Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2016., 08:21   #1
Affinity Photo

servus deca

Affinity Photo, program koji puno obecava, izvorno razvijen za apple masine sada i za windows kao public beta, isplati se probati, cini mi se da ima buducnost na windows masinama.

alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 16:41   #2
Jeijeije, baš ću ga isprobati, nadam se da me neće razočarati.

Sad sam malo čačkala, vidim da već postoji i Affinity Designer, sličan Illustratoru, a razvijaju i Affinity Publisher za Windowse. Stvarno bi bilo vrijeme da se konačno pojavi dostojna konkurencija Adobeu. I jeftinija, naravno.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:57   #3
Koristim ga već više od godinu dana na Macu. Nedavno sam kupio i Designer nek se nađe jer je bila akcija

Sve u svemu Affinity Photo je meni zamijenio Photoshop u potpunosti.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 07:49   #4
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Koristim ga već više od godinu dana na Macu. Nedavno sam kupio i Designer nek se nađe jer je bila akcija

Sve u svemu Affinity Photo je meni zamijenio Photoshop u potpunosti.
Čisto kao hint.. kad je tek izašao Affinity Photo za Mac-a akcijska cijena je bila oko 250-300 kn jednokratno (i ako se ne varam u to spada "doživotan" update) pa svak tko želi legalan software a Photoshop mu je preskup ovo je super prilika.
Jedino gdje je Photoshop bolji je RAW convertor ali tu ionako koristim Lightroom pa mene osobno nije briga al nekom bi moglo smetat.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 10:20   #5
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Čisto kao hint.. kad je tek izašao Affinity Photo za Mac-a akcijska cijena je bila oko 250-300 kn jednokratno (i ako se ne varam u to spada "doživotan" update) pa svak tko želi legalan software a Photoshop mu je preskup ovo je super prilika.
Ne, 2 godine updateova za Affinity Photo, a onda se valjda kupuje ponovno. Tako sam negdje pročitala za Windows verziju. Za Aff. Designer 1 godina.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 15:16   #6
Da, moguće. Sorry na dezinformaciji. Kupio sam ga odavno pa sam već i zaboravio na detalje. Ako cijena bude kao i sada nije problem platit za noviju verziju svaku par godina.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2021., 16:49   #7
Druga po redu akcija podrške Serifa (europska firma inače) tijekom pandemije:

svi proizvodi (valjda osim knjiga) na 50% i uz 90 dnevni probni period

nemate opravdanja ne probati jedan od najboljih Photoshop alternativa na tri platforme (win, mac, ipad) za stvarno smiješnu cijenu bez pretplate (i njegovu prateću braću: Designer - vektorska grafika i Publisher - DTP)


https://affinity.serif.com/en-us/sup...ive-community/
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2021., 12:34   #8
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Koristim ga već više od godinu dana na Macu. Nedavno sam kupio i Designer nek se nađe jer je bila akcija

Sve u svemu Affinity Photo je meni zamijenio Photoshop u potpunosti.
I meni. Radi izvrsno i on i Designer na M1. Još nisam pronašao što ne može.
quixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2021., 14:14   #9
kad se već spominje trenutno je -30% na sve Serif proizvode (Black...)

tako da je photo 330kn
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2021., 16:06   #10
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
kad se već spominje trenutno je -30% na sve Serif proizvode (Black...)

tako da je photo 330kn
...a Publisher 329 kn. I još se dobiju templati za časopise, kuharice i fotoalbum besplatno.
quixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2021., 16:11   #11
Quote:
Pennelopa kaže: Pogledaj post
Ne, 2 godine updateova za Affinity Photo, a onda se valjda kupuje ponovno. Tako sam negdje pročitala za Windows verziju. Za Aff. Designer 1 godina.
Ne.
Quote:
If you are an illustrator or graphic designer, chances are you have used an Adobe product at least once. Maybe you’ve been using them for years. Unfortunately, not every designer and illustrator has the funds to pay the Adobe subscription every month. Thankfully there are other options out there. From free apps like Inkscape to one time purchase apps like Affinity Designer.
Samo glavne verzije se ponovno kupuju.
Quote:
What that means it that Affinity software don't use a subscription model where you are simply renting the software paying every month.

We use the traditional model where you buy it once and then pay just for major upgrades.

So yes, you will have to pay an upgrade price for version 2.0 etc
Znači, ako ti je postojeći dobar (a za što ne bi bio), koristiš ga dok želiš.
quixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2021., 16:57   #12
Ja ga obožavam, designer najviše
počeo sam koristiti i photo.

