Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2004., 14:04   #101
OUCH!!!!!!! To boli....
Rekao si sve ženi? Kako je reagirala?? Meni dođe da kažem sve partneru, tako mi dođe, ali.... time bih samo "olakšala" sebi a njega bih uništila, devastirala.... Jebeno je predobar, da ga bar mrzim, da mu bar hoću napakostiti... Bude mi užasno teško kraj njega jer me savjest izgriza iznutra, i zbog te grižnje sam bolja prema njemu nego ikad.... Ne smije ništa znati, nije on kriv što ja nisam bila u stanju staviti srce sa strane u kanticu kako mi je jedna starija žena preporučila, nego sam raskrvarila to srce za drugim čovjekom... Voljela bih s njim podijeliti svoju patnju jer smo krenuli kao prijatelji i to je baza naše veze, a TAJIM, skrivam se... užas. Balansiram na tankoj žičici gdje s jedne strane osjećam strahovito kajanje i grizodušje, a s druge pleše Sotona koja govori "daj, svi to rade, daj sebi gušta, bitno da njega ne povrijediš". Nekad jedva mogu živjeti sa sobom, dođe mi da se odem uvaljati u neko blato od gada. Ali sve je vrijedno onog osjećaja u prsima, onih leptira koji polete kad sam s ovim drugim čovjekom... Baš kako si rekao; sve si govorimo, kao da se znamo 100 godina, nema tabua, nema zadrške... Razumijem te 100/100. I razumijem da RAZUM nema ništa s tim. Drži se....?
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 05:37   #102
Quote:
Upstart kaže:
''ima jedna dobra definicija flerta koju sam odnekud zapamtila: flert je kad dodiruješ cvijet a da ga ne ubereš.''

ovo bi se moglo svakako shvatiti
A sta ako ga pomirises pa ti se ucini Jaaaam
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 10:04   #103
Flert

... ja sam u flertu vec godinama... i to onom totalno "nevinom", nismo se nikada niti dodirnuli niti poljubili, no kada me pogleda s tim toplim okicama.... rastopim se!!!
I to traje i traje.... Ne trazim nista vise, on je moja kockica za savrsen osjecaj!
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 11:12   #104
"Ne trazim nista vise, on je moja kockica za savrsen osjecaj!"

Flert čine dvije osobe. Kod tebe ste oboje jednako "pobuđeni" ako se slikovito prebacimo u svijet atoma. To je onda savršena ravnoteža. Ali dovoljno je da je jedna osoba pobuđenija od druge i - zbog već ionako silnog naboja elektriciteta iliti kemije među vama - ravnoteža će se poremetiti, NEŠTO ĆE SE DOGODITI. Nisam ni ja tražila flert, bila sam zadovoljna u svojoj vezi, prihvativši neke kompromise kao što se to već treba da bi veza funkcionirala. Upoznavši ovog drugog, osjetila sam da je pobuđen, da sam mu simpa... I tako je to išlo dan za danom, unosio bi mi se u lice bez riječi, poklanjao mi posebnu pažnju u tom objektu... Prepala sam se toga i odlučila mu reći da to mora prestati; našla sam njegov broj mob-a i SMS-ala mu neka ništa ne pokušava jer sam u sretnoj vezi. Molio me da mu oprostim ako je prešao granice, nije htio, samo sam mu eto jako simpa, nije imao loše namjere... Prošlo je 7 dana i što sam više nastojala nastaviti život, to mi je više nedostajao. Jedan dan smo se sreli i pitao me zašto mu više ne šaljem poruke.... I od tada su krenule... Na početku sam rekla "ajde, da malo oživimo, proljeće je"... Nisam imala pojma da ćemo se toliko navući jedno na drugo... Te ljubavne strelice nemaju veze s razumom... Jedno vuče drugo... Imamo neku sreću da uvijek jedan od nas stane na loptu kad postane preopasno... Sad smo već tako dobri prijatelji da bi nas seks isprljao... Rekao je da bi radije da budemo idućih 50 godina prijatelji nego da se triput poj... i sve uništimo.
Ako postoji neka sreća u svoj ovoj ludosti, to je da sam naletjela na Zaista Dobrog Čovjeka. A takve je uvijek dobro imati za prijatelje...
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 11:47   #105
"Te ljubavne strelice nemaju veze s razumom... Jedno vuče drugo... Imamo neku sreću da uvijek jedan od nas stane na loptu kad postane preopasno... Sad smo već tako dobri prijatelji da bi nas seks isprljao... Rekao je da bi radije da budemo idućih 50 godina prijatelji nego da se triput poj... i sve uništimo."

