Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2017., 22:22   #1
Posao programera

Pozdrav svima,

ispričavam se ako slična tema postoji.


Zanima me kakav je posao programera, konkretno junior/senior developera u Hrvatskoj?
Je li stresno, ili se radi laganini? Radi se 8 sati ili su najčešće i prekovremeni?
Vjerujem da su plaće dosta iznad prosjeka, ali mislim da je i kvaliteta radnog mjesta itekako važna pa me zanimaju ove stvari.
Prvenstveno me zanimaju iskustva ljudi koji rade kao programeri.

Hvala svima!
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 08:16   #2
Sve ovisi od firme do firme. Nema univerzalnog odgovora na tvoje pitanje
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:09   #3
Kao sto napisah, zanimaju me iskustva.
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:47   #4
Kao sto rekoh, ovisi od firme do firme. Jedan kolega nedavno dao otkaz jer kaze da je prestresno. Previse projekata i prekratki rokovi. Drugi frend prezadovoljan, radi u prosjeku 6 sati, nema fiksnog radnog vremena.

Uglavnom se zna se u kojoj je firmi kakvo stanje...
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:53   #5
Ti radiš kao programer?
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:56   #6
Nope. Ali dosta ljudi oko mene je u tim vodama pa dosta znam
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 22:27   #7
Nema stresa niti prekovremenih. Pare su super ali se radi sa starijom tehnologijom i projekti nisu nešto zanimljivo. Tražim novi posao vani jer teško da se nešto bolje može ovdje naci.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:38   #8
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Nema stresa niti prekovremenih. Pare su super ali se radi sa starijom tehnologijom i projekti nisu nešto zanimljivo. Tražim novi posao vani jer teško da se nešto bolje može ovdje naci.
Hvala na odgovoru!
Jel to u nekoj vecoj ili manjoj firmi? I je li firma bas IT, ili radis u IT-odjelu neke firme koja se bavi nečim drugim?
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:16   #9
Nisam programer, ali sam project pa radim s programerina (web developerima konkretno).

Mojoj ekipi nije stresno (osim onaj dan launcha nečega), ali da se radi prekovremeno - radi se. pogotovo ako se deadline nečega približava, a oni nisu stigli napraviti ili je procjena sati vremena za izradu bila kriva ili je klijent dodao nešto novo što se nije stiglo napraviti, a mora se.


Muž je s druge strane android developer koji radi u firmi normalno 9-17, ali isto tako kad treba ići launch app-a često zna od doma još tjedan-dva prije testirat i raditi.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:30   #10
Quote:
ActaNonVerba kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!
Jel to u nekoj vecoj ili manjoj firmi? I je li firma bas IT, ili radis u IT-odjelu neke firme koja se bavi nečim drugim?
Mala firma ali me outsource-a u drugu vecu firmu.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 12:44   #11
Znaci, moze se ocekivati ugodno okruzenje?
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 13:30   #12
Quote:
ActaNonVerba kaže: Pogledaj post
Znaci, moze se ocekivati ugodno okruzenje?
To ovisi što misliš pod ugodno okruženje. Da, nema stresa i nema prekovremenih, ali ako ti je bitna uredska oprema (komp, monitori, stolac) i tehnologija sa kojom rtadiš onda nije baš nešto.

Generalno firme sa pun kufer para (banke npr.) ne ulažu toliko koliko bi trebali. Ili kupe hardware software koji je pre skup a nema nekih pozitivnih beneficija.

Sve ovisi od osobe do osobe. Ja imam friendove koji bi dali sve da imaju moj posao i placu a ja razmišljam ici van xD.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 23:05   #13
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
To ovisi što misliš pod ugodno okruženje. Da, nema stresa i nema prekovremenih, ali ako ti je bitna uredska oprema (komp, monitori, stolac) i tehnologija sa kojom rtadiš onda nije baš nešto.

Generalno firme sa pun kufer para (banke npr.) ne ulažu toliko koliko bi trebali. Ili kupe hardware software koji je pre skup a nema nekih pozitivnih beneficija.

Sve ovisi od osobe do osobe. Ja imam friendove koji bi dali sve da imaju moj posao i placu a ja razmišljam ici van xD.
Da, razumijem, i sam sam imao vec iskustva s "nedovoljnim ulaganjem". Ali generalno, uz natprosjecnu placu i ne toliko stresan posao, mozda stvarno puno očekujemo
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.