Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2005., 21:18   #41
heh, što se Denisa Latina tice, da, gledao sam Nedeljom u 2. Veoma zanimljivo, ali treba uzeti u obzir što je čovjek sve prošao..

Kokakoka, Ekspresija - istisak, za razliku od impresije - utisak.

Dakle, želim "istisnuti" iz sebe ono što me muči, tj. o čemu razmišljam. A, i Munch na pozadini je alfa i omega Ekspresionizma kao kulturnog pokreta..

I, hoće li mi netko reći više o toj Gradskoj.. čistoći
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 21:54   #42
Quote:
Ariston kaže:
heh, što se Denisa Latina tice, da, gledao sam Nedeljom u 2. Veoma zanimljivo, ali treba uzeti u obzir što je čovjek sve prošao...
je, prošao je brifiranja lokalnih moćnika, bez provjeravanja objavljivao imena "četnika" - a za koje se kasnije ustanovilo da to nisu bili, te da su - kak se to pristojno kaže - "pošteni srbi". koji su, zbog latinovog NEPROVJERENOG objavljivanja imali velikih problema usred rata. na sve to, naš latin hladno sliježe ramenima, i lakonski trkelja nešto kao "takva su vremena bila". pravi novinar godine! ma stoljeća!

Quote:
Kokakoka, Ekspresija - istisak, za razliku od impresije - utisak.
a sori, malo me zbunio oblik i kontekst, al sad mi je jasno. vidiš, neki drugi ljudi number 2 rade na zahodu.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 23:02   #43
Quote:
Ariston kaže:
I, hoće li mi netko reći više o toj Gradskoj.. čistoći
negdje u travnju, uglavnom početkom proljeća (ne znam odakle NoWoj lipanj, iako vrijeme zna varirati, nije uvijek isti mjesec) i tak negdje u listopadu ti Večernji i Jutarnji u svojim Gradskim rubrikama objavljuju oglase da traže nove mlade novinare

pa, čitaj novine, javi se i vidi....ako mene pitaš to ti je najbolji put i super iskustvo, samo nemoj premlad. Nije to za raditi prije 20. ili negdje druge/treće godine faksa...prebalav si u glavi, nemaš nit životnog iskustva dovoljno i samo ti se može dogoditi da dođeš, vidiš i pobjegneš jer si premlad...a možda bi ti dobro išlo....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 23:09   #44
Ne, nisam premlad. To kategorički odbijam prihvatiti jer imam x razloga koji nisu baš za iznošenje na forum.

Hebiga, život te natjera da sazriješ prije nego tvoji vršnjaci. Koliko god to stereotipno zvučalo. I, što je vjerojatno važno, imam radne navike i nikakav posao mi nije problem. Fora je u tome što MORAM naći posao dok dođem u ZG, a posao u stilu fakulteta je dobitna kombinacija. I za moje studiranje i za budući posao i život.


Hvala na informaciji, zanimalo me

__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 23:09   #45
Quote:
Lali Puna kaže:
ja znam ljude koji su do 25 već prošli po tri-četiri redakcije (radili bi pa uzeli višemjesečnu pauzu za dat nekoliko ispita pa onda počeli raditi u drugoj redakciji) i skupili su ful iskustva do 25 i itekako su bili dobri novinari sa 25. Ne vrhunski, ali dobri da.

[/SIZE]
do negdje skoro 3 banke si samo ŠLJAKER, običnišljaker, ma koliko ponosno mami pokazuješ svoje tekstiće a ona to sprema u fascikl

i u tom je dobu NAJVAŽNIJE za novinara ili onog koji će to tek s 28 ili 3 banke postati> imati dobre živce i -biti svjestan- te potrebe



daklem, ISKUSTVO. praksa.


i kroz nju je sve - spoznato. a za to - kako rekoh, trebaš dobre žifčeke


2revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 23:24   #46
Hm, ako se ne zaposlim do tridesete, onda se bogato ženim i gotovo
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 00:54   #47
Quote:
Ariston kaže:
Fora je u tome što MORAM naći posao dok dođem u ZG, a posao u stilu fakulteta je dobitna kombinacija. I za moje studiranje i za budući posao i život.
okej, ti razmisli

samo razmisli dal si na prvoj godini faksa(piše na blogu da si brucođ) možeš dopustiti posao koji zahtjeva najmanje 8, a uglavnom 10 sati tvog vremena svaki dan (ne radi se cijelo vrijeme, ali moraš biti 'tu negdje') + najmanje svaki drugi vikend?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 00:58   #48
Quote:
2revolution kaže:
do negdje skoro 3 banke si samo ŠLJAKER, običnišljaker, ma koliko ponosno mami pokazuješ svoje tekstiće a ona to sprema u fascikl
a vidi matiju babića - taj je sa 26 postao glavni urednik dnevnih novina!

