Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 18:59   #1
Exclamation Izbrisan printer - HITNO - sutra mi je deadline

Vidjevši da mi HP printer ne radi (lampica ne gori, gumb ne funkcionira, ištekavam iz struje i ponovo uštekavam - ništa), na netu sam išla tražiti solucije kako da ga ponovo uključim. Pretpostavila sam da je privremeno crko jer je pisalo "offline". Na jednom sajtu predlaže se da se makne kvačica s opcije "work offline". To sam i učinila, ali onda mi je pisalo "not connected".
Zatim sam došla na jednu drugu stranicu gdje je sugerirano da stisnem opciju "uninstall", što sam i učinila, ali sad vidim i da sam se gadno zajebala.

Iako na netu postoji više sugestija kako reinstalirati printer, ništa mi nije pomoglo ili su mi savjeti prekomplicirani.

Kako da ga vratim u život? Hitno je, moram poskenirati ilustracije i večeras poslati, jer deadline je sutra ujutro.

Hvala!
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:22   #2
Našla sam opciju "Add printer", međutim, kad odaberem HP, izlista brojne opcije, ali na listi nema mog modela, HP Deskjet F4180. Samo F4200 nadalje. Što da radim?
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:32   #3
Koje Windowse imaš ?

Inače, ako on ne reagira uopće na paljenje tj isključivanje iz struje onda sumnjam da je problem u PCu nego u samom printeru.

Zar inače na paljenjenju ne počne svijetliti i davati neke znakove ?
Provjeri kabel od napajanja, utičnicu itd.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:56   #4
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Koje Windowse imaš ?

Inače, ako on ne reagira uopće na paljenje tj isključivanje iz struje onda sumnjam da je problem u PCu nego u samom printeru.

Zar inače na paljenjenju ne počne svijetliti i davati neke znakove ?
Provjeri kabel od napajanja, utičnicu itd.

Sent from my E6653 using Tapatalk
Windows 10.

Da, ne svijetli mi zelena lampica na power gumbu. Mislim da inače svijetli čak i kad ne radi, tj. kad ne želi skenirati.
Pokušala sam ga uštekati u više različitih utičnica koje rade, ne reagira.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:58   #5
Teško da je kabel pregorio, problem je skoro sigurno u printeru. Inače, Windows 10 najčešće sam prepozna printer i instalira svoje drivere kada se printer spoji.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:59   #6
Najbolje put kopiraone, ne znam baš da sama možeš nešto napraviti s printerom koji ne daje znakove života.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:21   #7
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Najbolje put kopiraone, ne znam baš da sama možeš nešto napraviti s printerom koji ne daje znakove života.

Sent from my E6653 using Tapatalk
Prokletstvo.
Jedno pitanje: spada li HPDeskjet F4180 po F4100 Series? Dakle, to je dio serije?

Ako da, instalirala sam HP Deskjet F4100 Series i sad mi u Properties piše da printer radi, ali i dalje ne daje znakove života.

Je li to možda do toga da sam ipak moguće instalirala pogrešan device ili zaista nešto nije u redu s printerom (jer nema zelenog svjetla)?
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 07:59   #8
Ocito nije problem u driveru, nego u ispravljacu. Printer kad je spojen u struju i kad kliknes na njemu gumb Power mora davati znakove života tj. Mora se upaliti zelena lampica. Ako ne svijetli znaci da je riknilo napajanje tj ispravljac.


Sent from my iPad using Tapatalk
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 08:01   #9
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Prokletstvo.

Jedno pitanje: spada li HPDeskjet F4180 po F4100 Series? Dakle, to je dio serije?



Ako da, instalirala sam HP Deskjet F4100 Series i sad mi u Properties piše da printer radi, ali i dalje ne daje znakove života.



Je li to možda do toga da sam ipak moguće instalirala pogrešan device ili zaista nešto nije u redu s printerom (jer nema zelenog svjetla)?


Da. Instalirala si dobar driver.


Sent from my iPad using Tapatalk
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.