Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 22:04   #1
Sponzoriranje djece u Africi

Negdje na tv-u sam vidjela da podtoji neka organizacija preko koje možeš 'posvojiti' dijete u Africi pa mu svaki mjesec slati određenu sumu novaca. Dal netko zna ime neke takve organizacije? Ne mogu se nikako sjetiti imena, a htjela bih se uključiti
__________________
vjencanje Abel Ruben i Adelina
MalaZelenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:09   #2
me znam ime organizacije, moja mama preko crkve na taj način već "školuje" dvije djevojčice..

uplatila im je novaca dovoljno da svaka ima sve (knjige, školarinu, obroke) do kraja srednje škole..

sad je nedavno uplatila sve potrebne troškove i za jednog mladića-
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:12   #3
Quote:
mawa_zelenooka kaže: Pogledaj post
Negdje na tv-u sam vidjela da podtoji neka organizacija preko koje možeš 'posvojiti' dijete u Africi pa mu svaki mjesec slati određenu sumu novaca. Dal netko zna ime neke takve organizacije? Ne mogu se nikako sjetiti imena, a htjela bih se uključiti
Pretpostavljam da si gledala 8.Kat a evo link na tu udrugu kolajna ljubavi
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:18   #4
Moja mama je preko ove stranice posvojila dvoje djece. Baš su nam danas došle slike i informacija o njima poštom

www.children.org

Na toj stranici možeš odabrati dijete koje ćeš sponzorirati i svaki mjesec uplaćuješ 22 dolara. Od njim dobivaš pisma i crteže 2 puta godišnje, a i ti im možeš pisati.
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 23:24   #5
moji su preko udruge Zdenac sponzorirali dva dečka.možda si na njih mislila....
http://www.zdenac.org/
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 02:02   #6
evo tko hoće nešto donirat ima priliku ..ne moraju to uvijek biti novci ;




Dragi prijatelji,

približavaju nam se dva velika blagdana - Sveti Nikola i Božić, pa bismo htjeli razveseliti mališane iz našeg i okolnih sirotišta. Najviše radosti donijet će im, dakako - S-L-A-T-K-I-Š-I :-) Stoga prikupljamo:

bombone, štapiće i smokiće.

Postavljena je kutija za slatkiše u ulici Prve Pile 1 (zgrada Generalturista) na Krugama. Tko želi tu može donijeti slatkiše.Od oslalih stvari najpotrebnije su nam:hansaplast; kombinirke; svijece; sjeme za: grah, mahune, grašak, kupus, papriku, rajčicu; multivitamini (imamo dvoje jako boležljive djece za koje nam liječnici stalno pišu da trebaju vitamine); spužvice i deterdžent za posuđe; 10 zastora za tuš kade

U nadi da ćete se odazvati i na ovaj naš poziv PUUUNO vam ZAHVALJUJEMO i srdačno vas pozdravljamo! :-)

19. studeni 2011.
__________________
Danas je, možda više nego ikad prije, istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!!!!!!!!
dilema is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 02:05   #7
to je s ove stranice
http://www.kolajna-ljubavi.hr/

Za sva pitanja vezana uz volontiranje, molimo obratite nam se na e-mail Udruge.
[email protected]

Svahili je u ponedjeljak u 19h, a u srijedu u 18.45.
za sve volontere koji žele u Afriku
__________________
Danas je, možda više nego ikad prije, istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!!!!!!!!
dilema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:11   #8
http://www.youtube.com/watch?v=4N6ERg-E3LU
Zahvaljujuci ovoj pjesmi, mnogi u culi za akciju "kolajne ljubavi"
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=egQJFnokk54
BAYRAKTAR - Official Song
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 17:33   #9
Quote:
Metuzalem kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=4N6ERg-E3LU
Zahvaljujuci ovoj pjesmi, mnogi u culi za akciju "kolajne ljubavi"
A jesu medeni! Imaju i "Beži jankec" na repertoaru!!!

I udruga zdenac pomaže u Africi s nekoliko projekata, a jedan od novijih je ovaj:
http://www.zdenac.org/hr/projekti/pr...zedan-sam.html

Zadnje uređivanje Helly7 : 30.12.2011. at 17:55.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 11:21   #10
Quote:
Dragi prijatelji,

NEIZMJERNO vam hvala na podršci i dosad doniranim stvarima!

Stvari koje nam trenutno najviše u trebaju su:

plahte i ručnici tamnijih boja (mogu biti i korišteni dakako), ulje, crna krema za obuću, mlijeko za tijelo, pasta za zube, šećer, ljepilo za papir.

U nadi da ćete se odazvati i na ovaj naš poziv PUUUNO vam ZAHVALJUJEMO i srdačno vas pozdravljamo! :-)

14. svibnja 2012
Udruga Kolajna ljubavi,za sad još nema svoj stalni prostor u Zagrebu, ako želte nešto donirati od ovih stvari, obratite im se e-mailom, s naznakom , Donacije stvari Zagreb, te će vam netko kroz par dana odgovorit, te će te se dogovorit tko će, gdje i kad pruzeti donaciju.Zahvaljujemo u ime... sve djece! [email protected]

http://www.kolajna-ljubavi.hr/galerija.html
kad srolate na kraj stranice možete galeriju slika pogledati u flash verziji
Quote:
i u zanimljivijem izdanju pregledati naše fotografije i uz pozadinsku glazbu doživjeti i u svom domu barem djelić ljepota Afrike, našeg druženja s djecom...
...

