Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 23:24   #5761
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Podravka od Lera odustala još tamo početkom 2014... Kao i od para koje su spiskali na to ime... Svaka čast ako si ga dosad pio i nalazio zalihe...
U ličkoj je samo Spar jel tako? To smo zvali ukleti prostor 😂 niti jedan dućan se tamo nije proslavio... Ako sam tamo oko policije radije svratim u Tomija s druge strane solinske...


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tko priča o podravci?

http://www.mpt.ba/

ne pijem te sokove ali sam ih viđao po trgovinama...
zabrinuo sam se kad ste spomenuli da se godinama ne proizvode, zar je moguće da sam prolupao?

inače, i npr kavabon bomboni su sada bosanski proizvod, iz laktaša
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:30   #5762
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Podravka od Lera odustala još tamo početkom 2014... Kao i od para koje su spiskali na to ime... Svaka čast ako si ga dosad pio i nalazio zalihe...
U ličkoj je samo Spar jel tako? To smo zvali ukleti prostor 😂 niti jedan dućan se tamo nije proslavio... Ako sam tamo oko policije radije svratim u Tomija s druge strane solinske...


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Meni je isto žao Lera u usporedbi s ponudom sokova danas Lero je bio premium
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:24   #5763
ne znam o čemu pričate mislim na ovo, osim toga postoje okusi naranča i tropic a osim u staklenoj litri postoji i veliko plastično pakiranje od 3 litre... svega toga ima ali limuna nema

Zadnje uređivanje Krkimir : 25.05.2017. at 00:38.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 06:06   #5764
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
prije koji dan sam išao u veliki Konzum po sirup od limuna Lero, nije ga bilo pa sam otišao u drugi i tamo isto tako,
samo su proširili one koji su ostali tako da izgleda da "nema što nema"
Evo tu se spomenuo Lero i kako ga nema...
https://m.vecernji.hr/regije/podravk...-kupiti-916940

Za taj mpt ne znam...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:48   #5765
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Kad bi tako svatko kupovao po akcijama i čekao iste, hodao u 10 dućana za svaku stvar vjeojatno bi uštedio. Samo nitko ne gleda koliko goriva i vremena potrošiš. Da ih pretvoriš u novac pitanje je jel bi što uštedio. Tako je za sve dućane ne samo za Konzum.

Koliko sam shvatio Konzum ti doveze doma ... a po ostalo ideš u dućan?

Budući da danas ljudi svoje slobodno vrijeme troše za hodanje po dućanima i trgovačkim centrima ne čudim se da "uštede".
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Mogu se vratiti kutije, sve njihove, ne znam na koje novije misliš... oni donose one smeđe, a možda misliš na one bijele u dućanu, mislim da bi i te ponijeli, iste su, samo drugi dezen.
Ovo drugo opet ovisi o tome što kupuješ i koristiš... S tvoje liste ja ne kupujem ništa, osim Dasha kad je najjeftiniji u izboru. Meni je ok i Ariel, Faks... koristim tekući pa bilo koji da nije no name i s preizraženim mirisom mi je ok... I nikad to ne kupujem kad mi je na kraju skroz tako da ako je sad cijena previsoka ostavim za neki drugi put ili ako naletim u DM isl. Slatkiši su nam Moto keksi, kraševe čokoladne napolitanke, pokoja čoksa, nešto slano za krizu, što se opet uzima po potrebi i ako je cijena nerazumna lako preskoči ili uzme ono što je na akciji. Čak i ako je nešto kunu, dvije, 5 skuplje nego negdje gdje je trenutna akcija, kad oduzmem 50-70 kn popusta koje uvijek imam, gorivo i par sati vremena, jednostavno mi nema smisla vozat se od dućana do dućana u potrazi za jeftinijom cijenom... Da ne spominjem kako bi poludila kad bi došla u treći ili četvrti dućan i ne bi bilo nečega po što sam došla zbog akcije...
Da bi išla po zalihe piletine u Kaštela u Metro nema šanse. To je mučno i onima koji zbog življenja/posla moraju. Ako su fileti preskupi uzmem cijelu kokoš ili prsa pa filete izvadim sama... U Plodinama sam bila možda dva puta otkad postoje i to ciljano kad su bacili onaj letak sve u pola cijene po sušilo za robu i kante za smeće. Pokazalo se da vrijedi koliko para toliko muzike i da to nije vidjelo akcije nego više i ne vrijedi, kvaliteta na razini euromixa tako da to zaobilazim i radije otiđem u Kineza pa bar znam da kupujem jeftinjak kad se radi o toj potrošnoj robi...
Interspar je u St samo u sklopu CCO i Malla od kojih imam fobiju i idem samo kad moram, tj. ako moram po cipele, odjeću isl., pošto u gradu više ne možeš kupiti ni najobičniju majicu, pa onda naletim. Znaju imati ok akcija, ali opet, ne dovoljno da bi vozila do tamo radi spize...

