Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 16:09   #61
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
....
Tebi život prolazi dok se ti pitaš što je to život...
Pokušavaš pronaći neke dublje odgovore o životu koje nitko do sada nije pronašao, pa nećeš nit ti... osim što se zavaravaš da te to čini posebnin od drugih..
Čista sebičnost i duboka želja da po nečemu budeš bolji od drugih i na takav "poseban" način privučeš pažnju..
A na kraju samo si čudan filozof koji premalo djeluje a previše razmišlja..
Ili previše djeluje tamo gdje ne treba..

U svakom slučaju, težiš sebi zakompliciravati život..
Život je prost ko pasulj, a i kompliciran kao najteža zagonetka, samo ovisi kakvim ga očima vidiš..
Stoga se malo pusti, pojebi brate nešto, razvali se koji put, uživaj, radi, druži se, živi... i ništa više od toga..
Znam, prosječnost ubija a ti ne možeš prihvatiti prosječnost..
Jebi ga stari, svi smo mi prosječni, a koliko si malen i beznačajan otkriješ onda kada ti doktor kaže kako za tvoju bolest nema nikakvog lijeka..
Ali probudit ćeš se ti, samo ti ne trebaju sati ili dani, već godine...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:19   #62
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Koliko god to ne izgledalo tako, moj zaokret od onda je ogroman Druga stvar je što moje mišljenje, znanje, stavovi i slično formirano na nečemu što nije istina i... Moglo bi se reći da odonda kasnim i pokušavam ispraviti stvari. Pokušavam shvatiti. Čak sam sada(koliko god to ne izgledalo tako) sklonio fokus sa seksa i žena kao lajtmotiva života


Edit: Nisi pisala na temi, sad sam išao vidjeti
Fulavaš poantu. Referirala sam se na onu temu di smo ti Ex i ja objašnjavale stvari. Skroz nebitno.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:21   #63
Rocket ja te na neki svoj način shvaćam, jer sam ja prije godinu i pol upao u neku krizu. Kolko čitam, tvoja traje puno duže. Odonda si vrtim takve gluposti u glavi, crne scenarije, muda nema na vidiku, propuštam lijepe dobre prigode, samo zato jer sam si ja nešt zacrtao u glavi, a niti ne poznam cure. Neke gledam kao uzvišena bića, pa mislim da ih niti ne zavrijeđujem. I apsolutno sam sad na prelomnici, moram to rješit ili odem u k****. Nije da ne izlazim nikud, dapače svaki drugi dan sam negdje, ali ono...ko da sam postao aseksualan, sviđa mi se jedna od 50. Jedan moj frend bi od tih 50 roknuo 51 al on je druga dimenzija, ovisnik o seksu.
Dobio sam par dobrih savjeta zadnjih nekoliko dana, samo to treba pretvoriti u praksu, što će s mojim blokadama bit dosta teško, izvedivo, al će trebat neko vrijeme.
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:23   #64
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Tebi život prolazi dok se ti pitaš što je to život...
Pokušavaš pronaći neke dublje odgovore o životu koje nitko do sada nije pronašao, pa nećeš nit ti... osim što se zavaravaš da te to čini posebnin od drugih..
Ne želim biti poseban. Poseban već jesam. Želim biti isti!
Quote:
Čista sebičnost i duboka želja da po nečemu budeš bolji od drugih i na takav "poseban" način privučeš pažnju..
A na kraju samo si čudan filozof koji premalo djeluje a previše razmišlja..
Ili previše djeluje tamo gdje ne treba..
...i kako ne treba. Vjerujem da je odgovor tu negdje.
Quote:
U svakom slučaju, težiš sebi zakompliciravati život..
Život je prost ko pasulj, a i kompliciran kao najteža zagonetka, samo ovisi kakvim ga očima vidiš..
Stoga se malo pusti, pojebi brate nešto, razvali se koji put, uživaj, radi, druži se, živi... i ništa više od toga..
Znam, prosječnost ubija a ti ne možeš prihvatiti prosječnost..
Jebi ga stari, svi smo mi prosječni, a koliko si malen i beznačajan otkriješ onda kada ti doktor kaže kako za tvoju bolest nema nikakvog lijeka..
Ali probudit ćeš se ti, samo ti ne trebaju sati ili dani, već godine...
Sorry, ali... Savjet pojebi nešto je u rangu savjeta kada prosjak kaže Čokolindi da već tjedan dana ništa nije jeo, a ona mu kaže nek pojede nešto, pa makar na silu Zapravo želim biti prosječan. Želim da mi moja "pamet" nije prepreka, nego da mi pomogne. Jer sam "poseban" na vrlo neposeban, ili nepoželjan način. Pojednostavljeno, nisam standard, nemam izrazito negativne osobine, ali nekolicini vjerojatno ispadam čudan, dok ne zagrebu.



