Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 18:59   #41
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...77&oe=59690BED

Zadnje uređivanje Meadow : 20.03.2017. at 00:04. Reason: slika
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 20:04   #42
Quote:
Horz kaže: Pogledaj post
Ne baš. Da Vinci je bio dobar poznavatelj principa Svete Geometrije ali ovo nije baš reprezetativan uzorak, odnosno ne "drži goemetrijsku vodu".

Ako instaliram 3d max studio, pokazati ću geometrijsku 3d osnovu iz koje su drevni Judeni "izvlačili" hebrejski alfabet. Ta struktura ima i naziv (ali sam zaboravio, jer već dugo ne pratim mistiku, okultno...).

Uglavnom riječ je o piramidi, kroz koju se, od vrha do donjeg kvadrata proteže spirala u gemoetriji Zlatnog reza. Onda postaviš izvor svjetlosti, na 33 stupnja u odnosu na vrh piramide, pa rotiraš piramidu u smjeru obrnutom od smjera kazaljki na satu.

Takva struktura i tako postavevljn izvor izvor svjetlosti, na površinu baca sjenu, koja je zapravo ekvivalent hebrejskog alafabeta.

Tako da ono...da, drevni Židovi (kao i svi ostali narodi tog doba) su imali jako dobru percepciju u ono šta danas nazivamo znanošću.
Teško te pratim jer nisam baš vizualno nadarena, ali pretpostavit ću da znaš o čemu pričaš. Detaljnije sam proučavala jedino Šri jantru, čak sam je pokušavala crtati ali to je neslavno završilo. Koliko sam ubrala, ovim je uzorcima zajednička fraktalna struktura. Ako zanemarimo auru, normalno.

Znam da je malo offtopic, ali reci kako ti s dizajnerskog gledišta izgledaju rune, kad smo se već dotakli drevnih pisama.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 21:23   #43
Kako bi znali ako su potjerani iz raja ?
A vrata do raja čuvaju čuvari.
Zgodni mit i ništa drugo, i uz sve previše komplicirano, simboliku nađeš u svemu što je oko nas.
Dakle korijeni toga očigledno su u poganskim vjerovanjima, solarnim. itd. itd. kompletna ezoterija se temlji na tome.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 03:59   #44
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post


Zgodni mit i ništa drugo, i uz sve previše komplicirano, simboliku nađeš u svemu što je oko nas.


The Objectivity of Subjectivity https://www.youtube.com/watch?v=X5cQcmAtjJ0


- dal je i to bio mit?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:56   #45
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...10&oe=59535D10

THE SIX PERMUTATIONS OF YUD HEI VAV consist of eighteen letters of the six directions CHESED, GVURAH, TIFERET, NETZACH, HOD AND YESOD, included in the Righteous, the life (Heb. chai=18) of the worlds, WHO IS YESOD OF ZEIR ANPIN. Together with Hei, MALCHUT, it becomes Chayah (lit. 'animal'). The mystery of this is Hei, such as the ark of Noah, MALCHUT, in which every kind was gathered two and two, and seven and seven of the animals for offering. Two and two are four, seven and seven are fourteen, AND TOGETHER they are eighteen (Heb. chai). The ark itself is Hei, BEING MALCHUT; thus,the WORD Chayah is completed.(ZOHAR VOL 14 VAYIKRA)

Zadnje uređivanje Meadow : 25.04.2017. at 16:04. Reason: slika
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 00:01   #46
https://www.youtube.com/watch?v=HUZG928HJLU

