Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2014., 20:02   #281
Pozdrav,desni zglob,sam uganuo jedno 20 puta,bavim se nogometom,malim nogometom! Svaki put bi standardno nateknuo,poplavio,itd...... i oslabio je totalno,radio sam vjezbe(na balans ploći,sa lastikom,hodanje na prstima,petom),malo sam ga ojacao ali nikad nije bio isti. i u zadnje vrijeme nosim bandaze i steznike....Prošle godine u 12-om mjesecu sam na utakmici usao u blok kod udarca prema golu i jednostavno me nesto presjeklo u zglobu(nisam ga okrenuo,krivo stao). Ostatak utakmice sam branio,iz minute u min me zglob sve vise bolio,dok na kraju utakmice nisam takorec mogao stat na zglob,koda se samo blokirao. Nije nista oteklo,ali zglob nisam mogao pomaknut! Nakon par dana me popustilo i mogao sam hodat,ali evo i dan danas me jednostavno boli pri igranju,hodanju(nesto sitno). Isao sam na ultrazvuk skocnog zgloba,bile su mi upaljene neke tetive,bočne. Rekli su mi da to sporo prolazi,ali da mogu igrat,samo da ne radim poteze koji me bole! Od toga je prošlo 4 mjeseca,bol je uvjek ista. Igram utakmicu i u jednom trenutku kad mi je noga na podu ispred tijela, a tijelo je nagnuto za iza,desava se nevjerovatna trenutna bol( ne duza od 10 sec) izmedju ahilove tetive i skocnog zgloba,negdje unutra(tako je najlakse opisat). Noga me boli malo žešče tri,četri dana(bez otekline,bez masnica,podljeva i slicno)....i onda me nastavlja bolit kao i do te ozljede. I jednostavno ne prolazi...Kad dignem stopalo prema gore,kad idem u čućanj imam osjecaj koda ce mi se zglob rasprsnut. Razmisljam ic na Magnetnu rezonancu,ali trenutno nisam pri lovi,isao bi privatno,jer se u bolnici ceka do godinu dana. dali zna neko mozda o cemu se radi,kakav je to problem,dali je imao ko sta slicno?! stavit cu slike,na kojima cu vam pokazat bolna mjesta...
Bol u zglobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 10:24   #282
Istegnuce ligamamenata

Jucer sam igrao kosarku i nezgodno sam skocio i izvrnio zglob. Otiso sam sinoc na rendgen i rekli su da nije nista slomljeno te da stavljam hladne obloge itdd.Trenutno nemogu hodat na toj nozi a trebam veceras ic na koncert.Jel moze iko pomoc kako da smanjim otekline te da bar sepajuci odem veceras
Fantastican is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 10:57   #283
Do večeras teško.

Pokušaj hladiti ledom i podići nogu na povišeno.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 10:07   #284
Nakon trčanja mi je zglob lagano otečen, ne bih niti primjetio da je otečen da nisam skidao čarape... e sad, to traje već 5 dana, nema bolova, jedino lagana oteklina, što da radim, hoće li pomoći stavljanje leda?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 10:51   #285
skočni zglob

Prije 5-6 dana nezgodno sam stala i izvrnula skočni zglob. Jako me zabolilo taj tren i boljelo možda još 1- 2 dana , noga je pokretna u svim smjerovima, i neboli me na kretnju . Trenutno je natečen dio oko zgloba, više s prednje strane i zaboli me na jači dodir. Inače držim elastične zavoje i normalno se krećem. Brine me taj izgled je li moguće da se još radi o otoku? Da je u pitanju lom , zabolilo bi više ,zar ne?? Hvala
E, da nema promjene u boji kože, modrica i podlijeva .

Zadnje uređivanje dišpetoža : 24.03.2015. at 10:55. Reason: p. s.
dišpetoža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 07:46   #286
Trenutno je natečen dio oko zgloba, više s prednje strane i zaboli me na jači dodir. Inače držim elastične zavoje i normalno se krećem.
__________________
Nawaz
billgate123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 08:21   #287
Quote:
dišpetoža kaže: Pogledaj post
Brine me taj izgled je li moguće da se još radi o otoku? Da je u pitanju lom , zabolilo bi više ,zar ne?? Hvala
E, da nema promjene u boji kože, modrica i podlijeva .
Da je slomljen znala bi

Istegnuti ligamenti su u pitanju 98 %. ne forsiraj napore i kretnje ako možeš, te pusti da se ligamenti ''skrute'' i ponovo vrate u normalu. Led prva 24h bi ti isto puno pomogao
__________________
Eto sad si dobio svoje.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 28.03.2015. at 09:47. Reason: Q
dosed87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 09:49   #288
Pozdrav svima
u mraku sam stao na nekiu komad drva i shebao slijevi skočni zglob. Slikanje nije pokazalo prelom, nosio longetu tjedan dana.
eh sad, par pitanja:
1. vrijede li oni fensi 'zavoji' koji se navuku preko zgloba i učvrste čičkom, ne bi li ga imobilizirali malo, ili da jednostavno kupim običan elastični zavoj i zamotam se time?
2. postoje li neke vježbe kojima bih možda ubrzao oporavak? treniram savate i znam da od treninga ništa barem 2-3 mjeseca, no želim se vratiti što prije, no pri tome ne želim riskirati.

