Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2015., 20:25   #1901
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Jednostavnije ti je Yene promijeniti kod nas. Ja obično nosim pol keša a pol koristim karticu. Japannci su više vezani uz USD ali ni Euri im nisu strani. U mjenjačnicama znaju tražiti adresu boravka u Japanu pa si napiši negdje da imaš uz sebe.
Da, tako sam i ja mislio. Dio u kešu, a dio ću karticom. Svakako me zanimao taj dio sa mjenjačnicama, puno hvala na savjetu!!!
shroomanoidz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 00:14   #1902
Quote:
shroomanoidz kaže: Pogledaj post
Da, tako sam i ja mislio. Dio u kešu, a dio ću karticom. Svakako me zanimao taj dio sa mjenjačnicama, puno hvala na savjetu!!!
Samo najavi kupovinu u banci unaprijed, jena obično nema uvijek. Meni su u nekim bankama rekli da se mogu naručiti samo veće količine (mislim da je bilo više od 3000€), u nekima su imali neki zelenaški tečaj, na kraju sam ih ipak našao po razumnoj cijeni ali je potrajalo. No ja sam u manjem gradu, vjerujem da je u Zagrebu lakše ali ipak nemoj kupovinu ostaviti za zadnji čas.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 19:41   #1903
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Samo najavi kupovinu u banci unaprijed, jena obično nema uvijek. Meni su u nekim bankama rekli da se mogu naručiti samo veće količine (mislim da je bilo više od 3000€), u nekima su imali neki zelenaški tečaj, na kraju sam ih ipak našao po razumnoj cijeni ali je potrajalo. No ja sam u manjem gradu, vjerujem da je u Zagrebu lakše ali ipak nemoj kupovinu ostaviti za zadnji čas.
Odlično, isptitat ću kako stvari stoje sa bankama. Svaki savjet zlata vrijedi. Hvala!
shroomanoidz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 07:51   #1904
Zdravstveno osiguranje u Japanu

Koliko sam uspjela vidjeti, za Japan ne postoji nekakva turistička polica osiguranja koja bi funkcionirala po principu da je samo predočiš, i onda se zdravstvena ustanova sama naplati od osiguranja, nego moraš sam platiti račun pa onda tražiti povrat od osiguravatelja. Molim vas ispravite me ako sam nešto previdjela. Što ste vi radili po pitanju zdravstvenog/putnog osiguranja kad ste putovali u Japan (ako išta)?
Znam da negdje postoji tema baš o putnim osiguranjima, ali moje pitanje je dosta specifično, pa mi se čini da ovdje imam bolje šanse za dobiti konkretan odgovor. Hvala
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 08:40   #1905
Ja sam dva puta koristio policu kod Sunce osiguranja i da, to je ta vrsta gdje skupljaš račune i onda tražiš povrat. Postupak je prilično jednostavan, pošalješ upit, oni ti pošalju policu, platiš i podigneš za dan-dva. Nikad nam se nije ništa dogodilo, niti kad smo imali putno zdravstveno niti kad ga nismo, Japan je prilično sigurna zemlja, ali vrag nikad ne spava, pogotovo ak vodite dijete.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:02   #1906
I ja sam u mlađim danima svugdje putovala bez osiguranjam i nikad mi se ništa nije dogodilo. U zadnje vrijeme se više volim osigurati, tim više što je zdravstvo u Japanu dosta skup sport.
Uzet ću onda i ja policu od nekog od naših osiguravatelja - bolje išta nego ništa.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 13:48   #1907
Pogledaj Croatia osiguranje, kod njih možeš uzeti policu online za broj dana koliko trebaš, ako ne putuješ često ne treba ti cijela godina. Sad sam pogledao npr. dva tjedna za Japan obiteljsko je 199 kn. No mislim da svako osiguranje funkcionira tako da platiš usluge pa tražiš povrat kasnije. Njih sam uzeo za Južnu Ameriku, na sreću nije mi trebalo. Za Japan nisam uzimao ništa, prilično sam nemaran po tom pitanju, kao uvijek računam da mi nikad ne treba dok jednom ne zatreba pa ću glavom u zid.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 18:39   #1908
Japan

Evo kupih yene po 5,60 kn
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 21:16   #1909
Vrlo dobar tečaj, najniži ove godine.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 22:10   #1910
Nasao ga u jednoj mjenjacnici. Prvo sam bio presretan s 5,73 u PBZu preko internet bankarstva (kao 15% povoljniji tecaj imam) i onda mi sine da u Split dolazi hrpa Japanaca i da bi moglo bit yena.

