Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 20:47   #641
Komunalni doprinos u Zagrebu se ne plaća za legalizaciju kuće do 600 m3.
Isto vrijedi i za stan do 300 m3.
Ako je objekt iznad toga plaća se razlika.
Tako je bilo prije dvije tri godine, nadam se da ta odluka nije mijenjana.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:28   #642
Samo pazi, ovo je za komunalni.
Vodni doprinos placas ja mislim bez obzira na sve, za ZG 12kn po m3 objekta, pa si izracunaj.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:24   #643
Hvala na informacijama. Da, znam za vodni, vec sam ga platila, 3500 kn.
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 21:03   #644
znači sad do polovice sljedeće godine se može predat normalno zahtjev, bez da se žica nekoga da mu se priključi u njegov zahtjev?
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 21:31   #645
Ne, jer Zakon nije izglasan, a nije još ni u proceduri. Što rade Kuščević i njegova ekipa od 3.3. kad je Zakon bio na prvom čitanju nitko ne zna .
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 15:31   #646
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ne, jer Zakon nije izglasan, a nije još ni u proceduri. Što rade Kuščević i njegova ekipa od 3.3. kad je Zakon bio na prvom čitanju nitko ne zna .
Hvala kolega


A što je s ovim "NAKNADA ZA ZADRŽAVANJE NEZAKONITO IZGRAĐENE ZGRADE U PROSTORU"
Jel se to jednom plati i to je to? Nije to ono u stilu svake godine da se jednom plaća i sl.?

Što se uopče događa ako ne legaliziram kuću?
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:46   #647
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Hvala kolega


A što je s ovim "NAKNADA ZA ZADRŽAVANJE NEZAKONITO IZGRAĐENE ZGRADE U PROSTORU"
Jel se to jednom plati i to je to? Nije to ono u stilu svake godine da se jednom plaća i sl.?

Što se uopče događa ako ne legaliziram kuću?
Naknada se plaća jednokratno, ako se radi o većem iznosu onda se isplati platit u komadu jer se dobije popust od 25%. Može se platiti i na rate, ali onda nema popusta.

Ako ne legaliziraš najvjerojatnije se neće desit ništa, ali onda imaš nelegalan objekt. Ako ga ideš prodat, manje vrijedi, nemožeš ga iznajmljivat, nemožeš dobit sufinanciranje za energetsku obnovu, nemožeš dignut hipoteku i sl.
kinkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 21:44   #648
Quote:
kinkola kaže: Pogledaj post
Naknada se plaća jednokratno, ako se radi o većem iznosu onda se isplati platit u komadu jer se dobije popust od 25%. Može se platiti i na rate, ali onda nema popusta.

Ako ne legaliziraš najvjerojatnije se neće desit ništa, ali onda imaš nelegalan objekt. Ako ga ideš prodat, manje vrijedi, nemožeš ga iznajmljivat, nemožeš dobit sufinanciranje za energetsku obnovu, nemožeš dignut hipoteku i sl.
Hvala 😀
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:37   #649
Quote:
kinkola kaže: Pogledaj post
Naknada se plaća jednokratno, ako se radi o većem iznosu onda se isplati platit u komadu jer se dobije popust od 25%. Može se platiti i na rate, ali onda nema popusta.

Ako ne legaliziraš najvjerojatnije se neće desit ništa, ali onda imaš nelegalan objekt. Ako ga ideš prodat, manje vrijedi, nemožeš ga iznajmljivat, nemožeš dobit sufinanciranje za energetsku obnovu, nemožeš dignut hipoteku i sl.
Mislim da je naknada u stvari kazna koju placas i ona nije puno.

A ovo sto ti pises, ako sam dobro shvatio, je komunalni doprinos (postoji jos i vodni) i ona je skuplja.

Kako je kod legalizacije ne znam, ali za nove gradjevine je popust 25% ako se placa odmah,a na rate nema nikakvog smisla jer mozes platiti samo na 4 godine (tromjesecni obroci), placas tih 25% vise plus kamatu i jos moras potpisati osobnu mjenicu na 500000kn ili tako neki suludi iznos.
Ovo pisem za grad Zagreb kako je izvan ne znam, ali ovo je katastrofa.

A vodni doprinos cak ne mozes ni placati na rate, to vrijedi za sve, i nema nikakvih popusta, dakle jos i gore, samo je iznos manji.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:04   #650
legalizacija/geoportal

Poštovanje, molim pomoć ili savjet, naime imam za legalizirat jednu vikendicu na jezeru, i imam problem da objekt nije vidljiv kada se gleda na geoportalu iz razloga što je smetalo drveće, odnosno zbog krošnji drveća, dal se je tko susreo sa sličnim problemom i šta se može uraditi po tom pitanju.. Hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 02.06.2017. at 18:22. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:17   #651
Zna li netko kad će se moći predati zahtjev za legalizacijom?
Googlajući nalazim jedino krajnji rok, 06/2018, ali ne piše kad se može početi prijavljivati? Gdje se to uopće može pratiti?
Imamo gotov projekt i htjeli smo predati prije nekoliko tjedana, ali nisu primili papire, nego su rekli da trebamo pratiti kada?
Hvala!
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:41   #652
Pa ako pratiš trenutnu političku situaciju, znaš što se događa.