hvala i pozz
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 10:35   #289
Običan elastični zavoj je sasvim dovoljan.
Meni je u oporavku puno pomogao laser, UZV i magnet. Od vježbi rade se one na balans dasci i još neke za jačanje muskulature, ali to će bolje znati fizioterapeut.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 14:38   #290
Quote:
dosed87 kaže: Pogledaj post
Da je slomljen znala bi

Istegnuti ligamenti su u pitanju 98 %. ne forsiraj napore i kretnje ako možeš, te pusti da se ligamenti ''skrute'' i ponovo vrate u normalu. Led prva 24h bi ti isto puno pomogao
Je li normalno nakon 20-ak dana da je zglob još otečen. Nemam drugih simptoma .
dišpetoža is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:22   #291
Quote:
dišpetoža kaže: Pogledaj post
Je li normalno nakon 20-ak dana da je zglob još otečen. Nemam drugih simptoma .
Ako nisi "odmirovala" koliko je bilo potrebno, nije čudo.
Kontrolni Rtg 10-ak dana nakon ozljede je bio uredan?

Premda, odi ipak svom nadležnom liječniku, kako u podlozi ipak ne bi bilo nešto drugo
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 17:42   #292
Upala okolo skočnog zgloba

Pozdravljam,

prije 10 dana, primjetio sam da su mi stopala i predio iznad skočnog zgloba jako natečeni i da su čarape ostavile dubok trag u koži, što mi se ranije nije dešavalo. Taj dan sam dosta hodao, a prethodnih desetak dana sam dosta radio okolo kuće (obrada zemlje, šišanje trave) i to sve nakon jesenske i zimske apsolutne pasivnosti što se tiče fizičke aktivnosti, jer sam bio zauzet informatičkim poslovima i dugotrajnim sjedenjem.

Na obje noge, sa lijeve, desne, prednje i zadnje strane, ispod i iznad skočnog zgloba pojavile su mi se bolne upaljene kvrge i na tim mjestima imam osjećaj žarenja, isti onakav kada vas opeče kopriva.

Bol i pečenje se brzo smiri ako stavim hladne obloge, no ako sjedim ili hodam, ispod tih upaljenih mjesta javlja se otok, koji se polako povlače ako su noge u horizontalnom položaju.

Prije dva dana misleći da se sve smiruje (noge su bile bez otoka i upale), napravio sam nehotice čučanj i odmah sam osjetio žarenje na desnoj nozi 5-6 cm iznad pete, To mjesto sada ima dvije kvrge, upaljeno je i žari. Danas me opet sva ta upaljena mjesta žare, a stopala i skočni zglobovi natiču.

Krvni pritisak je u prosjeku 125 / 75, ne osjećam nikakve druge probleme što se tiče zdravlja imam 40 godina.

Slike koju vam prilažem pokazuje noge i ove mjesta upale se crvene. otprilike nekih 10 cm iznad zgloba, slično je i sa strane te odzada.

Je li ovo istegnuće i upala ligamenata nakon mjeseci pasivnosti ili nešto treće. Molim savjet za ublažavanje ovih tegoba.

http://s4.postimg.org/paq3293b1/stopala.jpg
http://s4.postimg.org/522pgj3zx/stopala2.jpg

Hvala.
frayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 18:22   #293
Teško je reći ovako preko foruma, no mene dosta podsjeća na erythema nodosum, što je neka vrsta upale potkožnog tkiva. Često se javlja nakon nekih infekcija, osobito ždrijela (streptokok), zatim kod infekcija s M. pneumoniae (respiratorne infekcije, osobito atipična upala pluća) i drugih infekcija ili nekih bolesti.

Ne mogu reći sa sigurnošću radi li se o tome ili ne, svakako trebate otići k liječniku.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 20:27   #294
Imao sam ja često probleme sa raznim upalama od ranog djetinjstva. Od silnih pencilina / ampicilina koje sam morao trošiti dobio sam alergiju na iste. Morati ću otići k liječniku. Hvala
frayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 13:24   #295
nakon trčanja/nogometa, dan poslije pocelo me boliti stopalo, s vanjske strane izmedu pete, gležnja i izbočenja na sredini vanjske strane stopala .. s vecim naporom tipa setnja, sveme vise pocinje bolit, pa zahvati i donji dio stopala, pa na kraju ne mogu ni stat na stopalo koliko boli, s mirovanjem se bol povlaci u potpunosti, nema oteklina, po netu sam gledao i simptomi mi upucuju na peronealni tendonitis ?!
http://narodnamedicina.com/kovacevic.../5_stopalo.gif
po ovoj slici bol bi locirao ngdje ispod peroneus longus i brevis
edit: ako je bitno imam 20god
masaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 09:31   #296
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Teško je reći ovako preko foruma, no mene dosta podsjeća na erythema nodosum, što je neka vrsta upale potkožnog tkiva. Često se javlja nakon nekih infekcija, osobito ždrijela (streptokok), zatim kod infekcija s M. pneumoniae (respiratorne infekcije, osobito atipična upala pluća) i drugih infekcija ili nekih bolesti.