nit je bilo nit će biti - mit

(boris enako nejm za boriti se il nejm za šmek borovine il pak za boring? )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 09:57   #47
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Teško te pratim jer nisam baš vizualno nadarena, ali pretpostavit ću da znaš o čemu pričaš. Detaljnije sam proučavala jedino Šri jantru, čak sam je pokušavala crtati ali to je neslavno završilo. Koliko sam ubrala, ovim je uzorcima zajednička fraktalna struktura. Ako zanemarimo auru, normalno.
Pa da...
Sve je fraktalno. Simbolika, opčenito sama po sebi je izraz subjektivnog kroz objektivno, duha kroz materiju...Univerzalni obrasci uvijek postoje a kroz ljude se to najbrže i najučinkovitije manifestira kroz vizualna ili akustična osjetila jer ona su primarna. Dakle, simol ili simbolika je uvijek obrazac ili medij, kojim ljudi u nedostatku nad-osjetilne percepcije teže zapisati subjektivan, gnostički izraz u krutu materijalnu formu.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Znam da je malo offtopic, ali reci kako ti s dizajnerskog gledišta izgledaju rune, kad smo se već dotakli drevnih pisama.
Uopče nije oftopic, jer rune, kao i večina drevnih jezika i(li) pisama, osim racionalnog doživljaja u sebi sadrže i vizualno-akustičnu, geometrijsku i vibracionu formulu, koja je često u skladu sa značenjem riječi, slova, pojmova itd. Kao vibracioni, suptilni ekvivalent tvrde materije, geometrije...

O runam ne znam baš ništa ali mogu reći ovako...sa stajališta profesije, jer radim kao grafički/web dizajner. Runsko pismo mi djeluje prvenstveno "vrlo mehaničko", minimalno, preczno i nadasve - močno. Odnosno, germanski.

Mislim da su zidari i hermetizam opčenito, najdalje i najdublje otišli u obožavanje simbolike, geometrije, koju oni (opet fraktalno) doživljavaju kao geometrijski manifest Velikog Arhitekta. Ali, ako odeš još malo dalje, možeš uvidjeti da sa i komercijalne, abrahamske religije zapravo - vrlo simbolične, fraktalne. Ne samo geometrijski, matematički već i akustično;
Abraham, Abrahadabra, Alah, Jahve...


Ali, opet i arapski brojevi imaju svoju geometrijsku, simboličnu formu.
http://www.jergovic.com/ajfelov-most/arapski-brojevi/
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:39   #48
priča o 6, vako nako, vratila me u doba mladosti kad sam se sredinom 80-tih intenzivno družila s libanonskim hezbollahovcima.
objašnjavali su mi da je quran matematičko čudo, dokaz da postoji bog, jer se sve u quranu bazira na broju 19.

npr. uzmeš riječ xy sa stranice xy.
podijeliš zbroj slova u toj riječi s ukupnim brojem stranica u quranu (na arapskom, naravno). zatim to pomnožiš s brojem poglavlja. od toga oduzmeš broj preostalih poglavlja, podijeliš to s ukupnim brojem riječi na xy stranici, zatim sve to oduzmeš od ukupnog broja hadisa, krajnji rezultat: 19.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:53   #49
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
priča o 6, vako nako, vratila me u doba mladosti kad sam se sredinom 80-tih intenzivno družila s libanonskim hezbollahovcima.
objašnjavali su mi da je quran matematičko čudo, dokaz da postoji bog, jer se sve u quranu bazira na broju 19.

npr. uzmeš riječ xy sa stranice xy.
podijeliš zbroj slova u toj riječi s ukupnim brojem stranica u quranu (na arapskom, naravno). zatim to pomnožiš s brojem poglavlja. od toga oduzmeš broj preostalih poglavlja, podijeliš to s ukupnim brojem riječi na xy stranici, zatim sve to oduzmeš od ukupnog broja hadisa, krajnji rezultat: 19.

Mlačenje prazne slame
. Tako i ja mogu uzezi gabarite svoje ilegalno sagrađene graže i ako dodam ovo-oduzem ono - pomnožim sa phi...Dobijem broj apostola na Posljednoj Većeri.

Dakle, moja ilegalno sagrađena garaža je zapravo - Petrova Crkva? Ili sveta geometija Leonarda da Vincia?