Edit: Mark88, vidiš, ja ne mislim da su one "svete krave", niti da sam ja loš za njih. Očito ne fali toliko, ako masa osoba(pa čak i tu na forumu) ima pozitivno mišljenje i drži se blizu. Čak što više, ponekad, iako rijetko, nešto se i dogodi, konkretnije. Samo što je to podosta rijetko. Što to ne uspijevam posložiti onda kada ja želim, pa makar u jednom od pedeset slučajeva. Problem je natjerati ju da zagrebe, ili pokazati se na onaj način na koji ona želi da joj se frajer pokaže.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:31   #65
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Tebi život prolazi dok se ti pitaš što je to život...
Pokušavaš pronaći neke dublje odgovore o životu koje nitko do sada nije pronašao, pa nećeš nit ti... osim što se zavaravaš da te to čini posebnin od drugih..
Čista sebičnost i duboka želja da po nečemu budeš bolji od drugih i na takav "poseban" način privučeš pažnju.....
Ok da, čovjek je zaglavio, ali plesanje moravca po njegovoj kičmi stvarno nije neophodno niti će ikome biti od koristi.

Manite se tih analiza i pretpostavki zašto tko funkcionira i postupa na ovaj ili onaj način. Ne možete to znati!
Možete nagađati, referirajući se na vlastita iskustva i osjećaje, ali ne možete sa sigurnošću znati zašto netko funkcionira tako kako funkcionira i koji su nečiji porivi za određene akcije.

U ovakvim osvrtima ljudi često, nesvjesno, istresu puno više toga o sebi nego o onome po kome se s visoka istresu.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:11   #66
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Ok da, čovjek je zaglavio, ali plesanje moravca po njegovoj kičmi stvarno nije neophodno niti će ikome biti od koristi.

Manite se tih analiza i pretpostavki zašto tko funkcionira i postupa na ovaj ili onaj način. Ne možete to znati!
Možete nagađati, referirajući se na vlastita iskustva i osjećaje, ali ne možete sa sigurnošću znati zašto netko funkcionira tako kako funkcionira i koji su nečiji porivi za određene akcije.

U ovakvim osvrtima ljudi često, nesvjesno, istresu puno više toga o sebi nego o onome po kome se s visoka istresu.
Ne brigaj ti, znaju ljudi što pišu i zašto pišu.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:24   #67
Quote:
Ok, činjenica je da ja nemam zacrtane stavke, kao nekolicina, što moja "osoba" treba biti, kako treba izgledati, kako razmišljati, ili ponašati se.
Tvoja osoba NE treba nista bit. Ona vec je. Ti sebe trebas prihvatit kao takvu osobu. Ne znas kaj hoces od sebe i od zivota? Super, prihvati to i zivi zivot spontano iz dana u dan. Nije to rijetkost, nije cak ni manjina.