Zakon je odavno prošao 1. čitanje u saboru, ali konačni prijedlog još nisu (!!!) dostavili saboru. Sabor mora o tome imati raspravu i izglasati ga, mora se objaviti u narodnim novinama i onda nakon 8 dana stupa na snagu. Dakle, Zakon za sada još nije u saborskoj proceduri, a kad će bit...možda zna vrijedni ministar. Ukoliko padne vlada, ništa od toga do kasne jeseni.

PS. Ako je tvoja JLS kod prošlog zakona za legalizaciju smanjivala komunalni doprinos, bolje je naći nekoga tko sad odustaje i preuzeti njegov zahtjev. Na primjer, u mojoj JLS je komunalni doprinos s popustom od skoro 50% kod legalizacije, a hoće li sad ponovno smanjiti isti - tko zna?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:45   #653
Quote:
pepalina01 kaže: Pogledaj post
Zna li netko kad će se moći predati zahtjev za legalizacijom?
Googlajući nalazim jedino krajnji rok, 06/2018, ali ne piše kad se može početi prijavljivati? Gdje se to uopće može pratiti?
Imamo gotov projekt i htjeli smo predati prije nekoliko tjedana, ali nisu primili papire, nego su rekli da trebamo pratiti kada?
Hvala!
Kada sabor izglasa, prošlo je prvo čitanje, tako da je teško reći, pogotovo ako se politička situacija dodatno zakuha.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 16:03   #654
Quote:
lipa007 kaže: Pogledaj post
Kada sabor izglasa, prošlo je prvo čitanje, tako da je teško reći, pogotovo ako se politička situacija dodatno zakuha.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk

Hvala vam na odgovorima.
Sve u rasulu (jao nama), kao i kod sufinanciranja energetske obnove obiteljskih kuca, vec dvije godine - nula.
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 16:25   #655
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Poštovanje, molim pomoć ili savjet, naime imam za legalizirat jednu vikendicu na jezeru, i imam problem da objekt nije vidljiv kada se gleda na geoportalu iz razloga što je smetalo drveće, odnosno zbog krošnji drveća, dal se je tko susreo sa sličnim problemom i šta se može uraditi po tom pitanju.. Hvala unaprijed.
Kada je građena vikendica?

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 17:26   #656
Question Negativno riješenje

Pozdrav,
dobili smo negativno rješenje za nadograđeni dio kuće jer je prema GUP planirana cesta kroz naše zemljište odnosno i kroz stari dio kuće koji je izgrađen 1945. Piše čak da se ne možemo žaliti. Što sad napraviti rušiti taj dio ili postoji kakva druga mogućnost jer ta cesta tko zna kad će biti rađena a možda i nikad jer prolazi kroz cijelo naselje i zahvaća kuće sa obje strane?
Radi se o Zagrebu.
tomica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:33   #657
Dobar dan svima,
unaprijed se ispričavam ako je ovo već objašnjeno, ako jeste molim uputite me - radi se o legaliziranoj kući na poljoprivrednom zemljištu koja ima 37 m2. Mene zanima postoji li mogućnost dizanja kata pa onda naknadna legalizacija te nadogradnje ili će mi rušiti kat ako to napravim? Zna li netko kakva je tu procedura s obzirom da se radi o poljoprivrednom zemljištu, ali je eto, tih 37 m2 ipak legalizirano. Dakle ako se ne širim u negrađevinsko zemljište, nego samo idem u zrak na tom legaliziranom dijelu, kako ću proći? Hvala najljepša!
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:23   #658
Dobili Rješenje o izvedenom stanju za cijelu zgradu od 10 stanova, zgrada nije imala uporabnu. Koji su koraci za skidanje zabilježbe u katastru, pošto bi htio prodati stan? Da li se s Rješenjem ide u katastar ili? Hvala.
Bbop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:33   #659
Ako je zgrada upisana u katastar i zemljišnu knjigu (a ako ima negativnu zabilježbu onda valjda je) onda treba odnijeti original ili ovjerenu presliku ROIS u zemljišne knjige.

Jedino nisam siguran tko sve mora potpisati zahtjev.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:22   #660
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ako je zgrada upisana u katastar i zemljišnu knjigu (a ako ima negativnu zabilježbu onda valjda je) onda treba odnijeti original ili ovjerenu presliku ROIS u zemljišne knjige.

Jedino nisam siguran tko sve mora potpisati zahtjev.
Hvala! Samo je jedna podnositeljica zahtjeva na Rješenju... U Zgb je to kod NSB-a ili postoje nekakvi lokalni uredi po kvartovima tipa na Trešnjevci itd?
Bbop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.