Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 13:22   #9621
CAST 2017

Ima li koga sa feedbackom o CAST testiranju, bila su tri termina u Zagrebu, sad su svi gotovi pa je nekto valjda na to izasao
Šarmerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:39   #9622
Quote:
Šarmerica kaže: Pogledaj post
Ima li koga sa feedbackom o CAST testiranju, bila su tri termina u Zagrebu, sad su svi gotovi pa je nekto valjda na to izasao

LOL mali offtopić - imam 4 otvorena CASTa koja mi je muka popunjavati.
Ajd sad bih baš mogao (a moram i onaj za AD5 do kraja mjeseca).
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 10:48   #9623
Quote:
Šarmerica kaže: Pogledaj post
Ima li koga sa feedbackom o CAST testiranju, bila su tri termina u Zagrebu, sad su svi gotovi pa je nekto valjda na to izasao
Ja sam bila na testiranju za tajnički profil i bilo je čisto ok. Bio je poneki wtf moment u onom dijelu s kompetencijama, ali je čak i većina toga bila dosta logična. Tvoji dojmovi?
sporilori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:56   #9624
Pozdrav,

ide li netko možda na MCQ testiranje u lipnju i srpnju za administratore?

Prva mi je prijava na EPSO i sva sam pogubljena. Tko zna kakav tip pitanja bude na MCQ? Jesu li to reasoning testovi ili nešto drugo?

Zadnje uređivanje shopica : 12.06.2017. at 23:42.
shopica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:36   #9625
Quote:
shopica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ide li netko možda na MCQ testiranje u lipnju i srpnju za administratore?

Prva mi je prijava na EPSO i sva sam pogubljena. Tko zna kakav tip pitanja bude na MCQ? Jesu li to reasoning testovi ili nešto drugo?
Da, to su verbal, numerical i abstract reasoning. Sve informacije o testiranju i natječaju općenito pišu ti u Notice of Competition: http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...:2017:099A:TOC

MCQ samo znači "multiple choice questions"
sporilori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 14:25   #9626
Lawyer linguist

pozdrav svima!

Kako se tek počinjem pripremati za EPSO, s najvecim afinitetom prema zvanju lawyer linguist, mozete li mi reci kako su cesto uopce otvoreni natjecaji za to mjesto za nas iz Hrvatske sa znanjem jos dodatna dva strana jezika i pravnim faxom? I ako netko zna, koliko hrvatskih pravnika lingvista ima uopce sada gore?

Hvala
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:48   #9627
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

Kako se tek počinjem pripremati za EPSO, s najvecim afinitetom prema zvanju lawyer linguist, mozete li mi reci kako su cesto uopce otvoreni natjecaji za to mjesto za nas iz Hrvatske sa znanjem jos dodatna dva strana jezika i pravnim faxom? I ako netko zna, koliko hrvatskih pravnika lingvista ima uopce sada gore?

Hvala
Jedini natječaj je bio onaj iz 2012.
Tražili su 40 "francuza" - na listi je bilo 7.
Bilo je i čini mi se, 12 "engleza" i to je bilo popunjeno.

To ti je bio AD7 , tražilo se .. 6-7 g iskustva.
Uglavnom, bez francuskog jako teško...
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:53   #9628
ja sam engl - fra kombinacija i imam skoro 10 godina iskustva u struci...na zalost 2012. sam bila u skroz drugom filmu, u medjuvremenu se osposobih u lingvistici kao pravnik i pravnim prijevodima, samo sada vise nema natjecaja

no, ici cu polagati EPSO na jesen...
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 19:16   #9629
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
ja sam engl - fra kombinacija i imam skoro 10 godina iskustva u struci...na zalost 2012. sam bila u skroz drugom filmu, u medjuvremenu se osposobih u lingvistici kao pravnik i pravnim prijevodima, samo sada vise nema natjecaja

no, ici cu polagati EPSO na jesen...
AFAIK, nema baš ni slobodnih mjesta zbog kojih bi se LL natječaj raspisivao, Sud je svoj odjel popunio, Vijeće i Parlament uzimali su relativno malen broj ljudi te su i oni ekipirani.
MilHistorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 11:51   #9630
Quote:
MilHistorian kaže: Pogledaj post
AFAIK, nema baš ni slobodnih mjesta zbog kojih bi se LL natječaj raspisivao, Sud je svoj odjel popunio, Vijeće i Parlament uzimali su relativno malen broj ljudi te su i oni ekipirani.

Jel znaš možda koliko je trenutačno (naših) LLova na COJu?
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 12:32   #9631
Ima par pitanja za iskusnije članove vezano za "reserve list":

- do 2015. se koristio sustav zastava (flagging system), a nakon toga navodno neki sustav slanja obavijesti koja se zvala "letter" i u kojoj bi se vidio status na toj listi kandidata i taj status bi oni svaki put ažurirali, koji sustav se sada koristi??? jel ima netko tko bi mi mogao obasjniti? u uputama koje sam dobila više se ne spominje ni zastavice ni pisma ni ništa...