Takoder, imas pravo biti sebican i zatjevat nesto od nekog za sebe. Isto kao i sto druga osoba ima pravo zahtjevat nekaj za sebe.
Kad ti netko kaze "sebican si", "gad si", "mislis samo na sebe" itd. a da se pritom ne izjasni u vezi svojih optuzbi, ignoriraj to.
Sama cinjenica da te to "pogodilo" toliko da si otvoril ovu temu, i kao i uvijek se bavis ektremnim analziranjem govori upravo suprotno. Ti si kao breza usred oluje, njises se kak vjetar puse.

Quote:
Ovo nepoznavanje materije, elaborat što želim, što trebam gledati i neiskustvo u procjeni ljudi, te pokušaja sređivanja stvari vjerujem da čine dobar dio uzroka, ali ne želim se fokusirati na to, nego na pitanja koja su zapravo problem.
Jedini problem je da ti mislis da postoji cijeli niz pitanja koje treba rijesit i na koje mozes dobit magican odgovor.


One more time: Previse razmisljas i pokusavas se prilagodit univerzalnoj magicnoj sabloni po kojoj bi zene padale pred tebe a frajeri te velicali i otvarali teme "Roki - muskarcina naseg vremena".

Quote:
Također, ne kužim zašto je toliko nelogično da puknem kao kokica za nekim koga ne poznajem dobro(iako mi se već godinama nije u toj mjeri dogodilo, pa čak niti s osobama s kojima jesam komunicirao
Pukni! U cemu je problem?
Ako je to tvoja osobnost i ti tu "mogucnost" smatras djelom sebe. Pukni! Jebeno pukni! Pukni pa makaer se citava Europa dikla protiv tebe.

Quote:
Nemam propisanu duljinu kose, visinu, stručnu spremu, karakterne crte, broj bivših frajera ili kilograma, visinu primanja ili klasu automobila koji ona posjeduje. Nekolicina ipak ima makar nekakav okvirni opis osobe, a koji nije"treba mi biti ugodno s njom".
Ti to pokusavas prikazat kao tvoj neki.. problem?
Imanje i postojanje takvih lista je upravo.. problem.

Quote:
Što se kriterija tiče, kad ih uključim, ispadne da su gluposti i da "izmišljam".
Imanje kriterija, ma kakvi oni bili, je super.

Quote:
Kada kažem da uz ta dva-tri kriterija šansu ima makar trideset posto ženskog roda, odgovor je"zato što nemaš kriterije"
Ne, ti nemas kriterije. Da imas, ne bih bilo ovakvih tema. Ti imas reflekciju onog sto mislis da bi trebali biti tvoji kriteriji pod enormnim utjecajem okoline na tebe.

Quote:
Usudio bih se reći i da sam glup za živjeti.
Quote:
Iskreno, mislim da mi trener za život treba
Aj ne seri. Okreni se malo oko sebe.



Evo primjer roki:
Zamisli da zivis u selu gdje takoder zivi 50 cura kojima je najveca ljubav u zivotu cvijece i 50 frajera sa maco spikom, tj. suprotnost tim curama.

Vjerojatni scenariji (TI):
Poceo bi sadit/radit u svom malenom vrtu ispred kuce u nadi da te neka djeva primjeti ali s nelagodom/"prisilom" jer bi taj tvoj cin naletil na zid i neodobravanje tih 50 frajera. Pritom bi se ti najvjerojatnije opravdaval frajerima "Ja to radim zbog picke".

(JA):
Radil u svom vrtu jer mi je to gust i nemam stav da me to cini manje muzevnim ili "maco" od ostalih 50 u selu. Ne opravdavam se ikome zbog icega.

(Maco ekipa):
Tvrdili da to sve treba pokosit i da je bezveze.


Kaj mislis, kakav bi bil rezultat "prijateljsko/ljubavnih" veza u tom selu?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:50   #68
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Tvoja osoba NE treba nista bit. Ona vec je. Ti sebe trebas prihvatit kao takvu osobu. Ne znas kaj hoces od sebe i od zivota? Super, prihvati to i zivi zivot spontano iz dana u dan. Nije to rijetkost, nije cak ni manjina.
Pod mojom osobom mislio sam na osobe koje gledam.

