Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 22:45   #301
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Kaaaj?! Nisam imao pojma, zapamtio sam (krivo) da izlazi u 7. mjesecu!
Fala kaj si postao!

Kupujem odma, javim kakva je kad pročitam

EDIT: false alarm.
Samo ARC je podijeljen izabranima.
Mi smrtnici čekamo još mjesec dana, šmrc...
Sorry, nisam točno precizirao na što se odnosio moj upis.

Proći će brzo tih mjesec dana.

Ustvari, imate puštena prva dva poglavlja. Ovdje.
Samo nemojte u Firefoxu otvarati jer nešto se zbrćka.

Inače, čitao sam neku temu na second apocalypse i sad sam mišljenja da Ne-Bog neće biti Kelhus. Zašto ga NeLjudi nazivaju Anđelom bezgranične gladi? NeLjudi očito znaju nešto više o prirodi Ne-Boga ako ga nazivaju Anđelom.

Unutar Sarkofaga nalazi se nešto, a to nešto je zatvoreno u kavezu zbog 11 Chorae. Misterij je zašto Inchoroima trebaju stoljeća da bi probudili Ne-Boga?
Ako samo moraju strpati nekog bitnog u Sarkofag među Chorae, zašto to nisu dosada napravili? Prije da je da nešto skupljaju.....duše možda?

Kada se probudi Ne-Bog Earwa je zatvorena za "Outside". Zato se rađaju mrtve bebe jer nove duše ne mogu doći na svijet iz "Outside".
Također Bogovi se hrane dušama i molitvama. Ako duši i molitvi nema, Outside je trajno zatvoren i nema utjecaja na Earwu. Taj cilj Inchoroia smo shvatili.
Stvar koju su oni probudili pogoni glad za dušama.

I sad jedan kaže, ako je Bog svih Bogova suma svih duša i svega. Apsolut koji ima odgovore na sva pitanja.
To bi trebalo značiti da je Ne-Bog na sasvim suprotnom kraju. Ništavilo koje nema odgovor ni na što, čak nije svjestan ni samog sebe. Odatle možda ono misteriozno pitanje "Reci mi što vidiš!!?? Moram znati što vidiš!"

Je li unutar Sarkofaga neki od bogova kojeg muče silno jako polje 11 Choraei?
Gilgaol kao bog rata, a time smrti. Možda on?

Mislim da se svi slažemo da Ne-Bog nije nikakav Morgoth/Sauron. Vrhovno biće zla itd.
Oružje da, ali živo.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:47   #302
Winter zeznuo si i mene
Još cijelo vrijeme gledam zašto ovi na Apokalipsi pričaju o prošloj knjizi
11 je simbolika. 144 je 12 na kvadra, a ovo je onda korak do toga.
NeBog je više prsten nego Sauron. Means to an end. On bi trebao biti "vrhovni zombije", hive mind svih sramcova(karikature neLjudi) i ostalih stvorenja tekne.
Vjerojatno im treba dovoljno jako tijelo da to izdrži.
Moja prva ideja je neki kelhausov potomak...
Bog nije zicer.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 04:32   #303
Konačno nabavio...
Trebalo se zezati s promjenom kindle računa itd. jer je već izašlo na Amazon.uk ali nema na američkom amazonu

No kako mi je Kindle jailbreakan nije htio učitat knjigu...
...uglavnom javim kakvo je kad skrckam do kraja
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 18:28   #304
Ajd
Kraj druge trilogije bi trebao biti zabavan
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:47   #305
Izašla je? Mislim da bi je moga naručiti preko amazona, iako dosad nisam ništa kupio preko amazona. Ipak je algoritam propao, pa nema šanse da se kupi niti englesko izdanje.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:19   #306
Evo, gotovo, ukupan dojam dobar.

Isto kao i kod TGO, osjeti se da je ovo "polovica knjige", odnosno ne funkcionira jednako dobro kao samostalan roman kao ostali, zaokruženi nastavci.
No svejedno je riječ o pitkom štivu.

Zamjerka nr. 1- s obzirom da je kraj TGO bio epicness epicnessa, te da jednostavno ne postoji način da se isti ikako više nabrije, svršetak djeluje malkice antiklimaktično.

No dosta gorućih pitanja nalazi svoj odgovor.
Malo sam probrcnuo ovaj thread i s ponosom mogu reći da sam sa dosta svojih crackpotova bio na pravom tragu, ili bar negdje in the ballpark.