Obisao sam jedno 30 mjenjacnica. Samo dvije su imale yene. Prva svega 20k po 5,65, a ova druga 100k po 5,6.

Jel dosta 40k za 15 dana za hranu i pice i stapice (ne zezam se, imam hrpetinu narudzbi!) ili da kupim jos?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 08:01   #1911
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Jel dosta 40k za 15 dana za hranu i pice i stapice (ne zezam se, imam hrpetinu narudzbi!) ili da kupim jos?
40k Jena je oko 2.200 - 2.300 Kn odn. 150 Kn po danu. Može se s tim jesti, doručak i večera u konbini dućanima a ručati u pristojnim restoranima. Ja bih dodao još 50 Kn po danu, ali to sam ja, ja mogu puno pojest i želim probat sve i svašta.

A štapiće nađeš u sve-po-100-yena dućanima.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 21:12   #1912
U kojem mjesecu je najbolje ja posjetiti tokyo?Ne volim vrućine i sparine... 10 ili 11 mjesec recimo?
boky29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 21:44   #1913
Vrućine i sparine su kao i kod nas. S izuzetkom da je druga polovica srpnja i prva polovica lipnja kišna sezona. A sad ako pitaš za 10. ili 11. mjesec, ja sam za 10. no nije ni u 11. prehladno.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 14:12   #1914
ja sam bila prosle godine krajem 11.mjeseca u tokyu i bilo je odlicno vrijeme ni prehladno ni pretoplo, čak smo jedan dan bili samo u majcama dugih rukava, za jakne je bilo pretoplo
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 16:39   #1915
Znaći 11 mjesec idem
Kako je sa unosom gotovine?da li su vas na carini pitali koliko keša imate?ja bi uzeo oko 50.000 jena a ostatak mc ili visa

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
boky29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 19:42   #1916
Na ulasku u Japan moras prijaviti iznos veci od milijun jena. Tako da se ne brini.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:17   #1917
Pozdrav samo da pitam znalce da li u avionu imaju punjači za laptop, jer mi je krajnja destinacija osaka sredinom 10. mj.
feboj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 01:31   #1918
jebote i ja sam bio ima već evo dva mjeseca, a nisam se došao javiti. sorkač ljudi...

inače, svako malo mi se vrati film skytree-a i pogleda s 400 metara...nešto veličanstveno...



imao sam full paket tokya :

- yakuze (Yoshiwara kvart ) tko je bio zna
- vožnja taxijem iz shibuye do asakuse oko 6 ujutro mrtav pijan (nije jeftino) , nakon izlaska iz kluba Atom...naravno i mali neredi, jer sam bio uvjeren da se smije plesati sa ženama na nekakvoj kocki..tu večer mi je otislo 10 000 JPY bez problema..
- za prijevoz sam koristio tokyo metro pass 3 dana x 2 za 1900 JPY
- jedan dan sam propješačio 41 km
-proveo sam koji sat sa pachinko ekipom, e to je tek treš.. koja kadionica i poker kod nas, kada ti kuglice padaju...
- ma bolest.. uglavnom zivili Seven eleveni, Family Martovi i Dawsoni, a tek Don Quijote...
-japanske cigare Melvius , Lark i Caster nr. 5 su vrh , ok mozda ne Lark koliko Caster... to mi paše, volim meka pakiranja.. cigare su btw. cak jeftnije nego kod nas.. obožavam japan i zbog činjenice što smiješ pušiti u restoranima i barovima..
- hrana, a ono nisam jeo ništa sirovo , samo mesina ka pravi brđanin.. i to isključivo u korejskim restačima gdje si sam pečeš meso.. mislim da se zove Yakiniku.. 1350 JPY all you can eat i drink (samo soft drinkovi)..

ma nisam neki čovjek od velikih tekstova, ili opisa. Samo eto, jako je teško približiti nekome iskustvo, a da nije vidio Tokyo iz prve ruke..

Zadnje uređivanje oukazadar : 25.07.2015. at 02:17.
oukazadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 17:05   #1919
Pronađoh ovu stranicu s popustima za Shinkansen, ima kombinacija vlak + hotel ili samo vlak, pa možda nekome bude od koristi.
http://www.japanican.com/en/special/...px#tokyo_kyoto
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 16:22   #1920
Quote:
oukazadar kaže: Pogledaj post
imao sam full paket tokya
Netipičan dnevnik puta bar što se standarda ovdje na japanskom topicu tiče. Lijepo da si se dobro zabavio.

Quote:
zivili Seven eleveni, Family Martovi i Dawsoni, a tek Don Quijote
Banzai ! (živjeli tisuću godina)
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.