Quote:
Jedini problem je da ti mislis da postoji cijeli niz pitanja koje treba rijesit i na koje mozes dobit magican odgovor.
Neka pitanja očito postoje

Quote:
One more time: Previse razmisljas i pokusavas se prilagodit univerzalnoj magicnoj sabloni po kojoj bi zene padale pred tebe a frajeri te velicali i otvarali teme "Roki - muskarcina naseg vremena".
Istina. Ne drugi dio. Ne očekujem postati uberjebač, nego doći do toga da imam dovoljno da makar mislim da znam što želim




Quote:
Ti to pokusavas prikazat kao tvoj neki.. problem? :mi sli:
Imanje i postojanje takvih lista je upravo.. problem.


Imanje kriterija, ma kakvi oni bili, je super.
Kriterij je i mora biti visoka/niska/debela/mršava. Ono je navedeno kao primjer. Poanta je da ja ne percipiram kriterije uopće što oni sve mogu biti. Npr, nekome smeta što glasa za HDZ. Ono, iako to smatram glupim, bmk za kog glasa Bitnije mi je da ima slične stavove o monogamiji,nego o politici

Quote:
Ne, ti nemas kriterije. Da imas, ne bih bilo ovakvih tema. Ti imas reflekciju onog sto mislis da bi trebali biti tvoji kriteriji pod enormnim utjecajem okoline na tebe.
Možeš li mi objasniti zašto moji "kriteriji" često nalete na osudu, ako su zapravo refleksija onoga što mislim da okolina očekuje od mene?


Quote:
Aj ne seri. Okreni se malo oko sebe.
Da pričam ili ne, koje sam stvari prihvatio tek pomoću foruma, jer nisam imao previše doticaja s njima u RL? Npr da se ljudi ševe i kad se ne misle vjenčati i slično, i to uglavnom svi(ja naletim na iznimke). Dakle, 22 godine sam imao kad sam došao na forum, i nisam to baš odmah prihvatio, više je to bilo iznimka Još kasnije mi je FF odnos postao nešto što je prihvatljivo podjednako kao veza.




Quote:
Kaj mislis, kakav bi bil rezultat "prijateljsko/ljubavnih" veza u tom selu?
Ne pada mi na pamet uzgajati cvijeće ni zbog koga

I bilo kakva promjena u mom životu neće ići izvan okvira koje ja želim, koliko god to bilo "možda" dobro za nešto više. Npr povlačenje jednog dima trave, ili pijenje dvije čaše cuge više bi možda pomoglo dok sam bio vani s jednom forumašicom i njenim društvom. Možda ne. Ali nisam povukao dim trave niti prije, niti poslije. I vozačka mi je draga
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:55   #69
Roki, jedan si mi od dražih forumaša i zaista mislim da si dobar dečko, ali vrijeme je da prestaneš biti forumsko dijete i da počneš živjeti svoj život, a ne čitati i ispitivati kako bi ga trebao živjeti.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:27   #70
Poznam ga od kako je tu na forumu . Ne znam kako bih napisao moje misljenje a da ga ne uvredim , povredim ?! Razumijem ga potpuno , posto sam bio suocen sa jako posesivnim roditeljima .
U njegovom slucaju radi se o "majci" .

Prekinuti taj patoloski odnos nije nikome lako , a najmanje djetetu kojega se kondicioniralo od malih nogu i kulpabiliziralo bez pravno i bez razlozno .
Neravnopravna je borba i jako teska sa patoloski posesivnim majkama a pogotovo kada joj tradicije , okruzenje , lokacija daje za pravo .
Jos ako je djete materialno zavisno o njoj , ttakvi emocionalni vampri isisaju zadnju kap krvi djeci . Cesto se radi o ekcepcionalno emotivnoj djeci ,poslusnim , koji respektiraju obitelj i roditelje .
Podlozeni su pritisku rekla -kazala .
Izlaz ako postoji za njih izlaz , je promijena lokacije , okruzenja ,bjeg u bijeli svijet . Nema bas mnogo drugih izlaza .
Iz moga kutka gledanja , da bi prekinuo pupcani strik koji ga veze uz majku morao bi poduzeti ozbiljnu obiteljsku terapiju ili ulaskom jedne karakterne zene koja ce biti sposobna da se izbori za njih obadvoje .
Mozes se ucinuti okrutno ovo sta pisem ,ali ,njemu mora pomoci netko iz vana .

