Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 15:13   #1
Teško je danas naći dobre ljude (cure)

Pozdrav svima,

prije svega, kao što naslov govori teško je danas naći dobre ljude (konkretno cure). Ja neću krenuti sa društvenim mrežama, upoznavanjima u lokalima i sličnim mrežama, te se neću izgovarati na društvenost ili negodovati kako mi je teško u životu (jer sam naučio izboriti se za sve u životu). Kao što to kaže naš popularni Rocky: "Ako dozvoliš životu, pritisnut će te na tlo i nemilosrdno udarati, za uspjeh se treba izboriti i naučiti kako ostati na nogama". Dakle kuknjava i žalopojke nisu problem.

Ono što jest problem je da se ljudi sve više okreću samima sebi, sve je manje društava koje izlaze i druže se međusobno (bar u mojoj sredini), sve je manje spontanih susreta na totalno spontanim mjestima, barem to ja tako vidim (možda griješim).

Upoznavanje:
Najmanji je problem prići nekoj curi, svaka vitka cura obično je ili slatkica ili zgodnica i nije teško pogoditi zašto će ti se takva cura svidjeti, kao što nije ništa loše u tome ako ti za oko zapne cura sa atributima ili umjerena ili ekstremna kombinacija svega. Osobno sam uvijek težio tome da se ljudi bar malo trude oko sebe i za svoju bolju polovicu.

Međutim, tu u igru dolazi karakter i zato za mene ispadaju recimo bircevi, diskoteke i slična mjesta jer tamo ako ne vidim "liniju ili atribute", karakter joj sigurno ne budem, a uz dužno poštovanje marljivim galebovima, metode promašaja i pokušaja nisu moj zanat, niti se volim truditi kao neki da "nekoga očaraju".

Tip sam osobe koji otvoreno kaže nekoj curi kad mu se sviđa ili mu je dobro društvo. Nema veze što nosi na sebi i ako je međusobna simpatija biti će to u redu.

Današnji paradoksi:
Samim time dolazim do nekih gluposti koje muče mlade ljude, a koje su meni totalno smiješne, nabrojat ću ih u natuknicama jer upravo su te stvari toliko banalne da ja sigurno takvim osobama ne bi prilazio:

- doza romantike i truda oko cure mora biti, ali kada čitam da neke cure pričaju da ti broje ruže, krivi zalogaj u zube (naravno vrata joj trebaš otvarati ipak si kavalir i hodaš uz nju ili iza, nikad ispred, to je već stvar odgoja i to kužim), ali neke sulude pedantnosti mi nisu jasne i uz dužno poštovanje prema kavalirstvu ja se ne bi nikad toliko ponizio.

- upoznavanja na netu su u redu, ako si oprezan, dolaziš po društvo i ne srljaš i ne radiš pritisak sam sebi (nije moj stil), međutim masa ljudi ide s ciljem da ljude upoznaje preko nekih potreba, pa ako nešto "ubode" dobro je, ako ne, poslužit će dok ne dođe "idealna". To su mi strašne izjave nepoštovanja u stilu prevare. Kao da ljudi ne kuže da troše drugoj osobi priliku za nešto bolje.

- upoznavanja na svim drugim mjestima gdje prilaziš nepoznatoj, meni jednostavno nije to, jer ide kontra od moje logike (a to je karakter), zabadava joj sva sila opreme i pedantnosti, ako nema kulture, poštovanja i ravnopravnosti prema drugim ljudima, a meni je to bitno, da je osoba s kojom se družim divna osoba, jer izgled je sigurno neće učiniti boljom.

- zablude da mora biti dobra "akcijska junakinja", ja sam mislio da se to postiže s malo treninga, a ne da se s time rodiš? Ta zabluda kod ljudi mi je danas najjača i zaista je suludo slušati takve stvari kod ljudi kao i izliku.

- ljudi koji vole samoću ili se teško druže. Nemojte se time ograničavati, i ja mogu uživati u samoći, koliko i u društvu, pa opet to ne bi smjelo vašu partnericu ili partnera ometati, jer ako se imalo osoba s druge strane trudi, otvoriti će se sve, pa tako i društvenost.