Potpisujem. Poanta i je u tome da mi drugi doveze doma, dok ja radim nešto drugo daleko korisnije. Dnevno kruh i sitnice kupujem u pekari i malom pazariću koji su mi doslovno ispred kuće. Sad bi neko rekao pa što tu ne kupuješ i ostalo, ali mislim da je svima jasno da se velika spiza ne isplati kupovati u kvartovskim dućanima.
Slobodno vrijeme radije provedem u vrtu, na Marjanu, u Solinu, na plaži, na selu, na jahanju... bilo gdje osim u trgovini ili trgovačkom centru.
Imam osjećaj da nitko nije čitao ono što sam napisala.
Kažem da bih u svaku trgovinu ionako morala ići jer nitko nema sve što trošimo. Npr. uskoro ćemo morati ići u Lidl zbog njegovih sladoleda. Ni ne mogu ih naručiti iz Konzuma. A kad sam već negdje, uzmem s čeonih polica ono što je na akciji (dok prolazim kroz trgovinu). Možda se kod Vas ne isplati, ali u Zagrebu su sve te trgovine jedne pokraj druge i meni je usput. Na shopping potrošim 3-4 sata tjedno (koje bih ionako morala potrošiti) i 10-ak kn benzina, a malo ljudi zaradi 1000 kn u 4 sata. Meni je definitivno isplativo. Meni je smiješno kako svi kukaju da nemaju novaca, a popodneva provode pred televizorom i teško im je malo prošetati. Čast iznimkama koje to vrijeme stvarno kvalitetno provode.

Konzum je prije imao kutije koje su bile potpuno četvrtaste (samo otvorene odozgora), a sad su gore šire.

Ja sam samo nabrojala ono što sam ovaj tjedan kupila najviše komada. Kupili smo puno više toga. Nije mi se sve dalo nabrajati. Na svakoj sitnici uštediš po 10-ak kn. Mi odmah uzmemo po 10 Milka Cake&Choc. Kad su bili 20 kn, to mi je bilo 100 kn uštede samo na tome (a imam mjesta gdje da ih držim). Konzum u zadnje vrijeme ima sve manje akcija. Ne uspijevam potrošiti ni 200 kn, a prije bi najviše potrošili u Konzumu. Čak smo ga znali i preskočiti koji tjedan (otkad je u krizi) jer u katalogu nije bilo baš ničega.

Što se tiče fileta - izvaži ono što "izvadiš" i izračunaj koliko si ih stvarno platila. Ja jesam i sad jako rijetko kupujem filete kao dio nečega jer je jeftinije kupiti kosti za juhu. Da ne pričam da si ti ne uračunaš trošak vremena koliko ti treba da izvadiš filete.

Sve se može uz dobru organizaciju. Ali neki ljudi više vole svoje vrijeme provesti kukajući i pred televizorom.
Anastasia15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:26   #5766
Ma dobro, nije da bacim ostatak, pojedem filete iskoristim sve, za roštilj, pohanje, juhu, paštetu itd... Razdvajanje pileta, oštar nož i u dvije tri minute i deset poteza gotovo Da, ako su dućani jedan do drugog ili u krugu od parsto metara onda se šetanje i isplati, ali kad moraš vozit od jednog do drugog, tražit parkinge, mijenjat kolica...

