Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2006., 15:07   #21
Quote:
edipa maas kaže:
mene zanima nešto.. ako ja radim, zaposlena sam negdje i nemam veze s novinarstvom i sad ja kao skužim neku priču koja bi bila zanimljiva novinama i napišem to i pošaljem bilo kojim novinama ili svima pa ko više plati.. jel to taj princip?
ako je to mi je super..ali zašto onda novinari koji su po redakcijama nezadovoljni jer rade sve samo ne ono što bi htjeli.. ne love solo priče i tako prodaju? lova loša?

to jest to....u idealnom slučaju, samo čisto sumnjam da bi danas bilo koji urednik uzeo bilo kakvu priču od anonimca....
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 15:51   #22
Ah, to freelance novinarstvo... Zamislite da sretnete nekog tko se predstavlja kao "slobodan novinar"?
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 17:04   #23
evo jednog: http://peratovic.blog.hr/

doduše, on je slobodni novinar, a ne 'slobodan novinar'
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 00:19   #24
Quote:
zamiel kaže:
Ah, to freelance novinarstvo... Zamislite da sretnete nekog tko se predstavlja kao "slobodan novinar"?
Slobodan novinar, slobodan zidar... Svi su oni slobodni... Najčešće od razuma...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 01:12   #25
Quote:
miss l on the road kaže:
pa nije baš tako.. ovo tvoje je malo prejednostavno a novinari ne love solo priče zato što im se ne da jer je jednostavnije niš ne radit, žderat po pressicama, tu i tamo nažvrljat nešto što moraju i žalit se što kao rade po cijeli dan, a efektivno radno vrijeme im je 2 sata
a ti to dobro znas iz vlastitog iskustva.

nekad se dobro jelo. danas nema vise tak..kava, sok i to je to. ponekad i neki kanapejcic, al to je za suplji zub. gdje su divna vremena sa svedskim stolovima, sfe puno delicija...

Quote:
Lali Puna kaže:
osim toga, 'solo priče' ponekad skužiš i na događanju ili pressici ili ti ih prišapnu ljudi s kojima kontaktiraš. ili običan svijet nazove u redakciju pa se požali...
...ili jednostavno izmislis, ili prepises od kolege...
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 02:09   #26
Quote:
Lali Puna kaže:
čekaj, jel priča ili reportaža?

ako je u pitanju neka priča/tema - zašto bi ti to slagala i kako znaš da bi dobro složila? i kako znaš kako bi trebala složiti?

procedura je takva da ako znaš nešto što misliš da bi moglo zanimati javnost - javiš se u neku redakciju, ako prođeš prvi filter i netko procijeni da to doista jest zanimljivo i neki novinar se odluči baviti tom temom - ti mu ispričaš što imaš, on traži više podataka, drugu stranu pa onda to sve skupa složi. tvoja satisfakcija bi trebala biti u tome što je javnost doznala nešto što si ti htjela da dozna.

hmm, pa gle, dakako da mi je satisfakcija to da će javnost doznati.. ali mislim da mi novinar ne treba da bi napisao ono što ću mu i sama reći.. pa bi ja odradila i taj "novinarski" posao..naime sjela za komp i istipkala priču i dala je nekom uredniku koji je zainteresiran i onda nek prođe lekture, prijelome, lomove..sve te "novinarske" stvari.. zašto bih dala novinaru da odradi nešto što i sama mogu..i kako čujem još biti i plaćena za to

hm..ako ovo funkcionira ovako jednostavno.. a tržište knjiga je vrlo turbulentnoj fazi...
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 12:10   #27
Quote:
edipa maas kaže:
ali mislim da mi novinar ne treba da bi napisao ono što ću mu i sama reći..
jesi sigurna? mislim, ti bi vjerojatno dala svoju verziju priče. hoćeš li pitati i drugu stranu za mišljenje? (svaka priča uvijek mora imati dvije strane!) dalje, nešto ne smiješ ti kao autor tvrditi nego moraš imati ljude koji će ti to potvrditi.