- nekompetentnost i banalne izlike u stilu različitog stupnja obrazovanja ili nevjerojatno ali istinito različitih primanja? Meni takve stvari nikad neće biti jasne, niti takvi ljudi. Svatko imalo školovan trebao bi znati da se 90 % općeg znanja ili općenitog dobije kroz osnovnoškolsko obrazovanje, dok se struka izrađuje kroz srednju školu, tu se pokriju i napredne osnove fizike, matematike, pa čak i političkog i društvenog stupnja odgoja. Ljudi koji ne znaju da fakulteti služe tek stručnom usavršavanju i opredjeljenju u smjeru u kojem planiraš raditi i da pokrivaju tek manji postotak ukupnog znanja meni su, bit ću direktan, smiješni i uzdižu se više nego zaslužuju. I sam sam mogao na fakultet, mogu i danas, međutim nisam, ali nikad nisam imao problem sa curama koje su završavale iste, vjerojatno zato što sam bistar dečko, niti me smetalo ako cura zarađuje više od mene ili što sam tada bio nezaposlen, srećom svaka od tih osoba bila je dobra osoba i prijateljica i prije svega motivacija da te bodri. A nisam ni lik kojem bi štetilo egu da ima cura veću plaću ili obrnuto. Sve mi to zvuči kao da ljudi danas nemaju smisla za kompromise (pa trošite oboje jednako), a ona svoj ostatak neka ostavi na banci ili štedi da utroši na sebe ili za stvari koje ona želi. Meni je nestvarno da imalo pametni ljudi različitih primanja i stupnja obrazovanja, gdje se radi o dvije inteligentne osobe, to vide kao problem. To su obično ljudi koji misle da vrijede više od ostalih, da ih magisterij čini boljima ili skraćeno (dakle uzdignuti malograđani podložni društvu kojima je politika ili kapitalizam popio malo previše mozga jer mene su kao dijete učili da nema slojeva društva više i da je to ostalo tamo negdje u srednjem vijeku iza nas). Nije mi namjera vrijeđati nikoga, ali kako odijelo ne čini čovjeka, ne čini ga sigurno ni novac, a ni stupanj školovanja, već osobne kvalitete i namjera za usavršavanjem.

Kada zaključim:
Lijepo je meni kada tokom života naiđem na djevojku bez obzira gdje to bilo na internetu ili u reali, koja je divno društvo, koja je divna osoba i s kojom si "legnem". S kojom prvo krenem pričati i koju bar malo kroz razgovor poznajem i gdje doslovce razgovor ide, bez primisli, je li imaš društvo ili voliš samoću, imaš li posao i slične gluposti kao što su stupanj obrazovanja. Osobu koja te motivira, poštuje i cijeni i kojoj ti ne piješ živce ni ona tebi, ako slučajno kupiš koju ružu manje ili više, krivu vrstu čokolade ili da ne govorim ako krivo okreneš žlicu lako je zavoljeti. Još je ljepše kada znaš da si sa curom koja će te motivirati i kad ti je teško (kad nemaš posao) i obrnuto i da nećete jedno drugom gledati na zaradu, već uživati u životu, jer život je lijep i ponavljam, imamo samo jedan i treba se poštovati svaku osobu kao ravnopravnu. Za mene komunikacija mora ići dvosmjerno i još nisam nikad imao problem sa curom koja je bila manje ili više obrazovana, vjerojatno zato što mi kapitalističke zablude nikad nisu bile u primislima, a još manje bitne.

Sve te zablude i razlike koje muško ženski odnosi rade (a vidim ih na internetu već u ovoj podsekciji masu) zaista su uzdizanje iznad nekoga i nečega i nikad ne bih bio s nekim tko je kontra od natuknica koje sam napisao. Za mene komunikacija uvijek ide dvosmjerno, ljudi moraju imati zajedničkih tema u izobilju (meni se nikad nije desilo da s curom koja mi je draga nemam o čemu pričati) i prije svega tu mora biti poštovanja. Osobno se klonim svih ljudi koji žive po nekim prospektima, koji shvaćaju život tako strogo, ko po "špagi". Ja kad radim nema šanse da se nerviram, dođem na posao da se veselim, dođem doma i uživam na poslu, sigurno neću dozvolit da mi netko doma još gleda krivo okrenutu žlicu, broji i prigovara visinu plaće ili što nisam završio studij, a pogotovo banalnosti koje sam naveo. Ljudi se danas ne znaju opustiti, a izgleda da ne znaju prihvatiti ostale ljude kao sebi ravnopravne, previše cijene materijalno, a da su i previše fokusirani na vizualno ne trebam ni govoriti.

Danas je teško naći curu s kojom, ako je imalo poznaješ, možeš zamoliti da sjednete, popričate, da iskreno kažeš da ti je super i pitaš da li možete biti prijatelji, a s vremenom nešto više, dođe to spontano. Danas se tako malo ljudi trudi uzeti par tjedana vremena za druženje i upoznavanje i zaista, ali zaista tako je malo danas cura, s kojima doslovce voliš pričati i pričati prije nego se razvije u nešto dublje i gdje onda imate zaista divan odnos. Ja stvarno u zadnjih 10 godina nisam upoznao više od 10-20 takvih djevojaka (ne kažem da su mi bile cure).