No ima dosta obrata koji, iako solidno uklopljeni u kontekst i foreshadowing,, mi nisu bili ni u primozgu.

Veselim se raspravi kad svi pročitate
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:26   #307
Quote:
raštevićan kaže: Pogledaj post
Izašla je? Mislim da bi je moga naručiti preko amazona, iako dosad nisam ništa kupio preko amazona. Ipak je algoritam propao, pa nema šanse da se kupi niti englesko izdanje.
Ako netko ima e-izdanje, moja mail je [email protected]
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:26   #308
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Evo, gotovo, ukupan dojam dobar.
Isto kao i kod TGO, osjeti se da je ovo "polovica knjige", odnosno ne funkcionira jednako dobro kao samostalan roman kao ostali, zaokruženi nastavci.
No svejedno je riječ o pitkom štivu.
Zamjerka nr. 1- s obzirom da je kraj TGO bio epicness epicnessa, te da jednostavno ne postoji način da se isti ikako više nabrije, svršetak djeluje malkice antiklimaktično.
No dosta gorućih pitanja nalazi svoj odgovor.
Malo sam probrcnuo ovaj thread i s ponosom mogu reći da sam sa dosta svojih crackpotova bio na pravom tragu, ili bar negdje in the ballpark.
No ima dosta obrata koji, iako solidno uklopljeni u kontekst i foreshadowing,, mi nisu bili ni u primozgu.
Veselim se raspravi kad svi pročitate
Isto se veselim i raspravi i čitanju
Btw, brz si
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:51   #309
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Isto se veselim i raspravi i čitanju
Btw, brz si
Isti si moja cura.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 20:21   #310
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Evo, gotovo, ukupan dojam dobar.

Isto kao i kod TGO, osjeti se da je ovo "polovica knjige", odnosno ne funkcionira jednako dobro kao samostalan roman kao ostali, zaokruženi nastavci.
No svejedno je riječ o pitkom štivu.

Zamjerka nr. 1- s obzirom da je kraj TGO bio epicness epicnessa, te da jednostavno ne postoji način da se isti ikako više nabrije, svršetak djeluje malkice antiklimaktično.

No dosta gorućih pitanja nalazi svoj odgovor.
Malo sam probrcnuo ovaj thread i s ponosom mogu reći da sam sa dosta svojih crackpotova bio na pravom tragu, ili bar negdje in the ballpark.

No ima dosta obrata koji, iako solidno uklopljeni u kontekst i foreshadowing,, mi nisu bili ni u primozgu.

Veselim se raspravi kad svi pročitate
Samo reci, jel se osjeća kad pročitaš o čemu bi mogla biti završna trilogija? Jebemu, moram ovo što prije nabaviti.

Sad ću te prostalkati po threadu.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 20:26   #311
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Isti si moja cura.
Fokusiraš se na bitno.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 20:39   #312
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Isti si moja cura.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 21:03   #313
Quote:
raštevićan;64570989[B kaže:
]Samo reci, jel se osjeća kad pročitaš o čemu bi mogla biti završna trilogija?[/B] Jebemu, moram ovo što prije nabaviti.

Sad ću te prostalkati po threadu.
Nakon što se pročita TUC, nema apsolutno nikakve dvojbe o čemu će biti završna trilogija.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 21:40   #314
Upravo naručeno s amazona, dolazi za <tjedan dana.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:08   #315
Quote:
raštevićan kaže: Pogledaj post
Upravo naručeno s amazona, dolazi za <tjedan dana.
Stiglo i pročitano. Moram reći da je ipak knjiga osrednja, u smislu da su epski trenutci (bitke, sve jači i jači neprijatelji, preokreti u bitkama) klišeji.A i sama klasična radnja ima rupa, nepovezanih dijelova i nedovršenih krajeva/nepotrebnih radnji.
No ono što je izvanredno u ovom serijalu su naravno filozofski trenutci, u kojima se otkriva metafizika Bakkerovog svijeta. Tako da je meni knjiga sve skupa dobra, jer ja volim to što u Bakkerovom serijalu ne možeš uopće zaključiti što je dobro, a što zlo, jer i sami bogovi ratuju, nema nikakve reference za odrediti dobro i zlo.