osim toga, kako znaš da će to tvoje biti složeno kako pravi novinarski tekst treba biti složen? možeš ti to napisati i poslati nekom uredniku pa da on to mora preslagivati i uobličavati ili dati nekom novinaru da to složi. eto, što će ti novinar!

dakle, još jednom - pošalješ zanimljivu priču nekom uredniku. on ti je NEĆE, NEMA ŠANSE, ponavljam NEĆE objaviti i platiti nego će, ako baš jest zanimljivo, tvoj tekst dati nekom novinaru da ispita ima li tu priče, nađe ljude/podatke koji to potvrđuju/opovrgavaju i pita drugu stranu šta ima za reći. eto, šta će ti novinar!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 01:36   #28
Quote:
Lali Puna kaže:
jesi sigurna? mislim, ti bi vjerojatno dala svoju verziju priče. hoćeš li pitati i drugu stranu za mišljenje? (svaka priča uvijek mora imati dvije strane!) dalje, nešto ne smiješ ti kao autor tvrditi nego moraš imati ljude koji će ti to potvrditi.

osim toga, kako znaš da će to tvoje biti složeno kako pravi novinarski tekst treba biti složen? možeš ti to napisati i poslati nekom uredniku pa da on to mora preslagivati i uobličavati ili dati nekom novinaru da to složi. eto, što će ti novinar!

dakle, još jednom - pošalješ zanimljivu priču nekom uredniku. on ti je NEĆE, NEMA ŠANSE, ponavljam NEĆE objaviti i platiti nego će, ako baš jest zanimljivo, tvoj tekst dati nekom novinaru da ispita ima li tu priče, nađe ljude/podatke koji to potvrđuju/opovrgavaju i pita drugu stranu šta ima za reći. eto, šta će ti novinar!

ćutim osobnu uvrijeđenost oprosti što omalovažavah "novinara" kao takvog..
ali gle..iako nisam "novinarka" nisam glupa.. mogu složit "novinarsku verziju" priče..(ili to učite u super tajnim katakombama u tajnim tunelima ispod velebita ) ili ne..još bolje..mogu složit verziju priče koja će prodati novine u nešto više primjeraka nego inače..mislim da će to biti sasvim dovoljno

ajde pozdrav
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 11:05   #29
moju 'uvrijeđenost' možeš nazvati takvom (iako nije osobna) samo u tome što me živcira da svi misle da je biti novinar najlakše na svijetu i da svi mogu biti novinari. svi koji su pismeni misle da mogu bti novinari

ne uči se u katakombama, štoviše, zanat je u pitanju, a ne neka veleumna mudrost, ali i taj zanat treba naučiti i neke zakonitosti zanata treba poznavati...vrlo jednostavno...
ja ne mislim da mogu biti frizerka ako si sama znam oprati kosu, podrezati vrhove i napraviti frizuru
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 23:51   #30
Quote:
Lali Puna kaže:
moju 'uvrijeđenost' možeš nazvati takvom (iako nije osobna) samo u tome što me živcira da svi misle da je biti novinar najlakše na svijetu i da svi mogu biti novinari. svi koji su pismeni misle da mogu bti novinari

ne uči se u katakombama, štoviše, zanat je u pitanju, a ne neka veleumna mudrost, ali i taj zanat treba naučiti i neke zakonitosti zanata treba poznavati...vrlo jednostavno...
ja ne mislim da mogu biti frizerka ako si sama znam oprati kosu, podrezati vrhove i napraviti frizuru

e pa tu je nesporazum..ja ne pretendiram biti novinarka fooltime..hvala lijepo i ovdje mi je dobro... ali da mogu napisati članak, kao freelancer, priču za novine zanatski kako bi ga i novinar napisao..znam da mogu..