Misli li itko kao ja? Vjerujem da da, zapravo ne sumnjam. Život ne bi smio biti kompliciran kao što mnogi rade sami sebi, a samo treba tako malo, razgovora i poštovanja da sve krene svojim putem. Zbog ove sam teme došao na ovaj forum. Kao što vidite nisam probirljiv kao osoba, tražim samo poštovanje, radost, iskrenost, opuštenost, a danas toga zaista zaista onako u dušu ima jako malo i to se obićno primjeti u uvodnih 10 minuta razgovora s nekom curom. Volim biti s curama kojima je osmijeh na licu i dobrota u srcu, obožavam biti s takvim ljudima.

Hvala svima koji uspiju ovo pročitati do kraja, ispalo je daleko duže nego sam planirao i htio. Kao što sam napisao, riječi ponekad samo polete, a sadržaj nisam planirao unaprijed.

Zadnje uređivanje Nasmijan : 17.06.2017. at 15:26.
Nasmijan is offline  
Old 17.06.2017., 16:00   #2
Quote:
Nasmijan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,


Najmanji je problem prići nekoj curi, svaka vitka cura obično je ili slatkica ili zgodnica
Sorry, stvarno mi se ne da čitati do kraja

ali ne, nije svaka vitka cura slatka ili zgodna. Možda je takvima kao ti koji nemaju nikakav kriterij osim da je vitka
Slatka je valjda ako ima takve crte lica, to nema veze sa vitkošću u tijelu Zgodna isto tako može biti, a i ne mora. Ovisi o nečijem ukusu.
coconut addict is offline  
Old 17.06.2017., 16:15   #3
Quote:
coconut addict kaže: Pogledaj post
Sorry, stvarno mi se ne da čitati do kraja

ali ne, nije svaka vitka cura slatka ili zgodna. Možda je takvima kao ti koji nemaju nikakav kriterij osim da je vitka
Slatka je valjda ako ima takve crte lica, to nema veze sa vitkošću u tijelu Zgodna isto tako može biti, a i ne mora. Ovisi o nečijem ukusu.
Trebala si pročitati cijelu objavu, pokušaj, zbog nje sam došao. Nisam plitak mladić i ne mora biti cura vitka niti samim time zgodna, može biti i bujna, ne smeta me i ne preferiram ni manekenski vitke ni dekoltirane, u redu mi je bilo koje od toga, nemam određeni tip cure, bitno da si sjednemo kao osobe, a onda ću znati cijeniti i ono što ona ima na sebi bez obzira koliko je. Jedino što sam po tom pitanju napisao je da je lijepo ako obje osobe međusobno drže da si ostanu kako se kaže privlačne, dakle da bar malo rade na tome da si budu "napeti" međusobno i ne nabace preko mjere.

Savjet: Pročitaj si sam početak "dakle prva dva retka i zadnja dva", tu ćeš pohvatati najbitnije, naravno ako želiš, ovo u sredini su paradoksi modernog društva koji su mi tako nejasni, tako blesavi i tako nepotrebni, a tako svima nama bespotrebno kompliciraju život. Ne bi trebali na gluposti trošiti vrijeme. Osmijeh na lice i uživati u životu, imamo ionako samo jedan.
Nasmijan is offline  
Old 17.06.2017., 16:50   #4
A sto ti zapravo zelis?
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Old 17.06.2017., 16:58   #5
Quote:
coconut addict kaže: Pogledaj post
Sorry, stvarno mi se ne da čitati do kraja

ali ne, nije svaka vitka cura slatka ili zgodna. Možda je takvima kao ti koji nemaju nikakav kriterij osim da je vitka
Slatka je valjda ako ima takve crte lica, to nema veze sa vitkošću u tijelu Zgodna isto tako može biti, a i ne mora. Ovisi o nečijem ukusu.
To je ženski pogled na žene.

Muški su programirani da im se diže na sve što je vitko i liči na žensko. A to što bi vi htjele čuti da ste ne znam po čemu posebne, niste vjeruj mi, jebe se muškom za tvoje crte lice, osim ak nisi defomirana. To se vi više natječete same među sobom..
aaaaaaaa is offline  
Old 17.06.2017., 16:59   #6
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
A sto ti zapravo zelis?
Razdjevicit se!
the33 is offline  
Old 17.06.2017., 17:08   #7
Quote:
Nasmijan kaže: Pogledaj post
Danas se tako malo ljudi trudi uzeti par tjedana vremena za druženje i upoznavanje i zaista, ali zaista tako je malo danas cura, s kojima doslovce voliš pričati i pričati prije nego se razvije u nešto dublje i gdje onda imate zaista divan odnos. Ja stvarno u zadnjih 10 godina nisam upoznao više od 10-20 takvih djevojaka (ne kažem da su mi bile cure).
Pa to uopće ne zvuči loše. Ja ako nađem jednu godišnje koja me ne živcira, to je dobra godina, a gdje su tek drugi kriteriji..
aaaaaaaa is offline  
Old 17.06.2017., 17:09   #8
Sorry frende, pročitao sam napreskokce, ali ti patiš od teških deluzija po pitanju međuljudskih odnosa. Neće se nitko prilagođavati tvojim pravilima. Niti će ih uopće zanimati što je tebi bitno. Svatko je drugačiji i sa svakime ćeš morati uspostaviti posebnu liniju komunikacije. Bar ako želiš neki dublji odnos.

