Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 15:00   #81
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Dobro, to su sad neka nova pitanja koja se otvaraju. O tome možemo večeras ili neki drugi put. Reci mi za kraj da li sam ti uspio približiti viđenje dobrog u zlom i ostaješ li i dalje pri onim tvrdnjama s početka?
Jasno mi je što želiš reći, no i dalje sam mišljenja da u zlu ne postoji dobro, samo po sebi.

Tvojom logikom bi se moglo reći da npr i u proizvodnji nervnih bojnih otrova postoji nešto dobro jer naime, ako ih se proizvodi, onda ih se može izbjegavati i od njih se štititi zaštitnom maskom (a to je dobro). Ne slažem se s takvim načinom razmišljanja, to je sofizam kojim se pod svaku cijenu želi opravdati početna teza kako u "svakom zlu postoji i nešto dobro". Skeptičan sam u odnosu na takve generalizacije...
Old Jučer, 17:00   #82
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
ne, u nekom kontekstu doista ne pomaže jer nas ostavlja bespomoćnima i s mnoštvom pitanja na koje nemamo odgovora niti ih možemo pronaći.
A ostaje i onaj grozan osjećaj nepravde.

U vezi takvih iskustava i sama još uvijek dvojim imaju li smisla za neki naš daljnji napredak ili ne. Pružaju li nam ikakav dublji uvid koji se ne bi dogodio da takvog iskustva nije bilo?

Nisam sigurna.
I takva iskustva mogu pružiti neki uvid... no, ako i nešto takvo pruža uvid, to ne znači da nije razarajuće... a ako je razarajuće, onda zapravo sužava perspektivu.

Ili slikovito rečeno, ako te netko gurne u okno kakvog napuštenog rudnika, u jamu... onda imaš jedno novo iskustvo, jedan novi 'uvid', uvid u to kako je biti u crnoj jami. No, s tim uvidom više, vidiš manje nego ikad... i u mraku si većem nego ikad prije, a šansa za izlaskom možda i ne postoji.
Old Danas, 08:49   #83
Quote:
Bagi9 kaže: Pogledaj post
Čitao sam ga i gledao,

https://www.youtube.com/watch?v=GBx9IDMZfIA

Evo nešto zanimljivo od njega: kako netko tko je dvopolan doživljava"ljudsku" ljubav.

To je poznata stvar da je svijet kreacija uma (mano matra jagata), no kod ovoga se to jasno manifestiralo.
Prilično je strastven u tumačenju ''ljudske'' ljubavi, u korist božanske. Koje li posesivnosti prema onome što smatra da posjeduje.

Jao, jao, kako na nebu tako i na zemlji.

Odmak? Ni milimetar. Predmet ljubavi se preomijenio, sadržaj i manifestacija ostali isti.

Još jedan guru. Mah.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.