a sada stvarno papa
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 17:20   #31
I ja sam mislio da mogu ugraditi pržilicu samostalno u komp, pa sam nakon pola sata sav u panici zvao nekog tko doista to radi. Nije bas lako novinarski napisati pricu, to ni dosta nvinara ne zna danas, hehehe.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 00:29   #32
Quote:
edipa maas kaže:
ali gle..iako nisam "novinarka" nisam glupa.. mogu složit "novinarsku verziju" priče..(ili to učite u super tajnim katakombama u tajnim tunelima ispod velebita ) ili ne..još bolje..mogu složit verziju priče koja će prodati novine u nešto više primjeraka nego inače..mislim da će to biti sasvim dovoljno

ajde pozdrav

Quote:
edipa maas kaže:
e pa tu je nesporazum..ja ne pretendiram biti novinarka fooltime..hvala lijepo i ovdje mi je dobro... ali da mogu napisati članak, kao freelancer, priču za novine zanatski kako bi ga i novinar napisao..znam da mogu..

a sada stvarno papa
oh god.. a zakaj ti ak si već tako samouvjerena uopće ispituješ nas na forumu kaj da radiš sa svojom pričom? da si tolko nadobudna kolko se tu praviš već bi ti kucala po redakcijama i pričala njima kako svako može napisat novinarski tekst..

lali, dobro si joj odgovorila, potpisujem sve, pogotovo ono za frizera
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 11:01   #33
okej, javi ovdje ili na PM kad ti objave priču
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 20:48   #34
poštovani kolege
i ostala nacijo

ja kao neISKUSNI auto novinar imam prijedlog u svezi glede jelte pisanja priče dotične osobe koja..... bla bla bla misli bla da bla može pisat

pa nek napiše neku kratku pričicu neshto kao dva susjeda a tko je drvo srušio

pa da mi to malo iskomentiramo

i btw:

klopa na auto presicama je uvijek do jaja
kamikaza vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 14:10   #35
to jeste
__________________
... i bolje biti milijunaš cijeli život, nego živjeti u bjedi sedam dana...

nikadkraja.999.org
Kandahar SCG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 00:36   #36
Kako slatko!
Ta mladenačka romantičnost uvjek me dirne ravno u srce... Divno
mareeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 00:53   #37
Quote:
mareeee kaže:
Kako slatko!
Ta mladenačka romantičnost uvjek me dirne ravno u srce... Divno
Seko...piše se uvijek, a ne uvjek..i koji se kurac guraš tamo di ti nije mjesto??

A glede free lancera, toga u Hrvatskoj ima na kapaljku. To što se svaki neprijavljeni honorarac od strane poslodavca, bilo novinarčić, fotoreporterčić ili
snimateljčić voli tako samonazivat, umjesto da se proglasi ovcom koja radi na crno..e, to je već drugi par postola
osamnaestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 16:46   #38
Brojček, kaj si ti ovdje redaktor da mi ispravljaš moj uvjek? btw "free lancer" se piše zajedno, budalo.
koji se ti kurac bahatiš? Napuši se kurca, nisam te apsolutno NIŠ pitala.
A ti si jedan od onih koji po cijele dane drkaju kitu pa na kraju mjeseca prelaze preko mrtvih i bez komplexa uzimaju lovu? Sramota. meni bi bilo neugodno.
mareeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 17:38   #39
Quote:
mareeee kaže:
Brojček, kaj si ti ovdje redaktor da mi ispravljaš moj uvjek? btw "free lancer" se piše zajedno, budalo.
koji se ti kurac bahatiš? Napuši se kurca, nisam te apsolutno NIŠ pitala.
A ti si jedan od onih koji po cijele dane drkaju kitu pa na kraju mjeseca prelaze preko mrtvih i bez komplexa uzimaju lovu? Sramota. meni bi bilo neugodno.
Koka, naj se srdit, vidim da si free lancer u nekom jebačkom listu koji se bavi freelance novinarstvom. Jutros sam 20 takovih izdrkotina kao što su tvoji tekstovi izvadio iz poštanskog sandučića
I nemoj mi više slati poruke da sam dobio nagradno putovanje za dvije osobe na Tenerifima
osamnaestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 15:55   #40
ke?
drkač poput tebe moje proizvode ne cita. nadam se barem, jer bi nam zemlja onda bila u totalnom k.
mareeee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.