Zivot nas je malo razdvojio... i ko za vraga ponovo nas spaja!! No, naslusavala sam se ja ovakvih recenica... i onda odjednom PUF! kao da nicega nije bilo. Cak sam u jednom trenu posumljala u istinost svega sto smo "prosli". Evo nakon par godina opet te tople oci me rastope svaki put ispocetka... Jel to pocetak ili kraj? Mislim o snovima da ne govorim, to je nevjerovatno, svaki dan nova prica, novi san u kojem.... a joj mene....
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 16:38   #106
Only, kakav je tvoj status glede vezanosti - jesi udana, u ozbiljnoj vezi? A on?
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 09:17   #107
ha

Ja udana, on pred zenidbom, ah A ti?
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 09:53   #108
On u braku 10 godina bez djece, ja u dvogodišnjoj vezi koja će nadam se završiti brakom.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 10:04   #109
Upravo tako sam i ja bila prije par godina... pa je slijedila njegova rastava, pa moja udaja i sada njegova zenidba... mislim stvarno...
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 14:36   #110
Ovdje bi se moglo citirati jako puno odgovora.Tema je za zdrmati.Flert ja mislim da je to teža prijevara nego fizički oblik prijevare.Pogotovo ako sa nekim to radiš iz dana u dan znači da totalno pdcjenjuješ onu drugu osobu sa kojom jesi.
.Kako?Pa to je isto ko da ja žensku šlatarim ,ali znam granicu i ne idem dalje.
"Jedan odgovor je bio "flert je dobar ako znaš granicu" Drugi odgovor kaže "Ne smije ništa znati, nije on kriv što ja nisam bila u stanju staviti srce sa strane u kanticu kako mi je jedna starija žena preporučila, nego sam raskrvarila to srce za drugim čovjekom... Voljela bih s njim podijeliti svoju patnju jer smo krenuli kao prijatelji i to je baza naše veze Pa ti onda radiš konjem onog sa kojim živiš.

Ja sam protiv flerta.Ako nekog volim onda sam sa njim kak bi rekli zagorci "i s črevima i s nadevom",znači cijeli
.
__________________
Prosle godine jedanput ove malo manje!
Da istina je,slijep kod zdravih ociju.
chesnjofka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 00:08   #111
Re: Flert

Quote:
žabica kaže:
Ono što ću uputiti nekom dečku ne bi smjelo biti ništa više od lijepih riječi ili pogleda koji bi uputila prijateljici ili npr. rođaku. Flert možda ponekad izleda privlačno ali u njemu nema ništa istinski lijepog, to je samo podražavanje nečijeg ega i hormona.

Da se razumijemo, nije problem ako pogledaš nekog, to je normalna stvar, donijeti sud o čovjekovom karakteru, intelektu pa tako i tijelu (pogotovo kad je izloženo sa svim detaljima). No pitanje je što ću učiniti kad nekog takvog vidim, hoću li samo komentirati (u sebi ili nekom drugome) ili već imam viziju što bi s njim mogla raditi. Takav način nije fer ni prema mom partneru, a ni prema tom čovjeku kojeg sam svela samo na objekt svog zadovoljenja pa makar samo u svojoj glavi.
Quote:
Zlo Koje Surfa kaže:
Flert ne treba ni započinjati ako ne misliš svršiti.
Quote:
preatorian kaže:
Postoje ljudi koji to jednostavno ne trebaju. Meni je svejedno da li si ti žensko, muško, staro ili mlado. Lijep ili ružan. Crn ili bijel.
Ako me uopće zanimaš, zanimaš me kao čovjek, a ne kao objekt flertovanja.

(...)

