Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 10:21   #4481
Ajmo tko ima dostupnu e-poreznu da provjeri kako izgleda

Quote:
OBAVIJEST OBVEZNICIMA FISKALIZACIJE - puštanje u produkciju aplikacije za unos poslovnih prostora putem sustava ePorezne
http://www.porezna-uprava.hr/Lists/V...lovnica%2Easpx
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 12:02   #4482
Moze se i "pjeske" nositi u poreznu. Ima obrazac par postova prije
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 12:52   #4483
da može i sad si zamisli situaciju kojoj sam prisustvovao neki dan.
Kiosk za kebab i slične sendviče, dvije žene se raspravljaju o tome koje radno vrijeme da stave za petak (do 3 ili do 5) i sad će one to nositi u poreznu upravu moš si mislit a sad će imati problem jer u tom kiosku nisam vidio mogućnost na računalu da se ušteka čitač kartica bez koje nema e-porezne. Izgleda da će morati malo 'ozbiljnije' i 'ne u zadnji čas' mijenjati radno vrijeme u ovom periodu 3 blagdana. A vjerojatno prema broju računa jedva preživljavaju.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 17:59   #4484
Pa ako imaju knjigovođu, jave joj i ona to ubaci. Jest da je debilno ali jbga, tako je kako je.
Pretpostavljam da če dosta njih stavljat radno vrijeme 07-24 ili tako nešto, samo da li to smiju? Jel se negdje prijavljuje radno vrijeme osim kod prijave poslovnog prostora? Nekad znam da se moralo prijavljivati ali dugo nisam za to čuo.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:39   #4485
Quote:
HighMoon kaže: Pogledaj post
Taj SOLO sto ga cesto spominjes, valjda mislis na njega, kako printa na bluetooth printer?
Znaci, koristim npr. Solo u browseru mobitela i zelim printati na bluetooth printer, je li moze to?
Solo sad ima aplikaciju pa ne moraš u browseru, nego printaš iz app.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:46   #4486
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Solo sad ima aplikaciju pa ne moraš u browseru, nego printaš iz app.
Ako printa iz aplikacije onda to više nije sve u cloudu kako ti kažeš.
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:56   #4487
A nije? A joj.. A da probaš pa vidiš o čem pričaš? Samo ideja..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:12   #4488
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Od 1.7. nema više prijave poslovnog prostora putem servera za fiskalizaciju.

Sve ide preko ePorezne. Još posla za knjigovođe.
Bilo bi ultra debilno da se to radi preko knjigovođa, a i čuo sam da oni nemaju otvorenu opciju za slanje podataka za više poslovnih subjekata.

Drugo, mislim da je moguće prijaviti posl. prostor preko nekih od net banking servisa (ZABA?), tako da oni koji u paketu net bankinga imaju i uslugu "e-porezna" mogu mirno spavati.

Ostali liepo papir u ruke i pješke na poreznu dok se pametnjakovići ne sjete praktičnijeg i primjerenijeg načina za 21. stoljeće.

EDIT: E da, čuo sam i da je rok za prijavu posl. prostora pomaknut do 31.07. Nije provjereno.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:59   #4489
glembaj do 31.07 treba verificirati stare već prijavljene prostore a od 01.07 ide preko e-porezne (već je dostupno).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:36   #4490
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
glembaj do 31.07 treba verificirati stare već prijavljene prostore a od 01.07 ide preko e-porezne (već je dostupno).
gdje je dostupno? e-porezna na netu? ona se nadograđuje do 26.06., a do tad moš lajat na misec.

osim toga, e-porezna mi je pitala nekakav certifikat kad sam zadnji put čeknuo uslugu na netu.

osim osim toga, za dišpet ću odnit na formularu, na protokol ispostave, a to isto preporučam i svima ostalima, zaspimo ih papirima kad ih toliko vole.