Uglavnom, sve je to ok kako kome odgovara, ali smo malo otišli od samog Konzuma i naslova teme
I dalje, što mi odgovara cijenom, kvalitetom i uslugom kupovat ću, što ne, ima izbora
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:39   #5767
Primjecujem da je kvaliteta proizvoda u Konzumu dosta pala, konkretno strudl od sira koji sami peku koji je prije imao vise file i grozdjica u fili i bio je ukusniji
i kuhana Pik sunka koja vise nema okusa cijene su naravno ostale iste...
police su i dalje pune s tim da su ono sto imaju razvukli da izgleda da je veliki izbor, ali mi se cini da je asortiman barem 30% manji
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 16:33   #5768
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Primjecujem da je kvaliteta proizvoda u Konzumu dosta pala, konkretno strudl od sira koji sami peku koji je prije imao vise file i grozdjica u fili i bio je ukusniji
i kuhana Pik sunka koja vise nema okusa cijene su naravno ostale iste...
police su i dalje pune s tim da su ono sto imaju razvukli da izgleda da je veliki izbor, ali mi se cini da je asortiman barem 30% manji
Istina, Pik dimljena šunka je nekad bila odlična a sad se osjeti samo sol. Isto vrijedi za PiK čevape- potpuno bezokusni su postali. Jučer sam im malo kopala po frižideru i život mi se zgadio kad sam pročitala sastav i porijeklo Ledovih "ribljih" štapića sklepanih u Poljskoj. (ok, vjerojatno su bili loši i prije ovog fijaska ali nisam obraćala pažnju). Da ne govorim o Bagremovom medu iz Kine koji košta 59 kn/900 g a ja kupujem od susjeda domaći za 50 kn. Dajte nemojte
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 00:15   #5769
k+ riza koja je prije bila solidna sada je katastrofalna, raspada se... nisam tako nekvalitetnu rizu vidio jos od rata
a otkad je pocela ova situacija nisam vidio vakumirane okrajke speka Belje koih je prije bilo, dimljeni krajevi koje su obrezivali i koji su bili odlicni, i to po 3x manjoj cijeni nego tabla speka... izgleda da sad sve salju u prodaju bez obrezivanja da sto vise zarade
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:13   #5770
izgleda da sve propada i da se ne može spasiti... svaki dan neki žestoki popusti, kad kupiš bilo što dobiješ kupon za 10% popusta za slijedeću kupnju,
svejedno je manje ljudi u trgovini, manje blagajnica a i manje radnika nego prije... nekih artikla nedostaje (konkretno vrećice za led, ko je mogao očekivati da će to ljudi kupovati ljeti na +30 )

Zadnje uređivanje Krkimir : 04.07.2017. at 13:30.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:26   #5771
pa bilo je očekivano, jer je konzum,kao i cijeli agrokor imao jedno 20-30 posto viška zaposlenih, posebno je bilo dosta starijih radnika u dućanima
ali eto, više nije toda, ne kužim kak sad opet nije dobro,kad je on bio glavni problem
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 23:03   #5772
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
izgleda da sve propada i da se ne može spasiti... svaki dan neki žestoki popusti, kad kupiš bilo što dobiješ kupon za 10% popusta za slijedeću kupnju,
svejedno je manje ljudi u trgovini, manje blagajnica a i manje radnika nego prije... nekih artikla nedostaje (konkretno vrećice za led, ko je mogao očekivati da će to ljudi kupovati ljeti na +30 )
Ja prognoziram da će ma zimu konzum kleknut.

Čuo sam da se krade u skladištima na veliko a to je prvi znak prema samome kraju. Neku robu i dalje ne dobivaju od dobavljača već uvoze preko Srbije. Tipa Coca Cola.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 00:57   #5773
Sad je ljeto, ima hrpa turista i sve se proda tako da do 9. mjeseca ostaje sve kako je, nekako ce izgurati do 12. mjeseca kad je najveci promet i zarada
a onda cemo vidjeti... nema naznake da ce uspjeti stati na noge a evo vidim da obitelj Todoric sele u Austriju
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 08:10   #5774
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Čuo sam da se krade u skladištima na veliko a to je prvi znak prema samome kraju.
Krade se svuda jer živimo u banana državi.
Anastasia15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:57   #5775
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Ja prognoziram da će ma zimu konzum kleknut.

Čuo sam da se krade u skladištima na veliko a to je prvi znak prema samome kraju. Neku robu i dalje ne dobivaju od dobavljača već uvoze preko Srbije. Tipa Coca Cola.
Ovo za Coca Colu je sigurno laž, barem što se pola litrenih bočica tiče jer su i dalje u Konzuma sa kodovima za NI na našem teritoriju, dok srpske imaju svoje kodove za svoju nagradnu igru. Sumnjam da ih u Srbiji mogu puniti i pakirati sa kodovima za naš teritorij kada nemaju prava za to.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:36   #5776
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa bilo je očekivano, jer je konzum,kao i cijeli agrokor imao jedno 20-30 posto viška zaposlenih, posebno je bilo dosta starijih radnika u dućanima
ali eto, više nije toda, ne kužim kak sad opet nije dobro,kad je on bio glavni problem
daj kiler ne pricaj povrsne gluposti,
odakle ti znas da je cijeli agorkor imao viska ljudi?!??!
prvo ne brikaj pojmove i firme..
dakle konzum je u sastavu agrokora i u operativi sigurno nevjerujem da su imali niti jednog covjeka viska,dapace..
To sto su 2-3 kurvice i pederka zaposlili na nacin da su na osnovu toga dobili neke druge "usluge" naime tog zaposlenja.. pa eto ih se isplati drzat u firmi..
Ostali su svi u operativi sljakali i to jebacki,dapace..
citao sam negdje da su gotovo otisli u strajk,ak se ne varam kaminzije koji su valjda vozili u prekrsaju ili oko prekrsaja...