Svaki flert je korak do seksualnog čina. Da li će ostali koraci uslijediti je samo kombinacija okolnosti.
slažem se sa svim gore navedenim.

Quote:
suzy_f kaže:
kaj nije ok cut od nekog totalno nepoznatog neki kompliment?
meni nije. komplimente mogu prihvatiti od osoba koje me poznaju (što ni ne vidim kao flert), a što me ima komentirati netko nepoznat?
Quote:
Gulpa kaže:
A sto se tice flerta...tko se ne osjeca bolje nakon par komplimenata, osmjeha ili pogleda...
ja

no, ne kužim zašto bi svaki kompliment značio flert (koji je uvijek s primislima). ljudi uočavaju stvari pa komentiraju. ak mi se sviđa što je frendica napravila kod frizera i ja joj to kažem, je li onda flertam s njom? ili osmjeh - ono, nešt fora bubneš, i nitko ne pada sa stolca, al ti je upućen pogled i osmjeh tipa odobravanja. a što se tiče takvih stvari od stranace, kao što rekoh, bolan, man'te me se.

daklem, meni flert ne paše i izbjegavam. a što se mog dragog tiče... ima on frendica i poznanica otkad znam za njega, i nema tu (više) flertova (bar s njegove strane ). na kraju krajeva, ja njemu vjerujem i on meni, mi razgovaramo i to je to.
omexochitl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 11:21   #112
Ma dajte... glavni sastojak flerta je KEMIJA. Da bi kemija djelovala, dva sastojka moraju biti KOMPATIBILNA i otprilike podjednako pobuđena, što bi moglo značiti: obje strane makar podsvjesno osjećaju nedostatak pažnje, nježnosti, ljubavi i sl. u svojoj svakodnevici. A od takvog su materijala da im je iznimno važno ove stvari osjećati. Možda su po horoskopu takvi, vatreni. Možda su jednostavno takve osobe... najbolji primjer vam je Goetheov mladi Werther i njegove patnje. Bismo li svi onako patili? NE. Nismo svi spremni slijediti osjećaje i pustiti da nas vode oni, a ne razum.
Otkad znam za sebe bila sam zaljubljena i volila sam. Od doba vrtića. Moje srce je uvijek puno, i uvijek ima mjesta za još.

Dakako da se flert neće dogoditi dok vam je srce okupirano dečkom, mužem, curom, ženom. Bilo je i prije muškaraca koji bi me gledali na "neki" način ali nije mi padalo na pamet to slijediti, nije mi ništa trebalo, nedostajalo... Uvjeriš se da ti je dobro, super, ima svakakvih idiota ot there, moj je još super... iako ne zna što je nježnost, sitna pažnja, SMS-gugutanje... kažeš sebi "pa što, nisam ni ja savršena" i onda te pogodi strelica u jednom trenutku kad si malo van balansa, kad počneš malo razmišljati, zapitaš se između dva koraka "kamo idem"... E onda se poklopi par desetaka tih faktora i ti želiš osjetiti neku lakoću, nagraditi sebe a ne si stalno govoriti "neka nije savršen, nisam ni ja savršena" - jer ti si odjednom ovoj novoj osobi savršena, posebna, najljepša, najzgodnija, najbolja... Počnete se jedno drugom povjeravati bježeći iz svojih svjetova u kojem mnoge stvari škripe i stvarate jedan svoj, savršeni....

Dakako da je sve to bajka i da - kad bi sad nas dvoje krenuli zajedno u život - opet bi se došlo dotle i vjerojatno bi jedno drugom dosadili u ovom svakodnevnom preživljavanju, da bismo opet potražili neki novi, "savršeni svijet" s nekom novom osobom...
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 12:16   #113
"Uvjeriš se da ti je dobro, super, ima svakakvih idiota ot there, moj je još super."

Prvo - trebalo je pisati out there.
Drugo - nisam htjela reci da je MOJ idiot!!! Moj partner je jos super, kakvih sve muskaraca ima.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 12:39   #114
Quote:
Gioia kaže:
...kakvih sve muskaraca ima.
Gioia... to zvuci kao da o meni pises... a ja sam te podrzao

Shala

Bio sam u tvojoj kozi i slazem se... Oni koji nisu bili u toj situaciji ne mogu razumijeti... Razum nema faktor u toj igri
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 13:17   #115
Jednom je jedna pametna žena rekla... nije baš u citat no pokušat ću...