U svemu možeš pronaći "uzorak".
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 09:37   #50
Quote:
Horz kaže: Pogledaj post

Mlačenje prazne slame
. Tako i ja mogu uzezi gabarite svoje ilegalno sagrađene graže i ako dodam ovo-oduzem ono - pomnožim sa phi...Dobijem broj apostola na Posljednoj Većeri.

Dakle, moja ilegalno sagrađena garaža je zapravo - Petrova Crkva? Ili sveta geometija Leonarda da Vincia?

U svemu možeš pronaći "uzorak".
naravno da je prazna slama.

a za uzorak evo primjera.
podijeliš broj apostola s dva, resultat: 6 (dana kreacije).

takodjer.
ako zbrojiš 12 apostola + isus + 6 dana kreacije, rezultat: 19.

gornje su dokazi da iza svega stoji svemirski matematičar.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 16:09   #51
Zbir potencijala Tetgramatona i Eve je Israel.

Hei(5)Vav(6)Hei(5)Yud(10)=26=1+2+3+4+5+6+7....+25+ 26=351

Hei(5)Vav(6)Chet(8)=19=1+2+3+4+5.....+18+19=190

_________________________________________________

Lamed(30)Aleph(1)Rosh(200)Shin(300)Yud(10)= 541

351(name Tetgramaton)+ Eve(190)=541(Israel)

----------------------------------------------------

Tetgramaton zbrojen s Eva je Adam.


Hei(5)Vav(6)Hei(5)Yud(10)=26
Hei(5)Vav(6)Chet(8)=19
________________________
Mem(40)Dalet(4)Aleph(1)=45
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:05   #52
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:30   #53
Što je Ruah Elohima neki su potegnuli na drugoj temi ? Evo ga otvoren misterij.

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 16:02   #54
Zadarski teffilin !!!

http://zadarski.slobodnadalmacija.hr...tkrivena-kocka


U Jazinama će svečano biti otkrivena kocka!

Zadar dobiva spomenik poginulim braniteljima – unatoč ranijim prijeporima oko izgleda u obliku kocke što je revoltiralo branitelje prije dvije godine, spomenik će biti otkriven u četvrtak u Jazinama. Spomenik u obliku kocke, rad Tomislava Ostoje, proglašeno je 2015. najboljim umjetničkim rješenjem. Poziv na svečanost otvorenja kocke – spomenika poginulim braniteljima, stigao je u srijedu iz zadarske gradske uprave.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...49&pid=6043629
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:27   #55
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
priča o 6, vako nako, vratila me u doba mladosti kad sam se sredinom 80-tih intenzivno družila s libanonskim hezbollahovcima.
objašnjavali su mi da je quran matematičko čudo, dokaz da postoji bog, jer se sve u quranu bazira na broju 19.
npr. uzmeš riječ xy sa stranice xy.
podijeliš zbroj slova u toj riječi s ukupnim brojem stranica u quranu (na arapskom, naravno). zatim to pomnožiš s brojem poglavlja. od toga oduzmeš broj preostalih poglavlja, podijeliš to s ukupnim brojem riječi na xy stranici, zatim sve to oduzmeš od ukupnog broja hadisa, krajnji rezultat: 19.
number_of_hadis-
(length(word)/number_of_pages *number_of_chapters
-number_of_rest_chapters)
/number_of_words(page) )

Ako pogledaš malo bolje;

konstanta-
(konstanta*length(word)-number_of_rest_chapters)/number_of_words(page)

Imaš funkciju koja ovisi o riječi, njenoj poziciji i stranici, sve ostalo su konstante.
Broj preostalih riječi na stranici je isto određen, pretpostavlja se da je knjiga pisana nekim stilom, iako može biti iz nekog intervala.