Ne mogu reći sa sigurnošću radi li se o tome ili ne, svakako trebate otići k liječniku.
vaskularni kirurg je napisao sljedeće (izostaviti ću dobre nalaze):

CDUZ sonografski nalaz nad venskim sustavom ukaže na insuficijenciju u safenofemoralnom ušću obostrano 2/3 stupnja.

dg: sy phleb itidem
celulitis regionalids cruris bill
dermatitis hypostatica sive alergica in obs.

Može objašnjenje za ovaj CDUZ nalaz i dijagnoze?


terapija: mirovanje, ASA 100mg, clexan (7 dana), cenin 2x500mhx7 dana
detralex 2xdnevno u narednih mjesec dana,
flonidan direct.
frayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 12:31   #297
Pred godinu i pol sam imao dvostruki prijelom skocnog zgloba, operirao u traumi, dobio sipku plocicu, te nesto vijaka.

Kakav je obicaj vadi li se to ili ostavlja. Koje su prednosti jednog a koje drugog, postoji li neka opasnost ili moguca komplikacija ako se ostavi?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 23:36   #298
Molim vas za pomoc :/ Znaci igrala sam rukomet dosta dugo i bilo je tu uganuca zglobova i ozljeda dosta, ali takav je sport No jednom dok sam bila u skoku(pucala na gol) i bas taj put skocila skoro najvise ikad, protivnici igrac me za ramena povukao dole i doskocila/pala sam na iskrivljenu nogu(skocni zglob). Bol je bila uzasna, istpg trenutka nisam mogla stati na nogu, uglavnom, iznjelo me s terena a led dosao nakon sat vremena Nogu nisam mogla ni micati ni stati a moji me nosu htjeli vodit kod doktora. I to je poplavilo, poljubicastilo, bilo ko dvije sake i nakon 15 dana proslo(tjedan uopce nisam mogla stat, a kasnije bi me bolilo pri rotaciji tijela). I sad, jos jedno dvaput nakon par godina isti zglob, jednom malo jace uganut, a drugi put slabije... I sad, jedno 5 godina nakon toga ponekad me zaboli bas onako jako ne ne mogu normalno hodati koji dan. Je li moguce da je onda nesto napuklo, puklo?
žirafica 73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 00:40   #299
Quote:
žirafica 73 kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoc :/ Znaci igrala sam rukomet dosta dugo i bilo je tu uganuca zglobova i ozljeda dosta, ali takav je sport No jednom dok sam bila u skoku(pucala na gol) i bas taj put skocila skoro najvise ikad, protivnici igrac me za ramena povukao dole i doskocila/pala sam na iskrivljenu nogu(skocni zglob). Bol je bila uzasna, istpg trenutka nisam mogla stati na nogu, uglavnom, iznjelo me s terena a led dosao nakon sat vremena Nogu nisam mogla ni micati ni stati a moji me nosu htjeli vodit kod doktora. I to je poplavilo, poljubicastilo, bilo ko dvije sake i nakon 15 dana proslo(tjedan uopce nisam mogla stat, a kasnije bi me bolilo pri rotaciji tijela). I sad, jos jedno dvaput nakon par godina isti zglob, jednom malo jace uganut, a drugi put slabije... I sad, jedno 5 godina nakon toga ponekad me zaboli bas onako jako ne ne mogu normalno hodati koji dan. Je li moguce da je onda nesto napuklo, puklo?
pa kad te tako zaboli, odi kod doktora po uputnicu i nek te poslikaju i vide sto je.

Usput, trazi uputnicu i za roditelje kod psihijatra sto te nisu htjeli voditi kod doktora kad si se strgala.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 12:11   #300
oporavak, terapija..

Ovako, prije mjesec dana, tocnije 23.9, uganuo sam zglob igrajuci kosarku..
Na hitnoj su mi slikali.. dijagnoza:fractura apicis malleoli fibulae, znaci fraktura zgloba, napuknuo, ligament pukel takodjer.. stavili mi langetu, i naredili mirovanje + hodanje samo uz pomoc staka. Nakon dvije kontrole jucer skinuta langeta, opet slikano, doktor veli da je noga *ok* kao taj dio kaj je pukel nikad nece do kraja zarasti nego je tak kak je, da ne brinem... kontrola za mjesec dana, a u medjuvremenu da razgibavam nogu, polako odbacim stake.. e sad, ono kaj me zanima, posto je noga i dalje otecena, i nema sanse da stanem na nju.. kako ubrzati oporavak, kreme tretmani neki, sol&topla voda?? i tak to, ima ko kakav savjet? danas idem kod svog doktora da vidim za terapiju, ali kako da sam sebi doma pomognem..?

hvala
__________________
Zivjeti je vrlo nezdravo. Tko zivi, taj umire.
igi13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.