Zadnje uređivanje lazan : 12.06.2017. at 20:56.
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:46   #71
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne želim biti poseban. Poseban već jesam. Želim biti isti!
...i kako ne treba. Vjerujem da je odgovor tu negdje.
Sorry, ali... Savjet pojebi nešto je u rangu savjeta kada prosjak kaže Čokolindi da već tjedan dana ništa nije jeo, a ona mu kaže nek pojede nešto, pa makar na silu Zapravo želim biti prosječan. Želim da mi moja "pamet" nije prepreka, nego da mi pomogne. Jer sam "poseban" na vrlo neposeban, ili nepoželjan način. Pojednostavljeno, nisam standard, nemam izrazito negativne osobine, ali nekolicini vjerojatno ispadam čudan, dok ne zagrebu.
Dao sam ti odličan savjet kojeg ne moraš shvatiti u doslovnom smislu. Tebi čovječe fali života, to se vidi odmah na prvu. Ideš u pretjeranu filozofiju jer ne možeš definirati i prihvatiti najprije sebe, pa ako ne poznaješ i ne prihvaćaš sebe nemaš kapaciteta prihvatiti i druge.
Želiš biti isti, prosječan, ovakav, onakav... greška jer ti si ti čovjeće, sebe prihvati i upoznaj sa svim vrlinama i manama, sa svim iskustvima i svime što ti je Bog dao, ti od sebe ne možeš pobjeći, ljudi čitav život bježe od sebe pokušavajući biti ne znaju ni sami što ni kako jer od sebe bježe. Tek kad prihvatiš sebe tek tada možeš mijenjati neke komadiće sebe na bolje.
Ti letiš 3 metra iznad zemlje, pitanja koja postavljaš besmislena su i prije će te odvesti na psihijatrijski odjel nego do nekakve konkretne spoznaje.
Zato sam ti i rekao da pojebeš nešto, aludirajući da se spustiš na zemlju i uživaš u trenutku života, u sebi, u toj jednostavnosti bez trunka analize i filozofije. Put kojim si krenuo i pitanja koja si postavljaš odvest će te u vlastito ludilo i psihičku nestabilnost jer na njih je nemoguće dati odgovor, a očajnički ih postavljaš jer bježiš od sebe. Tko je sjebao stvar otac, majka, ne znam ali ne moraš tako živjeti, to ti je pogrešan put.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:57   #72
Ovako je jasnije. Mislim da sam malo "poseban" sam po sebi, a nije da je išta dosad kumovalo baš da bude drugačije, od obitelji(zapravo, vjerujem da je više stvar u ocu sa dijagnozom i majci koja je nastojala štititi, ali je ta briga s vremenom, i s jednom mojom bivšom vezom, preokrenula odnos između nas dvoje, da mi ta briga stvarno smeta), škole, pa i života nakon. Da, bio sam ja, bio sam aktivan, bio sam pasivan, bio sam angažiran, bio sam prepušten i upoznavanja ljudi generalno se nisu događala. Sada mi je želja izbjeći što radim krivo, ako što radim krivo. A ako se ljudima događa da im se drugi ljudi spontano obrate dok hodaju ulicom, očito nešto je krivo(jer mene salijeću samo oni što dijele letke ili što traže kunu).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:07   #73
rocket86, nemoj se naljutiti na mene zbog mojega misljenja i pogleda? Medjutim ,ako ne poduzmes sada nesta ,vjeruj mi , ostaces sam do konca zivota .
Prvo sta ces sa godinama i kroz zivotno iskustvo poceti i sam vjerovati da su tvoji roditelji bili u pravu . I sa pedeset godina ,ni sam neces trpijeti ljude koji kao , bezosjecajni , bezobrazni , sebicni , i misle samo na sebe .
Ovi sta se lijepe na tebe ,lijepe se posto ti odises tom dobrotom koja je odlika tlacene djece ,ne svijesni da su tlaceni ubjedjeni cak da zive u favoriziranoj sredini .
Za dvadest godina uloge ce se izmijeniti . Ne cekaj da ostaris i pokusaj otici negdje sam ,nezavistan ,bez njih i njihove "ljubavi" ?
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:12   #74
Mislis da tko ceka taj i doceka?
Ako danas odlucis se dati vanjskom svijetu,mislis da bi to trebalo ici tako da cim se sjednes na prvu klupicu da ce doci neka zenska sa kojom ces docekati svoju starost?
Mada i sjedenje na klupici nije lose za pocetak,move it!
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:39   #75
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
rocket86, nemoj se naljutiti na mene zbog mojega misljenja i pogleda? Medjutim ,ako ne poduzmes sada nesta ,vjeruj mi , ostaces sam do konca zivota .
Prvo sta ces sa godinama i kroz zivotno iskustvo poceti i sam vjerovati da su tvoji roditelji bili u pravu . I sa pedeset godina ,ni sam neces trpijeti ljude koji kao , bezosjecajni , bezobrazni , sebicni , i misle samo na sebe .
Ovi sta se lijepe na tebe ,lijepe se posto ti odises tom dobrotom koja je odlika tlacene djece ,ne svijesni da su tlaceni ubjedjeni cak da zive u favoriziranoj sredini .
Za dvadest godina uloge ce se izmijeniti . Ne cekaj da ostaris i pokusaj otici negdje sam ,nezavistan ,bez njih i njihove "ljubavi" ?
Ne ljutim se, zašto bih? U planu je, iz više razloga. Prvenstveno radi komocije, ne radi psihe, jer odnos s njima ne utječe na moj odnos s ostalima. Samo mi je žao što nekad sebi rade, i ljuti me što je to nekad usmjereno na mene.

