Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Blog.hr

Blog.hr Mjesto za diskusije, Q&A, help vezane za Blog.hr

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2005., 21:14   #1
Lightbulb Za one koji poznaju HTML kod

Pitanje je:

Kako promijeniti postavke varijable <$TekstBoxa$>? koja definira postavke teksta koji se prikazuje u boxovima Konkretno u Box-u 1 pokušavam promijeniti veličinu,color i family fonta ali ne uspijevam.
Pokušao sam pomoću <font> taga tako da sam ga dodao na pocetak teksta koji se nalazi u boxu ali ne radi jer ga overridaju default postavke varijable <$TekstBoxa$>.
U Helpu kažu da varijable kao <$TekstBoxa$> i ostale mogu mjenjati pomoću CSS-a ili direktnim mjenjanem koda but :

Prvi Problem je da taj CSS ja nemam kao i nitko osim ovi u blog.hr -u (valjda).
Drugi problem je definiranje oblježja <$TekstBoxa$> direktno u <head> bloga. Međutim sa varijablam ne znam raditi jer ne poznajem HTML dovoljno. Mislim da bi morao uvesi style obilježje u head dokument ali kao što sam rekao ne znam baratati sa varijablama.

Hvala Unaprijed
Scaras is offline  
Old 24.07.2005., 19:13   #2
ti si prezbunjen. trebao bi samo postaviti pitanje kako promjeniti vrstu slova i boju, a ne sada iznositi pola html i css stavki.

skuliraj se malo.
Mr.Piton is offline  
Old 24.07.2005., 21:14   #3
Da?Nema veze

neka mi samo onda netko kaže kako promijenit font i ostalo u boxovima?
Scaras is offline  
Old 30.08.2005., 19:26   #4
Re: Da?Nema veze

Quote:
Scaras kaže:
neka mi samo onda netko kaže kako promijenit font i ostalo u boxovima?

Pa unutar boxa napisi vrstu <font face="Lucida Calligraphy" size="4"><b><font color="blue"> neki tekst i to je to </font></b></font>

<span style="color: red;">kuzis</span>
skylord is offline  
Old 30.08.2005., 19:31   #5
zavisi.. jel ti zelis prominit opcenito za određeni box ili samo za neku recenicu ili sta ja znas sta u boxu..?
__________________
To be a non-conformist, you have to dress in black, and listen to the same music we do.
chipi is offline  
Old 13.09.2005., 15:49   #6
joj ništa ne mjenjaš u <$TekstBoxa$>,sve šta ti je u CSS-u dakle ispod ovoga <!-- Ovdje se upravlja izgledom bloga --> tamo
<style type="text/css"> mjenjaš sve.snađi se malo.
__________________
Coming down the world turned over...
and angels fall without you there...
sanyaa is offline  
Old 13.09.2005., 17:00   #7
Re: Da?Nema veze

Quote:
Scaras kaže:
neka mi samo onda netko kaže kako promijenit font i ostalo u boxovima?
Kod mene ti je ovo font i vrsta slova bas za BOX.

.box {font-family: CITYBLUEPRINT, Arial, sans-serif;color: black;font-size:15px;margin:10px; border:1px WHITE;padding:5px;background:#FFFFFF;line-height:18px;align-text:center;}
skylord is offline  
Old 15.03.2016., 03:10   #8
moraš otić u postavke bloga na html kodiranje i detaljno proučavati html kod ima nedje dio koda koji treba promijeniti

kod za određeni font izradiš sam u nekom od html editora ili nađen na netu html panele sa gotovim kodom za neki odreženi font

prije neko bilo šta radiš prvo u word pohrani pčetni kod u slučaju da šta pokvariš da se možeš vratiti na staro
petar1985 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.