- također u mom profilu su vidljiva radna mjesta koja se odnose na SC1-SC6 grade, i u tim oglasima se traži osoba s pozicijom "Secretary/ clerk" i još neke alternative za već postojeće radnike, a ja sam prošla na listi kao "Accreditation officer/Recepcionist" (neka vrsta specijalističkog natječaja izgleda) i meni se sad čini da se ja na te oglase ne mogu javiti jer ne zadovoljava moj "job title" iako piše na natječaju da je otvoren i za "lauretes from the reserve list" (ne piše koje sve), ili sam ja u krivu?? također me zbunjuje to što lista na koju sam došla je samo za EP, a ovi oglasi se odnose i na agencije, Komisiju itd, smijem li se ja na to uopće javljati i ima li smisla?

Hvala za svaku pomoć...
Usurpadora1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 23:37   #9632
Quote:
PolarBear kaže: Pogledaj post
Jel znaš možda koliko je trenutačno (naših) LLova na COJu?
Oko dvadesetak.
MilHistorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 17:14   #9633
Quote:
MilHistorian kaže: Pogledaj post
Oko dvadesetak.
20 tak tamo + freelanceri

THX!
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:14   #9634
Poslovna ponuda

Hear hear!!

Nudim posao u Belgiji.

Trenutno aktualno CNC Operateri ali imamo još puno više

Tko je zainteresiran, šta se nudi, koja je provizija na sve odgovaram!!

https://www.moj-posao.net/Posao/334569/CNC-tokar-mz/

Lijepi pozdrav!
AdrijanaU is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:41   #9635
Quote:
Šarmerica kaže: Pogledaj post
Ima li koga sa feedbackom o CAST testiranju, bila su tri termina u Zagrebu, sad su svi gotovi pa je nekto valjda na to izasao
CAST je bio i u 6. mjesecu, točnije krajem istog, ja sam bio na testiranju 27.6. sa još par kolega iz Komisije. Već su i rezultati bili za to, jedino za project management nešto otežu sa intervjuom, navodno čekaju ekipu u 9. mjesecu što po meni nije fer jer već sada mogu popunit. Jedino ako nisu zadovoljili ono pravilo da na svako oglašeno radno mjesto mora bit minimum duplo više kandidata od broja slobodnih mjesta...
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:52   #9636
Istražila sam web stranicu EPSO-a i po svemu sudeći za nas sa srednjom ekonomskom bez ikakvog iskustva nema nikakve šanse za zaposlenjem zar ne? Ili nisam dobro istražila..
makica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:11   #9637
Quote:
makica18 kaže: Pogledaj post
Istražila sam web stranicu EPSO-a i po svemu sudeći za nas sa srednjom ekonomskom bez ikakvog iskustva nema nikakve šanse za zaposlenjem zar ne? Ili nisam dobro istražila..
probaj ast 1,2, 3 ili fg 1.2.3

ili se prijavi na otvorene castove.
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:49   #9638
Quote:
makica18 kaže: Pogledaj post
Istražila sam web stranicu EPSO-a i po svemu sudeći za nas sa srednjom ekonomskom bez ikakvog iskustva nema nikakve šanse za zaposlenjem zar ne? Ili nisam dobro istražila..
Prijavi se na CAST za recimo clerk/secretary, razina FGII i možda uspiješ. Ili poprati kada agencije plasiraju CAST natječaje za FGII razinu. Teško da ćeš iznat FGII moći bez radnog iskustva...
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:58   #9639
Pa jel ima komentara na jučerašnji robomail za Ad5 ???

Išao sam turistički, bez pripreme i pao na apstraktima (čekam ja LL AD7 idući mjesec da se otvori).

Odličan trening!

Pa kad nitko ne komentira... prije su NUMovi bili najzaguljeniji, ovaj put sam imao 7/10. I čini mi se da su NUmove jako oslabill /ovo je više AST razina bila nego AD/.

Ali su APStrakti bili... Ti apstrakti postaju sve teži i teži. Imal sam samo 8/20.
Nisam imao čak ni ideje koja pravila primjenjivati...
To su ispremješali, jednom sam imao 10/10, sad nemam pojma di da gledam.
Kod nekih pitanja nisam siguran niti jeli 1-2-3 1-2-? ili 1-2-1-2-1-? shema.
Molim pomoć i Vaša iskustva. Po tom pitanju je Bane zastario...


Verbali, klasika, važno da sam prošao. Al ni tu ne vidim neke razlike između AD i AST težine pitanja...

Ima još tko za podjeliti iskustva?
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 03:39   #9640
Pozdrav, da li netko tko je zaposlen sa rezervne liste može reći koliko je trebalo vremena, nakon uspješnog intervjua, da dođe službena ponuda za posao od HR?

Naime, ja već čekam više od mjesec dana nakon što mi je javljeno da sam primljen
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.