Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 16:43   #2701
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna u kojoj je fazi sada onaj parkić? Jel to još uvijek javno dobro ili je istina da ga je netko kupio?
ne znam na koji parkić misliš?
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:44   #2702
Kaj ih postoji više? Pa samo je jedan parkić za klince, sa rekvizitima.
ma to su politički spinovi
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 12:23   #2703
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna u kojoj je fazi sada onaj parkić? Jel to još uvijek javno dobro ili je istina da ga je netko kupio?
Bas smo danas culi da je vlasnik kafica kao kupio park? Dal netko znal jel to istina? Ako je onda nam kad tad moze zakljucati ogradu od parka. Uzas
Lj1ljani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:58   #2704
Quote:
Lj1ljani kaže: Pogledaj post
Bas smo danas culi da je vlasnik kafica kao kupio park? Dal netko znal jel to istina? Ako je onda nam kad tad moze zakljucati ogradu od parka. Uzas
pretvorit ga u parkin, ili nešto treće.
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 08:37   #2705
Quote:
Lj1ljani kaže: Pogledaj post
Bas smo danas culi da je vlasnik kafica kao kupio park? Dal netko znal jel to istina? Ako je onda nam kad tad moze zakljucati ogradu od parka. Uzas
Da, Joso je vlasniku kafića prodao i park. Ne vjerujem da će ga zatvarati jer mu park dovodi goste u kafić, ali teoretski može. Ja sam za sada odlučila biti optimista pa se nadam da će malo uložiti u uređenje parka i nove sprave ako je vlasnik
Što se zaključavanja tiče i sad svaku večer u 23 sata zaključa park, a više se niti ne može do roštilja.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:43   #2706
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Da, Joso je vlasniku kafića prodao i park. Ne vjerujem da će ga zatvarati jer mu park dovodi goste u kafić, ali teoretski može. Ja sam za sada odlučila biti optimista pa se nadam da će malo uložiti u uređenje parka i nove sprave ako je vlasnik
Što se zaključavanja tiče i sad svaku večer u 23 sata zaključa park, a više se niti ne može do roštilja.

Park u privatnom vlasništvu=UŽAS!
Nadam se da će i ostati park,a ne neko gradilište u dogledno vrijeme.
Sumnjam da će praviti parking,jer se i onako parkiraju gdje tko stigne po kolnicima.Bojim sa de će tu niknuti neka zgradica kroz godinu-dvije
intermod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:24   #2707
Znači i službeno je da naselje nema parkić? koma...bzvz
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 16:17   #2708
Po meni samo može biti plus što je park u "vlasništvu kafića" - da nema parka, ne bi bilo 70% ljudi u parku kroz dan, za početak, i time će ga vlasnik sigurno održavati i paziti.

Mislim da mu nikako u interesu nije izgraditi zgradu tamo, jer već zbog okolnih zgrada ima problema s glasnoćom, kamoli da si natovari svoju, time pokrije pogled iz parka i zamrači ga bez sunca i mjeseca...

ja se samo nadam da će se park redovno održavati, i zamjenjivati sprave koje puknu ili se oštete... i da će još koji put klince razveseliti dvorcem na napuhavanje
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 08:22   #2709
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
Po meni samo može biti plus što je park u "vlasništvu kafića" - da nema parka, ne bi bilo 70% ljudi u parku kroz dan, za početak, i time će ga vlasnik sigurno održavati i paziti.

Mislim da mu nikako u interesu nije izgraditi zgradu tamo, jer već zbog okolnih zgrada ima problema s glasnoćom, kamoli da si natovari svoju, time pokrije pogled iz parka i zamrači ga bez sunca i mjeseca...

ja se samo nadam da će se park redovno održavati, i zamjenjivati sprave koje puknu ili se oštete... i da će još koji put klince razveseliti dvorcem na napuhavanje
jedno je nadati se, drugo je hrvatska realnost. Nisam optimista po tom pitanju, očekujem samo neka ograničenja.
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 17:17   #2710
Pozdrav! Skrećem s teme... Jesmo mi jedini kojima poštar ostavlja žute papiriće, a da ne provjeri dal' ima nekog doma? Kasnije me uvjerava da je zvonio.
goga321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 17:45   #2711
Quote:
goga321 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Skrećem s teme... Jesmo mi jedini kojima poštar ostavlja žute papiriće, a da ne provjeri dal' ima nekog doma? Kasnije me uvjerava da je zvonio.
Nisi jedina.

Jedno pet puta mi je ostavio cedulju a da je netko bio doma.

Doduse moram reci da je zadnja 2 puta stvarno Pozvonio i ostavio pošiljku.



Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
The Red Viper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:09   #2712
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
Po meni samo može biti plus što je park u "vlasništvu kafića" - da nema parka, ne bi bilo 70% ljudi u parku kroz dan, za početak, i time će ga vlasnik sigurno održavati i paziti.

