Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 07:45   #41
bla bla! svi govorite što imate a ja ostajem s k..... u ruci.

ZA SVE : NE BUDITE LIJENI NEGO PROČITAJTE SVE PA ĆETE VIDJETI DOBRO ŠTO DA RADITE

Diana Njemačka - kupite nešto s 240 m/s brzine minimalno jer će vam ta brzina ostati zbog izvanredne kvalitete izrade (Njemačka) no more comments!


Slavia - Češka Zbrojovka - to su najpreciznije puške samo im je mana što su slabe pa se preciznost gubi na 30+m. (osim slavie 634 240 m/s koju nisam testirao a mislim ju kupiti, a i s tom prosječnom brzinom mora biti precizna)trenutno imam slaviu 630 i dosta je dobra za ptice ali želim 634 za mace )


Hatsan Turska- te su vražije puške koliko čujem. vrlooooooooo jake (hatsan 125 - 380 m/s) - probije 2,5 cm debel parket sa 10m udaljenosti - tolika brzina može se odraziti na preciznost (+brzina=-preciznost i obrnuto)


Gamo Španjolska - za totalne početnike (barem slabiji modeli a ima takvih puno u ponudi) osrednja jačina i preciznost (probajte ih usporediti s ovim goree navedenim u pravome svijetu)


PAZITE ŠTO RADITE: Djeci mlađoj od 14 (to sam ja) godina ne bih preporučio hatsan već slaviu (najbolje 634) kao "Prvu Pušku" jer ćete zamoriti mišiće natežući hatsan!!! ti sada skuži ako ona ima brzinu 380 m/s (1250 fps)
Dok je diana za profiće Gamo i one ostale Španjolske su za amatere koji ne traže puno

MOJA PREPORUKA:
slavia 630-631 je puška za početnike i vrlo je dobra (ocjena 4)
slavia 634 je 1 korak naprijed ka savršenstvu u preciznosti i jačini (ocjena 5)
diana (sve iznad 220 m/s) su puške za one koji traže dlaku u jajetu tj. moraju imati preciznost i jačinu - isključivo za profiće (ocjena 5+)
Gamo ne kupojte ako želite kvalitetu jer su te puške većinom +dobre- (ocjena 3)
Hatsan je za bolesne luđake (hehe samo šala) - one koji ne traže preciznost već jačinu - s hatsanom 125 možete ubiti sve što se miče pa i sebe! (ocjena 4)



A za kraj pitanje: Što da ja kupim? - Slaviu 634 ili Hatsan MOD 125 - volio bih da komentiraju oni s iskustvom (ne volim florescentne ciljnike već klasične)
više me goni na slaviu 634 a što vi kažete?

Zadnje uređivanje vikirebic : 24.03.2008. at 07:48. Reason: Zaboravnost
vikirebic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 07:55   #42
Za lovce: Nabavite Slaviu 634 - Pitate se zašto?
Ja imam 630 (170 m/s) ui dosad sam ubio 4 mace, xxxxxxx ptice od kojih su neke: vrabci, sojke, kosovi... (viđa sam sove ali ih nisam htio pucati)
za mujsu trebate doći na udaljenost od 10m za sigurno ubojstvo ali ja ne moram - imam psa koji ih goni na drvo umjesto mene pa ja samo puff i maca pada.

