Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 11:38   #21
Salsa i tango su ok skupa, iako je tango tehnički dosta zahtjevniji od salse. Salsa je opušten, društveni ples, tango je puno striktniji
Plesne cipele... Za početak u Diechmana ili Peka nađeš neke udobne, pete 4-5 cm, ne više, bolje poluzatvorene naprijed jer očekuj da će te na početku sigurno koji put zgaziti
Prave plesne s džonom od brušene kože najbolje na eBayu i sličnim stranicama jer su kod nas puno precijenjeno skupe. Znam da u Zagrebu ima u Importanne galeriji dućan i još negdje, ne mogu se sad sjetiti, progooglaj pa tamo možeš malo vidit modele, probat koje... Možda i nađeš koje da ti odgovaraju i da ti je ok i cijena.
U Splitu ima dućan na Mažuranićevom...
Kad krene plesni tečaj nakon nekog vremena obično i škola organizira grupnu narudžbu pa se možeš raspitat kod trenera/trenerice postoji li takva opcija da oni naruče iz svojih izvora veću količinu za one koji su zainteresirani i dalje nakon mjesec, dva...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 15:42   #22
Početnički problemi na tečaju plesa
Pošto je dio pitanja vezan za tečaj plesa usmjeren na to gdje postoji kakva škola, mene zanima što učiniti ako nema nikakve škole...
Objasnit ću o čemu se radi.
-Dakle u mali gradić udaljen pedesetak kilometara od nekog većeg centra, stiže iskusan instruktor plesa da bi održao jednomjesečni tečaj, jednom tjedno (utorak), blok sat u trajanju 90minuta, sveukupno četiri puta. Glavnina sata je usmeno objašnjavanje, pa vježbanje koraka "na suho" i na kraju sata (engl. waltz) jedan pokušaj uz glazbu (jedna pjesma 1x).
-Drugi sat, tjedan dana kasnije, novi ples (foxtrot), objašnjavanje, suhi koraci na mjestu bez glazbe i na kraju u paru, jedna nepoznata pjesma...
-Treći sat, tjedan dana kasnije, novi ples (bachata), objašnjavanje svih sto varijanti, suhi koraci u paru, opće sudaranje tečajaca, proba jednog ponavljanja u paru uz nepoznatu glazbu...
Četvrti sat,, objašnjavanje pedeset varijanti foxtrota i ples na suho, svi gledaju u cipele instruktora, potom objašnjavanje novih
deset plesnih elemenata bachate, pokušaj u paru uz nepoznatu glazbu, opće sudaranje zbog gledanja u instruktorove korake...

Znam da je pedagoška metoda učenja -1. prisjećanje
-2. prepoznavanje
-3. reprodukcija
-4. automatizacija
-5. primjenjivanje
-6. kreativnost

Učesnici ovog tečaja su u fazi prisjećanja i prepoznavanja, a reprodukcija samo uz gledanje instruktorovih nogu.

Nisam ja neki mrgud i kritizer, samo primjećujem da je ispredavano tisuću informacija, a da nitko ništa nije naučio, jer nitko nije vježbao doma, jer nitko nezna koju glazbu tražiti na netu i svo znanje se svelo na elementarne korake bez glazbe i ponavljanje plesa sa prijateljeve svadbe.

Želja bi mi bila da razradimo temu i da oni koji poznaju problematiku uskoče sa savjetima tipa koliko puta ponoviti osnovne korake, kada slijedi okret, kako raditi okret, koliko puta... itd
__________________
________ _____
TomRy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:31   #23
To je primjer kako "instruktor" ne shvaća sposobnosti skupine i pokušava prenijeti svima u što kraćem vremenu što više znanja kako bi ekipu zainteresirao, a s druge strane postiže suprotno i demotivira jer u svoj toj strci i zbrci i oni koji bi možda pohvatali ne uspiju jer ne uspiju sve vidjeti i ponoviti kako treba... Mimo toga, ako je netko nešto i naučio idući bi sat isto to trebao utvrditi...
Uglavnom, znati plesati ne znači i znati prenijeti plesno znanje ako već nema mogućnosti za češće satove onda bi najlogičnije bilo držati samo satove foxtrota i nakon desetak sati, kad se pet, šest osnovnih koraka i figura utvrdi, proširiti discofoxom. Zatim polako odvajati recimo po 15 minuta od sata za valcere i tako dalje... I da, kontraproduktivno je učenje više od tri koraka/figure u jednom satu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:36   #24
Ponavljanje je majka znanja, jednom tjedno 90 minuta je premalo za bilokakvu aktivnost da li se radilo o tečaju plesu ili tečaju šivanja.