Mislim da mu nikako u interesu nije izgraditi zgradu tamo, jer već zbog okolnih zgrada ima problema s glasnoćom, kamoli da si natovari svoju, time pokrije pogled iz parka i zamrači ga bez sunca i mjeseca...

ja se samo nadam da će se park redovno održavati, i zamjenjivati sprave koje puknu ili se oštete... i da će još koji put klince razveseliti dvorcem na napuhavanje

Već se priča po naselju da će pola parka pretvoriti u parking. Toliko o "uređenju" parka.. nažalost.... daj Bože da su to samo priče
intermod is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:24   #2713
Quote:
goga321 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Skrećem s teme... Jesmo mi jedini kojima poštar ostavlja žute papiriće, a da ne provjeri dal' ima nekog doma? Kasnije me uvjerava da je zvonio.
Meni se dešava to, a dešava mi se i da ostavlja u sandučiću kuverte koje bi trebala potpisati da sam preuzela jer su to neka rješenja sa suda i sl, koji imaju rok žalbe, a on mi to ubacuje bez da potpišem dostavnicu
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:26   #2714
Quote:
intermod kaže: Pogledaj post
Već se priča po naselju da će pola parka pretvoriti u parking. Toliko o "uređenju" parka.. nažalost.... daj Bože da su to samo priče
Ovo sam i ja nažalost čula, iz nekoliko izvora A baš sam htjela biti optimista i ne misliti odmah loše kada sam čula da je park u privatnom vlasništvu
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 09:29   #2715
Iskreno, u naselju sam 9 godina, i za tih 9 godina sam čula tonu tračeva tko će šta napraviti, odnosno neće.

Jedini razlog zašto bi Bernard napravio parking od parka je ako će taj isti parking naplaćivati... samo ne znam kome.
A u kafiću su mu roditelji čija su djeca u parkiću. Sumnjam da si želi ugroziti posao koji je tek pokrenuo, radi parkinga.

Kako god, pitam ga direktno pa javim

i sad se ne želim praviti pametna jer ne znam "zakone i termine", ali ne znam smije li uopće on mijenjati planiranu zelenu površinu, sve i da je cijelo naselje njegovo, a ne samo kafić i park?
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:33   #2716
pogledajte u zemljišnim knjigama kako se vodi ta parcela, je li za društvenu namjenu ili ne.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:19   #2717
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
Iskreno, u naselju sam 9 godina, i za tih 9 godina sam čula tonu tračeva tko će šta napraviti, odnosno neće.

Jedini razlog zašto bi Bernard napravio parking od parka je ako će taj isti parking naplaćivati... samo ne znam kome.
A u kafiću su mu roditelji čija su djeca u parkiću. Sumnjam da si želi ugroziti posao koji je tek pokrenuo, radi parkinga.

Kako god, pitam ga direktno pa javim

i sad se ne želim praviti pametna jer ne znam "zakone i termine", ali ne znam smije li uopće on mijenjati planiranu zelenu površinu, sve i da je cijelo naselje njegovo, a ne samo kafić i park?

Slažem se sa svim navedenim,ali živimo u državi gdje "zakoni i termini" ne vrijede jednako za sve-prenamjena zemljišta je ko dobar dan...
intermod is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:15   #2718
Moj brat je radio na projektiranju naselja (radio za firmu koja je to odradila Pašaliću) i kaže da ako je kupio tu parcelu - a kupiti ju je mogao jer je privatna, bez obzira što je parkić na njoj - da ima pravo u zadanim gabaritima izgraditi što hoće. to može biti i zgrada, ako je do x katova i na y površini koja je dozvoljena. Cijela parcela je privatno kupljena tako da je sve na njoj privatno, s tim da postoje zadane točke izgrađenosti u postocima.
Meni je hrpa stvari po stanovima koje sam gledala bila nelogičnaa, od povišenih pragova nadalje, ali kad imaš nekog tko ti to lijepo stavi u perspektivu, i onda kad grijanje na sto m2 stana platiš po najvećoj zimi max 650kn umjesto dotadašnjih 2000....eh O2
ivala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:17   #2719
nego, nisam u Zg a čujem da se konačno pekarnica otvorila. Jel čemu ili je klasika, vi koji se razumijete u kruhove
ivala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:12   #2720
Quote:
ivala kaže: Pogledaj post
Moj brat je radio na projektiranju naselja (radio za firmu koja je to odradila Pašaliću) i kaže da ako je kupio tu parcelu - a kupiti ju je mogao jer je privatna, bez obzira što je parkić na njoj - da ima pravo u zadanim gabaritima izgraditi što hoće. to može biti i zgrada, ako je do x katova i na y površini koja je dozvoljena. Cijela parcela je privatno kupljena tako da je sve na njoj privatno, s tim da postoje zadane točke izgrađenosti u postocima.
Meni je hrpa stvari po stanovima koje sam gledala bila nelogičnaa, od povišenih pragova nadalje, ali kad imaš nekog tko ti to lijepo stavi u perspektivu, i onda kad grijanje na sto m2 stana platiš po najvećoj zimi max 650kn umjesto dotadašnjih 2000....eh O2
Tako sam si i mislila,u roku godine-dvije će tu niknuti zgradica,a ne samo parking,naselje će izgubiti "dušu". Pekara sasvim obična,bar meni..
intermod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.