Jedino sto mi je smijesno kod ove teme,kako se stoka sitnog zuba lozila na lipe i mrgud-poglede blagajnica,jer kao krade Ivek ih na tome...
Kakva limit ekipa cak i za ove nase balkanske razmjere..:klap:

a fino je Comi ovdje pisao dosta ranije da ih Ivica ne uzima na lipama,vec punooo ozbiljnije i jace jer,
nije on ta vrst kokosara..
a svi se dizali na zadnje noge,kao da branim konzum i Iveka..
kad ono prc Agrokor u bankrot i drzava uzima sebi za pravo da ga "vadi van"....i to sve nasim parama,koje necemo bit u stanju vratit nikad dok se Ivica&Co hladi po alpama i grije po egzotici...
eh da mi bi vidjet te trecerazredne forumske luzerske face sada kaj misle o lipama i blagajnama,
dok im druga vrst briselskih&inih "Ivica" iza ugla u mraku uvodi zakone i propise gdje smiju pisat a gdje jesti govna...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:46   #5777
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Ovo za Coca Colu je sigurno laž, barem što se pola litrenih bočica tiče jer su i dalje u Konzuma sa kodovima za NI na našem teritoriju, dok srpske imaju svoje kodove za svoju nagradnu igru. Sumnjam da ih u Srbiji mogu puniti i pakirati sa kodovima za naš teritorij kada nemaju prava za to.
Naravno da je laz.

Naime, radi se o tome da za teritorij Republike Hrvatske fransizu za proizvode The Coca Cola Company ima jedino i iskljucivo Coca Cola HBC Hrvatska d.o.o. i nitko drugi.

To znaci da nitko drugi ne moze na teritorij RH uvesti i legalno prodavati proizvode The Coca Cola Company.

To jedino moze ucini Coca Cola HBC Hrvatska sto redovno cini sa proizvodima koje ne proizvode u punionici koju imaju u Zagrebu ( Nestea, Coca Cola, Fanta i Sprite u limenici itd ).

Tako si nedavno u ducanima mogao kupiti Coca Colu od 1.5 litara koja je bila proizvedena u Češkoj Republici. Naravno, pod uvoznik je pisalo Coca Cola HBC Hrvatska. Dakle, jedino Coca Cola HBC Hrvatska moze uvoziti proizvode iz drugih drzava.

U tom smislu ne moze se dogoditi da se Coca Cola HBC Srbija odluci na svoju ruku izvesti Coca Colu u Hrvatsku.

Nemoguce posto nema fransizu za to.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:54   #5778
heh, multinacionalne kompanje... tako je pivo Amstel dolazilo u flasama iz Madjarske a u limenkama iz Srbije,
vlasnik licence (Heiniken) je izracunao da mu je jeftinije uvoziti iz stranih pivovara koje su ionako u njegovom vlasnistvu
nego da to pivo radi u Karlovcu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:00   #5779
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
heh, multinacionalne kompanje... tako je pivo Amstel dolazilo u flasama iz Madjarske a u limenkama iz Srbije,
vlasnik licence (Heiniken) je izracunao da mu je jeftinije uvoziti iz stranih pivovara koje su ionako u njegovom vlasnistvu
nego da to pivo radi u Karlovcu
Naravno zato sto naprosto nije isplativo proizvoditi pivo Amstel samo za hrvatsko trziste, posto se radi o izuzetno malim kolicinama.

Onda jednostavno naprave analizu troskova proizvodnje i vide da je za ovaj dio Europe najisplativije proizvoditi u Madarskoj i Srbiji i onda u tamosnjim punionicama stancaju Amstel za sva ta trzista u potrebnim kolicinama.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:09   #5780
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Čuo sam da se krade u skladištima na veliko a to je prvi znak prema samome kraju. Neku robu i dalje ne dobivaju od dobavljača već uvoze preko Srbije. Tipa Coca Cola.
Da ti objasnim neke stvari.

Naravno da Konzum moze poslati sluzbeni upit za isporuku proizvoda koje u svojem asortimanu nudi Coca Cola HBC Srbija i Crna Gora.

Medutim, prodavac ce ih prema ugovoru koji ima potpisan sa The Coca Cola Company ( Atlanta, SAD ) upititi da se jave na adresu Coca Cola HBC Hrvatska.

Coca Cola HBC Srbija i Crna Gora NE SMIJE poslovati sa niti jednim subjektom u Hrvatskoj osim sa Coca Colom HBC Hrvatska d.o.o..
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.