i nedajbože na ovom forumu reć za njega da je nedozreo zaglavnouredničko mjesto!

u principu se slažem da si do 30. negdje šljaker, viđše-manje...ali, ako je netko počeo sa 22, to nipošto ne znači da je sa 26 zelen i neiskusan....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 01:37   #49
Quote:
Lali Puna kaže:
okej, ti razmisli

samo razmisli dal si na prvoj godini faksa(piše na blogu da si brucođ) možeš dopustiti posao koji zahtjeva najmanje 8, a uglavnom 10 sati tvog vremena svaki dan (ne radi se cijelo vrijeme, ali moraš biti 'tu negdje') + najmanje svaki drugi vikend?
Hm, vikende će biti najteže žrtvovati..
Što se tiće faksa, imam 6 sati tjedno predavanja, koliko je vjerovati indexu
Hm, jesi li pomislila da neki ljudi nemaju izbora ?
I kao sto rekoh, ne mora nuzno odmah biti posao u novinama niti ja ocekujem. Prenosenje sanduka coca- cole ce za pocetak biti dovoljno..

makar onda sav ovaj divni potencijal ostaje neiskorišten :P
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 01:47   #50
Quote:
Ariston kaže:
Hm, ako se ne zaposlim do tridesete, onda se bogato ženim i gotovo
stani malo.. kad sam ja htjela ić studirat novinarstvo moj je otac stao na vrata i namrgodio se i rekao - "si luda.. težak i nikako plaćen posao..plus novinari obično umiru u 35toj.."
po njegovoj teoriji ti bi onda mogao imat samo pet godina slave no nekima je i to dovoljno
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 01:51   #51
Gledaj, srce, ja sam sad već nadaleko slavan

Trenutno tražim način da unovčim tu slavu jer se od nje ne može živjeti.

*tražim posao u struci*

Mislim da bih ovo trebao u sig staviti
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 02:17   #52
Quote:
Ariston kaže:
Gledaj, srce, ja sam sad već nadaleko slavan

Trenutno tražim način da unovčim tu slavu jer se od nje ne može živjeti.

*tražim posao u struci*

Mislim da bih ovo trebao u sig staviti
slava bez novaca? zar to nije prestalo postojat još u doba tina?
nego ne zovi me srce...nisi mi interesantan..ja ti na umjetnike ne trzam plus mogu ti bit baka...
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 02:19   #53
Oh, ispričavam se, samo sam kulturan i šarmantan

Hm, da slava bez novca Mislim, znam da su mi postovi apsolutno umjetnički napisani, ali odakle ti to da sam umjetnik?

Ok, prestajem sa zafrkancijom, razgovarajmo mi ozbiljno o ovoj temi
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 02:24   #54
Quote:
Ariston kaže:
Hm, jesi li pomislila da neki ljudi nemaju izbora ?
I kao sto rekoh, ne mora nuzno odmah biti posao u novinama niti ja ocekujem. Prenosenje sanduka coca- cole ce za pocetak biti dovoljno..

makar onda sav ovaj divni potencijal ostaje neiskorišten :P
pa, samo sam ti htjela reći da ne moraš odmah navaliti na gradsku u jutarnjem ili večernjem...možeš raditi i u nekom mediju s ležernijim tempom...jer bit cipelić u gradskoj je na početku stvarno nešto što te potpuno obuzme

pa onda umjesto toga probaš rađe neki radio, internet portal (mada je to skroz loša škola, ne naučiš se nimalo novinarstvu), ZG News ili nešto tog tipa...nek te ne bude sram pokucat na vrata ili slat 'dobar dan, ja bih kod vas radio' mailove
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 03:00   #55
Najjače mi je kada vidim ove zapijenjenu, balavljenu mladunčad (od 23, 24, 25, 26) kad se naveliko raspišu o svojoj "novinarskoj karijeri" u raznoraznim honorarnim statusima (od po godinu, dvije) u dnevnim tiskovinama... i još k tomu daju "stručne" analize (ono, strogo s visoka) svih ostalih medija (elektroničkih) kao da su desteljeća i tamo radili....Za krepat su.