http://www.facebook.com/#!/groups/167013543323950/
__________________
Danas je, možda više nego ikad prije, istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!!!!!!!!
dilema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 10:30   #11
Ja sam isto preko Kolajne ljubavi posvojila jednu djevojčicu od 13 godina, pa joj pomažem da se školuje (sad ide u srednju školu). To me jako veseli. S vremenom se nadam "preuzeti" još koje dijete, kako mi financije budu dozvoljavale. MM, kojem sam dala da mi uplati u Hr, prvo me napadao kako bi on dao puno više da to stvarno ide toj djeci, ali to uvijek uzimaju organizacije bla bla. Ja sam mu tad samo rekla - ja se nadam da ide na pravo mjesto, a ako se netko na taj način bogati, pa neka ukrade i od mene kad ima srca.
Sad on mene zove i pita kad trebamo uplatiti drugu polovicu za ovu godinu, da ne zaboravimo... Srce moje, baš me dirnuo u dušu kad me to pitao... znači, i on je dao od srca, a ne samo jer sam ja tako odlučila.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 19:42   #12
ma ja sam nekako sigurna da ta djeca to i dobiju...gledajući sve te slike i snimke...još su mlada i mala udruga, pa je vjerovatno sve čisto...not tko zna za kojih 20g...ja se nadam da će ostati isti-ne iskvareni..Hvala ti
__________________
Danas je, možda više nego ikad prije, istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!!!!!!!!
dilema is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 12:05   #13
Ja placam skolarinu za jedno dijete u Tanzaniji preko Kolajne ljubavi.. I zaista sam sigurna da novac ide u prave ruke. Dobili smo nekoliko pisama od djeteta, a i fotografiju s paketicem kojeg sam mu poslala. Osim toga iz Kolajne ljubavi su me kontaktirali i pitali zelim li i drugu godinu sponzorirati s obzirom da dijete ima slabije ocjene u skoli... Kad se sve zbroji ispadne manje od 100 kn mjesecno (ali se placa u 2 rate godisnje), to je za srednju skolu, za osnovnu je i manje. Za taj novac im je osiguran smjestaj, hrana, skolarina, knjige... Mislim da stvarno nije puno pa tko moze.... bez straha da novac nece dospjeti u prave ruke...
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 01:53   #14
I ja sam postala kuma jednom malom anđelu,14-ogodišnjoj djevojčici Mery...i čvrsto vjerujem da ova organizacija ipak ima viši cilj,da nije kao ostale..u njenom je iskrenom interesu pomoci onima kojima je pomoc stvarno potrebna,te omogućiti donekle prihvatljiv zivot malim anđelima i uvjerena sam da novac ide u prave ruke
stoga nema razloga za strah, nego tko moze neka svojim donacijama ili kumstvom pomogne onima kojima je pomoc najpotrebnija
bbegi01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 20:19   #15
Svaka čast. Dali možete biti sigurni da oni stvarno dobiju ono sto je obecano? Dali je ikad netko otisao u Afriku i vidio dijete kojemu je placeno od vas. Znam da su skupi troskovi odlaska ali kako netko moze znati sigurno? Hvala.
McDon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 10:51   #16
hmm, nedavno sam pogledao solidan filmek, Machine gun preacher mu je naslov, bazira se na istinitoj priči o čovjeku koji je samonicijativno odlučio pokrenuti stvari nakon što je na svoje oči vidio klinca koji je stao na minu u Sudanu, skuplja osobno donacije, gradi sirotišta i pomaže prvenstveno klincima,,,pa čak i sudjeluje u oružanim sukobima kako bi ih zaštitio i spasio....i tako već 15tak godina...nakon pogledanog filma istraživao sam malo i lik je vrlo vrlo stvaran, odrekao se svog života da bi bio humanitarac...no, eto link direktno na njegovu organizaciju pa prosudite sami o vjerodostojnosti

http://www.machinegunpreacher.org/
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 02:01   #17
evo imate sad i njihovu facebook stranicu, pa pitajte tamo ako vas što zanima, ako imate sumnje a i možete se pridružiti grupi na facebooku pod nazivom Kolajna ljubavi, mislim da ima znakić planeta Zemlje....

http://www.facebook.com/PutujICiniDobro
__________________
Danas je, možda više nego ikad prije, istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!!!!!!!!
dilema is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 22:01   #18
Plavi anđeo je humanitarna organizacija koja brine o najsiromašnijoj dijeci. ono kolko sam vidjela sa njihovih stranica ( a ima ih na facebooku i imaju svoj web) svaka im čast za njihov rad i trud. može se biti sponzor ( kum) dijetetu a može se i postati njihov godišnji član. jako su me uzbudile sve te prikazane fotografiije. razmišljam i o tome kako da im pomognem. kad vidiš tu djecicu ... meni automatski suze krenu.. podsječaju me na mog sina i ne mogu biti ravnodušna. nisam njihov član . vidjela sam organizatoricu na tv-u i čula njenu potresnu priču. svaka čast.

zanima me dal je itko je čuo za njih?
ayae is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 11:12   #19
ja sam toj udruzi plavi anđeo slala mail sa željom da sponzoriram jedno dijete, ali nikada mi nisu dali nikkavu povratnu informaciju mail sam slala i udruzi kolajna ljubavi, no oni su mi rekli da nemaju niti jedno dijete koje treba sponzora. čudno! puna afrika jadne dječice a oni nemaju nikoga
Veeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:01   #20
Marijini obroci hrane 700 000 djece.
Odlično su organizirani i imaju dobru taktiku: jedan obrok dnevno, ali samo u školi. Time privole roditelje da šalju djecu u školu, posebno je važno za žensku djecu koja bez te "ucjene" škole ne bi vidjele.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.