Radi komocije jer si, ako stanujem sam, mogu dozvoliti, ako si mogu priuštiti, odlazak u Split na kavu. Sad me ne bi bilo 12 sati doma, i to je relativno neobično za "idem do grada na kavu", a da ne bude podpitanja

Mislim, ima masa osoba koje znam da su se osamostalile i spavaju u svom stanu, da su skoro svakodnevno kod roditelja makar nakratko, ali imaju komfor da se ne zna uvijek gdje su i kad dolaze doma.
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
Mislis da tko ceka taj i doceka?
Ako danas odlucis se dati vanjskom svijetu,mislis da bi to trebalo ici tako da cim se sjednes na prvu klupicu da ce doci neka zenska sa kojom ces docekati svoju starost?
Mada i sjedenje na klupici nije lose za pocetak,move it!
Imam osjećaj da se drugi ljudi upoznaju čekajući red u banci, sjedeći u kafiću, plaćajući račune u pošti, kupujući mlijeko u plodinama, šetajući trgom, sjedeći na klupici. Govorim o spontanom upoznavanju, ne onom koje se tiče posla, pa je poprilično uvjetovano. Osobe koje poznajem većinom sam upoznao preko ranijih prijatelja, kontinuiranim izlaženjem. Izlazaka skoro da nema, a većinom se ne nađeš niti u istom društvu, da to ostane kao neko poznanstvo
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:54   #76
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne ljutim se, zašto bih? U planu je, iz više razloga. Prvenstveno radi komocije, ne radi psihe, jer odnos s njima ne utječe na moj odnos s ostalima. Samo mi je žao što nekad sebi rade, i ljuti me što je to nekad usmjereno na mene.

