Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2017., 11:18   #1621
Quote:
Visoki kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Dobio sam ponudu od jedne firme za zamjenu protuprovalne brave (kvaka, cilindar, cijeli komplet), cijena je 2000 kn. Jeli to realna cijena, i moze li se gdje povoljnije nabavit, ako da, molio bih da preporučite..

Hvala
ja sam platila kompletnu montažu cijelih vrata 1500 kn..tako da..malo mi je to puno..
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 20:03   #1622
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
ja sam platila kompletnu montažu cijelih vrata 1500 kn..tako da..malo mi je to puno..
Ma mislio sam nova brava + montaza, ne samo montaza
Visoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:31   #1623
Pozdrav!
Vidim da su neki imali sličnih problema, ali nitko nije napisao kako je riješio situaciju.
Naime, moraju li se stvarno renomirana protuprovalna vrata malo jače zalupiti da bi se zatvorila i još dodatno pritisnuti rukom kod brave da sam ziher da se neće otvoriti, što mi se par puta dogodilo, i da li je normalno da se teže otključavaju izvana, tj. da ih moram privući drugom rukom?
bratkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 07:50   #1624
Inotherm vrata koja sam ja gledao se ne moraju niti zalupiti niti natezati, sve je ugladeno tako da eto sto se tice renomiranih, moj odgovor bi bio ne.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 08:09   #1625
Quote:
bratkee kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Vidim da su neki imali sličnih problema, ali nitko nije napisao kako je riješio situaciju.
Naime, moraju li se stvarno renomirana protuprovalna vrata malo jače zalupiti da bi se zatvorila i još dodatno pritisnuti rukom kod brave da sam ziher da se neće otvoriti, što mi se par puta dogodilo, i da li je normalno da se teže otključavaju izvana, tj. da ih moram privući drugom rukom?
Nije normalno.
Kod mene na štoku, u dijelu gdje ulazi jezik brave ima ekscentar kojim se podesi odmak krila od štoka. Ako i kad brtva oko vrata "omekša" to se tu podesi. Kod mene 10g nije trebalo ništa podešavati i nema nikakvog natezanja, lupanja i slično.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 06:52   #1626
Jutro , samo da javim da još uvijek postojimo i udovoljavamo svim željama ( s time da ih je danas nešto više nego prije 10-tak godina ).Hvala na pohvalama.
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:17   #1627
Quote:
gorancepe kaže: Pogledaj post
Jutro , samo da javim da još uvijek postojimo i udovoljavamo svim željama ( s time da ih je danas nešto više nego prije 10-tak godina ).Hvala na pohvalama.
Koja firma?
_ivo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 10:01   #1628
Quote:
_ivo_ kaže: Pogledaj post
Koja firma?
Vidi par postova iznad, post 1601
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 11:52   #1629
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Vidi par postova iznad, post 1601
_ivo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:46   #1630
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Ja sam uz bravu dobio tri "majstorska ključa" i nekoliko "pravih". Oba normalno otključavaju bravu. Treća vrsta je jedan poseban ključ. Kad se stavi u bravu, on pomakne jedan zubac unutar brave pa je time "majstorski" ključevi više ne mogu otključati, a "pravi" mogu. Kvaka je u tome da se to može učiniti samo jednom.
da li je to možda "reverzibilni ključ"? (spominje se kod Securemme K2/K3)
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:26   #1631
Htjeli bi kupiti nova vrata pa malo razgledamo, ne znam što je bitno, što nije itno, koja su bolja, koja ne uzeti uopće..

Trenutno smo se malo zagledali u ova, može mišljenje nekoga tko se više razumije?
xdjevojcicax is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 05:56   #1632
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
Htjeli bi kupiti nova vrata pa malo razgledamo, ne znam što je bitno, što nije itno, koja su bolja, koja ne uzeti uopće..

Trenutno smo se malo zagledali u ova, može mišljenje nekoga tko se više razumije?
Par postova prije netko je stavio svoje iskustvo s njima pa si razmisli ... Tu se kroz temu provlači par drugih firmi pa rađe razmisli o njima ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 11:04   #1633
Quote:
180power kaže: Pogledaj post
Imam protuprovalna vrata i cilindar Multlock 7x7 koji hoću zamijenit. Ovak to izgleda ko na slici s unutarnje strane i zanima me kako izvaditi cilindar jer kad odvrnem ova dva imbusa on i dalje stoji čvrsto

Ako netko ima iskustva s tim bravama pa da mi pomogne
ak dobro pamtim s bočne stane je šaraf koji drži cilindar...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 21:27   #1634
Pozdrav, htjeli bi nova protuprovalna vrata, jel ima tko kakve preporuke za Rijeku? Vidim da su neki ovdje spominjali Tinkare d.o.o. sa Trsata, no medjutim ti komentari su vec vise godina stari, jesu li jos uvijek ostali s kvalitetom ili? Hvala unaprijed, bilo kakav prijedlog je dobrodosao
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:55   #1635
Toplo preporucam Dierre, firma se zove Satelit (ili se tada zvala). Nasa u funkciji vec vise od 5 godina, sve isto kao i prvog dana. Usluga izrazito profesionalna. Jedini minus je cijena - kostala su oko 5000 kn, neki osnovni model.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:58   #1636
Jesu li ova kineska vrata iz peveca baš tako jako loša?

Neki dan sam ih išla pogledati uživo na preporuku frenda, a prodavač koji se zadesio na odjelu je pao u nesvijest od užasa. Rekao mi je nešto u stilu: 'nemojte ovo, ako boga znate.. '




Vidim da su neka limena i šuplja, ali...

Dakle trebam promijeniti ulazna vrata na jednom prostoru koji je pod alarmom. Novaca za to nemam, a majstor mi je rekao da mi se ne isplati plaćati skupo bravu ako su vrata sje... (a jesu).

Ovo mi je opcija jer
a) imam nova vrata
b) jeftina su

Mišljenja?
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 09:16   #1637
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Jesu li ova kineska vrata iz peveca baš tako jako loša?

Neki dan sam ih išla pogledati uživo na preporuku frenda, a prodavač koji se zadesio na odjelu je pao u nesvijest od užasa. Rekao mi je nešto u stilu: 'nemojte ovo, ako boga znate.. '




Vidim da su neka limena i šuplja, ali...

Dakle trebam promijeniti ulazna vrata na jednom prostoru koji je pod alarmom. Novaca za to nemam, a majstor mi je rekao da mi se ne isplati plaćati skupo bravu ako su vrata sje... (a jesu).

Ovo mi je opcija jer
a) imam nova vrata
b) jeftina su

Mišljenja?
Kad su resursi ograničeni nema puno izbora. Jedino se ni na ta vrata ne isplati stavljati neku super skupu bravu. Ima negdje na jubito kako ih otvaraju otvaračem za konzerve
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:08   #1638
Imao sam kineska vrata koja su bila kupljena kao privremeno rješenje i moj je savjet izbjeći ih u širokom luku ...
Možda rađe drvena vrata tipa http://www.drvo-trgovina.hr/view.asp?idp=4022&c=163
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:45   #1639
bok, ako netko ima iskustva please share dvoumim se između mitra i hlm vrata razlika u cijeni je minorna pa mi to nije nešto što bi presudilo
kejtdgrejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:47   #1640
Quote:
kejtdgrejt kaže: Pogledaj post
bok, ako netko ima iskustva please share dvoumim se između mitra i hlm vrata razlika u cijeni je minorna pa mi to nije nešto što bi presudilo
hlm vrata!
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.