Za početak se odvikni od takvih razmišljanja jer se samo dublje zakopavaš u sebe. Ne možeš racionalizirati sve.

Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
A sto ti zapravo zelis?
Ono što se želi od postanka svijeta, ljudsko ponašanje objasniti logikom. Barem pretpostavljam.

Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
To je ženski pogled na žene.

Muški su programirani da im se diže na sve što je vitko i liči na žensko. A to što bi vi htjele čuti da ste ne znam po čemu posebne, niste vjeruj mi, jebe se muškom za tvoje crte lice, osim ak nisi defomirana. To se vi više natječete same među sobom..
Tko je tebi stao na jaja?
Zek0slav is offline  
Old 17.06.2017., 17:57   #9
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
To je ženski pogled na žene.

Muški su programirani da im se diže na sve što je vitko i liči na žensko. A to što bi vi htjele čuti da ste ne znam po čemu posebne, niste vjeruj mi, jebe se muškom za tvoje crte lice, osim ak nisi defomirana. To se vi više natječete same među sobom..
Tako jedino razmišljaju oni koji nemaju kriterije i ovisni su o seksu.
mark 88 is offline  
Old 17.06.2017., 18:32   #10
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Tako jedino razmišljaju oni koji nemaju kriterije i ovisni su o seksu.
...a´ to postoji danas netko tko nije ovisan o seksu?

..pa nije da nemaju nikakvih kriterija,i seks spada valjda pod nekakav kriterij?!
LaPerLa Tagetes is offline  
Old 17.06.2017., 18:44   #11
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
...a´ to postoji danas netko tko nije ovisan o seksu?

..pa nije da nemaju nikakvih kriterija,i seks spada valjda pod nekakav kriterij?!
Pa postoji, nije seks svima centar svijeta.

Seks sa svima = nema kriterija.

Mršavo,debelo, lijepo, ružno, raspon godina od 16 pa do 60, imam takvog frenda pa znam sve.
mark 88 is offline  
Old 17.06.2017., 19:01   #12
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Pa postoji, nije seks svima centar svijeta.
aha,znači postoji i mjerilo ovisnosti?!
dva tri pet šest puta tjedno nije ovisnost,jel´?

Quote:
Seks sa svima = nema kriterija.

Mršavo,debelo, lijepo, ružno, raspon godina od 16 pa do 60, imam takvog frenda pa znam sve.
ljepota je u različitosti,što ne?!
LaPerLa Tagetes is offline  
Old 17.06.2017., 19:06   #13
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Tako jedino razmišljaju oni koji nemaju kriterije i ovisni su o seksu.
Pa ja sam se referirao na fizičke kriterije, kao i ona koja je jedino to pocrtala iz njegovog teksta. A budimo realni, muškarcu je ženski izgled bitan toliko, koliko mu diže kurac. A ak je njegovih godina, tj. mlada, ima ok liniju, i u faci "normalna" to većini muškaraca zadovoljava fizički kriterij.

A nisam rekao da ostalih kriterija nema, normalno ak misliš živjet s njom, da se moraš i na drugom planu poklopit, inače tko bi to izdržao..
aaaaaaaa is offline  
Old 17.06.2017., 19:08   #14
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
...a´ to postoji danas netko tko nije ovisan o seksu?

..pa nije da nemaju nikakvih kriterija,i seks spada valjda pod nekakav kriterij?!
Ja nisam ovisan

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 17.06.2017., 19:19   #15
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja nisam ovisan

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
...ispričavam se,nisam prepoznala vaš celibat
LaPerLa Tagetes is offline  
Old 17.06.2017., 20:15   #16
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja nisam ovisan

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
Nitko ne postaje ovisan od jedne crte kokaina
the33 is offline  
Old 17.06.2017., 20:18   #17
To ne znam. Ali da bi bio ovisan, moraš konzumirati. Kokain, koitus, nebitno

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 17.06.2017., 20:22   #18
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
To ne znam. Ali da bi bio ovisan, moraš konzumirati. Kokain, koitus, nebitno

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
Pa zato i kazem
the33 is offline  
Old 17.06.2017., 20:25   #19
Ja smrkam kokain iz vrecice. To me cini...??
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 17.06.2017., 20:30   #20
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ja smrkam kokain iz vrecice. To me cini...??
Buržuj
the33 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.