Radi komocije jer si, ako stanujem sam, mogu dozvoliti, ako si mogu priuštiti, odlazak u Split na kavu. Sad me ne bi bilo 12 sati doma, i to je relativno neobično za "idem do grada na kavu", a da ne bude podpitanja

Mislim, ima masa osoba koje znam da su se osamostalile i spavaju u svom stanu, da su skoro svakodnevno kod roditelja makar nakratko, ali imaju komfor da se ne zna uvijek gdje su i kad dolaze doma.

Malo sam bio tezak a cijenim te mnogo pa sam si prebacio moju otvorenost .
Sve ok !
Taj komfor i komocija su jako bitan faktor . Daje ti mogucnost da se opustis i da bez uticaja razmislis ,izvazes , prozvaces .
Nekada nisamo svijesni kako nasa psiha fonkcionira i koliko je pod utijecajem svakodnevnih dogadjanja .
Malo lufta bez da te se kulpabilizira ce ti dobro doc . Veliki si momak ,znas komunicirati i odvazi se kada predju granicu i postavi ih na njihovo mijesto .
Moj savijet , ne izigravaj sudca ostavi ih neka se koprcaju u njihovim govnima koja su sami posrali . Ostani neutralan u roditeljskim konfliktima . Oni ce se opet spandjat . Jednostavno ,nije tvoj problem !
Zivi svoj zivot , cak sa njima u kuci . Veliki si momak . Imas pravo na tvoju slobodu cak u njihovoj kuci , koja je u isto vreme tvoja kuca .
Kucni red se postuje do odredjene mjere .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:24   #77
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ovako je jasnije. Mislim da sam malo "poseban" sam po sebi, a nije da je išta dosad kumovalo baš da bude drugačije, od obitelji(zapravo, vjerujem da je više stvar u ocu sa dijagnozom i majci koja je nastojala štititi, ali je ta briga s vremenom, i s jednom mojom bivšom vezom, preokrenula odnos između nas dvoje, da mi ta briga stvarno smeta), škole, pa i života nakon. Da, bio sam ja, bio sam aktivan, bio sam pasivan, bio sam angažiran, bio sam prepušten i upoznavanja ljudi generalno se nisu događala. Sada mi je želja izbjeći što radim krivo, ako što radim krivo. A ako se ljudima događa da im se drugi ljudi spontano obrate dok hodaju ulicom, očito nešto je krivo(jer mene salijeću samo oni što dijele letke ili što traže kunu).
Oni što traže kunu obično jako dobro poznaju ljude, pogledaju te i procjene da li si meka srca pa ćeš im udijeliti kunu. Ta "energija" izvire iz tebe, ljudi ju prepoznaju pa se prema tebi tako i odnose. Ukoliko zračiš bezopasno, mekano, povodljivo, takve ćeš reakcije i pobuditi kod drugih.
Probleme koje imaš vučeš iz obitelji, svi ih vučemo iz obitelji. Ukoliko si još pupčanom vrpcom vezan za njih nikad nisi imao priliku upoznati sebe. Ukoliko se ne poznaješ onda se tražiš i propitkuješ. Mnogi to traženje prolaze u pubertetu koji i služi tome da čovjek upozna i definira sebe i samostali se. Ako ti to nisi prošao onda ti okus života pruža čudan dojam, onako plašljivo kušaš i pitaš se što je to ili što nije u redu. Treba mnogo snage da se odvažiš i kažeš "ma tko ga jebe idem pa šta bude". I tako mjesecima, godinama moras kušati i slušati sebe kako bi znao tko si i što ti zapravo želiš. Ako to ne znaš stoje bezbrojni upitnici iznad glave i čuđenje životu kao pura dreku. Ne znam da li me možeš razumjeti, ali ta samospoznaja je dugotrajan proces, čak i cjeloživotni a ti to nekako promatraš sastrane bez da si istinski uključen u sve to...
Ja ti savjetujem da se makneš od roditelja i živiš svoj život kako ti želiš i misliš da je najbolje. S vremenom bi sve trebalo stati na svoje mjesto kako budeš upoznavao i cjenio sam sebe. Trenutno mi je sve to kod tebe na jako klimavim nogama, ne znam...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:03   #78
Quote:
Istina. Ne drugi dio. Ne očekujem postati uberjebač, nego doći do toga da imam dovoljno da makar mislim da znam što želim
Ja, iskreno, nemam blage veze kaj hocu ni kaj ocekujem od sadasnjosti, buducnosti, veza, whatever. Rijetko tko od nas ima napisan plan sto, kako, gdje i kada.