EDIT: Da instaliram na bilo koji komp onaj cert iz 06/2016. "cis.porezna-uprava.hr" pa se s njim logiram? Ili moram sa kompa na kojem mi je blagajna?
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:59   #4491
pozdrav, došla sam iz godišnjeg i sad čitam. znači putem e porezne moram za svoje korisnike koji imaju fiskalizaciju prijaviti putem obrasca sve one podatke koje je prije radio programer?

Znači za sve je rok do 31.07.?
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:04   #4492
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
gdje je dostupno? e-porezna na netu? ona se nadograđuje do 26.06., a do tad moš lajat na misec.

osim toga, e-porezna mi je pitala nekakav certifikat kad sam zadnji put čeknuo uslugu na netu.

osim osim toga, za dišpet ću odnit na formularu, na protokol ispostave, a to isto preporučam i svima ostalima, zaspimo ih papirima kad ih toliko vole.

EDIT: Da instaliram na bilo koji komp onaj cert iz 06/2016. "cis.porezna-uprava.hr" pa se s njim logiram? Ili moram sa kompa na kojem mi je blagajna?
tek možeš od 01.07.2017 verificirati. A certifikati za e-poreznu to moraš vidjeti s njima i valjda piše u njihovim uputama. Nove su objavljene s opisom kako se radi za prijavu i verifikaciju poslovnih prostora.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:24   #4493
Ne razumijem kaj treba sa starim poslovnim prostorima napraviti? razumijem da za nove treba poslati obrazac putem e porezne, ako je u e poreznoj ako nije onda odnijeti ručno. I do kad treba za nove to predati, npr.za paušaliste?

Ne razumijem kaj sa starim, isto slati obrazac ili?

Hvala na odgovoru.
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:29   #4494
za nove prije prve fiskalizacije računa a za stare od 01.07 do 31.07 verificirati stare poslovne prostore. APIS je prabacio iz jedne baze u drugu bazu podatke o poslovnim prostorima i traži da tvrtke verificiraju stare prostore koje i dalje koriste, ima u novim uputama za e-poreznu kako to napraviti
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:24   #4495
Quote:
stela5 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kaj treba sa starim poslovnim prostorima napraviti? razumijem da za nove treba poslati obrazac putem e porezne, ako je u e poreznoj ako nije onda odnijeti ručno. I do kad treba za nove to predati, npr.za paušaliste?

Ne razumijem kaj sa starim, isto slati obrazac ili?

Hvala na odgovoru.
Za paušalce je isto kao i za sve koji rade s gotovinom:

https://solo.com.hr/blog/fiskalizira...-u-poreznu/153
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:25   #4496
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
za nove prije prve fiskalizacije računa a za stare od 01.07 do 31.07 verificirati stare poslovne prostore. APIS je prabacio iz jedne baze u drugu bazu podatke o poslovnim prostorima i traži da tvrtke verificiraju stare prostore koje i dalje koriste, ima u novim uputama za e-poreznu kako to napraviti


Znači, imam još vremena sve to napraviti i za stare i nove do 31.07.?
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:55   #4497
Quote:
stela5 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kaj treba sa starim poslovnim prostorima napraviti? razumijem da za nove treba poslati obrazac putem e porezne, ako je u e poreznoj ako nije onda odnijeti ručno. I do kad treba za nove to predati, npr.za paušaliste?

Ne razumijem kaj sa starim, isto slati obrazac ili?

Hvala na odgovoru.
Ne razumijem ni ja sto im sad treba opet maltretirat ljude koji su se fiskalizirali prije 5 godina kad je to trebalo.
Drzavnoj represiji ne vidim kraja...sramota koja je samoj sebi svrha.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:39   #4498
Može li netko objasniti da li se može prije od 01.07. ovo verificirati ..jer imamo stranku koja od 01.07.mijenja radno vrijeme..moze li se to već od danas ? ili tek 01.07.?
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 21:13   #4499
Neka danas promijene kroz programa i nek stave datum početka primjene 01.07.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 23:29   #4500
Ako nekoga zanima, mislim da ću imati za prodaju jedan Bixolon SRP-150 i par komada Bixolon SPP-R200II ako se ne varam, moram pogledati sutra
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.