Pitanje za vas koji ga imate, dali kad nesto napravite u designeru i onda idete na File pa opciaj Edit in Photo. Dali vam ta opcija radi ?? ili treba negdje u postavkama odabrati putanju do Photo aplikacije ???
Ta opcija je praktičnija umjesto da spremima pa otvaram spremljeni file u photo zasebno.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 11:49   #13
iste verzije instaliraj, evo trenutno imam designer i publisher 1.9.0.32 i oba vide jedan drugog no niti jedan Photo koji je 1.10.4 kao ni on njih
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 13:25   #14
Quote:
msvijet kaže: Pogledaj post
Ja ga obožavam, designer najviše
počeo sam koristiti i photo.

Pitanje za vas koji ga imate, dali kad nesto napravite u designeru i onda idete na File pa opciaj Edit in Photo. Dali vam ta opcija radi ??
Radi.
quixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 23:29   #15
Pitanje za one koji ga imaju. Da li radi prihvatljivo brzo na starijim računalima s procesorom i5 i 8GB RAM-a?

Naime, prije nekih godinu dana kupio sam Luminar 4 koji je na mom PC-U tako spor da ga više ne koristim.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2021., 00:16   #16
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koji ga imaju. Da li radi prihvatljivo brzo na starijim računalima s procesorom i5 i 8GB RAM-a?

Naime, prije nekih godinu dana kupio sam Luminar 4 koji je na mom PC-U tako spor da ga više ne koristim.
ocijenio bih 8Gb premalo za bilo koji ozbiljniji foto editor

ja nemam nešto posebno:

Intel(R) Core(TM) i5-7500 CPU @ 3.40GHz
16Gb RAM
SSD za Win10 disk
Nvidia GT1030 jeftikaner

i to sve skupa radi jako lijepo u zadnjoj verziji (1.10...)

unazad nekoliko verzija aktivirana je HW akceleracija, za sada najbolje radi s Nvidia karticama, AMD nešto kenja s ispravkom grešaka u driverima.
Da bi radila, osim podržane kartice trebaš i Win10 x64 mislim barem 2004 verziju.

Ono što možeš je proba - puna verzija ti radi kao trial deset dana i za par sati ćeš znati kako radi na tvom HW

Buy & Trial
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2021., 13:40   #17
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koji ga imaju. Da li radi prihvatljivo brzo na starijim računalima s procesorom i5 i 8GB RAM-a?

Naime, prije nekih godinu dana kupio sam Luminar 4 koji je na mom PC-U tako spor da ga više ne koristim.
i5 procesor ne mora biti spor. Ovisi koja je generacija. Ona sa 4 jezgre je O.K.
8 GB je dosta, iako je bolje imati 16.
Kad se diskutira sa gamerima, oni govore o 16 GB kao o dovoljno, a 32 kao overkill. 64 GB čak ni ne možete kupiti u Hrvatskoj kao 2 DDR4 modula (nema nigdje, Links čak nema ni kućicu za pretragu toliko memorije). Dakle, smatram 8 GB optimalnim, i dovoljnim. Nešto drugo Vam kolje komp. Provjerite kakav imate SSD ili nedaj bože HDD.

Imam jedan laptop sa 8GB RAM-a, ali nemam na njemu Afinity (e da, dobro pitanje, vrijedi li licenca ako imam za Maca, i za verziju na PC, nisam probao). Ali imam Photoshop i Illustrator, za kojeg mislim da je zaista zahtjevan po tom pitanju. On mi radi dobro.
quixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2021., 14:47   #18
Evo jednog primjera na brzinu u Illustratoru, uz otvoreni task menadžer da se vidi zauzeće memorije. Procesor je i5 sa 4 jezgre, 8 GB RAM-a i MX330 grafička.

quixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2021., 00:29   #19
Quote:
quixx kaže: Pogledaj post
Imam jedan laptop sa 8GB RAM-a, ali nemam na njemu Afinity (e da, dobro pitanje, vrijedi li licenca ako imam za Maca, i za verziju na PC, nisam probao).
ne, Serif traži da svaki sustav ima svoju licencu, a onda može neograničen broj tvojih računala (nekomercijalna licenca)
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2022., 21:37   #20
Ljetna akcija - 50% na sav Affinity software + dodatke u trgovini:

50% akcija

npr Photo za čitavih 239kn
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.