Da, imam neke smjernice, i to je to. Svakodnevno se mijenjaju i cesto se nadem u situaciji "zajeb to sve".

Jebo ga to planiranje i razmisljanje o zivotu.
Pocni zivit! Sutra doslovno mozes zavrsit s tumorom i preostala dva mjeseca zivota. Kakva ce ti onda korist biti od tih svih planova i definicija koje postavljas?

Zapitaj se, 10 godina razmisljanja i gdje te to odvelo? Nigdje vise manje. Dakle, cemu? Ocito je ne-efektivno.

Quote:
Kriterij je i mora biti visoka/niska/debela/mršava. Ono je navedeno kao primjer. Poanta je da ja ne percipiram kriterije uopće što oni sve mogu biti. Npr, nekome smeta što glasa za HDZ. Ono, iako to smatram glupim, bmk za kog glasa Bitnije mi je da ima slične stavove o monogamiji,nego o politici
Ne kuzim kaj hoces reci s tim?

Ok, vazniji ti je razgovor o monogamiji od politike? Super.

Previse paznje dajes tome kak drugi funkcioniraju i kaj oni zele.

Quote:
Možeš li mi objasniti zašto moji "kriteriji" često nalete na osudu, ako su zapravo refleksija onoga što mislim da okolina očekuje od mene?
Jer nisu tvoji.
Zamisli da se ja uputim na podforum o ribiciji (valjda ima takvog) i pocnem pisat o tome. Odjebali bi me u startu. Jer zracim neznanjem itd.
No da uporno pokusavam upecat ribu i kroz par mjeseci i upecam, pa jos jednu i jos jednu... jel mislis da bi me onda prihvatili?

Ti trenutno radis ovo: Mases s stapom i vices "Ljudi ljudi, jel zinja za lov na sarana mora biti 0.30mm ili 0.31mm".. i to tak godinama. Baci prokleti stap u vodu vise.

Quote:
Dakle, 22 godine sam imao kad sam došao na forum, i nisam to baš odmah prihvatio, više je to bilo iznimka Još kasnije mi je FF odnos postao nešto što je prihvatljivo podjednako kao veza.
Bilo - proslo.
Drzis se, analiziras i definiras sebe kroz proslost jer je proslost nekaj kaj ti se vec dogodilo, tj. materijal za razmisljanje.
Muci te manjak novog zivotnog sadrzaja.

Takoder pretjerano uzimas u obzir savjete nas forumasa (a vjerojatno i RL) zbog tvog uvjerenja da smo iskusniji i pametniji. Vidis da svako vucemo na svoju stranu, a ti jadan neznas kud bi.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:29   #79
Roki, preporučam ti jednu izvrsnu knjigu, MOĆ SADAŠNJEG TRENUTKA, autor: Eckhart Tolle..
neću ti previše o knjizi ali mislim da ako si spreman i otvoren učiti da će ti pomoći..prije svega da smiriš um, promišljanja i analiziranja i živiš u trenutku
Neka ti ne bude lijeno, nabavi ju i kreni..

imaš i tu na forumu pdf sa tematikom te knjige pa si škicni..
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:32   #80
Pretvorili temu u psiho kauč
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.