Iz osobnog iskustva što se tiče plesa treba biti uporan, prvih mjesec dana ( 2 puta tjedno po 90 minuta ) zbog prevelikog broja plesnih informacija u 90 minuta ništa nisam mogao pohvatati, dok jednom samo od sebe nakon mjesec dana nešto nije kliknulo i uhvatiš ritam i počneš plesati.

Idealno bi bilo kada bi plesni tečaj tj. instruktor imao određeni broj muških i ženskih iskusnih plesača da u prvim tjednima početni plesači plešu sa iskusnim partnerom, a ne sa svojim partnerom koji isto nema pojma. Nije lako instruktoru cca 10 parova koji nemaju pojma podučiti, a on (ona) je jedina osoba u prostoriji koja zna plesati.

Društveni ples nije koreografija i nema ( nebi smjelo) pravila koliko puta ponoviti osnovni korak, pa okret, pa opet osnovni pa drugi okret jednostavno kad uhvatiš ritam i naučiš 3-4 plesna okreta možeš ih ponavljati cijelu pjesmu, a svi promatrači će biti zadivljeni.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:59   #25
Staro pravilo je da dobar igrač ne mora biti i dobar trener!

Instruktor se složio da još jedan mjesec vodi tečaj i održao je novi sat istim načinom rada kao i dosad. Nema asistenta(e), sve je u njegovim rukama. Opet mali milijun plesnih varijanti iz dosad prezentirana tri plesa, uglavnom govori i pokazuje, ostali stoje i gledaju, u pravilu nitko još nije ništa apsolvirao osim desna-lijeva-desna;lijeva-desna-lijeva na mjestu (engl.waltz). No problem nastaje kad se na kraju sata pusti glazba jer se ritam uhvati tek kad on da znak.

Upada u oči kako je od stotinjak prijavljenih osoba iz prošlog mjeseca, sada prisutno manje od trideset.
__________________
________ _____
TomRy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:46   #26
Grupa od stotinjak prijavljenih je san svakog plesnog trenera... Ali taj "egocentrik" koji je mislio da može odraditi sam i pedeset zainteresiranih je stvarno persona... Više od deset ljudi na jednog trenera nema smisla. Dakle mora nabaviti sebi kakvu takvu asistenticu i podijeliti grupe. Trener mora imati vremena i priliku proć svakog polaznika kako bi mogao svakom dati savjet o očitim greškama, priliku da osjeti kako je plesati s nekim tko zna voditi/pratiti i koju riječ ohrabrenja... U tvom slučaju, žao mi je što zbog takvih likova sada postoji novih sedamdesetak ljudi koje je uvjereno kako ima dvije lijeve i nije sposobno plesati. Osobno imam suprotno uvjerenje i smatram da svatko tko može hodati uz malo truda može i plesati. Možda ne za ples sa zvijezdama, ali za ugodno otplesati set na piru, balu ili zabavi svakako.
E i da... Plesovi poput bachate, kizombe, rumbe koji zahtjevaju opuštenost, prisnost i povjerenje ne plešu se na početničkim tečajevima ako nisu parovi u pitanju...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Zadnje uređivanje tiluriumm : 05.03.2017. at 19:42.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:09   #27
Škola plesa

Dakle pred kraj ove te tijekom sljedece godine imam niz svadbi i ne da mi se samo skakati vise.

Pokusavam se informirati gdje da odem(Zg) se uciti, kad ono nikakvih informacija, cak i ovdje searcham threadove i uglavnom desetljece do par godina stare.


I tako evo ovdje sam se dosao upitati za bilo kakve natuknice, gdje ici uciti plesati u Zg?