ja mislim da sam riješio dilemu u moja 2 prethodna posta pa bi bilo lijepo da vi meni kažete koju pušku da kupim (Salviu 634 ili Hatsan MOD 125), mada sam odlučio 70% za slaviu. - ma screw da whole thing - kupujem slaviu 634
vikirebic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 10:04   #43
Quote:
vikirebic kaže: Pogledaj post
ja mislim da sam riješio dilemu u moja 2 prethodna posta pa bi bilo lijepo da vi meni kažete koju pušku da kupim (Salviu 634 ili Hatsan MOD 125), mada sam odlučio 70% za slaviu. - ma screw da whole thing - kupujem slaviu 634
kupi hatsana pa napisi kakva je
da znam dal kupovat il ne
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:57   #44
Quote:
vikirebic kaže: Pogledaj post
ja mislim da sam riješio dilemu u moja 2 prethodna posta pa bi bilo lijepo da vi meni kažete koju pušku da kupim (Salviu 634 ili Hatsan MOD 125), mada sam odlučio 70% za slaviu. - ma screw da whole thing - kupujem slaviu 634
Ja isto mislim da je Slavia bolja.. Hatsan je vise za grezijanere zeljne jacine.. A za to preporucam Diana 500 Magnum, koja je iste jacine, kvalitetnija, preciznija i naravno mnooogo mnooogo skuplja.. Ali, ko voli nek izvoli..
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 12:42   #45
Kupi feder od Hatsana i ubaci u Slaviu.. hehehehe
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:14   #46
Quote:
Cyber_07 kaže: Pogledaj post
Kupi feder od Hatsana i ubaci u Slaviu.. hehehehe
kad si to vec spomenul
dal bi se to moglo napravit
npr. kupit neki jeftinjak i onda stavit jaci feder
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:36   #47
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
kad si to vec spomenul
dal bi se to moglo napravit
npr. kupit neki jeftinjak i onda stavit jaci feder
A slusaj, to mi je nedavno palo na pamet.. Sta ja znam, mozda bi i moglo, ali bilo bi logicno da treba provjerit i da je duzina pusaka ista, jer ako je feder manji ili veci, onda je sranje.. Ali mislim da bi trebalo moci, jer nije to glava od motora, pa da treba biti odredjeno..
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:40   #48
Quote:
Cyber_07 kaže: Pogledaj post
A slusaj, to mi je nedavno palo na pamet.. Sta ja znam, mozda bi i moglo, ali bilo bi logicno da treba provjerit i da je duzina pusaka ista, jer ako je feder manji ili veci, onda je sranje.. Ali mislim da bi trebalo moci, jer nije to glava od motora, pa da treba biti odredjeno..
il ju raskopat pa otic negdje di rade federe i rec da trebas za 50% jaci istih dimenzija
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:46   #49
Jači feder ne znači nužno i veću početnu brzinu
Pilatinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 14:04   #50
Quote:
Pilatinho kaže: Pogledaj post
Jači feder ne znači nužno i veću početnu brzinu
nego kaj
jaci trzaj sigurno
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 15:18   #51
hatsanovi modeli 125 i 135 slove kao neprecizne puske,opcenito hatsan nema bas dobre nisane,mozes se i sam uvjerit u to,probaj ih malo pomicat pa ces vidjet,a nakon ispucanih par kutijica diabola stanje ce se sigurno pogorsat.

ja sam macu skinuo na nehih 25 m i otislo joj je svih 9 zivota odjednom. hehehehe
R istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 15:21   #52
[QUOTE=JoZ@;13230946]nego kaj
jaci trzaj sigurno [/QUOTE

Hahahahaha... Neznam, ali meni se cini da je to ko da reces, da Golf od 150 HP nije brzi od Golfa sa 90 HP...
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 15:42   #53
Quote:
R istra kaže: Pogledaj post
hatsanovi modeli 125 i 135 slove kao neprecizne puske,opcenito hatsan nema bas dobre nisane,mozes se i sam uvjerit u to,probaj ih malo pomicat pa ces vidjet,a nakon ispucanih par kutijica diabola stanje ce se sigurno pogorsat.

ja sam macu skinuo na nehih 25 m i otislo joj je svih 9 zivota odjednom. hehehehe
briga me za nisane
stavicu optiku

a ovo za mecke ti uopce nije za pohvalu
zakaj ubijas macke
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:02   #54
kucni ljubimci su za kucu,a ne da susjedu,odnosno meni zapisavaju rostilj, dodes na rastiljadu,a ono SMRDI po pisalini.
R istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:09   #55
Quote:
R istra kaže: Pogledaj post
kucni ljubimci su za kucu,a ne da susjedu,odnosno meni zapisavaju rostilj, dodes na rastiljadu,a ono SMRDI po pisalini.
naravno kad ne pocistis za sobom

bas me zanima kak bi se opravdal pred vlasnikom macke
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:14   #56
e bas si u .... znas da je bila veljaca mozes ga oprati i sa klorom ako hoces one ce i dalje zapisavat ja to ti je tak, sad nema vise niti jedne tako da te zovem za vikend na rostiljadu,.....

a stase vlasnika tice on je u mladosti radio stvari koje nisu vezane za lov,a lovio ih je .....

imas na forumu temu "gadanje papirnatih meta"
R istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:19   #57
Quote:
R istra kaže: Pogledaj post
sad nema vise niti jedne tako da te zovem za vikend na rostiljadu,.....
prihvatio bi odma
al navodno ce vrjeme bit o i ovaj vikend

Quote:
R istra kaže: Pogledaj post
imas na forumu temu "gadanje papirnatih meta"
daj link
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:20   #58
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
naravno kad ne pocistis za sobom

bas me zanima kak bi se opravdal pred vlasnikom macke
Slusaj, nema tijela, nema zlocina..
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:50   #59
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
prihvatio bi odma
al navodno ce vrjeme bit o i ovaj vikend


daj link


nema ovo vise smisla,stoga da to i prekinem,
nego reci zato ti koristis zracno oruzje???? sta ti lovis??
R istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:08   #60
Quote:
R istra kaže: Pogledaj post
nego reci zato ti koristis zracno oruzje???? sta ti lovis??
napisao sam vec OVDJE
valjda ti promaklo

opet se mislim bavit uzgojem
pa se zato sad raspitujem kaj uzet
jer ova na CO2 tesko da ce vise ikad profunkcionirat
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.