Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2016., 00:01   #1
Ne znam kako zbrinuti napuštene mace

Pozdrav, ovdašnja sam povremena gošća, vlasnica dvije mačje seke (pardon, njihova dobrovoljna robinja )

Početkom ovog ljeta, u susjedstvu, tri kuće dalje, primijetila sam u dvorištu dvije jako uščuvane mace koje prije nikad nisam viđala. Obje su flafaste, mekane pahuljice i jako umiljate i nježne i intuicija (koja me nikad ne vara!) mi šapće da su donedavno živjele tu u blizini, ali ih se netko okrutan odlučio riješiti.
Znam da zvučim patetično, ali jako sam tužna zbog njih i slama mi se srce svaki put kad ih vidim kako se čeznutljivo motaju oko te kuće, kao da uzaludno čekaju da ih bivši vlasnik pusti natrag, a djeluju nezaštićeno, fino i nepripremljeno uličnom životu, neočeličeno za njega i počela sam se brinuti.

Možda je vlasnik odjednom odlučio mace puštati preko noći (i preko dana, viđam ih često, ali najviše kad padne mrak), ali ovo mi više liči na brutalno napuštanje.

Mace čeznu za maženjem, toplinom i brigom i raskrave se kad ih krenem gladiti, i hrle mi u susret svaki put kad me vide, pune povjerenja i želje da budu nečije, ali me ne prate (srećom).

Da imam veći prostor, puno više love i više vremena, udomila bi ih. Ali ne znam o čemu se točno radi.

Da li da kontaktiram ljude iz te zgrade i da se umiješam?

2010., kad sam posvojila svoje malce zahvaljujući kćerci susjede baš iz te kuće, rekla mi je da imaju dva psa (koja šeću) i dvije mačke koje ne puštaju van. Možda su upravo to te dvije nesretnice.

Da zovem neku udrugu za zaštitu životinja ili da se ne petljam? Bojim se za njih jer za par mjeseci dolazi hladno vrijeme i što onda?

(PS. Zvučim li očajno i kao luda baba s mačkama? )

Zadnje uređivanje fermina-daza : 19.09.2016. at 09:24. Reason: imamo tri podforuma za napuštene životinje
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 17:38   #2
A kaj te košta prošetati i raspitati se čije su to mačke?
Samo imaj spreman plan što ako kažu - ničije.
Udruge su pretrpane (azil kao takav ne postoji), dakle opcija ti je uzeti kod sebe > udomiti dalje (ako).
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 18:42   #3
steriliziraj ih, tako ćeš im olakšati život. bolje išta nego ništa. možeš gnjaviti prijatelje i poznanike, pitati ima li tko staru baku koja bi mačke koje više ne uništavaju, možda se posreći.

udomiti odrasle mace je ravno nagradnom putu oko svijeta. još me boli što godinama nisam uspjela udomiti bijelog polu mein coona. ljetos su ga otrovali.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.