Unaprijed hvala,

Mario
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 09:31   #28
Elite, Fredi, Nicolasov, Salsa... Imaš plesnih centara i klubova u Zagrebu ko u priči... Najbolje ti je malo progooglat i pronać za početak neki koji ti je blizu ili lako dostupan jer ćeš lakše bit ustrajan i redovito ići, nego da moraš putovati na drugi kraj grada. Plesnjaci budu u Metropolisa, Vintagea, Ritmu grada... Kad god sam naletila skupilo bi se ljudi, bilo bi i početnika. Možeš i tamo koji put otići pa se raspitat gdje ljudi plešu, jesu zadovoljni itd... Malo proguglaj, budu najave po fejsu za sve to...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:43   #29
Ako netko treba plesnog partnera nek mi se javi. Glupo je ovak sam ic na plesni tecaj. Svi dodju s parovima.
IRON-MAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 06:31   #30
Baš svi? Sretna škola... Baci oko na satu ako ima neka cura/žena koja je isto naletila sama pa se povežite. Daj podatke i instruktorima, oni uvijek dobivaju upite i mogu vas povezati.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:51   #31
Quote:
IRON-MAN kaže: Pogledaj post
Ako netko treba plesnog partnera nek mi se javi. Glupo je ovak sam ic na plesni tecaj. Svi dodju s parovima.
Ne dođu


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 20:57   #32
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ne dođu


-Stipe
Istina ajde, ne dodju, ali zamisli sad da ti dodje neka zenska od 40 godina. To mi je ko da plesem sa muskarcem ili sa mamom. Onako doslovno prsti ti propadaju kroz one mekane nabore na njihovim leđima. Valjda je to onaj jaz izmedju generacija.

Zadnje uređivanje IRON-MAN : 27.05.2017. at 22:24.
IRON-MAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 21:02   #33
Ne valja imati predrasude... Ne znam koliko je godina tebi, ali ženska od 40g može skroz dobro plesati, kao što cura od 20 može imati 2 lijeve i 0% smisla za orijentaciju isto vrijedi i za pertnere.
Ako na ples želiš samo zbog pipanja onda te odmah molim da odustaneš i postediš nas sve skupa takvih primjeraka na plesnom podiju

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 22:22   #34
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ako na ples želiš samo zbog pipanja onda te odmah molim da odustaneš i postediš nas sve skupa takvih primjeraka na plesnom podiju

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ni pipkam nista, nego sam mislio na onaj klasican hvat. Moras partnericu primit s leda.
IRON-MAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 00:15   #35
Quote:
IRON-MAN kaže: Pogledaj post
Istina ajde, ne dodju, ali zamisli sad da ti dodje neka zenska od 40 godina. To mi je ko da plesem sa muskarcem ili sa mamom. Onako doslovno prsti ti propadaju kroz one mekane nabore na njihovim leđima.
Ah, tako ti to inače, plešeš s muškarcima i prsti ti propadaju kroz mekane nabore na njihovim leđima?
Onda nastavi tako, ne treba ti tečaj.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 14:34   #36
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ah, tako ti to inače, plešeš s muškarcima i prsti ti propadaju kroz mekane nabore na njihovim leđima?
Onda nastavi tako, ne treba ti tečaj.


-Stipe
😂 touche

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 16:58   #37
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ah, tako ti to inače, plešeš s muškarcima i prsti ti propadaju kroz mekane nabore na njihovim leđima?
Evo i ja se smijem.
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Onda nastavi tako, ne treba ti tečaj.
A ti se raspitaj za tečaj čitanja s razumjevanjem.
IRON-MAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2020., 18:39   #38
Tražim preporuku za hip hop tečaj plesa u Zg - ima li koga ovdje da je probao ili trenutno trenira, gdje ? Tnx
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2023., 09:16   #39
Quote:
obicna kaže: Pogledaj post
Tražim preporuku za hip hop tečaj plesa u Zg - ima li koga ovdje da je probao ili trenutno trenira, gdje ? Tnx
Ovo i mene zanima. Po mogućnosti, Novi Zagreb i da su otvorene grupe za +25. U obzir dolazi i urban fusion. Znam trenutno samo za plesni studio Fusion.

Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk
upintheair is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 10:53   #40
dizem temu iz mrtvih

trebam preporuku za tecaj klasicnih plesova, individualni sati u zg 1:1 s instruktorom
(na zadnjem tecaju sam bila prije 30+ godina )
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.