Iz napisane formule (ako sam sve dobro shvatio) slijedi samo da bi dužina (ili njihova brojevna vrijednost) riječi trebala rasti kako se približava kraju knjige.
Dakle nije više alahu akbar, već je alahuAkkkkbar


Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
naravno da je prazna slama.
a za uzorak evo primjera.
podijeliš broj apostola s dva, resultat: 6 (dana kreacije).
takodjer.
ako zbrojiš 12 apostola + isus + 6 dana kreacije, rezultat: 19.
gornje su dokazi da iza svega stoji svemirski matematičar.
S dovoljno matematičkih operacija
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 19:26   #56
Dekodirani Golum by EEL
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 08:10   #57
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Dakle broj 6 je spona između misaonog aspekta i onoga što se manifestira u vidljivo a to je slovo VAV koje je na početku rječi i koje je 6-o slovo AlepBeita
Svakako, kao i npr. broj 40: Mojsije je bio 40 godina u Egiptu, 40 godina u Midianu i 40 godina u pustinji. Otnijel je sudio Izraelu 40 godina; Filistejci su držali Izrael 40 godina; David, Šaul i Solomon su vladali svaki po 40 godina; kišilo je 40 dana za vrijeme poplave; Mojsije i Isus su postili 40 dana; Isus je odletio na nebo 40 dana nakon uskrsnuća itd.

Sve to pokazuje da se Biblija bavi sa mitologijom i numerologijom, a ne pravom povijesti i realnim svijetom.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 09:34   #58
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
Svakako, kao i npr. broj 40: Mojsije je bio 40 godina u Egiptu, 40 godina u Midianu i 40 godina u pustinji. Otnijel je sudio Izraelu 40 godina; Filistejci su držali Izrael 40 godina; David, Šaul i Solomon su vladali svaki po 40 godina; kišilo je 40 dana za vrijeme poplave; Mojsije i Isus su postili 40 dana; Isus je odletio na nebo 40 dana nakon uskrsnuća itd.

Sve to pokazuje da se Biblija bavi sa mitologijom i numerologijom, a ne pravom povijesti i realnim svijetom.
Netočno, povijest i arheologija dokazuju da je Biblija povijesna knjiga.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 11:10   #59
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Netočno, povijest i arheologija dokazuju da je Biblija povijesna knjiga.
Hajde onda nabroj mi nekoliko arheoških otkrića i imena arheologa koji potvrđuju postojanje barem jednog od patrijaha Starog Zavjeta.


Zadnje uređivanje mr.Natural : 02.07.2017. at 11:39.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 13:29   #60
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
Svakako, kao i npr. broj 40: Mojsije je bio 40 godina u Egiptu, 40 godina u Midianu i 40 godina u pustinji. Otnijel je sudio Izraelu 40 godina; Filistejci su držali Izrael 40 godina; David, Šaul i Solomon su vladali svaki po 40 godina; kišilo je 40 dana za vrijeme poplave; Mojsije i Isus su postili 40 dana; Isus je odletio na nebo 40 dana nakon uskrsnuća itd.

Sve to pokazuje da se Biblija bavi sa mitologijom i numerologijom, a ne pravom povijesti i realnim svijetom.
Ja govorim o kreaciji u postanku pogllavlje broj 1 i objašnjavam zašto je 6 dana kreacije,uzrok tome je razlika između yahi owr i vayahi owr ili neka bude i bude to je u VAV slovu ili broju 6 gematrijske vrijednosti slova VAV.
Zato Hebrejski Koheni blagoslivljaju narod s gestom dviju ruka formirajući slovo VAV .To sam dekodirao i dao ljudima na uvid inače nikad ne bi razumijeli ostali zašto je kod njih ta gesta.Nema šanse da shvati netko tko ne zna Hebrejsa slova i gematriju.
Tora nije formirana kao zbirka povjesnih događaja nego su tu vrhunske stvari vezano za kreaciju izvor za znanost.

Broj 6 je 6 ploha kocke u kojoj je cjela kracija sadržana materijalno zato oni nose onu famoznu kocku na glavi a i muslimani imaju u svetištu u Meki.

Zašto je baš broj 6 ?

Zato jer 1+2+3=6 i što 1x2x3=6 tu je ta uskladjenost kreacije posebnost broja 6
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.