Lali, ti nisi u toj grupaciji, pozdraf

o hebote.......
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 03:04   #56
Re: Re: Karakteristike dobrog novinara

Quote:
NoWa kaže:
i sto bi, recimo, sportskom novinaru dobro poznavanje kretanja na politickoj sceni?






điz...
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 03:11   #57
Quote:
Lali Puna kaže:
a,glede godina...uopće ne mora značiti da si zelen ako imaš 25..ja znam ljude koji su do 25 već prošli po tri-četiri redakcije [/SIZE]
Ma slažem se ja s tobom, ima ljudi, ja sam s 25 u 26oj imala oko 5 godina rada u tri različita medija.S prekidima.

I sve je to okej, razlika je ta - što se mladunci danas postavljaju kao da su sve redom izašle "ispod čekića" CNN-a jebote.

Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 03:25   #58
Quote:
2revolution kaže:
do negdje skoro 3 banke si samo ŠLJAKER, običnišljaker
Nije to baš tako. O, ne nije.Ima ih koji su se "zlatnom kočijom" vozili prije 30-te.

No, nije poanta u šljaker - urednik konceptu- već je poanta u ZANATU.A to jest zanat, u gruntu, onaj tko ga ne ispeče, može zavarati neko vrijeme - no rupe u znanju i (ne)iskustvu se uvijek otkriju, kad - tad.

Zato topla preporuka svima koji brzaju i zažele se instant uspjeha ili su u filmu - ja sam najveća, najbolja/najveći/ najbolji i nenadjebiv - neka se malo spuste na majčicu zemljicu.
Mikrofon u šake, mp3 snimač, diktafon zagrij stolicu, redigiraj tekst 100 puta ako treba, okreći ga, radi čudnovate inverzije, smišljaj provocirajuće početke. Ili pak za mikrofonom vježbaj govor i disanje dijafragmom dok ne pozeleniš.
Pred kamerom se nauči opustiti i shvatiti da ne govoriš debilima i da izvještačenost kod gledatelja ne prolazi.I onog najprosječnijeg.Baciš li se u TV vode znaj da može trajati od jutra do mraka - pripremanje jednog jebenog priloga.

UČI zanat svaki dan pomalo.

I nikada ne vjeruj "instant zvijezdama" koje su dobile puuuuuno pohvala i jako su se uspele do neslućenih visina za kratko vrijeme

Bullshit dragi pokretaču topica, teški.

Pokucaj na vrata i reci - želim učiti, napeto mi je, zanimljivo.TO cijeni svak' normalan.

I uči.

A kad odguliš svoj dio učenja, uživaj malo u stečeno iskustvu, a onda opet dalje.

I ne daj se u tom poslu nasanjkati na foru - sad SVE znam sve sam savladao.

Nisi - vjeruj - i draž i šarm novinarske medijske šljake, po meni i jest što te uvijek iznova može iznenaditi neki novi adrenalinski šok.

Gudlak.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 03:47   #59
A javnost se pi ta a ja? vnost se pi ta

Aaaaaaaau
vočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 12:54   #60
Ajme, Nataniel, sad sam ostao neshvaćen

Nisam ja rekao da ja imam pojma o nečemu što se novinarstva tiće i da ja očekujem da će mi netko sad doći dati stol u nekoj redakciji, pobogu

Samo se lagano raspitujem jer vidim da ovdje ima iskusnije ekipe..

A ja sam na početku. Još nisam niti počeo studirati, ali imam volju i želim početi skupljati iskustvo. Isto tako, želim nešto zaraditi pa makar nošenjem kave pravim novinarima
Rekoh da bih volio sad krenuti negdje u istoj struci

I, kao i kod svega ostalog, znam da treba krvi i znoja i ne primam to olako..

I nadam se da nisi mislila na mene kad spominješ one nadobudne newbies jer ja sam do sad objavio svega tri članka po lokalnim novinama

Ali hvala na razmišljanju

A ti, Vočko se veseli negdje drugdje
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.