugaciji okus; netko voli sljive, netko pak voli jabuke i obrnuto (a netko oboje), razlikuju se i zato su za razlicite ladice jer da su u istoj kolike su sanse da bi pronasli ono sto volimo, samo bi se pomijesale i dobili bi tko zna kakav okus. Koliko se god nesto bilo slicno, opet je i razlicitije nego sto se mozda isprva cini, ali to ne mora nista znaciti i nikoga ogranicavati.

Uzivajmo bez opterecivanja u glazbi koju volimo i cijenimo ono sto treba i uistinu vrijedi cijeniti
__________________
The Truth Is Out There

Zadnje uređivanje Aeternus : 26.05.2015. at 00:13.
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 00:23   #1099


Sve si kazao . Citirat cu rijeci Carl Coxa koji kaze da nova generacija DJs EDM koja je ultra komercialna ne predstavlja etiku sta on konsiderira kao DJ .



https://www.youtube.com/watch?v=Kbc81hmho44
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 22:03   #1100
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Je li ovo iz osamdesetih godina ? Meni ovo lici na pocetak hip hopa . Necu guglati pa te zato pitam . Znam da se electro ne uzima u istom kontekstu . Pa elektro postoji vec decenijama .
Mislim da ima i ranijih hip-hop radova, a nešto od toga bi bilo nešto što bi nama danas zvučilo kao nešto između funka i hip hopa.

Ali radi o tome da nastao cijeli jedan glazbeni "stil" samo maltene na temelju sempla jedne pjesme, iako naravno ima i svjetlih primjera. To ti je pop pjesmuljci plus semple te pjesme.

Najznačnija pjesma freestyle je Let's the music play, ali ta je dobra ona ima taj izvedeni ritam, a gomila njih ima maltene u doslovce semplirani ritam Planet rocka.

A zove se freestyle, jako free.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.