..kada nakon 10-15 godina braka, veze sretneš neku osobu koja je puno bolja od osobe u tvom životu, pruža ti više pažnje, razumjevanja i misliš da bi je mogao voliti više nego što si ikada volio, i na kraju ostaneš sa osobom s kojom si već 15-tak godina... onda je to ljubav!!! ja sam joj povjerovala i eto me...s leptirićima u trbuhu
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 13:22   #116
Svaka Chast only
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 13:43   #117
Znam, to je ljubav jer ti je više stalo do tog dugogodišnjeg partnera i NJEGOVE sreće i želje da NJEGA ne povrijediš, nego što ti je stalo do tebe. To je nesebično, požrtvovno, gotovo božanski. To je knjiga i film "Mostovi okruga Madison".

Moja baka udala se s 18 godina i rintala za obitelj svog muža kojih je bilo 10. Kuhala je, kopala, podnosila žrtve jer tako je moralo biti. Sada ima 75 g i lani mi je rekla, začudo vrlo ozbiljno, da joj je žao što se nije više zalagala za sebe.

Možda netko misli da sam sebična jer slijedim svoje leptire u želucu. Grešnog sam tijela i grešnih misli. Kajem se što sam tako emotivna i što mi ti leptiri mogu toliko značiti. Kajem se što nisam tvrd bezosjećajni orah. Kajem se što mi nečiji život i nečija sreća nisu važniji od mojih........... Nikad neću biti savršena.

Gulpa, tebi najveći pozdrav, frendino......

Only..... sretno s tim leptirićima.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 15:27   #118
Quote:
only kaže:
Jednom je jedna pametna žena rekla... nije baš u citat no pokušat ću...

..kada nakon 10-15 godina braka, veze sretneš neku osobu koja je puno bolja od osobe u tvom životu, pruža ti više pažnje, razumjevanja i misliš da bi je mogao voliti više nego što si ikada volio, i na kraju ostaneš sa osobom s kojom si već 15-tak godina... onda je to ljubav!!! ja sam joj povjerovala i eto me...s leptirićima u trbuhu
Svaka čast.Svatko od nas bi mogao doživjeti takav trenutak.Samo ja kad volim onda volim i ne zanima me nitko sa strane ni bezazleno ni ozbiljno.Otići sa nekim na cugu,malo pospikati,da.Tu sve prestaje.Svi smo mi od krvi i mesa.Što ako ona osoba sa kojom si 15 godina dozna za takvu stvar i ne gleda na to tim očima ko ti.Fino sve ide k vragu.
__________________
Prosle godine jedanput ove malo manje!
Da istina je,slijep kod zdravih ociju.
chesnjofka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 15:39   #119
Poštujem kad netko prizna da mu je flert ok i općenito da uživa u stvarima koje ga vesele i kad je svjestan sebe i okoline bez utega okoline. Al nemrem smislit ljude, a ima ih ko dreka i tu na forumu i po cesti koji pričaju jedno, misle drugo, a rade treće ili peto. Povjerenje im je stran pojam, sjebani su i izobličeni nekim 'školama' iz prošlosti i na temelju toga ocijenjuju sve ostale koje naknadno sretnu ili za njih čuju. Slobodu traže, ali je ne daju, poštuju sebe, ali ne i druge, ne vjeruju ni sebi, a kamoli drugima.
Bog, otac, jaganjci, sin, pas i mater!

Tolko.

Topic je inače mrak.
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:09   #120
Quote:
traxdata kaže:
kakav flert!?!?
bogati, imam tisucu stvari u glavi o kojima non-stop razmisljam, da ni ne primijecujem okolo muskarce...
a uz to imam i super muza, pa sve i da imam sanse kod ne znam koga, ne bi obracala paznju na njega...
tako je za sada
Pametna žena.
__________________
Prosle godine jedanput ove malo manje!
Da istina je,slijep kod zdravih ociju.
chesnjofka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.