Moram reći da su dosta stvari uspješno predvidili na Bakkerovom forumu, ali jedna stvar je totalno iznenađenje, bar za mene.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:20   #316
Na Drugoj apokalipsi ima zanimljivih spoilera
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:40   #317
Quote:
raštevićan kaže: Pogledaj post
Stiglo i pročitano. Moram reći da je ipak knjiga osrednja, u smislu da su epski trenutci (bitke, sve jači i jači neprijatelji, preokreti u bitkama) klišeji.A i sama klasična radnja ima rupa, nepovezanih dijelova i nedovršenih krajeva/nepotrebnih radnji.
No ono što je izvanredno u ovom serijalu su naravno filozofski trenutci, u kojima se otkriva metafizika Bakkerovog svijeta. Tako da je meni knjiga sve skupa dobra, jer ja volim to što u Bakkerovom serijalu ne možeš uopće zaključiti što je dobro, a što zlo, jer i sami bogovi ratuju, nema nikakve reference za odrediti dobro i zlo.

Moram reći da su dosta stvari uspješno predvidili na Bakkerovom forumu, ali jedna stvar je totalno iznenađenje, bar za mene.
Meni je poprilično antiklimaktično to *SPOILER* što nas čovjek 6 knjiga nabrijava Consultom, Inchoroima i Mekeritrigom, ekipom koja poznaje misterije Tekne, stara je nekoliko tisuća godina, da bi ispalo da je Dunyini preuzmu off screen a on screen je Kellhus potaraca za desetak minuta.
Nadalje, koja je svrha Mimare i Rasudnog oka? Čemu? (Ima teorija na Second Apocalypse forumu da je ona "kolabirala" jedan od dva paralelna svemira, ali mi ne drži vodu).
Kako se Kelmomas stvorio u Golgotterathu?
Jedino ako ga je Dunsult ćopio prije, no kako su mogli znati da će odigrati baš ulogu koju jest? Totalni deus ex machina.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:18   #318
Vidio sam to (nisam još pročitao knjigu, jbg ).
Koliko sam shvatio, ljudi čekaju novu trilogiju (princ, car, apokalipsa ili bog) da im objasni Bakker što se tu točno dogodilo
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 20:31   #319
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Meni je poprilično antiklimaktično...
*SPOILERI*


To sa Dunyainima mi je ono najveće iznenađenje. To s Consult je na kraju antiklimatično jer ispada da su oni zapravo neznalice, da ni oni zapravo ne znaju *ZAŠTO* se treba raditi apokalipsa, osim što znaju da se tako zatvara Earwa od Outside. A i ono kad Aurax ispadne zapravo obični pas. Malo mi je Consult pao u očima, ispadaju kao hrvatski političari.
A Inchoroi na kraju su ispali obični Srancovi. Ne znam hoćemo li išta doznati o creator race-u i samom Ark-u, to mi se čini kao samo mitološka pozadina i da Bakker neće to objašnjavati.

Mene je iznenadilo i to što je Ajokli opsjeo Kellhusa, a i misim da je stvarno mrtav, jer na kraju vidi Kelmomasa, kojeg bogovi izgleda ne vide (to je bio mali foreshadowing da je on No-God). Ali opet oba serijala su vezana za njega, pa sam očekivao da će on biti No-God i da će naslov zadnje trilogije biti The No-God kao referenca na Kellhusa.
Odlična mi je ideja da je Golder Room najveći topos, pa Ajokli može probiti granicu i ući u svijet.
Ali na kraju je Kellhus zapravo bad guy, zar ne? On je htio pretvoriti Earwu u pakao i vladati kao kralj, čime spašava svoju dušu?

Meni je ta priča s Mimarom na kraju totalno besmislena, možda ona zapravo ne vidi tko je spašen a tko proklet, nego zapravo ona sudi i određuje tko je proklet? Jer onda bi donekle imalo smisla to što ona blještavog Kellhusa pretvori u No-Goda, jer ga osudi da to postane. Ali opet, ne kužim ništa.

A što se tiče Kelmomasa, moguće je da ga Dunyanjani zapravo kontroliraju, ona druga duša bi mogla biti varka, jer je i Moenghus sr. slao snove na početku cijelog serijala. No bitnije je *ZAŠTO* treba imati Anasurimbora u carapace-u?
I što nije bilo da je Nau-Cayuti Seswathin bastard? Koliko se sjećam Kellhus nije njegov direktni potomak.
I zašto nismo ništa doznali o Achamianovim snovima, što je lažno?
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 20:43   #320
Pronašao neku epub verziju, poslao i cehi. Uskoro ćemo i mi iskomentirat.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.