Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 23:21   #21
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
@ l u n a ....samo napomena da se virusa vjerovatno nisi rješila
A hoću li se riješit virusa kad napravim clean install??

I hvala puno G/Duki i Osmi na opsežnom objasnjenju!
l u n a is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:46   #22
Dobro je Osmi rekao da si napravila samo reinstal systemskih datoteka među ostale datoteke , a kod "clean install" se formatira particija C:\ i time obrišu sve datoteke i virusi prije nove instalacije systema.
Problem ostaje ako si imala više particija na HDD (npr. D:\ E:\) a i onog eksternog diska jer na njima je možda ostao virus .
Zato sam napisao da najprije antivirusnim programom uništiš viruse. Neznam što si od njih koristila ali Avast, Avira, AWG , Win. Defender pa i Malwerbyte (imaju free verzije) mogu te rješiti virusne napasti.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 11:35   #23
Windows Recovery CD brise sve viruse , i windows je onda kao onaj dan kada se tu Windows Recovery CD prsilo bilo.
Zato i mnogo drugi slucaja se i napravi takav Recovery CD ili Backup kompletni.

Recovery Cd ili Backup se radi kada je sistem/windows cisti i najbolje kada je podesen i sve u redu tako da se ne mora opet sve na novo podesavati.
nikada kada se uhvati virus ili slicno, onda je prekasno !
Sada, ako se ima vise praticija , dodalo HDD i tako dalje i bilo je virusa, savisi koja vrsta virusa, moze biti i na drugima Hardiskovima. I onda se vraca opet na sve HDD itd...
Treba malo znati i paziti.
Po mojem iskustvu, jaki Viruis se neda ocistiti iz windowsa, zarazi sve vazno i skriva se ko ludo....
zarazi filove... Samo pomaze vratiit Backup/Recovery ili sve na novo.
Sve drugo, kao pokusaji brisati virusa nije 100%, i unistava se windows-filove.
Nekada , prije 35 godina, bilo to mnogo bolje reseno.
Dali su se svi zarazeni filovi ljeciti od virusa i sve je bilo u redu, danasnji Antivirus i slicno to nezna vise.
To je doslo radi toga sto proizvodaci antivirusnih softwarera nisu mogli zaraditi novaca na stari nacin, nitko nije kupio njihov software, a radili su savrseno dobro... pa vec zadnjih negde 30 godina se programira antiviruse drugacije, i nisu vis etako znazni kao nekada....a necu dalje u tome.
Bez Antivirusa nije moguce dugo surfati ni stikove ubaciti i , niti diskete, niti HDD od netkoga niti CD i kartice i nista...
Treba se dobro stititi , paziti, i kada kaze antivirus da postoji virus, ili kaze da bi mogo biti virus, ond aje i stvarno opasnost vrlo velika...
Posto nisu svi ljudi Computer-Experti, bit ce uvjek problem.
Ja neznam uopce kako ljudi zive sa tim virusima na Komjuterima..svaki puta kada od netkog dobim neki medium i ubacim u moj PC, uvjek Virus ili vise njih.
Ne razumjem, zasto se ne stitiju.
Jedini covjek od kojeg ne dobim virus je jedan brat od mene, on to pazi, a naucio ga vec prije 36 godina.
Za dobar antivirus software je vazno da zna Heuretics...znaci i cisto nove viruse da nade...barem da je nekako moguce.
Mahh.... to je takva velika tema, i u Backup, da bi se dalo knjigu napisati....
Najbolje je imati dobar Backup program, sa kojim se napravi full-backup, ili potrebi i samo mali...i da taj program se da bootati od CD da se vrati Backup kad god treba .... tako kada je Windows u banani uvjek se da popraviti opet.
Ali ljudi nekak nista ne razmislja/kuze, staviju svasta na Desktop i C: particiju i nisu onda u stanju Backup napraviti, prevo dugo traje hcim veise podatki na C: ili Desktop, drugo nemaju mjesta gde staviti Backupe.
Ja uvjek imam negde oko 7 Backups, i samo su po 8GB(komprimirano) veliki/mali.
Vratim Backup sa negde 7 do 10 minuta ako treba, i normalno mi nikakda ne treba, osim ako eksperimentiram previse da se pokvari nesto tesko u Registry...ili stvarno dodem preko Rizika do Virusa svakih negde 4 godina...
Evo , bas stoji jos kod mene jedan Laptop kojeg sam popravio radi pregrijavanja...i sta bi reko za covjeka koji studirao informatiku,
napunio je cijelu Particiju C:\ koja je normalno za Windows , od 128GB,
do kraja! i windows nonstop kaze da nema dosta mjesta za rad, ostalo nesto 40MB samo praznog mjesta! Takav Backup traje negde 2 sata ili vise na Laptop, da ga ide napraviti na Externi HDD. Jel to pametno?
Pa ne napravi ga nikada.
Jas sa mojom iskustvom napravim Backup na svom PC na drugi HDD koji ugraden u PC, i svakih negde par mjeseci priklcim externi HDD i napravim kopije. To onda malo traje...ali samo svakih par mjeseci pa nije strasno.
A kazem jos jednom, u Pc-u traje Backup po par minuta do maximalno 10 minuta negde. ali samo zato sto mi C-particija ima samo 23Gb podataka, i jos imam 4,4Gb free.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.